Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon
Toplam 92 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Planck Avatarı

Son Giriş
    25.10-2015
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yurt dışında distoni hastaları için özel masaj teknikleri var, ancak ülkemizde bu masajı yapan bi doktor duymadım bilenler bu konuda yardımcı olursa sevinirim. link paylaşıyorum servikal distoni (tortikolis ) hastasına yapılan masajı göstermekte videoda. https://www.youtube.com/watch?v=UOLRkm5nMQc

Üye
    B.Y.F Avatarı

Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    10:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arakadaslar,8 yıldır servikal distoniyim ben. denemedigim tedavi yontemi kalmadı.çok ilaç kullandım.çok doktora gittim.akapunktur oldum bi sure duzeldim.ama yine aynı.bu hastalıkta pskolojik durumumuz cok etkili,canının sıkılır sinirlenirseniz %50 artıyor kasılmalar.pil taktırdım 2 yıl once.pil ayarlarım halen devam ediyor bazen %100 duzeldigim gunler oldu.ama uzun surmedi.hala pil ayarı yaptırıyorum, bir yandanda dysport oluyorum.hayatımı dysportla kazanıyorum.hiç bir yer.iş vermedi.en sonunda devlet hastanesine engelli kadrosuna girdim.torpille tabi.yemek yeme cok onemli vitaminler cok onemli bol bol yemek yeyin zayıfsanız.aşırıya kaaçmamamk şartıyla.toplum icine cıkın cekinmeyin.bakan utansın ,siz aldırış ermeyin.distonide kullanılacak en iyi ilaç. rivotril.konusmak isterseniz.sadece whatspp den yazısabiliriz konusmamda sorun var konusmam çok anlasılır bicimde degil.tesekkürler,allah yardımcımız olsun.yeni arkadaslıklar bile pskolojisini degistiriyor insanın. 544 318 8323 fatih

Üye
    erdinc4433 Avatarı

Son Giriş
    25.05-2015
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar. Kuzenim 15 senedirli distoni hastası ve gidilmeyen doktor kalmadı. Bunun caresi yokmu. Mersinde yasıyor ve acilen bir doktor tavsiyesi yerine cozumunu soyleyecek birisi lazim. Saygilarimla.

Bu doktor ve sizin durumunuzla ilgili bir cevap verebilirseniz seviriz ailecek saygilarimla.

Üye
    Planck Avatarı

Son Giriş
    25.10-2015
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Servikal distoni tekrar başladı, botox olmaya başladım yararı %70 lerde. Ayrıca xenazin, akineton, lioresal kullanıyorum, ancak xenazinin yan etkilerini göstermeye başladı doktor bıraktırdı. Akinetonuda azaltınca yada bırakınca tekrar başlıyor kasılmalar.Yorgun oldugumda, düzgün uyuyamadıgımda tekrar kendini kas sertleşmesi ile gösteriyor, psikoloji çok etkili bu hastalıkta.çok yoruldum ama umursamamaya çalışıyorum,

Üye
    mlkçvk Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günnler sibel hanım ben de distoni hastasıyım iki seferdir çapa tıpta botoks yaptırıyorum. siz haşmet beyin özel muayenehanesine mi gittiniz,memnun kaldınız mı

Üye
    Hatice09 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2015
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende var tedavisi nedir yardımcı olun para da var

Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar. yazılarınızı bir bir okudum. bende ileri derecede distoni hastasayım. ben 7 yaşımda tanıştım bu hastalıkla. şu an 36 yaşındayım. hastalıkların illeti olmaz ilahi takdir çünki. zor bir hastalık insanın yaşam kalitesini düşürüyor. bir yere oturup cay içemezsin. susarsın toplumda su dayil içemezsin. bazı arkadaşların aksine. potox vs gibi hiç bir ilaca yanıt vermedi hastalığım. distoni hastalığı zengin hastalığı. acı gerçek bu dur. kendimden biliyorum bir çoğumuz evden çıkmaz. bu hastalığı kabullenmek zor. benim tavsiyem öncelikle kendi kendinizin dokdoru olun. çevremde sevilen biriyim. ooo fiko sallanıyosun yine diyenlere. ne yapıcaksın hayatı salla gitsin cevabı veriyorum. yani demek istediğim dışarı çıkın kim bakarsa baksın kim ne düşünürse düşünsün. kendinizi önemseyin. yazılcak konuşulcak çok şey var ama sıda var. hamd edelim aklımızda bir şey yok düşüne biliyoruz. unutmayın asıl engeli olan düşünemeyen insanlardır. ALLAH yar ve yardımcımız olsun. tüm iyi niyetli insanlara acil şifalar dilerim.

distoni adı altında ve gerekse hareket bozukluğu ile mücadele eden bireyler. bir aktivite ve belli günlerde bir araya gelsek. psikolejik anlamda motive olcamızı düşünüyorum. benimle hem fikir olan gerekse kendi derneğimizi kuralım gerekse beraber mücadele edelim. bu rahatsızlığımızı herkez kabullensin sosyalleşelim. şimdiden ilgi alaka için teşekkürler.

Üye
    merviş94 Avatarı

Gerçek Adı
    merve
    Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben varım 3 yıl önce konuldu teşhisi benım hastalığımdan olanlarla gerçekten yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum.

Çok güzel yazmışsınız gerçekten bende aynı şeyleri yaşıyorum çok doğru da söylemişsiniz bende 3 yıl önce tanıştım bu hastalıkla şuan 22 yaşındayım fakat gerçekten zor yaşamayan bilemez.

Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERVİŞ94. teşekkürler umarım diğer arkadaşlarda bu konuya ilgi gösterir.

Üye
    sinemis1 Avatarı

Gerçek Adı
    sinem
    Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende servikal distoni hastasıyım gerçekten cok zor bir rahatsızlık hayatın her alanında etkılıyor benı ve bır turlu care bulamıyorum 5-6 senedirde çapada dysport tedavisi görüyorum ılk zamanlarda faydasını görüyordum ama son zamanlarda sankı giderek artıyor ne olacak boyle nereye kadar

Üye
    pelinkübra Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    15:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar benimki sizin hikayenizden farklı sanırım, ben bu hastalığa geçen yıl tanıştım tanı hemen kondu, 30 yaşındayım bir kızım var, bu şekilde hayat gerçekten zormuş anne olarak bu hastalığı yaşamak dahada zor ayrıca çalışıyorum memurum, 3 ayda bir botoks oluyorum ama birşeye yaramıyor sadece psikolojik olmak istiyorum oluyorum. hergün araştırıuyrrm çaresi varmıdır diye

Üye
    19Muallim69 Avatarı

Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb herşeyden önce sağlık essiz bir servetmis bu hastalıkla anlamış olduk. Okul müdürüyüm. yaklaşık 2 yil önce başladı küçük kasılmalarla. Ben çok geçmeden tedavi olmak adına masorlere fizik tedavi uzmanlarına akupunktur tedavisine daha bir çok alternatif aradım. Geçmedi. Asıl sıkıntı su ki teşhisi 2 yil sürdü yani daha bu yil öğrendim. 2. defa botoks yaptırdım durum aynı. Son çare Ankaradaki Savaş beye gitmeye karar verdim ve randevuyu 8 hazirana aldım.
    Sorum su; bu ekibe tedavi olup da olumlu sonuçlar alan lütfen bilgi versin.
    o_durak1973@hotmail.com

Meb botoks mu ameliyat mi oldunuz
    Tskkrler

Üye
    aelagoz Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Elagöz
    Son Giriş
    05.05-2017
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben botoks oluyorum. Savaş beyi tanımam daha fazla bilgi için 5367718580

sonuç ne oldu?

Üye
    SNITCI Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    17:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

vallahi arkadaşlar tesadüfen öğrendim distoni olduğumu bugune kadar hep yanlış rapor almışım amg türkiye işte burası

Üye
    elif75 Avatarı

Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar merhaba .Servikal distoni hastasıyım .daha once bu platformda paylaşmıştım dururumu ...Ondan sonra Cenk Akbostancı hocayla tedaviye başladım .Daha ilk botoxta cok olumlu.sonuç aldım.Boynumdaki kasılma ve titremeler tamamen durdu neredeyse .2 senedir 4_5 kez oldum botoxu .her seferinde düzeliyorum .Ama yaklaşık 4_5 ay gidiyor etkisi en fazla ve sonra yine eski halime dönüyorum .
    Yalnız yaşadığım yer Ankara'ya uzak olduğu için artık maddi , manevi özellikle maddi.anlamda gitmekte zorlanıyorum 😔
    Benim ricam.servikal distoni hastası olup botox.tedavisi gören ;Bursa, Balıkesir yada İstanbul civarında yaptırdığı botoxtan gittiği dr dan gerçekten iyi sonuç alan arkadaşlarım varsa benimle irtibata geçebilir mi ? Gerçekten yine.çok zorlanıyorum, zor günler yaşıyorum ve çoğunuzun beni çok iyi.anladığını biliyorum ..Rabbim hepimize şifa versin inşallah ..Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon