Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 90 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emada Avatarı

Gerçek Adı
    Emel
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul /
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Allahıma şükürkler olsun bende 12 yıldır hastayım 3 ayda bir iğne oluyorum çok şükür ilerleme yok inşallah olmaz umudum bu boynumda başladı ve halada boynumdan dsport oluyorum ben gerilesin istiyorum ama olmuyor dua edelim arkadaşlar bu hastalığı yeneceğiz inşallah allahın izniyle ...

Üye
    Sibel AŞUT Avatarı

Son Giriş
    14.12-2015
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selam arkadaşlar ben hemidistoni tanısından sonra iki kez beyin ameliyatı geçirdim çapa daama sonuç üzücü oldu.Ali ZIRH bana da pil önerdi.ama beyinle iki kez uğraşıldığı için bana pek hiç açıcı şeyler söylemedi ,beyinin açılan tarafında su birikmiş.yani olsan belli iyi olursun,olmazsa pili çıkardırız diyor.kasılmalarım şu sıra yok ama ne zaman başlar bilemiyorum.ALLAH TÜM HASTALARA SABIR VERSİN

Üye
    oozzeerr77 Avatarı

Gerçek Adı
    özer
    Son Giriş
    30.12-2013
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SELAM özlem ben distoni, hastasıyım .3 ay önce beyin pili taktırdım
    şu an gayet rahatım. bu ameliyatı tavsiye ederim .ama biraz masraflı bir
    ameliyattır. 10 yaşında bu hastalığa yakalandım 22 yılldır mücadele ettim
    zor bir hastalık ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN
    adresim ozer.kocer@hotmail.com...

BİLGİ ALMAK İSTİYENLERE AÇIĞIM

Üye
    B.Y.F Avatarı

Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    10:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende ditoni hastasıyım fakat distonu tanısını yeni koydular sagolsunlar şimdiye kadar bişeyin yok geçer dediler. boynumda kasılmalarım çok fazla bıktım artık şimdi botoks önerdiler bu ay sonu botoksa gidecem inşalllah düzelirim

Üye
    norepinefrin Avatarı

Son Giriş
    21.01-2010
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar ben bundan 1.5-2 yıl önce antidepresan ve antipsikotik ilaç kullanmaya başladım ve beynimin sağ tarafında kasılm alar başladı ve ondan sonra okuduğum hiç bir şeyi anlamamaya başladım vede suratımın şekli kaydı böle burnumda filan basınç hissediyorum sokağa çıkmaktan korkuyorum çünkü tipimin kayık olmasından dolayı insanlar bana gülüyolar ve çok üzülüyorum o yüzden okula dahi gitmekte zorlanıyorum zaten okuduğumu anlamadığım için sınıfta kaldım bir kere daha kalırsam okuldan atılıyorum şuan 17 gün raporlu 6.5 gün raporsuz kullanmışım sınavlara gelin ce okuduğumu anlamadığım için fazla iç açıcı değil ve en sonunda bir siteye yazdım orası bana distonia dır filan dedi
    acaba bu yaşadıklarım DİSTONİA mı?

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...miyim-ben.html

Üye
    norepinefrin Avatarı

Son Giriş
    21.01-2010
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar ben bundan 1.5-2 yıl önce antidepresan ve antipsikotik ilaç kullanmaya başladım ve beynimin sağ tarafında kasılm alar başladı ve ondan sonra okuduğum hiç bir şeyi anlamamaya başladım vede suratımın şekli kaydı böle burnumda filan basınç hissediyorum sokağa çıkmaktan korkuyorum çünkü tipimin kayık olmasından dolayı insanlar bana gülüyolar ve çok üzülüyorum o yüzden okula dahi gitmekte zorlanıyorum zaten okuduğumu anlamadığım için sınıfta kaldım bir kere daha kalırsam okuldan atılıyorum şuan 17 gün raporlu 6.5 gün raporsuz kullanmışım sınavlara gelin ce okuduğumu anlamadığım için fazla iç açıcı değil

ve en sonunda bir siteye yazdım orası bana distonia dır filan dedi

acaba bu yaşadıklarım DİSTONİA mı??

çünkü tomografi çektiriyorum bir şey çıkmıyor bu akşamda ilk manyetik rezonans filmim çekilecek

bir keresinde kendi kendine düzelmişti surat tipimle zekam ama ozamanlar okb hastasıydım aklımdan takıntılar geliyodu onları düşünürken birden sağ tarafım kasılmaya başladı ve o saatten bu güne kadar hala kasık duruyo ve bir keresindede düzeliyodu şans eseri kullandığım ilaç piyasadan kaldırıldı başka bi ilaç kullandım 6 gün içtim ve eski halime geri döndüm şansada ilacı bıraktığım gün piyasaya yenmiden sürülmüş kalkan ilaç bnende o tedaviyi bıraktım 87. günüm ilaçsız duruyorum ve kola çay kakao içince bile uykum gelio yani o kasılmalardan sonra beni uyutamayan antipisikotikler bile şimdi prospektüsünde yazan her şey oluyo bende busadece bu türlerle değil antibiyotik bile içsem ağrı kesicide içsem kas gevşeticide içsem uykum geliyo ve o sağ tarafımın kasılmasından dolayıda boğazlarım şiş sürekli ishal oluyorum durup durduk yerde grip oluyorum gözlerim yanıyor kızarıyor okudumu anlamadığım için okulda alay konusuyum vede bana okulda seni millet deli gözüyle görüyolar diyip dalga geçiyolar

başlıca belirtiler şunlar yutkunurken sağ tarafımın kafamın içinden bişeyler dokunuyo kulaklarım çıtırdıyo yüzümün şekli kayık okuduğumu anlamıyorum
    ver kafamın sağ tarafında değişik bir his var dokun unca sağ tarfımın saçını çekince acı hissetmiyorum ama çok çöekince kafamın içinde garip değişiklikler oluyor

DİSTONİA MIYIM ACABA BENİM GİBİ OLAN VARSA YAZSIN

bide o 6 günlük ilaç değişimi sırasında sağ tarafım epey kasıldıda acile gittim bana yüz kasılması iğnesi vurdular pek fazla etkisi olmadı ama hafif bir rahatlattı

Üye
    Sibel AŞUT Avatarı

Son Giriş
    14.12-2015
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben distoni hastasıyım, Benim kasılmalarım var ama arkadaşın ki gibi değil. distoni tanısı çok çeşitli bir norüloji doktoruna gitmedin anlaşılmaz, benim ki hemidistoni (yani bir tarafın kasılması) ama bu arkadaşın çok farklı gibi geldi bana

belki distoni tanısının yanında başka hastalıkta olabilir

Üye
    cembatur Avatarı

Gerçek Adı
    şaban
    Son Giriş
    04.03-2010
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    ankara\sincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özer beyin pili ile ilgili bilgilendirirsen sevinirim gsm:05056268830

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu nasıl bir rahatsızlık sonradan çıkabiliyormu?merak ettim.bwelirtileri ve oluş nedenleri nedir arkadaşlar.

Üye
    B.Y.F Avatarı

Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlr arkadaşlar bende 5 yıldır distoni hastasıyım

iki kere botoks oldum ama düzelemedim. botoksunda çok bi faydası yok sadece biraz rahatlatıyo

.paylaşmak isiteyen arkadaşlar yazabilir. byf_68@hotmail.com

Üye
    gün_zeh Avatarı

Son Giriş
    30.05-2010
    Saat
    11:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir yıldan beri servikal distoni hastasayım.. ikinci seferdir botox oluyorum..15 gün çok acı çekiyorum,benim durumumda olan arkadaşlarla tedavi bilgilerini paylaşmak isterim...ayrıca altarnetif tedavi deniyen arkadaşlar sonuçlarını yazarsa sevinirim..

Üye
    B.Y.F Avatarı

Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gün_zeh selam. sana yine erken teşhis koymuşlar.kasılmalar nerende.onu bildirirsen, alternatif sunabilirim

Üye
    B.Y.F Avatarı

Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende servikal distoni hastasıyım görüşebiliriz byf_68@hotmail.com

Üye
    gunce68 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    20:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşllar herkese çok geçmişler olsun bu distoni hastalığından dolayı özürlü aylığı almamız mümkünmü acaba öyle bir şey varmı bir yakınım için çok madur durumda yazarsanız sevinirim

Üye
    fisun1965 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2011
    Saat
    22:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba Bülent. Beyin pili ameliyatının masraflı olduğundan bahsediyorsunuz . Ortalama olarak bana bir fiyat çıkarabilir misiniz? Siz beyin pili takılan başka hastalarla görüştünüz mü? Fayda sağlaması konusunda % kaçlık bir oran veriyorlar? Cerrah araştırması yaptınız mı?

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon