TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 11 / 16 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon
Toplam 232 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ertaners Avatarı

Son Giriş
    17.04-2019
    Saat
    21:23
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar herkese geçmiş olsun. Eşimin distonisi Haziran ayında Ankara İncek Fizik Tedavi merkezine şiddetli boyun ağrısı şikayetiyle başvurduk ve 3 tane fıtık olduğu söylenerek ft ye başlandı. Tedavi süresince hep kötüye gitti ve boyunda sağa kasılma baş gösterdi. İncek fizik tedavi işin içinden çıkamayınca başka hastaneye yönlendirdiler. Yaptıkları tedavi eşimi daha da kötüleştirdi. Yönlendirdikleri hastane de botoks önerdi. Tabi biz yaptırmadık. Masaj şişe ve sülük yaptırdık. 3 ay süre ile buna devam ettik ve boyun ağrıları büyük ölçüde azaldı. Ancak distoni bize İncek Fizik Tedavi merkezinin hediyesi oldu. Doktorumuz da Arzu Erbilici. Hakkımızı onlara helal etmiyoruz.

Üye
    Asevda Avatarı

Son Giriş
    22.05-2019
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    Yenimahalle
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Asevda

Titremeler için pozitif ortam pozitif insanlar şart strese girince kas gerilip titriyo hakereketler tamamen geçirmez ama şikayetleri azaltır dedi fizyoterapistler. Kaslarin kuvvetlenmesi lazim diyolar ben de dedim ki ben distoniye 14 yaşında yakalandim o zamana kadar bir sıkıntım yoktu 14 yaşına kadar boyun kasları kuvvetiydi de sonra dan mi kuvvetsizlesti bana mantıksız geliyo dedim. Aman tip arastirmiyo 2 hareket veriyolar güle güle. Aynı zamanda Kas hastasıyim o yüzden botox ve kas gevselticiler yasak. Amin Allah hepimize acil şifalar versin

Üye
    ertaners Avatarı

Son Giriş
    17.04-2019
    Saat
    21:23
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Masaj da karışmaya çözüm olmayınca Yüksel hocaya başladık. Daha önce ağız ve çene yapısı ile ilgili bir çok doktor görmesine rağmen gömülü dişi Yüksel hoca söyledi. Tabi görmek de zor değil. Çene filminde ben burdayım diyor. Neyse. Diş alınınca bir tık rahatlama hissedildi. Ancak hala kasılıyor. Bilmiyorum. Devam ediyoruz. Evet çok pahalı. Masaj da pahalı. Özelde fizik tedavi (ft) de pahalı. Yani bu hastalık pahalı bir hastalık. Rabbim cümlemize acil şifalar versin inşallah.

Ağız ve çene yapınıza baktırdınız mi? Sebebi bilinmiyor diyorlar. Bu dünyada sebepsiz hiçbir şey olmaz. Doktorlar insana bir bütün olarak bakmıyor. Ancak vücut bir bütün. U hastalıkta bir çok etkenin bir araya gelmesiyle ortaya çıkıyor. Çene ağız bozuklukları psikoloji duruş bozuklukları cereyanda kalmak vs. Tüm bunların tek tek tedavisi gerekiyor. Maalesef hastaneler olaya bütünolarak bakmadığı için distoninin tedavisi yok diyorlar

Üye
    Asevda Avatarı

Son Giriş
    22.05-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yenimahalle
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ertaners

Ertaners kardeş artık parayı da dusunmuyosunuz inşallah çözüm olur. Bana hep tortukollis olduğun için soldaki uzun kas kesilecek dedi doktorlar tortukollis doğuştan olur fark etmemissinizdir dediler yahu ben bilmez miyim 14 yaşına kadar sıkıntım yoktu dedim anlatamadim geçen sene istanbulda 24 milyar verip ameliyat oldum kasım kesildi
    Hep sağa bakmaktan soldaki kas uzamış onu kestiler. Kas kesildikten sonra kafam daha çok titremeye başladı
    Bu sefer de aa sen servikal distoni hastasiymissin dediler
    Yani parasında değilsin doğru tedaviyi yapsalar

Üye
    ysr Avatarı

Son Giriş
    28.02-2019
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

@Asevda

geçenlerde hastalığımla ilgili araştırma yaparken yabancı bir kadın aynı bizim gibi servkal distoni hastası ve hem boyun ağrıları hemde baş tisremesi var.ben ingilizce bilmediğim için bir arkadaşima onun tedavi hakkındaki videolarını tercüme ettiriyorum.bir kısmını bana attı ve kadın akupunktur olmuş ve bir takım hareketlerle beraber şikayetleri azalmış.videosuna baktım baş titremesi dahi durmuş.sanırım doğru doktoru bulmakta burda çok önemli bir nokta.videoların tercümesi bittiğinde isterseniz burda sizile paylaşırım belki bi nebze dahi olsa bizde bişeyler yakalayıp bizde hastalığımızla ilgili bişeyler yapabiliriz

Üye
    Asevda Avatarı

Son Giriş
    22.05-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yenimahalle
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ertaners

Bende alt çene geriliği var 2 sene önce ortadontik tedaviye başladım teller 1 sene kadar durdu dis filmi çekildi ama gömülü dış olsa gorurlermiydi onu bilmiyom. Ortodonti doktoru çene kırdırma ameliyatı olman lazım dedi o ameliyat zor olduğu için ve kas hastası olduğum icin nöroloji doktorları izin vermedi
    Plâstik cerrah çene yapını boyun kasmalari bozmuş dedi
    Başka bir plastik cerrah da burnundan nefes alamadigin için çene ve dis yapın bozulmuş dedi

Üye
    ysr Avatarı

Son Giriş
    28.02-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

[QUOTE=Asevda;2064984]@ertaners

Ertaners kardeş artık parayı da dusunmuyosunuz inşallah çözüm olur. Bana hep tortukollis olduğun için soldaki uzun kas kesilecek dedi doktorlar tortukollis doğuştan olur fark etmemissinizdir dediler yahu ben bilmez miyim 14 yaşına kadar sıkıntım yoktu dedim anlatamadim geçen sene istanbulda 24 milyar verip ameliyat oldum kasım kesildi
    Hep sağa bakmaktan soldaki kas uzamış onu kestiler. Kas kesildikten sonra kafam daha çok titremeye başladı
    Bu sefer de aa sen servikal distoni hastasiymissin
    Yaşadiniz bu duruma çok üzüldüm. Doğru doktoru bulmak çok zor..Doktorlar artk hastayı hasta olarak görmüyor.

Üye
    Asevda Avatarı

Son Giriş
    22.05-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yenimahalle
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşlar hareket yapıp da fayda goren var mi

Arkadaşlar ben istanbulda Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Mehmet Ali Hocaya gittim. Beni 3 aşamalı testten geçirdi. Hastanelerde kan verirsin detaylı bakmazlar oysaki vücut bir bütündür dedi.

Yapilan testler sonucunda ekmek yeme şeker princ buğday yeme suyu çok ic dedi. Kas hastası olduğum için iğneli tedavi yapamadı iğnesiz tedavi yaptı. Boynumda sertleşen kaslari bi alet yardımıyla yumuşatmaya çalıştı. Kaslar yumuşadı ama ben kötü oldum sanki boynumda hissiyatsizlik kuvvetsizlik arttı. Test yapılırken 2 tane damla dolu şişeyi boynuma koydular test bitti damlaları boynumdan aldılar bu senin ilacın oldu dediler.

Hergun suya ac tok fark etmez damlar iç dendi. Sonra bağışıklığı kuvvetlendirici reçete yazdı. Eczane kliniğin alt katındaydı 680 tl tuttu. Deneyecem bakalim.

Üye
    aycak Avatarı

Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Uzun zamandır yazılanları takip edemedim. Gördüğüm kadarıyla çok fazla arkadaşımız distoni ile savaşıyor.
    ne yazıkki ülkemizdeki herkes botoks'a yönlendiriliyor. Kimimiz şifa bulmuş kimimiz de farklı çözüm yolları arayışı içerisindeyiz.
    Herkesin kendi tercihi tabi ancak kendi adıma botoksa kesinlikle karşı olduğumu söylüyorum. Çünkü geçici çözüm istemiyoruz. 3 aylık rahatlayacağım diye doktorların kazancını arttıramam.

Sizlere nacizane tavsiyelerim olacak,

1. Distoniyi bir hastalık olarak görmeyin.
    2. Distoni engel değildir. Gerçekten engelli arkadaşlarımıza haksızlık etmiş oluruz.
    3. Distoni bir sakatlık da değildir.
    4. Distoni vücut tepkimesidir. Tik gibi düşünün.
    5. Spor yapmayı yaşam standardınız haline getirin.
    6. İnsanlar bakıyor ne der diye düşünmeyin. Dışarı çıkın, gezin, eğlenin.
    7. Hergün olmadı mı gün aşırı yürüyün. en az 20 dk. Eve de yürüyebilirsiniz. Yeterki hareket edin. Durmayın!!
    8. Esnekliğinizi arttırın.
    9. Yoga yapın. Youtube üzerinden en basit "Güneşi Selamlama" rutiniyle başlayın. Gün içinde 10 dk. hiç mi yok.
    10. Karşımdaki kırılır diye düşünmeyin. Hissettiklerinizi söyleyin. Şimdi onlar düşünsün.

Daha söyleyecek çok şey var ancak yeter ki başlayın.
    Bu arada youtube a distoni için yoga hareketlerini hazırlıyorum. Biraz zamana ihtiyacım var. Malesef türkçe kaynak yok ve bu durumu yaşayan çok arkadaşımız var. Hep birlikte başaracağız

Üye
    Bhraktn Avatarı

Son Giriş
    09.01-2019
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dr.Farias Online Eğitim Platformu başlatıyor servikal distoni rahatsızlığı olan arkadaşlara online tedavi verilecekmiş sayfa altta takip edin

Dr.Farias ekleyin
    https://www.facebook.com/profile.php?id=1705432185

Üye
    Asevda Avatarı

Son Giriş
    22.05-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yenimahalle
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hastalıktan beyin pili harici kurtulan yok mudur?

Üye
    ysr Avatarı

Son Giriş
    28.02-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Kurtulanlar var.akupunktur tedavisi uygulayan bazı arkadaşlar olumlu sonuçlar aliyorlarmiş.

Üye
    Asevda Avatarı

Son Giriş
    22.05-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yenimahalle
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar. Burnumdan nefes alamadığım için doktor araştırıyorum eğrilik de olduğu için ameliyat olmam lazım. Bugün gittiğim kbb doktoru beni çene cerrahiye yönlendirdi önce çene ameliyatı olman lazim dedi. Ben de boynumda distoni olduğu için alt çenem geriye kaydı dedim. Sorum şu simdi çene ameliyatı olursam distoninin etkisiyle çenem yine bozulur mu? Distoninin etkisiyle boyun hep kasildikca çene yapısı bozulan var mi aramızda

Üye
    Gülo34 Avatarı

Gerçek Adı
    aygül
    Son Giriş
    03.08-2020
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    23

@ysr akupunktur hiçbir işe yaramıyor sadece zaman kaybı fizik tedavi de öyle
    @Asevda bendede alt çene geride banada ameliyat dendi ancak devlet hastanesinde sistem çok yavaş ilerlediği için 3 yıldır sıra bile gelmedi bana bende özel bir dişçide hareketli protez yaptırdım mecburen bu yüzden doğru bir nöroloji uzmanı bul derim

Üye
    Asevda Avatarı

Son Giriş
    22.05-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yenimahalle
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Gülo34 peki sizde alt çene geriliği hep var mıydı yoksa distoniden sonra mi oldu. Peki hareketli protez ise yaradı mi

Sayfa 11 / 16 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon