Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 49 mesajın 46-49 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    @@@zz@@ Avatarı

Son Giriş
    03.07-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende nefrotik sendrom + neffit sendrom var

Üye
    Serat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2016
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Merhaba hepimize çok geçmiş olsun , ben 2005 ten beri ankilozan spontilid 2006 tı sonrasıda sırayla crohn, böbrek amiloidozu ve en sonda nefrotik sendrom hastasıyım ve uzun süreli ataklarım oldu crohn atak yapınca diğer amiloidoz ve nefrotik sendrom da atak yaptı çok zor zamanlar geçirdim hepiniz gibi ve iki kere de diyalizden yırttım dr.um sayensinde şükürler olsun ki çok şanşlıyım , sizlere sormak istediğim öncelikle bir çoğunuz bol su içmekten ve maydanoz kiraz sapı vs yani bol idrara çıkarıcı şeylerden bahsetmişsiniz bu ne kadar doğru yani amilodoz ve nefrotik sendrom lar bol su içmelimi çünkü bu güne kadar dr .um bana aksini yaptırdı ki az idrar az protein kaçağı olsun diye bununla ilgili bilgilerinizi lütfen paylaşırmısınız belki de yanlış birşey yapıyorum az su içerek ve karnım çok şiş ve uzun zamandır böyle sizlerin karın şişliği nasıl bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim. Sevgiler.

Üye
    Heramia Avatarı

Gerçek Adı
    Çisem Gezgin
    Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    20:47
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Serat

Öncelikle çok geçmiş olsun. bende fsgs hastasıyım ama suyu yazın en fazla 2 lt içmek zorundayım. maydanoz yada baska birşeyden daha bahsetmişsin onu çok hatırlamıyorum. evet maydanoz idrara çok çıkartan bi besin ama bizim için haftada 1 kez tüketim uygun görülüyor. eğer bunları çok fazla tükettiğimiz takdirde potasyum miktarı artıcak ve böbrek çok fazla çalıştığı için yorulucak. aktardan alınan şeyleri hiç bir şekilde tavsiye etmiyorum. bence kullanmamalısınız. sabahları 45 dk- 1 saatlik yürüyüş eminim ki iyi gelicektir. Rabbim şifa versin hepimize inşallah.

Üye
    Serat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2016
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cevabınız için çok teşekkür ederim acil şifalar dilerim.Amin.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234