Sayfa 9 / 30 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 436 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ceylin Avatarı

Son Giriş
    07.10-2008
    Saat
    21:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben yeni katılıyorum.benim 5 aylık bir kızım var ve 3 aylıktan beri kalça çıkığı diyor doktorlar.daha doğrusu tam kalça çıkğı demiyorlar kalçası gelişmemiş diyorlar.çift ara bezi kullanıyorum. sizce ne yapabilirim

Üye
    İLAYDAM Avatarı

Son Giriş
    29.09-2008
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ceylin, hoşgeldin aramıza,öncelikle geçmiş olsun. sana tavsiyem palvik bandajı kullanman.arabezi fayda sağlamıyor kızın birde 5 aylık. olmuş.benim kızımda şuanda palvik bandajı kullanıyor.1 aylıkken farkedilmişti.benim kızımında tam kalça çıkığı değil. senin kızınla aynı diyebilirim.kızının alfa açıları kaç.bunlarda önemli tabi.bye

Üye
    ceylin Avatarı

Son Giriş
    07.10-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim ilaydam.dün kontrol vardı.sol kalça düzelmiş.sağda biraz var dedi doktor.ara bezine devam.ortapedi doktoru banada kalça çıkığı değil dedi.düzelir dedi.açılardan anlıyorsan yazayım değerlendir.cevap yazarsan sevinirim.bayy

Üye
    İLAYDAM Avatarı

Son Giriş
    29.09-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA CEYLİN, düzelmesine çok sevindim her iki taraflımıydı.inşallah sağ kalçasıda düzelir biran önce.kendi kızımdada olunca doktorlara gitmekten açıların ne olduğunu öğrendim.kendimde zaten hastanede çalışıyorum burdada bilgi alabileceğim doktorlarım var. sen yazarsan açılarını değerlendiririz.hangi şehirdesiniz.benim kızımında düzelmeye başladı biraz inşallah bir dahaki kontrolünde tamamen düzelmiş olur.sizin ilk çocuğunuz mu? kalça çıkıkları eğer ailede yoksa ilk doğan kız bebeklerinde görülüyomuş genelde.birde sezeryan doğum makat gelişinde oluyo.bende sezeryan oldum ama normaldi ailedede yok.ama ilk bebeğim sanırım ondan oldu bizdede.yda hamileyken dikkatsizlikten.nedenini bilemiyoruz işte.hayırlısı herşeyin.bebeğine tekrardan geçmiş olsun.by

Üye
    ceylin Avatarı

Son Giriş
    07.10-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim ilaydam.senin bebeğinede çok geçmiş olsun.her iki kalçada da vardı. ultrasonda söyle yazıyor:fleksiyonda sağ kalçada alfa açısı 61 beta açısı 53, sol kalçada alfa açısı 58 beta açısı 52 derecedir. ikinci bebeğim.ailede yok. normal doğum.bende neden oldu bilmiyorum.bi de kız olunca.biliyorsun kızlarda görülme sıklığı yüksek.ben ankarada yaşıyorum.bayram sonrasında hacettepe ye götüreceğim.

Üye
    İLAYDAM Avatarı

Son Giriş
    29.09-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SELAM CEYLİN,bebeğinin açıları azmış bizim açılar biri 53 iken diğeri 40 lardaydı senin bebeğinin açıları arasında fazla bi fark yok.yinede tavsiyem daha çabuk düzelmesi için palvik bandajı kullanman .benim bebeğiminde ilk tesbit edildiğinde yine seninkinden farklıydı ama kalın ara bezi önermişlerdi.doktorumuzun bitanesi bana aynen şöyle demişti bişey tesbit edilmişse hemen sonucuna bakmak.bezlerle felan uğraşmayın bu rahatsızlığın tedavisi palvik demişti.bende senin gibi 2 aya kadar nerdeyse kalın ara bezi kullandım 3 aydan sonra palvik kullanmaya başladım..açıları arasındaki fark 2 katına çıkmış (kötü yönde) şimdi işte yeni yeni senin bebeğin gibi sonuçları.devam ediyoruz palvik bandajına. yanlış anlama ben kendi bebeğimle kıyaslamıyorum.sadece ben bebeğimi o şekilde gördüğüm için çok üzülüyorum ve bakmasıda gerçekten zor oluyo hem aile için hemde bebek için .senin ve bebeğinin bu durumları fazla yaşamasını istemiyorum .başına gelmeyen bilmez.bebek küçükken fazla anlamıyor büyüdükçe o şeyi kullanmak istemiyo.normal doğum yapman da bu iş için büyük faktör bebeğini çıkartarak çektilerse doktorlarda hatalı.neyse hayırlısı . sana ,ailene ve bebeklerine iyi bayramlar.kendinize dikkat edin .sen benim yazdıklarıma fazla takılma ama ihmal de etme bye.

Üye
    RİCH Avatarı

Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA BENDE DE DOĞUŞTAN KALÇA ÇIKIĞI VAR.

Üye
    bediscebedis Avatarı

Son Giriş
    28.05-2016
    Saat
    02:48
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar..
    Benimde doğuştan kalça çıkıklığım var yuvası tam gelişmemiş ters hareketle küt diye bir ses geliyor yerinden çıkıp tekrar oturuyor :lol:
    çok şükür şikayetim yok gül gibi geçinip gidiyoruz cihazlarla ayağa kalktığımda sadece bitarafa hafif yığılma oluyordu çıkıktan dolayı ona da tek ayakkabı altına dolgu yaparak çözüm bulduk gerçi son 5 senedir kalkmıyorum ya ayağa.. :? :wink:

Üye
    ceylin Avatarı

Son Giriş
    07.10-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iki gün önce komtrolümüz vardı. çok şükür iyiyiyiz. darısı herkesin başına.bu doktorumuzda kalça çıkığı değil dedi.sadece kalça kemikleşmemiş. yavaş yavaş oturuyoruz.çift bezi bırakın dedi ama ben bırakamadım daha.yine de korkuyorum.1,5 ay sonra kontrol var.herkese geçmiş olsun.

Üye
    m.r.v Avatarı

Son Giriş
    10.07-2009
    Saat
    18:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Bendede doğuştan kalça çıkıklığı vardı 1.5 yaşındayken ameliyat oldum ve Allah'a şükür bir sorunum da yok.

Üye
    gul_gonca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dogum sirasinda sag ayagim zedelenmiş yani kalça çıkıgı hemen farketmemis ailem söylememisler de doktorlar ailem 9 aylıkken farkdiyor özel bir hastaneye götürüyor doktorda hemen ameliyata alıyor ama basarisiz geciyor tekrar bir daha ameliyat ediyor aynı doktor bu seferde basarisiz sonra ailem baska özel hastaneye götürüyor bu seferde para icin doktor iki defa basarisiz ameliyat ediyor akrabamizin tavsiyesi üzerine capa hastanesine götüyüorlar doktor elimden geleni yaparim garanti veremem iyilesmesi konusunda diyor vde basarili ameliyat ediyor ama tabi çok ameliyat oldugum için sag ayagimda aksama var Bunada sükür. görüyorumki burda yanliz degilim ......

Üye
    menekşe26 Avatarı

Son Giriş
    29.04-2009
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben yeni üye oldum bırsey sorcaktım size her kalça çıkıgı olan kişi ılerde protez amelıyatı olmak zorundamı bunun başka bır çözüm yokmu

Üye
    gülsen Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    xxxxx
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bildigim kadariyla yok kalcalar yipranip agri ve hareketlerde kisitlama yapiyorsa vede dayanilmayacak halde agriyorsa o zaman baska caresi yok protez takiyorlar yas gectikten sonra baska cözümü yok bence

Üye
    blaid07 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

26 yaş ameliyat için erken mi
    çok fazla ağrımıyor hareketlerimde de kıstlama yok tabi çıkık ayağım oldukca hareketlerde kısıtlı ama birde kısalık zamanla artı acaba dahada artarmı

Üye
    menekşe26 Avatarı

Son Giriş
    29.04-2009
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bırde bana dr hemen amalıyat olman lazım dedı yoksa ılerde bazı sorunlar çıkar dedı ama netden araştırdıgım kadarıyla protez gereklıymış bunun başka bır çözümü yokmu

Sayfa 9 / 30 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon