Sayfa 7 / 30 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon
Toplam 436 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    leyla79 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2009
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tşk nunuşka doktorum çok az bas dedi ama ayın 21 de kontrolüm var işte bakalım o zaman belki bas der acaba bu sitede benim gittiğim doktorun yanında ameliyat olan başka hasta varmı onlarla konuşmak isterim prof.dr.ömer faruk bilgen nasıl bir doktor arkadaşlar

Üye
    NUNUŞKA Avatarı

Son Giriş
    28.10-2008
    Saat
    02:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SEWGİLİ LEYLA BEN BU SİTEDE RASTLAMADIM DR UNUN ADINA AMA SENDE GÖRMÜŞSÜNDÜR HASTANE İÇİN İYİ ŞEYLER SÖYLENİYOR. BEN BİRAZ BAKTIM
    İYİ BİR PROF İZLENİMİ WERDİ BANA.. GÜWENSİZLİĞİN GEÇECEKTİR UMARIM
    DR UNLA KAFANA TAKILANLARI TELLE GÖRÜŞME İMKANIN YOK MU SENİN ?

Üye
    leyla79 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk nunuşka ya benim pisikolojim sanırım biraz bozuldu o kadar ameliyat geçirdimki artık her ayağmı ölçüşümde sanki kısaymış bazende uzunmuş gibi geliyo beynime söz geçiremiyom gerçi doktorum çoz zor ama güzel bir ameliyat yaptım dedi egzersizleri aksatmadan yapmam gerekiyomuş senin sorunun tam olarak ney durumun nasıl ve ben kalçamdaki protezi hala hissediyorum geçermi bu durum

Üye
    blueboyfe Avatarı

Son Giriş
    15.07-2011
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oğlumda spastisine bağlı kalça çıkığı vardı, Sol kalçasına 8 cm bir platin takıldı, 4 yıl evvel bir profösör tarafından Ank Hacettepede. Sigortasına rağmen belki daha ıyı olur diye ucretlı olarak bu hocayı soktuk ameliyata. Adamda bir kibir kibir, ameliyattan sonra bir kendisine bu platinin ne kadar oğlumun kalçasında kalacağını dahi soramadık kendisine. Aradan 4 yıl geçti oğlumun sol bacağı yaklaşık 3 cm kısa kaldı.

Üye
    leyla79 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm blueboyfe öncelikle çok geçmiş olsun doktorunuzun adı ne benimkiyle aynımı acaba gerçi ben çok araştırdım öyle ameliyat oldum ama tedirginliğim var biraz

Üye
    NUNUŞKA Avatarı

Son Giriş
    28.10-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

LEYLA PSİKOLOJİNİN BOZULMASI GAYET NORMAL, AMA GEÇİCİ Bİ SÜREÇ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.. BACAKLARINI ÖLÇMEK YERİNE İYİLEŞECEĞİNE İNANIP EGZERSİZLERİNE SARILMALISIN. HIZLA İYİLEŞECEĞİNE İNANIYORUM BEN. BENİM DURUM ÇOCUKLUKTA ALÇI TEDAWİSİ YAPILMIŞ KALÇA ÇIKIĞI. BİKAÇ YIL ÖNCESİNE KADAR TAZI GİBİYDİM AMA ARTIK SIKINTI YAŞIYORUM BUNU AZA İNDİRMEK İÇİN BİKAÇ KİLO WERDİM WE EGZERSİZ YAPIYORUM BAYA FAYDASINI GÖRDÜM DAHA İYİ HİSSEDİYORUM. AMA AMELİYAT SEÇENEĞİ HEP AKLIMDA. PROTEZİ HİSSETMEN ZAMAN İÇİNDE KAYBOLUR SANIYORUM GENEL OLARAK BÖYLE OKUDUĞUM KADARIYLA. İHMAL ETME EMİ EGZERSİZLERİNİ

Üye
    leyla79 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm nunuşka senin durumun nasıl ameliyat oldunmu sizle haberleşip konuşmak isterim mümkünse

Üye
    NUNUŞKA Avatarı

Son Giriş
    28.10-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

LEYLA BEN AMELİYAT OLMADIM DURUMUMU DA ANLATTIM Bİ ÖNCEKİ MESAJ DA

WE AYRICA SANA ÖZEL MESAJ YOLLADIM MSN ADRESİMİ WERDİM. GÖZÜNDEN KAÇTI SANIRIM

Üye
    leyla79 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seni ekledim
    ama kapalı sanırım

Üye
    karyeb2 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2010
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar doktorumuzun ısmını msn mı ekleyen arkadaslara verebılırım buradan acıklamamın bı sakıncası olup olmadıgını bılmedıgım ıcın yazamıyorum yalnız rıcam ekleyen arkadaslar adresımı bu sıteden aldıgını belırtsın lutfen bektasnigar@hotmail.com

Üye
    Dariya Avatarı

Son Giriş
    18.08-2008
    Saat
    20:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.
    Ben de biri yarım biri tam iki kalçadan da çıkık hastasıyım. 25 yaşındayım. Tam çıkık olan tarafa müdahale edilmedi ama yarım çıkık olan taraftan 6 yaşında ameliyat oldum. Şimdilerde şikayetim yok çok şükür. Ama merak ettiğim şu: acaba hiç kalça protezine ihtiyaç duymayan kimse yok mu? Eninde sonunda o proteze mahkum muyuz? Mahkum olmamak için neler yapmalıyız? Benim çevremde iki kişi daha var kalça çıkığından muzdarip, kırk yaşını geçtiler ve ikisi de hala sapasağlam, protez akıllarının ucundan dahi geçmiyor; acaba kalça çıkığı vakalarının ortalama yüzde kaçı bu protezi taktırmak zorunda kalıyor? Proteze gerek duymadan ve sancı çekmeden hayatını sürdüren hiç mi yok? Çok korkuyorum açıkçası.
    Bir de ağrım olursa kaç yaşında başlar acaba? 30 yaşımda bastona mahkum kalmaktan korkuyorum..
    Allah hepimizin yardımcısı olsun, herkese acil şifalar dilerim!

Üye
    suna Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    kapadokya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dariya kalça çıkıklıgındaki protez ameliyatları genellikle aşınmadan dolayı oluşan sancılardan sonra gerekli oluyor... yani kalça çıkığı olmadan da bazan aşınmalar oluyor yada kireçleme yine ayni ameliyat gerekiyor. ayakta sabit fazla kalmassan ağır yük taşımassan yani kendini korursan böyle bir ameliyata gerek kalmaz.Bence takma şimdiden kafana dilerim hiç gerek duymassın.sağlıklı günler diliyorum

Üye
    karyeb2 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar daha önce bırkac kez yazdım tekrarlıyorum: agrısı olan hastanın tek caresi protez yukarda galiba nunuska egzersizin care olacagını yazmıs ne yazıkkı olmuyor. gecıcı belkı ama tamamen zor. bakın kalca cıkıgı olan ben degılım esım ama inanın onun kadar acı cektıgım geceler oldu agrıları dayanılmaz olmustu son zamanlar egzersiz oda cok yaptı kum torbaları, kremler,bandajlar,ilaclar vb. son günler 100 150 metre yürüyemez olmustu.yine yukarda bi arkadas protezi bacagında hıssettıgını soylemıs esım bunu ılk gun dahı hıc hıssetmedı su anda yapması gereken seyler yalnızca oturup kalkarken dıkkat etmesı(hatta bazen farkında olmadan anı kalkıslar,yapmaması gereken duruslar bıle yaptıgı oluyor) bıraz dıkkatlı olması gerekıyor baskada bır sey yok. ve su anda calıstıgı ıs ayakta calısmasını gerektırıyor.amelıyattan sonra yapması ve yapmaması gereken seylerı soylemıstı doktoru onlarda basıt seyler hoplamamak,bagdas kurarak oturmamak,bacak bacak üstüne atmadan oturmak,cömelmemek, yere düz bir sekilde oturmamak gibi. bacagı 7 cm kısaydı esımın su anda ıkısıde esıt bellı belırsız aksama kaldı sadece

Üye
    karyeb2 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakınız bırkez daha ve ısrarla soyluyorum agrınız varsa bu amelıyatı olun ve doktorunuzu ıyı secın cevremızde bır ıkı kısı gorduk (hatta bır tanesı benım dayımın esı ama onun kalca cıkıgı degıl baska sorundan dolayı protez takıldı) aylarca yuruyemedıler bırı ıkıncı amelıyatı oldu. ıster ınanın ıster ınanmayın esım amelıyatın ertesı gunu su meshur u seklındekı bastonla yurudu yaklasık yırmı gunde teklı bastona dustu on gun sonra onuda attı. ha bu arada bızım sansımız kardesımın esı amelıyat hemsıresı o bızım yanımızdaydı bu sure ıcınde bızı yonlendırdı

Üye
    NUNUŞKA Avatarı

Son Giriş
    28.10-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SEWGİLİ KARYEB , BEN EGZERSİZ ÇARE DEMEDİM FAYDASI WAR DEDİM
    AĞRIDA KİŞİNİN ALGILAMASI DA ÇOK DEĞİŞKEN. BU YÜZDEN DE PROTEZ KARARINI HASTAYA BIRAKIYOR DR LAR BİRAZ, ÇÜNKÜ DÖNÜŞÜ YOK. DR UN ADINI YAZABİLİRSİN YAZAN ARKADAŞLAR WAR Bİ SAKINCASI OLSA ONLARDA YAZAMAZDI

Sayfa 7 / 30 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon