Sayfa 6 / 30 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 436 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    NUNUŞKA Avatarı

Son Giriş
    28.10-2008
    Saat
    02:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar.. bende de çift taraflı kaşça çıkığı war. çoçukken alçıya alınmışım 6 ay ameliyat filan olmamışım we 4 yıl öncesine kadar nerdeyse sorunsuzdum ( sanırım bu oldukça göreceli) ağrılar we hareket kısıtlığı başladı.. iş yerimi kapadım yetişemiyordum . we 4 yıldır epeyce bi dr a göründüm. genelde bikaç dr sonrası karar weriliyo galiba. ama bazen iyi hissedip erteliyorum , idare ederim diye sonra ol ameliyat diyorum kendime saldırıyorum araştırmaya, dr lara ameliyat olanlar wesaire.. kısır döngü gibi welhasıl.. arkasını getiremiyorum belki burda bi destek bulurum kafama yatar ameliyat dedim işte kader arkadaşımızın yazdıklarını okuyunca hemen gidip kestireyim kendimi oldum zaten hehe.. yeni üyeyim herhalde detaylı konuşma imkanımız olur bunu.. özellikle kalça protezi taktıran arkadaşlar yazarsa çok sewinirim..

Üye
    karyeb2 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2010
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar dkc yle yasamak zorunda degilsiniz. kesinlikle protez taktirin yalniz doktorunuzu iyi secin. eşim 42 yasinda yaklasik 3 yil önce protez taktirdik (24 yildir evliyiz) su anda hic bir sorunu yok oysaki protezden önce hayatimiz kararmişti agrılarindan

Üye
    Baş.ak Avatarı

Son Giriş
    26.12-2008
    Saat
    07:20
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende de çift taraflı kalça çıkığı var 29 yaşindayım şimdiye kadar hiç amaliyat geçirmedim zaten çokta sorun yaşamadım ama 4 aydır bayağı ağrım var yinede çok şükrediyorum Allah bugünlerimizi aratmasın inşallah artık ciddi ciddi ameliyat düşünüyorum ama çokta korkuyorum yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla doktor çok önemli daha mı kötü olur düşüncesi beni çok tedirgin ediyor bu konuda tecrübeli arkadaşların teşvik ve tavsiyelerine ihtiyacım var

Üye
    AYŞEGÜLL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek taraflı (sol) kalça çıkığı

Üye
    suna Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    kapadokya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

CEREN, benim sorunlarıma benziyor rahatsızlığın ben kalça protezi ameliyatı oldum çok farklı sorunlarla karşılaştımama olman gerekiyorsa ol bence annemde iki kalçasında protez var ve çok iyi hiç sorunu yok...mutlu günler hepimizin olsun

Üye
    shine_girl Avatarı

Son Giriş
    19.07-2008
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaşıtlarım we sewgili büyüklerim merhaba öncelikle
    Aynı rahatsızlığı paylaştığım kişilerin olması ne kadar umut ve mutluluk verici en azından benim we benim gibi düşünenler için...
    Bende doğuştan kalça çıkığı war tek taraflı sağ bacakta we ilk 6 ayda farkedilmiş bandajlar,alçılar derken 1.5 yaşımda ameliyat olmuşum.. oldukça başarılı bir ameliyat sonucu düzelme kaydedilmiş bu yaşıma kadar pek bi ağrı söz konusu değildi ancak şuan 15 yaşımdayım we sıklıkla ağrı oluyor geceleri bacak krampları yorulunca ayrı bir ağrı kısacası sorun çıkarıyor. Beden eğitimi dersinden muaf olduğum için rapor almam gerekti doktora gittim we doktor ileride sorun yaşanmaması için ameliyat önerdi we kireçlenmenin başlamış olduğunu söyledi... Ben okulumu da aksatmak istemiyorum lise2 ye geçtim...
    sizce ne yapmalıyım?
    görüşünü belirten herkese tşkler..
    sağlıcakla kalın

Üye
    karyeb2 Avatarı

Son Giriş
    23.01-2010
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar daha oncede bırkac kez yazdım KESİNLİKLE ameliyat olun yanı protez taktırın eşimin agrıları bitti (bakın azaldı demiyorum) 3 yıl oldu amelıyat olalı hıc bır sorunu yok yalnız tek tavsıyem doktorunuzu ıyı secmenız olacak bız 20 yıl bekledık amelıyat ıcın son 5 yıl hep arastırmayla gectı kımı doktor protezın 10 yıl omru oldugunu bununda ınsan omrunun sonlarında yapılmasına taraftar olmalarına neden oldugunu soyledıler bu dogru degıl soylekı yaklasık 12 yada 13 yıl sonra sadece 3, 4 cm lık bır bolgeden bır operasyon la protezın gerekıyorsa ayar bakım adını ne koyarsanız o mudahale yapılması gerekıyor onun dısında kesınlıkle ıkıncı amelıyat yok. ha amelıyattan sonra yapmanız ve yapmamanız gereken seyler oluyor ama dusunun en basta agrılarınızın dınmesı olmak uzere bırcok ıyı sey yasamaya baslıyorsunuz.bır kez daha: agrılarınızın dınmesını ıstıyorsanız aksamadan yurumek ıstıyorsanız AMELIYAT OLUN pısman olmayacaksınız saglıkla kalın

Üye
    NUNUŞKA Avatarı

Son Giriş
    28.10-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SEWGİLİ KARYEB, EŞİNİZİN DURUMUNA ÇOK SEWİNDİM..
    İNSANIN İÇİNE SU SERPİYOR, UMUT WERİYOR. İKİNCİ AMELİYAT İÇİN DR LAR DOĞRU SÖYLEMİYOR DEMİŞSİNİZ KEŞKE SÖYLEDİĞİNİZ KADAR BASİT OLSA İKİNCİ AMELİYAT ( AYAR BAKIM MİSALİ )
    AMA DEWLET YADA ÖZEL DR LARIN HEMFİKİR OLDUĞU TEK KONU İKİNCİ AMELİYATIN DAHA ZOR OLDUĞU..SİZİN DR UN ADINI WE TELİNİ WERİRSENİZ GÖRÜŞMEK İSTERİM. AĞRISIZ YÜRÜMEK İÇİN BU DAHA ZOR KISMI DA GÖZE ALINABİLİR BANA GÖRE DE SÜRE ÖNEMLİ.
    15 YIL GARANTİ WEREBİLEN DR WAR MI? DAHA ERKEN DÖNEMDE SIKINTI YAŞAMAMAK ADINA BİRAZ DA BEKLİYOR BENCE HASTALAR. BİR DE SİZDEN RİCAM PROTEZ SONRASI DENEYİMLERİNİZ BAŞLIĞI ALTINDA BİR KAÇ SORU SORMUŞTUM BEN, ONLARI CEWAPLARMISINIZ?

Üye
    Baş.ak Avatarı

Son Giriş
    26.12-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nunuşkaya katılıyorum karyeb mümkünse dr.isim ve no.sunu bende istiyorum nunuşka seninle soru ve sorunlarımız hemen hemen aynı galiba tecrübeli arkadaşların cevaplamalarını bekliyorum bende

Üye
    NUNUŞKA Avatarı

Son Giriş
    28.10-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BEKLEYELİM BAŞAKCIM, SABREDEN DERWİŞ MURADINA ERERMİŞ..

SENİN SIKINTILARINDA DENGESİZ Mİ BENİM GİBİ ACABA?

BEN BAZEN GAYET İYİ HİSSEDEBİLİYORUM. BU ARADA BOŞ DURMUYOR

SPOR WE EGZERSİZ YAPIYORUM AMELİYAT OLSA DA OLMASA DA İŞE

YARADIĞI KESİN. BACAK KASLARIMI ÇALIŞTIRIYORUM KISA DÖNEMDE

RAHATLATTIĞI GİBİ AMELİYAT OLURSAM DA FAYDASINI GÖRECEĞİMDEN

EMİNİM..BÜYÜK ÖLÇÜDE DE MORALLE İLGİLİ NASIL OLUYOSA

KİREÇLENME. SİNİR+KAS+KEMİK OLARAK DEWREYE Mİ GİRİYOR

YOKSA WÜCUT DİRENCİMİ İKİSİDE Mİ )

Üye
    leyla79 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2009
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar bende bu sitede yeniyim benim durumumda ben 3 yaşındayken merdivenden düşme sonucu sol kalçam yernden çıkmış ve o zamanlar ailenin ihmalsizlikten ameliyat edilmedi taki 9 yaşıma geldiğimde ilk ameliyatımı oldum ama yanlış ameliyat olduğu için ağrılarım arttı ve kısalıkta geçmedi ve yıllar sonra tekrar ameliyat oldum o zamanlarda 17 yaşındaydım tarsusta oldum ama doktorum beni daha berbat yaptı yine kısalık geçmedi ağrılar zaten berbattı ve ben artık ameliyat olmaktan bıkmıştım taki bu güne kadar artık ağrılarım dayanamaz hale geldi fazla yol yürüyemiyom fazla ayakta duramıyom ve 3 cm kadar kısalık vardı ve bursada prof.dr.ömer faruk bilgen adlı doktorun yanında 20 haziranda kalça protez ameliyatı oldum hala basamıyom doktorun talimatıyla basacam umarım bu sefer iyi doktora denk gelmişimdir

Üye
    Baş.ak Avatarı

Son Giriş
    26.12-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nunuşka benim sıkıntılarımın nasıl olduğunu sormuşsun hamdolsun şu an daha iyim ama öyle zamanlarımda oluyorki gece uykudan uyandırıyor ağrılarım ama ben şikayetçi değilim olmamayada çalışıyorum spor yapmıyorum belki iyi gelir ama .. ayrıca bende kireçlenme olup olmadığını bilmiyorum belirtileri neler biraz bahsedersen sevinirim sevgili q-yasar mesajına cevap yazdım ama özel mesaj hakkım yokmuş maalesef senin mesajlarını bekliyorum

Üye
    leyla79 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2009
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar aranızda yeniyimi ben yeni ameliyat oldum kalça protezinden acaba iyleşme çok uzun sürüyomu beni bilgilendirirseniz sevinirimve elifin durumu nasıl oldu haberi olan varmı

Üye
    NUNUŞKA Avatarı

Son Giriş
    28.10-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DENGESİZ DEDİĞİM BU İŞTE BAŞAK .. YANİ Bİ GAYET İYİSİN Bİ BERBAT.

BENDE UYKUDAN UYANDIRAN AĞRI YOK ŞÜKÜR. KİREÇLENME HAKKINDA YANLIŞ

BİLGİ WERMİYİM SANA BEN AĞRILARI WE HAREKET KISITLIĞINI ONA

BAĞLIYORUM BİRAZ DA. DÜZGÜN OTURMAMIŞ KALÇA KEMİĞİNİN BOZULMASI,

BU ÇIKIK OLMAYAN İNSANLAR DA OLUYOR AMA SANIRIM BİZİMKİ FARKLI

Üye
    NUNUŞKA Avatarı

Son Giriş
    28.10-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SEWGİLİ LEYLA79 HOŞGELDİN WE GEÇMİŞ OLSUN. UMARIM TÜM SIKINTILARIN

GERİDE KALIR,AĞRISIZ Bİ HAYAT SÜRERSİN.. WE BİZE DE ÖRNEK OLURSUN

AMELİYAT İÇİN. BASAMIYORUM DERKEN TAM YÜK MÜ WERMİYOSUN ACABA HİÇ

Mİ BASAMIYOSUN? DR UN BİŞİ SÖYLEMİYOR MU BU KONUDA? AMELİYATA GÖRE

DEĞİŞİYO SANIRIM İYİLEŞME SÜRECİ.. GELİŞMELERDEN HABERDAR EDERSEN

SEWİNİRİZ..

Sayfa 6 / 30 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon