Sayfa 27 / 30 İlkİlk ... 172324252627282930 SonSon
Toplam 436 mesajın 391-405 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    saka1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    18:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    elif gerçekten detaylı anlatmışsın sanırım ağrıların çoktu 2 bacağın sıkıntılı olması ve çekilen acının 2 katı demek biz birisine zor dayanıoruz elif birde amaliyat olduğun bacakta kısalma oldumu yada uzadımı merak ediyorum

Üye
    foolow22 Avatarı

Gerçek Adı
    sabirr
    Son Giriş
    17.06-2015
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalca protez ameliyatı sonrası aksama, topallama düzeliyormu yoksa azda olsa kalıyormu ameliyat oldugumuz yürürken belli oluyormu cevaplarınız için teşekkurler acıl şifalar..

Üye
    mutluyummm Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 kalça tarafından bende oldum şuan çok şükür hiç bişeyim yok bazı hareketlerim kısıtlı olmasına rağmen saatlerce yürüyebiliyorum ama işte bununda malesef ömrü var hercanlı gibi

Üye
    Alievanna Avatarı

Gerçek Adı
    Alieva Annamyradowa
    Son Giriş
    25.09-2016
    Saat
    23:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle merhabalar , benimki tam bi kalça trajedisi her doktora gittiğimde anlatmaya çalışırken kıvranıyorum
    Öncelikle sağ kalçamda femur başı kayması oldu sargıyla düzelttiler ama tam yerine oturmadı protez şart diyolar sonra sol kalçamdada tekrarlayınca platin taktılar fakat kalçamı bozmaktam başka işe yaramadı çıkardılar kalçam zaman geçtikçe kötüleşti doktorlarda bişey yapamadılar femur başı kalçanın ucunda duruyo leğen kemiğimin sol tarafı yukarıda duruyo 4 cm buna bağlı skolyozum da var ayağımda 7 cm kısalık var iki taraflı akciğerlerimi sıkıştırdığı için çok fazla nefesim daralıyo ve büyüme plağım etkilendiği için tek bacağım çok az gelişiyo fizyoterapistim benden umudu kesti doktorlarda kalça artroskopisi önerdiler ama yapan doktor işin ehli olması lazım sonrasında protez falan da var skolyozumda ilerledi muhtemelen onun içinde operasyon geçiricem daha sonra ilizarov ameliyatı olucam anlıycağınız işimiz zor

Üye
    saka1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    18:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alieva geçmiş olsun sağ kalçandaki problem aynı bendede var ama skolyoz çok daha önemli bence kalça 2. plna bırakabilirsin

Üye
    Şükran Ercan Avatarı

Son Giriş
    13.08-2015
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    İzmr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar. Bizim ailede annem, ablam ve benim küçüğüm(çift taraflı) ben tek traflı kalça çıkığı sorunumuz vardı (!) ablam ben ameliaytla düzeldik ve ameliyatlarımız şükür gayet başarılı geçti bu konuda şanslıyız iyi bir ekibe denk gelmişiz. Neyse küçüğüm 6 ay alçıda kaldı. Yeğenlerimiz doğumdan sonra hemen filmlerine alındı ilk yeğenimde hafif çıktı ve hafif bir protez ile kısa sürede düzeldi. Arkadaşlar aklıma geldikçe yazacağım çünkü ameliyatımız 6-7 yaşlarında oldu ve bugün 40 yaşındayım. Doktorlarımızla halen bağlantı halindeyiz. Velhasıl etrafınızda her yeni doğan bebeği vaktinde film çektirmelerini öneriniz. Özellikle kız çocuklarında belli olmayabiliyor ancak filmle ortaya çıkar. Erken teşhis çok önemli protezle tedavisi mümkün ama 6-7 yaşından sonra ameliyat şart. Gelelim ameliyat sonrasına kesinlikle ağır kaldırmamız kilo almamaız yasak fazla merdiven yokuş çıkmak yasak biliyoruz ki ilerisi kireçleme ve velhasıl kireçlemelerimiz de başladı. Kireçleme ameliyatını mümkün olduğunca geciktirmeye çalışmalısınız. Malum protez ömrü. Eğer tek taraflı kalça çıkığı olanlar var ise dikkat etmesi gereken bir hastalık ise BEL KİREÇLEMESİDİR. vücudun bir tarafa özellikle çıkığı olan tarafa yatık olmasından dolayı ileride bel de kireçleme oluyor. Annem ameliyatını oldu eğer ki ameliyatı yapan doktor iyi ise protez kaliteli ise ve siz güzel kullanırsanız 10 yıl olan süre 25 yıla kadar çıkabiliyor. Şu an yaşadığımız sıkıntı geceleri kalça kilitlenmesidir ki bu her zaman olmaz çok yorulursak ve üşütürsek oluyor. Kireçlenmesi olanlar kilo almayacak, aşırı hareket etmeyecek (spor yaparken bölgesel kasları çalıştıracak güçlendirecek hareketler olmalı, bisiklet sürmek önerilmez), ağır kaldırmayacak, ve en önemlisi soğuktan korunacak. Bayan olan anne adaylarımız ise normal doğum kesinlikle yapmayacak. Şu an aklıma gelenler bu kadar sorularınız var ise biliyorsam cevap veririm.

Üye
    Şükran Ercan Avatarı

Son Giriş
    13.08-2015
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    İzmr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayrıca bir ayağında kısalık olan kalça çıkığı kişilerin kısa olan tarafa tabanlık yaptırıp ayakkabılarının içine koyarak kullanmaları gerekir ki ileride bel de kireçlemeyi önleyebilsinler. Ayrıca bu parça ilk zamanlarda ayak tababnında bir süre rahatsızlık veriyor ama ileride ayak tabanı alışıyor. Biraz sabır.

Üye
    Songul Özdemir Avatarı

Son Giriş
    18.04-2015
    Saat
    09:07
    Yaşadığı Yer
    Kazakistan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar ben 18 yaşındayım benimde sol taraf kalça çıkığlıgı var ve hiç amelyat olmadim bu ileride sorun olabilir mi

Üye
    Kaderyiğit Avatarı

Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalça kemiğine hem kemik nakli hemde protez takılan varmı

Üye
    leylek Avatarı

Gerçek Adı
    elif
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar ayın 5 de tam 3 ay olucak evet çok iyiyim sanki eski normal hayatıma geri döndüm daha ilerisini düşünmek istemiyorum anı kurtardım ne kadar taşıyacağımız zaten belli değil inanın hiç değmez ertelemeye ben kendimle çok mücadele ettim olmamak için çünkü ne olacağını bilmemek beni korkutuyordu ama inanın 1. Den sonra 2. Hiç mi hiç anlamadım bile inanılmaz hızlı iyileştim yürürken aksama çok çok az bilmeyen anlayamaz bile uzunluk kısalık sorulmuş ilk ameliyatta Tabiki proteziz takılan kalça uzamıştı ama 2. İle birlikte aynı ölçüye geldiler 2 cm boyum uzadı yani elimden geldiğince herkese Cvp veriyorum görüşmek ğzere

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    11:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Elifciğim çok geçmiş olsun başarılı bir ameliyat geçirip hızla iyileşiyor olmana çok sevindim.

Üye
    leylek Avatarı

Gerçek Adı
    elif
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok Tşk ederim sağlıklı olmak çok gğzel

Üye
    nisa16 Avatarı

Gerçek Adı
    Nisa
    Son Giriş
    20.02-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende yok ama eğrilik vardı ameliyatla düzeldi oraya bişey taktılar vida taktılar oraya şimdi çok rahatım )

Üye
    Ceyka Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, 29 yaşındayım ve 5 yaşımdayken kalça çıkıklığından ameliyat oldum.Herhangi bir aksamam falan yok .19 yaşından beride ağrılarım ve bazen yürürken kitlenmelerim var.Her doktora gittiğimdede yaşın genç diyip ameliyatı önermiyolar.Yarın bir gün geç kalmışsın derlermi yada vücudumda anatomik duruş bozuklukları meydana gelirmi korkuyorum.çünkü ileri yaşlarda bir tanıdığım var hem duruş bozukluğu var hemde geç kalmışsın diye ameliyat etmek istemiyorlar

Üye
    gonuldostu Avatarı

Gerçek Adı
    gonuldostu
    Son Giriş
    11.05-2017
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam arkadaslar benimde tek taraflı kalca cıkıgım var lakin son yıllarda belimde kayma ve saglam tarafımda taban cökmesi olusdu agrılarım cok ayakda duramıyorum ben bu durumda engelli raporu alabilirmiyim bilgisi olan varmı engelli kartı almak istiyorum

Sayfa 27 / 30 İlkİlk ... 172324252627282930 SonSon