Sayfa 23 / 29 İlkİlk ... 13192021222324252627 ... SonSon
Toplam 425 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ha.faydinli Avatarı

Gerçek Adı
    fatıma
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    rica ederim sevliliye" bende budur rabbim sevdikleriyle sevdirsin yaradan unutmasın dünyaya geliş sebebimizi unutmadıkmı her şey kendiliğinden gelişiyor. kulu olsada hoş olmasada vesselam

Üye
    engelsiz yaşam Avatarı

Son Giriş
    16.08-2012
    Saat
    09:52
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 8 yaşımdayken çift taraflı kalça çıkığı ameliyatı oldum.izmir tepecik hastanesinde dr şükrü araç'a.ameliyatımın başarılı olduğu söylendi.normal bir çocuk gibi koştum oynadım.sonra ergenlik dönemine girince 80 kilo oldum ve ağrılarım başladı.hemen fazla kilomu verdim.ağrılarım geçti.kendim sağlık personeliyim arada kontrollerimi yaptırıyorum en son geçen yıl tomografi çektirip muayene oldummanisasporun klup doktoru engin bey).doktor kalça eklemimle bazı açma germe hareketleri yaptırdı.bacakların çok iyi durumda ameliyatını yapan kişiyi tebrik ederim dedi.iyi durumda olduğunu söylüyorlar.soğuk ve fazla kilo ağrı yapıyor.şu an 32 yaşındayım hamileyim kadın doğum uzmanı normal doğum bile yapabilirsin aksamıyosun dedi.beni soğuk çok etkiliyor arkadaşlar aşırı yürüme o zaman biraz aksıyorum.ameliyat olduğum doktor şu an dokuz eylül üniversitesinde prof dr. şükrü araç

merhaba bende 24 yaşındayım doğustan 2 taraflı kalça çıkıklığım var ilk 8 yasında farkedildi fakat bişi yapamayız denildi.12 yasında ankaraya gittik orada da olumlu seyler olmayınca öyle böyle sabretmeye dayanmaya çalıştım.fakat şuan öyle cok agrılarım oluyor ki yolda yüreyemiyorum ayakta duramıyorum belim hele kopuyor sanıyorum bazen çok feci agrılarım oluyor.agrı kesici ve kas gevşeticilerle yada merhemlerle idare etmemi söylüyor doktorlar yada çok mecbur kalırsam ameeliyat diyende oldu ancak yakın zmanda yine dayanamayıp 2 doktor görüşü aldım ağrılarım oldugunu söyledim kontrol muayene oldum bana söyledikleri kalça kemiklerimin en fazla 2 ameliyatı kaldırabilecegini bu yüzden 40-50li yaşlara kadar sabretmek zorunda oldugumu ameliyat olursam ve protezler uygun olmazsa 2 şansımında cok erkenden kaybedilecegini söylediler.. fakat cok agrı ve acı cekiyorum bildiğiniz acıyı agrıyı dindirmek için iğne olsun baska yöntemler var mı en erken 16 sene nasıl bu agrılarla yasayabilirim dayanabilirim??? Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inş

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    19.03-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ELİF75;

elif hanım benim durumum da aynı sizin gibi baze seyrekte olsa sol ayağıma çok yüklendiğimde hafif bir arı oluyokalçamda hareket kısıtlılığı var çorap giymek ve tırnak kesmek benim için tam eziyet kalça protezi düşünüyorum doktorla görüstüm zorunluluğu yok ama istersen ameliyat olabilirsin dedi benim öğrenmek istediğim ameliyattan sonra rahat hareket edebiliyormusun bacağındaki kisalık gittimi birde kalçamda dışarı doğru bir kemik var sanırım sizdede aynıydı o düzeldimi bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ameliyat olma konusunda çok kararsızım

Üye
    Narcicegi Avatarı

Gerçek Adı
    Ülkü
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba

Ben 47 yaşındayım. Doğuştan sağ kalça çıkığım var ve 13 yaşında ameliyat oldum.. Herşey şimdiye kadar iyiydi, zaman zaman ağrılarım vardı ama rahatsızlık vermiyordu. Kısalık oluştu ki olması normal, doğumlar, kilolar yaşam standartları yani çok hareketlilik tez canlılık derken ) ama şimdi dizlerim kireçleme ve yürümemi engelliyor, Rabbimin bugünlerine şükür diyorum ve şikayet etmiyorum tabiki.. artık ayakkabımı giymekte zorlanıyorum..hele hele çorabımı giyemiyorum. Başkasından yardım istemeye istemeye gözüne bakıyorsun.. Allah razı olsun eşim ve yavrularımda çevremdeki insanlardan.. Vee ayağımda kısalık var tabiki 3-5 cm. Görüntü yani aksama benim için hiçç problem değil. Çünkü ben sadece bir mağazanın önünden geçerken parlak camlardan aksadığımı farkediyorum ve kendime dediğim aa ben aksıyormuşum )) Her sene doktor kontrolüne gittiğimde yaşımın erken olduğunu ve 50-55 yaşına gelince ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Halbuki son geldiğim doktor söylendi. En güzel çağlarını ağrı sızılarla başkalarına muhtaç olarakmı geçireceksin diye ve haklı.. şimdi tıp ilerledi artık protezlerin ömrü uzadı dedi ve ben ameliyat olmaya karar verdim. Allahım izin verirse inşallah 1 ay içinde sağ kalça protezi takılacak ya nasip diyip kalkıştık bakalım. Doktorumuda araştırdım, hatta esas tavsiye eden arkadaş çift kalça protezi oldu, üstelik peşpeşe ve çok iyiyim diyor, herşey çok güzel oldu diyor.. İnşallah herkesin istediği gibi gönlünce olur herşey.. Sağlığımızdan öte koymasın rabbim.. Doktorumuzun adı, Prof.Dr.Hasan YILDIRIM.. Ankara Onkoloji Hastanesinde görevli. Önce rabbime sonra doktoruma güvenerek inşallah herşey güzel olacak.. Ve hiçbir zaman görüntünüzle aksamanızla ilgilenmeyin. Önemli olan ağrısız sızısız bir kaliteli bir yaşam sürebilmek.. Çünkü beterin beteri var.. Biraz demagoji olarak algılanabilir yazılarım belki ama gerçekten iki kolu olmayan, gözleri görmeyen arkadaşlarım var, onları gördükçe şükretmemek imkansız..

Üye
    galaksi Avatarı

Son Giriş
    02.12-2014
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiyenin baskenti Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mevlude hanim gecmis olsun bendede kalca protezi var simdi diger tarafimada olmasi gerekiyor vew suan corabimi kendim giyemiyorum (annem sagolsun) Son zamanlarda artik dr arastiriyorum ve szinde yakin yerlerde oturuyoruz onun icin bu mesaji size yazma geregi duydum siz her hangi bir dr arastimasi yada kafanizda her hangi birisi varmi bu konuyla alakali bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim
    Ben birinci ameliyatimi yurtdisinda olmudtum burada biraz acemilik cekiyorum. Gecmis olsun acil sifalar diliyorum

Cicek3
    Öncelikle gecmis olsun, ayrica ameliyatinizdan menmun kalmanizda cok sevindirici bu dr ssklilara da bakiyormu bu dr un adini cok duydum bildigim kadariyla özel eger öyle degilse düzeltin lütfen ameliyatin maliyati size ne oldu ve hangi hastanede oldunuz simdiden tesekkürler.Hangi protez cinsi takildi.

Üye
    havva28 Avatarı

Gerçek Adı
    havva
    Son Giriş
    13.04-2013
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de kalça çıkığı varmış doğduğumda. altı yaşımda anlamış bizimkiler (bir sene geç gittim okula neyse zaten hiç sevmedim) ameliyat oldum ondan sonrası hiç tedavi görmedim biraz aksamam vardı bide kısıtlık. annem ve çevremdekiler sağolsun çok yardımcı oldular ben bunu hiç farketmedim. taki 29 yaşıma gelinceye kadar.hangi doktora gittiysem durum kötü diyor. protez ameliyatı olmalısın diyor. bende araştırmalar yapıyorum bu sitye o amaçla üye oldum. bana doktorlar hep güzel şeylerden bahsettiler ama kötü olanlarıda duyuyorum. olmakmı ii olmamamakmı özelmi i devletmi arkadaşlar protez ameliyat olanlar bana yardım edebilirmi

Üye
    Narcicegi Avatarı

Gerçek Adı
    Ülkü
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ve ben 6.12.2012 de dediğim hastane ve doktora oldum ameliyatımı. Çok şükür iyiyim, tabiki sıkıntılar yaşıyorsun, şu an iyiyim yavaş yavaş yürüteçle yürüyorum..zamana ihtiyaç.. şükür ağrım sızım yok.

Üye
    renkly Avatarı

Son Giriş
    02.03-2014
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    ızmır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar izmirde kalca protezı amelıyatı konusunda guvenebılecegım doktor solermısınız bana ssk yapan doktor..lutfen bılgısı olan arkadaslardan rıca edıyorum yardımcı olun bana....

Üye
    fiore Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kalça protezi ameliyatı oldum yaklaşık 3 yıl oldu ameliyat olalı şu anda rahatım bi sıkıntım yok daha rahat hareket edebiliyorum

Üye
    renkly Avatarı

Son Giriş
    02.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ızmır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım ama hangı hastanede oldun ve hangı doktora amelıyat oldun onu solemıyosun ama..doktorun ısmını solermısın arkadasım gıdıp goruseyım..

Üye
    fiore Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama ben gaziantep te oldum ameliyatı burada özel bi hastanede doktorumun adı cenk cankuş

Üye
    murat321 Avatarı

Gerçek Adı
    murat demir
    Son Giriş
    07.03-2013
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb öncelikle geçmiş olsun kalça deyince dikkatimi çekti çünkü yaklaşık 6 yıldır kalça ağrısı ve sıkıntısı çekiyordum bende kalça protezi olmam için 50 sini bekleyenlerdendim ama bişey oldu ve bu süreç umut dolu bir yola girdi ve çok iyi gidiyor çok şükür nasıl diyceksiniz şöyle anlatim ben 6 yıldır kalçasında sorunu olan biriyim kalça kapsülüm yani diğer adıyla labrum yırtığı başalmasıyla başlayan ve erken teşhis konulmadığı ve hemen tedaviye başlanmadığı için devamında kalçe femur başındaki kıkırdaklar tamamen erimiş ve kemik diken diye adlandırılan iki eklem arasında kıkırdak olması gereken yerde ciddi bir sıkıntı oluştu ve yürüyemez hale geldim bastonla yürümeye çalışıyordum oturmam kalkmam hemen hemen imkansızdı bu süreç içinde hep ağrı kesiciler kondramin-s filan verildi onları kullanıyordum uzun bir süre böyle devam etmek zorunda kaldım devamın da mide kanaması geçirdim ilaçlar yapmıştı ve tekyol kalmıştı protez ama bir arkadaşımın tavsiyesiyle bir vitamin ile tanıştım ve koşmaya başladım emar da çekildim ameliyata gerek kalmamış ve tıbbi takib gerekli deyince dahada mutlu oldum kullandığın ürün amerkadan geliyor cerrahpaşa karşısında nimet eczanesi var ordan temin ettik kulllandığım ve hala kullandığım forever living argi ve forever living fireedom . Forever living actıve-ha bu üçünü kulandım ve koşuyorum

Üye
    renkly Avatarı

Son Giriş
    02.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ızmır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senın adına sevındım..ama benımkı ole ılacla falan gececek turden deıl kalca cıkıgı amelıyat olmam lazım..hıcmı ızmırde amelıyat olmus yada bıldıgı doktor olan yok ya..guvenebılcegım ıyı bı doktor arıyorum ızmırde..

Üye
    Nurii Avatarı

Gerçek Adı
    Nuri
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar bende doğuştan iki taraflı kalça çıkığı vardı ve bu zamanla inanılmaz ağrıların olamasına neden oluyordu 2011 yılında izmirde ameliyat oldum üç arayla iki taraflı şimdi çok iyiyim hiç yürüyemezken şimdi bol bol yürüyorum. Ameliyat olaçak arkadaşlar hiç kormayın iyi bir doktor bulmak şartı ile olmanızı tasfiye ederim. Herkese geçmiş olsun

Sayfa 23 / 29 İlkİlk ... 13192021222324252627 ... SonSon