Sayfa 22 / 30 İlkİlk ... 12181920212223242526 ... SonSon
Toplam 436 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    11:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Renkly geçmiş olsun ameliyatla ilgili önceden uzun uzun yazdım ama şu soruna net cevap veriyim Aksaman tamamen geçmez bunu doktorunda söylemiştir %70 bir düzelme oluyor.Ameliyat için acele etmesen daha yaşın çok genç sağlıcakla kal.

Üye
    saka1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    18:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde sağ kalçada çıkıklak vardı amaliyat oldum vedediğin gibi kireçlenme var ama spor yapıyorum sağ ayağım 5 cm kısa kendineiyi bak görüşemk dileğiyle bol bol spor yap giz saten007@hotmail.com

Üye
    efecan74 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2013
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bendede doğuştan iki taraflı kalça çıkıklığı var ve hiçbir tedavide görmedim iyikide görmemişim diyorum buradaki mesajları okuyunca çünkü babama kızardım niye baktırmadın zamanında diye oda anlamış demekki ogünün şartlarında bir ameliyatla daha kötü durumlara düşebileceğimi. Sadece aksamam ve uzun yürüyüşlerde yorulmam haricinde bir sıkıntı çekmedim bugüne kadar yaşımda şuan 38. yiğenimdede oluştu tektaraflı fakat onu erken farkedip ameliyat ettirdik 2-3 yaşında şuan iyi ilkokula başladı. Yani anlayacağınız bu durumun tedavisi çoçuk yaşta olursa düzelme olasılığı çok yüksek ilerleyen yaşlarda ise kendinize eziyetten öte gitmiyor anladığım kadarıyla.

Üye
    belkibuson Avatarı

Son Giriş
    13.08-2013
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bunun tam belirtileri nelerdir internette aradığımda bebeklerde doğumsal kalça çıkığı çıkıyor yetişkinler için bir bilgi yok. 5. doktora gittim birşey yok diyorlar. Kimi sıkıntın kireçlenmeden kimisi kas zayıflığından diyor kimis normal senin vücud yapın diyor ama gözle göülür şekilde her geçen gün kalçam dışarı doğru kayıyor bacaklarımın hareketini sağlayan eklem belime kadar geldi nerdeyse bundan bir kaç ay öncesine kadar yürürken kalçamda kasılma olurken son zamanlarda kalça ile birlikte belimdede kasılmalar oluyor. Soğuk havalarda durum daha beter kesin teşhis koyabilecek bir uzman tavsiye edebilirmisiniz. Sokakta yürürken yürüyüş şeklimi farkedip 10 yaşında cocuk bile alay ederken en iyi okullarda okumuş doktorlar görüntüde bir anormallik yok diyor ben bu işin içinden çıkamıyorum bir insan kilo alır yağlar kalçada toplanır vücut yapısındandır derim ama bel kemiğimle bereber kalçam gün geçtikçe dışarı doğru kayıyor.Boyumdada 3.5 cm kısalma var tüm bunlar doktorlara normal geliyor nasıl iş kafayı yicem.

Üye
    engelli_memure Avatarı

Son Giriş
    14.04-2012
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar ben doğuştan çift taraflı kalça çıkığı vardı küçük yaşta tedeviyle problemim kalmadı uzun süre alçıda kaldığım için sağ bacağımda diğerine göre 3 santim incelik var ve bu durum beni rahatsız ediyor sorum şu bu incelik estetik amelyatla düzeltilebilrmi

Üye
    cemilex Avatarı

Son Giriş
    07.05-2013
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

prof.dr ali baktır tanıyan varmı doktora gelemk ıstıyorum bana onun hakkındabılgı verırmıısnız

Üye
    serıfe Avatarı

Gerçek Adı
    şerife can
    Son Giriş
    22.01-2015
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm.evet benim doktorum saygı değer hocam...kulakları çınlasın çok iyidi...

ercy.üniv.kalça prtz.yaptı 2003 yılında...

Üye
    saka1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    25.04-2017
    Saat
    18:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun bende tek taraflı kalça çıkığı vr 5 cm sağ ayağım kısa ilerisi noılur bilmem

Üye
    meltem_ Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Prof. Dr. Hacı Kutlu, yu tanıyan varmı arkadaşlar? internetten baktım Hacı KUTLU Kişisel Web Sitesi ameliyat olanlar çok memnun bende artık ağrılara dayanamıyorum. bende her iki tarafta kalça çıkıklığı var ve ağrılarım gün geçtikçe artıyor fazla yol yürüyemiyor ayakta duramıyorum. ameliyatla ağrılardan kurtulurmuyum dahamı kötü olurum bilmiyorum. endişeleniyorum. şimdi porselen protez takılıyormuş.. bilgisi olanlar paylaşmalarını bekliyorum..

Üye
    sevgiliye Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bendede çif taraflı kalca cıkıklıgı var ama allaha cok sükür bana engel bir zorlugu yok bazen bacaklarım agrıyor okadarda olacak hiçte amaliyat olmadım düsünmedim bile ben bu halime alıstım allah beni böyle yaratmıs diyip kaderime boyun egdim normal hayatımda hic bir engeli yok ve .DERİMONT işinde çalısıyorum 15 senedir gercekten kendimi özürlü olarak hiç görmedim ve özürlüyüm diye gidipte bir haktan yararlanmak bile istemedim elim ayagım tutuyor ve benden daha kötü olanlar var hani derlerya beterin beteri var diye vergi indirimine müracat ettim oda tam bir eziyet yardımcı olacaklarına iyice zorlastırıyorlar herseyi neyse bu özürlü olmamın tek kötü yanı bana göre degil özürlü olmayanlara göre özürlüyüm diye bana kızlarını allahın emriylen istesekte vermiyorlar özürlü oldugum icin ama bilmiyorlarki bizleri özürlü yaratan ALLAH onları özürsüz yaratmıs ama onlarda bizlerde bir imtihan dünyasındayız sınavdayız yanı ben bu halima şükrediyorum allah ne verirse hakkımızda hayırlısını versin özürlü abilerim ablalarım kardeslerim sakın halinize isyan etmeyin bu dunya gelip gecici bugun varız yarın yokuz

Üye
    cemilex Avatarı

Son Giriş
    07.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fahrı erdoganda amelıyat olan varmı

Üye
    ssongun Avatarı

Gerçek Adı
    selim
    Son Giriş
    04.06-2012
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba akadaşlar benim sizi tam anlamıyla anlamam zor,benim çok şükür bir sorunum yok ama babamı bildim bileli kalçasında problem var yaşı şuan 56,bu problemin ne olduğunu hep izlerdim ve onu rahatsız etmediğini sanırdım,ama araştırdıkça doktorlara beraber gitmeye başladıkça yıllardır ne acılarla boğuşup pes etmediğini anladım,tam olarak kalçasındaki sorun çıkık değil sanırım,bebek yaştayken eşekten düşmüş canı çok yanmış hatırlıyor,ardından yirmili yaşlara gelince doktora gitmiş doktor ona bu problem ne zaman seni çok engeller hale gelecek ozaman ameliyat ol demiş yani 50li yaşlarda,ardından yıllarca çalışmış,kendisi çiftçi,fakat özellikle son senelerde son 2 senedir hareket edebilmesi zorlaştı,ardından bende bu durumu araştırmaya başladım ve babamın yıllardır birlikte yaşadığı bu engelin ne olduğunu ona neler çektirdiğini ve nasıl tedavi edilebileceğini anlamaya çalışıyorum.En son izmirde Prof.Dr.Veli Lök'e gittik,güzel şeyler söyledi bu ameliyatın özellikle sadece ortapedi ameliyatları için kullanılan ameliyatanelerde ve uzman kişilece yapılması gerektiğini söyledi,kendisi İzmirde Kahramanlardaki mikrocerrahi Hastanesinde yapıyormus bu ameliyatı,tamamen özel 80000 olduğunu söyledi çift kalca protezi için,bende araştırmaya başladım,en sonda 4 sene önce kalça ameliyatı olan bir doktordan Prof. Dr.Şükrü Araç'ın numarasın aldım yakındada ona gidip fikir almayı düşünüyoruz,sanırım bu doktorda tamamen özelmiş,babam bağkurlu acaba bu ameliyatı bağkurdan yararlanarak özeldeki kadar sağlıklı olma şansımız ne kadar?Arkadaşlar birde izmirde başka iyi doktorların isimlerini verirseniz çok sevinir,birde istanbula gidip Prof.Dr.Fahri Erdoğanla görüşmeyi düşünüyoruz,anladığım kadarıyla bu ameliyatlarda işin ehli doktorlar çok önemli,hepinize acil şifalar dilerim...

Üye
    cemilex Avatarı

Son Giriş
    07.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bnde 20 yaındayım dogustan kalca cıkıklıgı var solayak3 cnm kısa hafıfte olsa topallmamoluyor bn bu durummdan sıkayatcıyım unıt okuyorum arkadaslarımın ııcnde sankı cevrede herkez bana bakıyo gıbı gelıyo psıkolojım cok bozuk bulundugum sehırde her yere gıttım olumsuz cvpaldım hep fahrı hocayıda tv programındagordum arastırdım ıı ye bnzıyo onun hakkında bılgı sahıbı olanlar yada amılyat olanlar bnmlefıkırlerını paylsırsasevınırım

Üye
    ha.faydinli Avatarı

Gerçek Adı
    fatıma
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bendede çift taraflı kalça çık var cnm cemile çok doğru söylüyor olmaman dan yanayım aşırı dayanılmaz ağrıların yoksa. banad at takmayanlarmı olmadı ağladım sızladım gizli köşelerde o soysuzlara üzüntümü belli etmedim tam tersi geretli cvpları verdim.hamdım ve piştim.işim ve çok mutlu 1yıllık evliyim.kendim gibi birini buldm yuva kurdum şükür.hayata sımsıkı tutun inancını kaybetme kazanan sen olursun şufani dünyada eğriside doğrusuda birğün olacak toprağa girmeyecekmi aeo.

Üye
    sevgiliye Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm cok güzel yorum yapmıssın agrı yoksa gereksiz amaliyat bencede iyi olayım derken allah korusun dahada kötü olursa ne olcak bendede var dedigin gibi insan bir zaman sonra herseye alısıyor

allah ne muradın varsa versin herkes keskem senın gibi düsünse derdide veren allah dermanıda veren allah şufani dünyada eğriside doğrusuda birğün olacak toprağa girmeyecekmi bu güzel sözünden dolayı cok tesekkür ederim

Sayfa 22 / 30 İlkİlk ... 12181920212223242526 ... SonSon