Sayfa 21 / 30 İlkİlk ... 11171819202122232425 ... SonSon
Toplam 436 mesajın 301-315 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Blaed07; Kalçada ağrı yoksa bırak aksasın çok önemli mi bu?

Üye
    blaid07 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

aşırı yükleme olmadıktan sonra yok..hani birçok doktora sormuş olmama rağmen tedirginliğim bu kısalığımın zamanla artmasından endişemm boyle bir olasılık var mı...bacak uzatma diyorlar bu aksamayı onluyor mu bildiğimiz gibi bacak kalçadan harekete başladığı için kısalığı sıfıra indirsek dahi kalça olması gerktiği yuvasındaolmadığı için vucutta dengesizlik ve dengesiz yürümei engelleyemiyoruz sanırım

Üye
    blaid07 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

slm beyfendi oncelikle geçmiş olsun.. bende ortopedik ayakkabı kullanıyorum kısalıktan dolayı.fakat aksamamı onlemiyor çunkü hareket kalçada başladığı için evet kısalık onleniyor ama adınm sırasında yürüyüş bozukluğunu onleyemiyoruz sizde de anı sorun var mı
    bende spor yapıorum acaba bu paptığımız spor kalçamız için bir sorun oluşturuyor mu bir bilgiye sahip misiniz. dahada ilerlemesine falan.kalçanın dahada yukaruya doğru kaymasına gibi

Üye
    magıc50 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    01:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaprak hn ,öncelikle geçmiş olsun.Nasılsınız?Amelıyattan memnun musunuz? Sizi skolyozdan amelıyat eden Dr Azmi Hamzaoğlu muydu? ve nerede amelıyat oldunuz?Azmi hoca evet çok ıyı bir doktordur .Seneler öncesi çapa'da doç iken bizim bır ahbabımızın kızına başarılı skolyoz amelıyatı yapmıştı. Şuan kendisi çok iyi.Ama kalça protezlerini yapmıyor deniyordu.Bildiğim kadarıyla bır ekıp halinde çalışıyorlarmış.'Florance'de ' ekıpte protez amelıyatını yapan dr'u biliyorum, Prf.A.G...Kalça Protez amelıyatını gerçekten ona olan kışıyle bızzat konuştunuz mu?SSknın geçtiği hangı hastanede yapıyormuş? Cevaplarsanız sevinirim.sağlıklı günler.....

Üye
    pams Avatarı

Son Giriş
    02.10-2014
    Saat
    01:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 29 yaşındayım 2 oğlum var şu anda 6 aylık hamileyim.ağrılarım hatta varis problemlerim yogun bir şekilde arttı artık son aylara doğru.çok ayakta kalırsam bacağımı neredeyse hiç hareket ettiremiyorum .otursam varislerim ağrıyor.ağrılarla geçip gidiyor günler.ama kilo almaktan kaynaklandı ağrılar varisler .doğumdan sonra herşey normal seyrine dönüyor önceki doğumlarımda olduğu gibi.
    o zamanları sadece dizlerim ağrırı merdiven çıkmazdım özellikle kış mevsiminde soğuk falan alır üşütürsem yine hareket edemezdim ama bu yıl osteo bflex diye bir ilça kullandım.ve hiç ağrım olmadı çok şükür.biraz pahalı ama 3 ay kullansanız yani kışın o bile yetiyor ,bütün yılı ağrısız geçirebilirsiniz.

Üye
    JULY Avatarı

Gerçek Adı
    GULER
    Son Giriş
    31.08-2012
    Saat
    13:38
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de tek taraflı sağ kalçamda çıkık var. Buna bağlı 5-6 cm sağ bacakta kısalık. Herhangi bir operasyon geçirmedim. 1977 doğumluyum ve aksama dışında da bir şikayetim yok. Pilates, yüzme, kondisyon bisikleti ile
    ilerde oluşacak kireçlenmeyi geciktirmeye çalışıyorum. Uzun süre ayakta durmak ve yürüyüş gibi kalçaya yük bindiren ve aşınmayı arttıracak etkinliklerden kaçınıyorum. Onun yerine pilates,yüzme ,bisiklet gibi kalçaya
    yük bindirmeden ama kalçayı hareket ettiren ve çevre kasları güçlendiren hareketler yapıyorum. Ve hiçbir hareketimde kısıtlama hissetmiyorum. Uzun yıllarda bunu devam ettirebilmeyi umuyorum.Benim için bu durum engel değil estetik bir endişenin ötesine geçmedi şimdiye kadar. Şimdiye kadar aynı rahatsızlığı olan biriyle de hiçbir arkadaşlığım olmadı. Bu siteyi tesadüfen görünce yazdıklarınızı okudum ve artık kendimi yalnız da hissetmiyorum. Ve gerekmedikçe sırf estetik kaygılar ile, bıçak altına yatmamanızı öneriyorum..

Üye
    Pus Avatarı

Son Giriş
    18.11-2011
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    BOLU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de çift taraflı kalça çıkıklığı var. Hiç bunu kendime engel olarak görmemiş olmamla birlikte, bir ay öncesinde Dr. Fahri Erdoğan'da ameliyatını gerçekleştiren bir tanıdığımız vasıtasıyla "Neden olmasın" sorusuyla kendimi baş başa buldum. Bunun üzerine, eğer olacaksa şansım varsa kullanırım diyerek internet üzerinde araştırmaya gittim. Burada yazılanları okuduktan sonra, birçok arkadaş gibi ben de şaşkınlıkla karşıladım bu durumu. Bilmiyordum bu kadar olduğunu doğrusu ben de. Ameliyat olma önerisi yıllar öncesinde defalarca karşıma çıkmasına rağmen, bunu ciddi tepkilerle reddetmiştim. Ancak umut olarak gördüğüm bu şansı değerlendirmede kendimde olumsuz bir kararlılık görmedim. Üniversite mezunuyum, hareket ve yoğunluk gerektiren bir işe sahibim. Ağrı, sızı yapmıyor bu rahatsızlık bana, sadece görünüş içindi ameliyat olma isteğim, çünkü bahsettiğim kişi bir hafta içinde ayağa kalkıp normal aktivitelerini yapmaya başlamıştı. Bu olaydan aldığım cesaret, aksine burada kırılmış durumda. Ciddi bir ikilemdeyim. Bu hastalık bana hiçbir zaman olumsuz bir şey katmadı, hatta hiç araştırmadım bile, bana engel teşkil etmiyor çünkü. Hatta ben bunu engel olarak bile görmüyordum. Bu kadar olumlu neden yanında, ameliyat faktörünü ne derece düşünmeliyim, daha yaşım 20. Her ne kadar çok etkilemese de, gölgemle ve sokaktaki vitrinlerle yüzleştiğimde karşılaştığım hüzünden de alamıyorum kendimi. Fikirleriniz benim için çok önemli. Sağlıcakla kalın.

Üye
    belkibuson Avatarı

Son Giriş
    13.08-2013
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cümlemize acil şifalar diliyorum. yürüme oturma problemleri(çözüme ulaşmasını istediğim en büyük sorunum) ve dış görünüşümden rahatsızlık duyduğum için doktora başvurdum. Bir erkeğe göre anormal şekilde kalçam dışarı doğru çıkık özellikle plastik ve tahta sandalye üzerinde 10 saniye oturmam inanılmaz derecede rahatsızlık veriyor. Ayakta duramıyorum giydiğim kıyafetler diğer insanlara alay konusu olacak kadar abesk duruyor yürürken aksaklık yanımdaki kişilere yetişememe sorunum dengemi kaybedip yanımdaki kişinin üstüne yıkılacakmış gibi olmam soğuk havalarda bu şikayetlerin iyice artması artık dayanılmaz oldu. omuzlarımda boynumda ve sırtımdada öne doğru eğilme ve sürekli gerginlik kasılma durumuda var zaman zaman sol elimde uyuşmada oluyor. İlk doktora askerdeyken gözüktüm doktor bana gelişme döneminde kadınlık homonunun fazla salgılanması(östorejen hormonu olması lazım emin deilim) ile vücutta bu tip anormallikler olabileceğini söylerek tahlile gönderdi hormon testleri normal çıkınca röntgen çektirdi ve mekanik ağrı diyerek birliğime geri gönderdi mecbur sızlansakta zorlansakta spora zorlandım.Askerden sonra özel bir hastahanede aynı şikayetlerle başvurdum boyun emarı ve kalça rontgeni çekildi önemli bir sorun yok senin vucud yapın böyle denerek piskiyatriye görün dediler(tek derdim görünümüm ve piskolojik olsa estetik cerrahına giderim ama gelinde diploma doktorlarına anlatın bunu) sizden ricam bu konuda bana tavsiye verebileceğiniz ortepedi uzmanı varmı gün geçtikçe hem ağrı sızı ve aksaklık olarak hemde fiziki görünüş olarak kötüye gitmekteyim. Halk arasında(popodan bacak ) diyerek dalga konusu olmamda piskolojik açıdan iyice yıpratmaya başladı inanın kendimle çelişkiye düşmeye başladım bu kadar sorunu sıkıntıyı kafamdan uydurup hayalmi kuruyorum her işin başı gibi sağlık konusundada güzel yurdumdan umudu kesmeye başladım yazık.

Üye
    gliza Avatarı

Son Giriş
    05.12-2012
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba kader arkadaşlarım, doğuştan çift taraflı kalça çıkığıyım evliyim ve 8 yaşında kızım var 2 seneye kadar sorunsuz bir hayatım, varla yok arası görülen bir aksamam vardı .Bir anda dayanılmaz ağrılar ve ev hapsi başladı kızım ve kocamla dışarı çıkamaz ve hiç bir işimi göremez hale geldim ,hem fizyolojik hem psikolojik çok zor günler geçirdim sosyal hayatım sıfıra indi.Ve tabiki hiç aklıma getirmediğim ameliyat gerçeğiyle yüzleştim.yaşımın çok genç olduğunu ve dayanmamı kilo vermemi söyledi doktorlar,8 kilo verdim ama hiç birşey değişmedi ağrıdan uyuyamadığım yastığımın sırılsıklam olduğu geceler başladı ,eğer bir çare varsa bunu denemeliyim dedim veee 13 ekimde sol kalçama total kalça protezi takıldı şu anada 2 ay oldu tek bastonla dışarı çıkabiliyorum umduğumdan çok çok iyiyim 10 gün sonra fizik tedaviye başlıyacağım 2 yada 3 ay sonra diğerindende olacağım artık korkmuyorum allah hepimizin yardımcısı olsun herkese acil şifalar

ametis çok haklısın herhalde unutuyoruz hikayelerimizi anlatırken ben hemen hatamı düzeltiyorum ben izmir bozyaka ssk da oldum ameliyatımı ,doktorum bayram mavuşoğlu çok memnunum işini çok güzel yapıyor,biraz ilgisiz ama olsun ben ii olayımda ilgilenmeyiversinacil şifalar ağrısız günler diliyorum .

Üye
    Hüseyin Taştekin Avatarı

Son Giriş
    13.12-2011
    Saat
    08:05
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 7 aylıkken dünyaya gelmişim 15 gün sonra sol kalçamda şişlik oluşmuş ve 15 günlükken ameliyat olmuşum. birazda yaramaz olduğumdan küçükken 2 üç kere bacağım çıktı. ilkokul 1. sınıfta iken eğirdir kemik hastanesine gittim.maddi durumuz ve sağlık güvencemiz olmadığı için ameliyat olamadım.
    Bugün sabah doktara gittim.senin kalçan mahvalmuş ameliyat şart dedi.bende tamam dedim yalnız ameliyatı 40 yaşında olabilirsin şimdi gençsin dedi bi anlam veremedim. tavsiyesi olanları yazabilir.ne yapmalıyım.yaşım 21...

Üye
    aslan28 Avatarı

Gerçek Adı
    ATIL
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    mersin merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence bir profa görünsen iyi olur

Üye
    yasemin sena Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhabalar, bu siteyi nette gezinirken gördüm burdaki msjların büyük bir bölümünü okudum benim gibi bu dertten muzdarip olanları okuyunca üye olmak istedim.Rabbim herkese acil şifalar versin, ağrılarını dindirsin,yürüme zorluğu vermesin,kimseye muhtaç etmesin

Üye
    Giz Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    10.09-2015
    Saat
    03:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba ve acil şifa dileklerimle..
    Ben de varım!

1.5 yaşımda doğuştan kalça çıkığı tanısıyla (sağ kalça) ameliyat olmuşum. Şuan 19 yaşındayım ve 5 sene önce kalça kireçlenmesi teşhisi konuldu. 3 ay önce doktora gittiğimde ilerlemiş olduğu söylendi. Ameliyat, yaşımdan ötürü önerilmedi. Belimde de kalçamdan ötürü bir kemik eğrildiği için bel ağrısı sorunum var. Egzersizler verildi kireçlenme için ama kalça çıkığı sorunum olduğu için maalesef bu egzersizleri tam manasıyla yapabilmek oldukça güç. Oldukça yoğun biçimde ağrılarım, kalçamda kasılmalar var. Yürüdükçe yorulduğumda bacağımda güçsüzleşme hissi oluyor. Bacağımda da kramplarla karşılaşıyorum.

Sizin önerileriniz neler olur?
    Neşeyle kalın.

Üye
    renkly Avatarı

Son Giriş
    02.03-2014
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    ızmır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaslar..benımde çift taraflı kalça çıkıgım var..25 yasındayım ızmır dokuz eylul unv hastanesınde vasfi hoca bana amelıyat ıcın yatısımı verdı gecen hafta ama ben korktugum ıcın olmak ıstemedım amelıyat.agrılarım cok fazla yuruken kalcam kıtlenıyor 8 cm kadar kısalık var ıkı taraftada ..onceden amelıyat olmayı dusunmuyodum ama bu yasıma kadar hep ezıklıgını yasadım evlencektım evlenemedım evlencegım kısının aılesı benıı bole oldugum ıcın ıstemez dıye gunlerce agladım hayattan koptum okadar zor gunler gecırdımkı benı sızler anlarsınız ..amelıyat olan arkadaslar ltfen benı ve benım gıbı olan arkadslarımıza bıraz bılgı verın amelıyat sonrası sakat olurmuuz aksama tamamıyle gecıyormu sızın verecegınız bılgıler cok onemlı benım ıcın sımdıden tskrler..allah hepımızın yardımcısı olsun...

Üye
    rananur Avatarı

Son Giriş
    19.08-2013
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mhb ceren geçmiş olsun enson tedavini yapan dr. Denizli' demi aceba!
    bende tedavi olmak istiyorum

Sayfa 21 / 30 İlkİlk ... 11171819202122232425 ... SonSon