Sayfa 15 / 30 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon
Toplam 436 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    RAFTER_1903 Avatarı

Son Giriş
    25.09-2009
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    BURDUR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cresentdark : En iyi doktor tabi iddialı kelime. Ama şunu söyleyebilirim ki annemi kalça protezi konusunda tedavi eden bir doktor var. Ismi prof.dr.hakkı sur. Kendisi 9 eylül ya da ege'de. Yani izmir'de, istersen bi araştır. Annem şu anda halinden memnun. Sadece biraz kilo aldığında yük bindiği için ağrı yapıyor. Onun dışında yürümesi çok kötüydü ama şimdi düzeldi.

Üye
    VUSLAT Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    13.10-2009
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benımde çif taraflı kalça çıkılığı var hıc amalıyat olmadım kendı ıstegımdı

ıyıkıde olmamışım şükürler olsun cok ıyıyım

Üye
    cresentdark Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyiyim demekte göreceli.iyiyim derken hiç ağrın yokmu, hiç aksaman yok mu ki büyük ihtimal aksaman vardır.bundan kurtulmak istemedin mi hiç?

Üye
    özlem23 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2010
    Saat
    14:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba benim 10 aylık bebeğimde kalça çıkıklığı var.2 aylıkken fark edildi palvik bandajı kullandık ve daha sonraki ultrason kontrollerinde kalça çıkıklığı olmadığı söylendi. Kızım 9 aylık olunca tekrar ortopedi doktorlarının kontrollerinde kalça çıkıklığı olduğu söylendi.Şu anda alçıda ve daha 3 yada 8 ay alçıda kalınacağı söyleniyor. Kızım bebekliğini yaşayamıyor. Anne olarak çok büyük acı duyuyorum. Daha önce yanlış bilgi verilmeseydi kızım belkide şu anda düzelmiş olurdu. Herkese Allah'tan şifalar diliyorum. Kızımın durumunda olan varsa lütfen cevap yazsın.Şimdiden teşekkürler.

Üye
    ayshe Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    04:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul /güngören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

merhaba bende DKÇ liyim 19 yaşında sağ taraf ameliyat oldu platin takıldı sol duruyor şimdi sağ ayağımı fazla kaldıramıyorum ağır konik polinöropatide var kalça kireçlendi koltuk değneğini ameliyattan sonra iyileştim diye bıraktım keşke bırakmasaydım omurilik dengesi bozuldu skolyoz oluştu ayaktayken çekilen görüntü korkunç 20 senede boy10 cm kadar kısaldı 4 senedir koltuk değneği kullanıyorum bir senede koltuk değneğinin sol tarafa geleni uzattım belki bir faydası olur diye omuriliğe şimdi yine aynı seviyeye getirdim ameliyat olmasakda çift koltuk değneğini muhakkak kullanmak gerekiyor rabbim doktorlarımızın ilmini arttırsın hepimize şifa ihsan etsin

Üye
    cresentdark Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu biraz insanın hayata bakışı ile ilgili galiba.bende sağ kalça çıkıklığı vardı 9 yaşında ameliyat oldum.şu an ender bir durum olmadığı sürece ağrı yok ALLAH a şükür hayatımı kısıtladığım birşey yok bisiklet sürerim, istediğim kadar yürür ve koşarım.tek sorun çok az aksamam var.dikkat edince aksamıyorum bile yorulunca ben farkında olmadan oluyormuş.bu da beni rahatsız ediyor bunun için ameliyat olmayı düşünüyorum ama henüz araştırma aşamasındayım.tamamen aksamamam varken kendimi neden buna mahkum edeyim,neden yetineyim diyorum.ama tabiki yetinmeyi bilmeyip sağlığımı tamamen kaybetmekte istemiyorum risk faktörlerini öğrenip ona göre ameliyat olmayı düşünüyorum çok fazla riskliyse bende kendimi iyiyiym diye şartlandıracamALLAH hepimize HAYIRLISIYLA şifa versin

Üye
    yurdagul Avatarı

Gerçek Adı
    kılıç
    Son Giriş
    05.05-2011
    Saat
    08:15
    Yaşadığı Yer
    aksaray ve ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende de kalça çıkığı var ama benim ağrım yok çok şükür doktorla görüştüm ameliyat gerkli değil sana dedi çift taraflı olmasından dolayı ameliyat gerekmez demişti doktorun dediğine göre tek taraflı kalça çıkı olanlarda ağrı olurmuş. allah hepimize şifa versin

Üye
    cresentdark Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktorların bu çelişkili ifadelerine sinirlenmemek elde değil.çift taraflı kalça çıkığı olup da ağrıdan yürüyemeyenleri de biliyorum.çift taraflı olması ile ağrının bir alakası yok.çünkü kalça kemiğin olması gereken yerde değil bunun neticesinde de ayağında kireçleme olur ve ağrıların gerçekleşir.ama ikisi aynı oranda çıkık olduğu için bazen yürümede bir aksama ve problem olmaz hatta o yüzden kalça çıkıklığı probleminin bile olduğunu anlamaz ancak yaşı ilerler çocuk doğurur, kilo alır bakarki ağrıları var doktora gider yıllar sonra öğrenirki ayağında kalça çıkıklığı varmış.seninde ilerleyen yaşlarda çocuk doğurunca,kilo alınca vs durumlarda bu problemlerler karşılaşma ihtimalın çok yüksek. o yüzden ilerki yaşlarına yatırım yap kendine olabilecek en iyi şekilde bak diye tavsiye ediyorum.ALLAH sana da HAYIRLISIYLA şifa versin...

Üye
    huzungulu65 Avatarı

Son Giriş
    19.06-2010
    Saat
    08:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GLY;
    merhaba bende bu siteye yeni üye oldum .Bendede tek tarafflı kalça çıkıklığı var.Geçen sene bende nejat güneye gittim ameliyat dedi ama ben çok korktuğum için olmadım.Sizi de bu doktor ameliyat ettiği için daha ayrıntılı bilgi alabilirim sanırım sizden. teşekkür

Üye
    nurse Avatarı

Son Giriş
    26.10-2009
    Saat
    15:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar 23 yaşındayım benimde doğuştan kalça çıkığı rahatsızlığım vardı ve sol tarafım düzelmedi sağ bacağım düzeldi çok şükür. 1 yaşından 8 yaşına kadar defalarca operasyon geçirdim ama sol bacagım düzelmedii. yaklaşık 2 ay önce ameliyat oldum hala tedavi sürecim devam ediyor uzun bir süreç ama Allah hepimizin yardımcısı olsun

Üye
    yurdagul Avatarı

Gerçek Adı
    kılıç
    Son Giriş
    05.05-2011
    Saat
    08:15
    Yaşadığı Yer
    aksaray ve ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar çok şükür bende çift taraflı kalça çıkığı var ama bir sıkıntı yaşamıyorum işlerimi yaparken yürürken ki ben çok fazla yürüyen biriyimde yürümeyi çok severim.bana sağlık raporunda engelim için dereceyi çok düşük veriyorlar birkaç defa başvuru yaptım istediğim dereceyi alamadım allah hepimize şifa versin benden tavsiye bol yürümek yürümek en iyi çözüm ben kendimde bunu farkettim yürümeyi azalttığım zamanlarda bende sıkıntı yaşıyorum allah yardımcımız olsun

Üye
    karatepe09 Avatarı

Son Giriş
    01.05-2012
    Saat
    09:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar. 14 yıl önce DR. bahattin Ünsaç tarafından ameliyat oldum. Sol kalça çıkığıyım, platin takıldı. Şu an 38 yaşındayım ve yeni ağrılarım başladı. Egzersiz konusunda bilgiis olan arkadaşlar varmı, eliptik bisiklete binmenin sakıncası olabilirmi? Kimi,leri olmaz diyor kimileride başlayan kireçlenmeler için bisiklete binmek faydalıdır diyor. Sol kalçamda yeniden kireçlenmenin başladığını farkettim. Önerebileceğiniz egzersizler varmı.

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    11:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yapabileceğiniz en iyi egzersiz yürüyüş ve yüzmedir.

Üye
    GLY Avatarı

Son Giriş
    14.12-2014
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hazangulu65 öncelikle merhaba. uzun zamandır siteye girmiyordum. yazdığınızı yeni okudum. evet bende çift taraflı dkç var ve iki kalçaya protez takıldı. prof.dr.nejat güney yaptı ameliyatlarımı. daha öncesindede başka doktorlara muayene olmuştum. hepside aynı şeyi söylediler. benim çocukken geçirmiş olduğum başarısız ameliyatlar nedeniyle doktorum ameliyatın zor olacağını söylemişti. birde eğer bu yaşlarda ameliyat olursan daha çabuk iyileşirsin demişti. ameliyatlarım çok şükür iyi geçti. dediğim gibi çocukken geçirmiş olduğum başarırız ameliyatlar nedeniyle başarı oranı biraz düştü. ama yinede çok çok iyiyim şimdi. hareketlerimde çok rahatlama var ve ağrılarım yok oldu. yürürken kalçayı tam olarak sabitleyemediğim için çok az sağa sola oynuyor. birde 40 yıllık yürüme alışkanlığını değiştirmekte zor oluyor açıkçası. ameliyat olmak konusunda bende çok zor karar verdim. ama doktorumu buldum. şimdi iyiki ameliyat olmuşum diyorum. herkese acil şifalar diliyorum.

Üye
    ebircan Avatarı

Son Giriş
    01.04-2010
    Saat
    19:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar,
    Ben 39 yaşındayım. İsmim Emine. Bende doğuştan kalça çıkığı problemi olan biriyim. Ben dkç olduğumu 36 yaşında öğrendim. 36 yaşında ikinci oğlumun doğumundan 3 ay sonra sol bacağımda ki ağrı problemi ile doktora gittim ve doğuştan k.ç olduğumu söyledi. İnanasım gelmedi açıkçası. Benim bildiğim k.ç. olan kişi aksar dı. Yapabileceğim ne var dediğimde hızla kilo vermem gerektigini söyledi. Fazla kilolu olan biri değilim ama doğum sonrası kilolarım vardı biraz. 55 kiloya indim. Arasıra ağrılarım oluyor. Konuyla ilgili bilgi sahibi değilim. Eskiden olduğundan daha fazla ağrım olmaya başladı ve yavaş yavaş doktor arama çabasına girdim. Anladığım kadarıyla erken ameliyat olmak iyi değilmiş. Kireçlenmeyi engelleyebilecek birşeyler yapabilirmiyim. Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.Hepinize çok geçmiş olsun diyorum. Bayramınızı kutluyorum............

Sayfa 15 / 30 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon