Sayfa 11 / 30 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
Toplam 436 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Asu1967 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2010
    Saat
    19:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ilyaskeresteci bey öncelikle geçmiş olsun diyorum kızını iyi ellere teslim et iyi araştırki bizim gibi hayatı boyunca çekmesin. size ve kızınıza bu uzun yolda ALLAH tan sabır,acil şifalar diliyorum salıcakla kal

Üye
    ilyaskeresteci Avatarı

Son Giriş
    31.01-2009
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

asu hanım teşekkür ederim inşallah sağlığına kavuşursun allah cümlemizin yardımcısı olsun allah dermansız dert vermesin yazın için teşekkür ederim saol

Üye
    Birumut Avatarı

Son Giriş
    17.06-2009
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bendede tek taraflı kalça çıkığı var. Zorlanıyorum, bu arada çalıştığım için sancılarım oluyor. Acele edip ameliyat olmak istemiyorum.
    sevgiler

Üye
    Birumut Avatarı

Son Giriş
    17.06-2009
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: resist Mesajı Gör
    çok tşklr sunacım beni bu konuda doktor yönlendirmişti ayağında bi bozukluk yok o yüzden bunu her ayakkabıcı çok rahat yapabilir demişti.ilgin için tşklr .
    sevgili arkadaşım bende de 4,5 cm kısalık var. Ben convers ayakkabı kullanıyorum. kendim ayakkabı içerisine konan tabanlıklardan 4 -5 adet alıyorum onları üstüste koyarak yapıştırıyorum. Uygun bir şekilde kesiyorum. böylece ağrım azalıyor. evet dört dörtlük düzgün yürüyemesem de yol yürürken rahat ediyorum. sana da tavsiye ederim.

Üye
    aldemir35 Avatarı

Son Giriş
    16.03-2009
    Saat
    16:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

babbik

merhaba sizinle aynı durumdayız sanırım benimde kızım 23 günlük sol tarafta 46 derece çıkık görünüyor dün doktordaydık pavlik bandajı uygulandı en az 3 hafta kalacakmış her hafta çağırıyor doktor sizde her hafat götürün bence allah bebeklerimize şifa versin inşallah bütün engelli arkadaşlarımıza aynı şekilde

Üye
    bengül Avatarı

Son Giriş
    13.03-2009
    Saat
    17:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğuşdan iki taraflı kalça cıkığıyım son bir senedir ağrılarım arttı hiç ameliyat olmadım.
    46 yaşındayım
    Ne yapacağımı bilmiyorum.
    Ameliyat olmaktanda açıkcası korkuyorum.
    Benim yapmam gerekiyor ?

Üye
    Ece_81 Avatarı

Gerçek Adı
    ECE ❤
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    08:26
    Yaşadığı Yer
    ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    10

yok ama küçükken annem fark etmeseydi bendede kalça çıkıklığı olacaktı demir takmışlar iki bacağıma 3 yaşnda yürümeye başlamışım

Üye
    hollandanın golcüsü Avatarı

Son Giriş
    06.07-2010
    Saat
    13:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eşimden boşanmadan önce (bugün (cuma)boşandık).ameliyat ettirdim cerrahpaşada. iyi oldu 1 ayda ayağa kalktı.ve kalça çıkığı vardı.

meltem_
    korkma.benim eşim cerrahpaşa hastanesinde oldu.ve düzeldi.tek tarafında(sağ)kalça çıkığı vardı platin koydular bence git ortopedi doktoru profosör nejat güney var çok iyi doktor tavsiye ederim git bi sor.

Üye
    Asu1967 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2010
    Saat
    19:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de çift taraflı kalça gayıklığı var. sonradan öğrendim.şimdi 42 yaşındayım ağrılarım çok hareketlerim kısıtlı. ameliyat olmayı düşünüyorum ama cesaretim yok.ameliyat olanlardan bilgi bekliyorum.nerde ve nasıl olduklarını yazarlarsa sevinirim haberleşelim lütfen. herkesin ALLAH yardımcısı olsun.selamlar. k. i.b

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    11:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar bende çift taraflı kalça çıkıklığı vardı 28 yaşında ameliyat oldum.Protezlerin ömrünün ortalama on yıl olduğunu söyleyen bir kaç doktorla
    ameliyatımdan uzun süre sonra görüştüm.Protezlerim on yılını doldurdu çok endişeli
    günler geçirdim zaman zaman çok ağrılarım oldu soğuk havalarda artıyor hava ısınınca protezli olduğumu unutacak kadar iyiyim.Protez ameliyatı çok zor çok acı verici sürekli ağrıları olan mecbur kalan biri için tavsiye edilecek bir şey diye düşünüyorum.Bunu düşünen arkadaşlar acele karar vermesinler.

Üye
    cresentdark Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar benimde sağ kalçamda kalça çıkıklığı var ben de 9 yaşında ameliyat oldum. aksamamın da zamanla geçeceğini söylediler yaşım ilerledi ama aksamam geçmedi.şu an 23 yaşındayım.bir kaç doktora gittim kimisi ayağımda kısalık görmedi kimisi de biraz kısalık var gibi 1.5, 2 cm kısalık olabilir gibi net olmayan cvp lar aldım. hala ayağımda kısalık var mı bilmiyorum doktorlarında bunu ölcecek aletleri yok sanırım. kalça çıkıklığı ameliyatı olan kişilerin bir kısmında aksama sürerken bir kısmında da aksama olmuyormuş. doktor niye aksadığımı tahminlerle konuşuyor kas gevşekliği olabilir, yok kalçanın şeklinden olabilir vs ifadeler kullanıyor çok ısrarcı olmasada ameliyat diyor. anlayacağınız niye aksadığımı anlamadan aksamamı geçirtmek için ameliyat masasına oturtacak ameliyattan sonra da bakacak bir aksamam geçmiş mi geçmemiş mi diye.ben genel olarak ameliyat olayına hiç sıcak bakmıyorum. yani ayağınızı açıp bir yerden kemik alıp diğerine yapıştırmaya çalışılarak yapılıyorumuş ameliyatlar bir yaparken kaç bozuyorlar anlamadım.nihayetinde senin ayağını deforme etmiş olmuyorlar mı?bu konuda farklı düşünen varsa lütfen fikrimi değiştirsin hakkaten tıppın çok geliştiğine inanmıyorum ben heleki ameliyat sonrası daha kötü onlanları dinledikçe. ben şunu sormak istiyorum araştırıyorum yürüyün, şu egzersizleri yapın deniliyor, aynı zamanda da ayağınızı iyi kullanın gittikçe deforme oluyor, kireçleniyor sen ne kadar yaşayıp ne kadar hareket edersen o kadar protez taktırma zamanın gelecek deniliyor. bu bir çelişki değil mi ya da ben bu durumu cok iyi kavrayamadım. yani egzersizler, yürüyüşler ve sporlarla ayağım deforme mi oluyor yoksa daha iyiyi mi gidiyor. bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. ALLAH herkese HAYIRLISIYLA şifa versin

Üye
    zelhem Avatarı

Son Giriş
    25.04-2009
    Saat
    23:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba aycem annemde kalca cıkıklıgı amaliyatı oldu sizin gibi sanslı değil annem ilk amaliyatı platin kısa geldi 2 ci amaliyat da platın tutmadı 3,4 amaliyatlar enfeksiyon kaptı enfeksiyon amaliyatı oldu son amaliyatı 20 gün önce oldu amliyat basarılı oldu ama gece ağrıları cok oluyor doktoru ile görüstük olacak diyor sizde oldu mu bunlar yanlız annem 57 yasında cocukken olmus kalcasında cıkıklık 57 yasına kadar cekti yuruyemez oldugunda amaliyat ettirdik dıskapı doktorlarından yalım atese sizden bu konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var

Üye
    yilmaz.yalniz Avatarı

Son Giriş
    30.04-2009
    Saat
    09:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar merhaba, bu siteye yeni üye oldum. Bir konuda bilgilerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum. 5 aylık bir kızım var. Doğuştan tek taraflı kalça çıkığı var. Dogumdan sonra hemen fark edildi ve doktorun önerisiyle kalın bezle tedaviye uğraştık ama olmadı. çoçuk ortopedisi konusunda çok iyi bir bilgi birikimine sahip doktor veya hastane önerilerinizi bekliyorum. Lütfen bu konuda bana yol gösterin, belkide yardımlarınızla henüz 5 aylık bir bebeğin sağlığına kavuşmasına vesile olabilirsiniz. Herkese şimdiden teşekkür ederim slam ve sevgilerimle.

Üye
    meral yılmaz Avatarı

Son Giriş
    25.06-2009
    Saat
    22:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Fatoşcuğum.

kaç yaşındasın bilmiyorum ama çok ağrıların yok ise ameliyatı en son çare olarak düşün
    unutma her ameliyat kötünün iyisidir. ankaradan iyi bir doktor sormuşsun eğer istanbula gelebiliyosan kalça ve diz protezi ameliyatlarının duyeni olarak bilinen istanbuldan prof dr remzi tözüne muayene ol derim randevu çok ileri bir tarihe verirlerse bu konuda yardımcı olmaya çalışırım geçmiş olsun.

Meral

Üye
    meral yılmaz Avatarı

Son Giriş
    25.06-2009
    Saat
    22:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sevgili arkadaşım kısallık giderici tabanlıkları en güzel kifidis yapar.
    3cm kısallığı sıfırlar sakın bu kısalıkla ameliyat olmayı düşünme kifidise yaptır kullan çok memnun kalacaksın.

meral

Sayfa 11 / 30 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon