Sayfa 9 / 22 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 327 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    her kafadan ses çıkıyor bu sitede arkadaşlar bence başkalarına destek olmıcaksak köstekte olmayalım..kulaktan duyma haberlerle skolyoz kifoz hastaları bu siteye baktıklarında ameliyattan çok korkuyolar ürpertici şeyler yazmışsınız..eğer ameliyat olmdan öne bu siteyi okusaydım olamazdım heralde :roll: başınızdan geçenleri tabikide anlatın bilgilendirin ama yeri hangi doktorun yaptığını(ki doktor çok önemli bence)eğim derecenizi vede buna benzer şekilde yazarsanız daha çok bilinçleniriz.. :!: doktorum bana ünsal domaniç evt dedi risk var senin ameliyatında enfeksiyon riski olabilir dedi felç falan demedi enfeksiyon her ameliyatta olabilecek sorun onuda antibiyotiklerle geçirir kuruturuz dedi allaha çok şükür öle bişey olmadı aralıkta ameliyat oldum bazıları cüneyt şarı ii demiş evet alanında ii ama insanlarla daha doğrusu hastalarıyla konuşmasını bilmiyo sigortalı olduğumu duyunca özel muaynesinden beni sepetledi 150milyonumu çöpe attım neyse sağlık olsun şuan işteyim çalışıyorum ve sorunum yok çok şükür herkeslere geçmiş olsun diyorumm ve ümidinizi asla yitirmeyin arkadaşlar allah acil şifalar versin hepimize

Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sana katılmıyorum sevilla.bende bugünlerde ameliyat olmak üzereyim şuan askıya alındı.bekliyorum.bende bu siteyi yeni gördüm.ve söylenen doktorların hiç birinide gitmedim benim doktorum temel tacal ve başka yere gitmeyide düşünmüyorum.çünkü ben ona karşı bir güven duyuyorum.bu siteyi gördükten sonra da ameliyattan daha az korkuyorum.bence aklı başında bir insan kendi kararını verdikten sonra dışardan hiç bir şeyde etkilenmez.gerçi durumumu ve bütün tehlikeleri biliyorum ve herşeyi göz önünde bulundurduğum için sitede yazılan hiç bir kötü olay beni etkilemiyor.ama yazılan güzel şeyler bana destek oluyor.bardağın dolu tarafından bakmak lazım her zaman riskleride gözardı etmemek lazım.

Üye
    seda Avatarı

Son Giriş
    01.12-2007
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevilla;

Merhaba; yaşadıkların hakkında beni biraz aydınlatırsan sevinirim aynı yaştayız ve yakın zamanda kısmetse bende olucam.Beni bilglendirirsen çok iyi olur. Şimdiden saol

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm sedaa çok geçmiş olsun öncelikle..skolyoz ameliyatı sandığım kadar korkutucu değilmiş olunca bunu sende çok ii anlıcaksın..45derece ağimim vardı dışardan fazla belli değildi ama bende senin gibi ileriyi düşününce korktum açıkcası ablamdada varmış 2çocuktan sonra ortaya çıktı onunki yani onu görünce hiç belli değildi çünkü benimki daha kötü olacak endişesiyle ameliyata karar verdim bende çok korktum psikolojim çok bozuldu 9kilo verdim..ama hepsi geride kaldı çok şükür..ameliyatım 5saat sürmüş (eğime göre değişiyo ama)1saatini soğutucu odasında geçirmişim çıkınca biraz şişeceksin ben tobul olmuşum)enfeksiyon kapmamamız için gerekliymiş daha sonra uyandırma odasına alıp uyandırdılar beni tabi ben acıdan çok üşüyorum diyebiliyordum.. :lol: hemen yoğun bakıma almışlar beni 1 gece yoğun bakımda kaldım narkozun etkisiyle sanki bana daha çabuk geldi 2.günü biraz ağrılarım oldu ama çapa tıp fakültesinde yeni gördüm ağrı makinası die bi cihaz var ne kadar ağrın varsa okadar o düğmeye basıyorsun ve ağrın kalmıyo daha sonra beni ayağa kaldırıp yürüttüler..3.günümde artık ağrı kesici hap bile almıyordum ve kendimi çok ii hissediyordum sadece güneşte sırtın yanar gibi ufak bi sancın oluyo okadar ama korkmanıza hiç gerek yok diyorum üstüne basa basa 95derecce eğimi olan bi kızı inanılmaz derecede düzelmişti :lol: mucize gibi bişeyy hepiniz allaha emanet olun sağlıklı günler

Üye
    seda Avatarı

Son Giriş
    01.12-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevilla;

Merhaba;

benim kifozum azıcıkta skolyozum var yani yoğun olarak öne eğiliyorum 96 derece kadar....benim endişem bu,senin eğimin azmış kolay atlatmışsın sevindim.böyle görünce cesaret geliyo banada.
    Ayrıca görünürde gerçekten bi sıkıntım yok rahatsızda etmiyo dedğim gibi sadece ilerisi için düşünülen bi şey.
    ayrıntılı anlattığın çok saol...

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Skolyoz, tedavi edilmediğinde ciddi sırt ve bel ağrılarına sebep oluyor. Eğrilik 70 derecenin üzerine çıktığında ise kalp ve akciğerin yetersiz çalışmasına, böbrek yetmezliğine, ayak yamukluğuna ve kalça çıkıklığına sebep olabiliyor. Skolyozun özel olarak tetiklediği bir hastalık yok; fakat çocuk doğuştan skolyozsa beyin ve omuriliğin MR ile tetkiki tavsiye ediliyor.

Prof. Dr. Ünsal Domaniç, skolyozların gündelik hayatta dikkat etmesi gerekenleri şöyle sıralıyor:

Düzgün ve dik durmaya çalışmalı.

Her gün sırt ve bel kaslarını güçlendiren ve esneten egzersizler yapmalı.

Çok ağır nesneler taşınmamalı; özellikle tek kol kullanarak taşımaktan kaçınmalı.

Uzun süre masa ve bilgisayar başında çalışanlar, kısa molalar verip germe egzersizleri yapmalı.

Kilo almaktan kaçınılmalı; yüzme, jimnastik, yürüyüş, koşu gibi sporlar yapılmalı.

bilginizee arıca bu ameliyattan sonra 5cm boyum uzadı güzel bişii buda :wink:

Üye
    Musty Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    02.09-2009
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de kifoskolyoz var. Ufuk Aydınlı idi doktorum da. Ufuk Aydınlı'nın bu konuda Türkiye'nin en iyilerden olduğu söyleniyor. Tekrar ameliyat olacağım ben de yakın zamanda düşünüyorum. İstanbul'da yaşadığım ve Ufuk Aydınlı artık ünide çalışmadığı için burda doktor bakıyorum. Fakat sanırım burda da zor doktor bulmak.Cerrahpaşadan çevrildim. Bende kullanılan sistemi bilmiyolarmış. Çapa ay kavağa çıkmadan gün vermez zaten Bakıyorum ben de bu aralar

Üye
    Musty Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    02.09-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 78 kifoz 22 skolyoz. 19 yaşımda oldum.

nurgül_19
    Misafir Üye
    nurgül_19 Avatarı

peki geçmedi mi?ameliyat nasıldı?birde ben tam olarak kifoz nedir bilmiyorum?ben idyopatik skolyoz hastasıyım

Üye
    Musty Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    02.09-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kifoz omurganın yandan bakılınca eğri görünmesi. Skolyozdan farklı ama bildiğim kadarıyla benzer ameliyat yapılıyor ikisine de. Ben de düzelme ilk başta baya iidi. Fakat ilerleyen zamanda üstte takılan perçinler attı ve rotlardan biri kırıldı. O nedenle tekrar olacağım

Üye
    seda Avatarı

Son Giriş
    01.12-2007
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Musty
    kifoz omurganın yandan bakılınca eğri görünmesi. Skolyozdan farklı ama bildiğim kadarıyla benzer ameliyat yapılıyor ikisine de. Ben de düzelme ilk başta baya iidi. Fakat ilerleyen zamanda üstte takılan perçinler attı ve rotlardan biri kırıldı. O nedenle tekrar olacağım
    Merhaba aynı hastalık ile mücadele ediyoruz.benimde kifoskolyozum var.çok yoğun olarak kifozum var azıcıkta skolyozum.sana prof önerebilirim ben ve ailem çok araştırdık. istanbulda bu işin piri 3 isim var
    1- azmi hamzaoğlu folorance natingale_özel yeri maçkada
    2- ünsal domaniç çapa_ memorial _ ' ' bakırköyde
    3- cüneyt sarş çapa_ amerikan h _ ' ' nışantaşında

üçüde süper üçüde mükemmel internetten araştırabilirsin.
    Tavsiyem önce özeline gidip durumunu anlatman yoksa devlet yada çapa işte herneyse oralarda derdini anlatamıyosun,adamların gerçektende dinlemeye vakitleri yok.istersen telf numaralarında ulaşabilirm.ayrıca şu andaki yaşın kaç?ben 23 yaşındayım yakın zamanda bende olucam nasipse.elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Üye
    Musty Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    02.09-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pek vakit bulamadığım için ancak şimdi cevaplıyorum. Tavsiyelerin için saolasın Seda. Ben 21 yaşındayım. O doktorları biliyorum. Şu an özel hastane düşünemem maalesef.Çapada sanırım pek şans yok bi seneden önceye gün veremiyorlar, özele gidince durumun değişeceğini sanmıyorum. İlk ameliyatımda özeline gidip hocanın iki ay sonraki tarihi öne alıp alamayacağını sorduğumda olmaz demişti. Gene de yardımların için çok teşekkürler. Gülcan akciğer testi benim de korktuğum şey. İlk ameliyatta zor bela geçebilmiştim. Şimdi ne olacak bilemiyorum. Herkese acil şifalar dilerim.

Üye
    heaven Avatarı

Son Giriş
    06.04-2007
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb nurgül_19 benim hastalığımda idyopatik skolyozdu ben ameliyat olduğumda 52 derceydi şuan 19 yaşındayım 6 sene önce ameliyat oldum zor bi ameliyattı ama sonucu güzeldi şuan çok sağlıklıyım bence sende iyi olursun korkma

Üye
    Musty Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    02.09-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pek bişey yapamadım üzgünüm.bana ilk ameliyatın hakkında bilgi verebilirmisin acaba?bide hastalığın hakkında detay,umarım çok sey istemedim
    İlk ameliyatta benim eğrilik 50 derece civarına çekilmeye çalışıldı. Bu tip pekçok ameliyatta olduğu gibi 2 tane rot takıldı. Şu an işte sorunun ilerleme riski var. Rot kırılmasına neden olan baskı eğilmeyi de artırıyor. Doktorun dediğine göre bu şekilde eğilme artabilir hatta bir yerine birden fazla ameliyat da gerekebilirmiş. Şu an ağrı sızı var bende bunun dışında hissedilir bir sorunum yok. Okulum gereği yoğun tempoda olmam gerektiğinden o ağrılar var zaten

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    16:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ameliyat oldum 7 ay oluyor herkese acil şifalar diliyorum

Sayfa 9 / 22 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon

LinkBacks (?)