Sayfa 6 / 22 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 327 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sinem_ay Avatarı

Son Giriş
    27.08-2008
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herşeyi kafaya takmamak herkesin söylediğini duymamak gerekiyor.bir gün kendilerinin de başına gelebileceğini düşünemeyecek kadar aciz olan insanların dedikleriyle kendimizi üzmemek gerekiyor.Mutlu olmak için hayatımızın iyi yönlerini düşünmek gerekiyor. :wink:

Üye
    kadriye Avatarı

Son Giriş
    16.02-2007
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar benim kardesim 13 yaşında henüz tam tanı konmadı ama galiba kifoz ben hemşireyim ama sizler bu konunun birebir tanıkları olduğunuz için benden daha bilgilisinizdir. bu hastalık hakkında özelliklede ameliyat dışı tedavi yöntemleri hakkında bana bilgi verebilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler

Üye
    şeyda güneş Avatarı

Son Giriş
    02.12-2008
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun gülcan83.bende doğuştan kifo skolyoz hastasıyım.7 defa amaliyat oldum.şimdide fizik tedavi olmaya ugraşıyorum.biraz faydası oldu diyebilirim ama ağrım oluyor.cvp yazarsan sevinirim.kendiye iyi bak

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun Şeydacım.
    Neden 7 kez ameliyat oldun ameliyat sonrası sorunmu oluştu ve doktorun kimdi biraz bilgi verirmisin?

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya ben korktum açıkçası.daha fazla bilgi isteyemem kendi adıma :wink:
    çok geçmiş olsun..ben ameliyat konusunda karasızım da..şimdilik bekliyorum..sağlıklı günler dilerim...

Üye
    şeyda güneş Avatarı

Son Giriş
    02.12-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zelişim neden korkuyorsun amaliyat olmaktan korkma ben oldum.by

Üye
    gonul Avatarı

Son Giriş
    22.02-2007
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    erzıncan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar bende skolyoz rahatsızlıgını yıllardır yaşıyorum amelıyat olmadım olmayıda ıstemıyorum korkuyorum dok lar hep olumsuz şeyler soyledı ama benı en çok uzen şey çocugumun olmıcagını soylemelerı oldu belkı ılerde tıpta daha ıyı şeyler olurda bızde faydalanırız buraya yenı kayd oldum hepınızle tanışıp bıldıklerımızı paşlaşmak ıstıyorum hepınıze geçmiş olsun sevgıler saadet ben

Üye
    şeyda güneş Avatarı

Son Giriş
    02.12-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş plsun gönülcügüm.bende skolyozum.çoçuk olmaz diye söyleyen dr.adı nedir?bana olur dediler.biraz beni aydınlatırmısın?k.i.b

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gonul
    slm arkadaşlar bende skolyoz rahatsızlıgını yıllardır yaşıyorum amelıyat olmadım olmayıda ıstemıyorum korkuyorum dok lar hep olumsuz şeyler soyledı ama benı en çok uzen şey çocugumun olmıcagını soylemelerı oldu belkı ılerde tıpta daha ıyı şeyler olurda bızde faydalanırız buraya yenı kayd oldum hepınızle tanışıp bıldıklerımızı paşlaşmak ıstıyorum hepınıze geçmiş olsun sevgıler saadet ben

Hayır canım nedemek çocuğun olmaz.Tabiyki gebe kalırsın ama biliyorsunuzki gebelik en çok omuriliği yani belimizi zorlar bu nedenle gebeliği çok dikkat ederek geçirmemiz gerekir.
    Doktorlara kalırsa çanta bile taşımayacaksın diyor hangimiz taşımıyoruzki?

Skolyozda önemli olan ters hareket etmemek ve dengeyi bir tutmaktır.Diğer tüm yaşam faliyetleri yapılabilir.

Ben doktor değilim ama bu konuda araştırıyorum.

Üye
    farukkorhan Avatarı

Son Giriş
    06.01-2009
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hoş geldin gonul herşeyin hayırlısı bunda da vardır bir hayır cocuk olmamsını kafana takma nasip deyip gec bu derti veren allah saprınıda veririr saygılarımla. bendeniz yanlız kurt

Üye
    reyyansu Avatarı

Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    01:05
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

:wink: merhaba benim kızımda skolyoz önceankara numune hastanesi ortopedi bölümüne götürdük sadecekalça röntgeniyle kalça çıkığı dediler ve 4 ay pavlik bandajı taktılar.ardından kızım akciğer enfeksiyonu ile gazi hastanesinde yattı .orada akciğer filmine bakan doktor skolyoz olabilecegini söyledi .daha sonra hacettepe ye götürdük orada pavlik bandajını çıkardılar.o zaman eğrilik %40idi. 6 aylık periyotlar ile kontrol edeceklerini söylediler ilerleme olursa hemen amaliyat gerektiğini söylediler .en son ahmet alanay a kasımda muayene olduk o açının %65 olduğunu amaliyatın şart olduğunu ama kızımın çok küçük olduğunu ona göre platin bulmanın zorluğunu ama mecbur kanınırsa bi şekilde temin edileceğini söyledi.bir 6 ay daha beklememizi anaormal bir değişiklikte hemen getirmemizi söyledi.kızım şu an 26 aylık 75 cm ve 9 kilo.benim formda ameliyat olmuş arkadaşllardan ricam ameliyat sürecini hastaneyi doktoru iyileşme süresini maddi manevi boyutları aktarmalarıdır. çümkü yaşayacaklarımızı bilmek daha hazır olmamızı sağlayacak

Üye
    sadecef07 Avatarı

Son Giriş
    02.03-2007
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam! hoşgeldiniz. ben yazdıklarınızı okudum hastalığınızın detayları hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkürler. arkadaşlar benim resimlerde ve webcamda kifoskolyozom hiç belli olmuyor, sosyal hayatımı da hiç etkilemedi şimdiye kadar ta ki bu siyete kayıt olduğum güne kadar. göğüs hastalıkları doktorunun moralimi bozduğu o güne kadar yani. uzun yürüyüşler yapıyorum zaman zaman, sadece bir süre yorgunluk hissediyorum sonra geçiyor. rapor için hastaneye gittiğimde de 3 saat o doktor bu doktor dolaşıp durmuştum, göğüs hastalıklarına gelinceye kadar da hayli yorgun düştüğümü belirtmek isterim. o günden sonra internette rahatsızlığımı araştırmaya başladım, psikolojik olarak etkilendim sanırım, nefes konusunda. sevgili doktorum mahmut bey bana moral vermiş olmasına rağmen, durumumun çok iyi olduğunu söylemesine rağmen etkilendim. ilk kez omurgamın rontgeni yandan mahmut bey tarafından çektirildi. c şeklinde omurgam, göğüs kafesim de çok net belli filmde yani göğüs kemiğim. iç organlarıma baskı yapan herhangi bir faktör yok. çocuk konusunu da araştırmıştım daha evvel olmaması için bir sebep yok ama senin için riski olabilir dedi doktor. yani kifoskolyosdan dolayı. herkes için risk vardır dedim ben de doktora. isteyen neden çocuk sahibi olamasın ki? tıp öyle çok ilerliyor ki?... size bişey söyleyeyim mi hiç kendimi kısıtlamadığım anlarda çok rahattım, yorgunluk nefes darlığı yoktu. kimse bana şimdiye kadar tetkiklerim sırasında doktora kontrol olmam gerektiğini söyleme gereği bile duymadı. şimdiki halimle hayatıma devam etmek tek arzum. erkek arkadaşım gayet sağlıklı ve o halimi dert bile etmiyor. aynen benim gibi... sevgiyle kalın.

Üye
    levent_y34 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    17.07-2007
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese geçmiş olsun.Artık öyle görünüyorki bende scolyoz hastasıyım sadece bir akciğer filmi bu sonucu doğurdu 3 ay sonraya tomoğrafi çekecekler bakalım sonuç ne olacak....Merakla ve endişeyle bekliyorum herkese geçmiş olsun

Üye
    şeyda güneş Avatarı

Son Giriş
    02.12-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun zafure.umarım bidaha amaliyat olman ferekmez.k.i.b

Üye
    nakamura76 Avatarı

Son Giriş
    02.07-2007
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende skolyozum ve kendim gibi arkadaşlarımla yazışmak tanışmak kaynaşmak isterim

Sayfa 6 / 22 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon

LinkBacks (?)