Sayfa 20 / 22 İlkİlk ... 1016171819202122 SonSon
Toplam 327 mesajın 286-300 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismail. Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    24.03-2011
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam ben konyadan ismail bende skolyoz hastasıyım ve doktorum ameliyat olmam gerektiğini söyledi bu konuda fikirlere ihtiyacım var bana yardımcı olabilimisiniz internete fazla girme şansım olmadığı icin numaramı yazıyorum 05427270248 şimdiden teşekkürler

Üye
    *aydın* Avatarı

Gerçek Adı
    Aydın
    Son Giriş
    24.05-2013
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende skolyoz hastasıyım arkadaşlar. %45 özürlü raporum var. Boy maalesef diğer kardeşlerimden kısa kadı. (1,5 mt)
    Yürümede koşmada herhangi bir problemim yok hatta futbol dahi oynamakla birlikte ancak 2007 yılında sol akciğerim hava yaptığı için amatör olarak uğraştığım halter ve futbolu bırakmak zorunda kaldım. Hayatta ilk kez özürlü olduğumu hissettim. Allah sabır ve kolaylık versin dostlar....

Forumu imkanım olduğunca takip ediyorum. Tüm skolyoz hastalarına selamlar....

Üye
    kış güneşi Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet topuzcu
    Son Giriş
    24.01-2015
    Saat
    18:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, ben ameliyat olmuş skolyoz hastasıyım, özür oranım % 70. benim durumumda olan arkadaşlar tanışmak istiyorum , aranıza yeni katıldım. Tüm arkadaşlara sevgilerimi gönderiyorum

Üye
    aykutlama Avatarı

Gerçek Adı
    aykut işçen
    Son Giriş
    09.08-2012
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum...size güzel bir haber veriim...ben ankilozan spondilit hastasıyım ve haliyle 80-90 derece kadar kifoz oluştu...ameliyat olayını hiç düşünmemiştim bile taaaki doç.dr Kamil Çağrı Köse adını duyana kadar...yeryüzüne şifa dağıtmak için indirilmiş kanatsız melek...SAKARYA ÜNV. EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTAHANESİ ortopedi ve travmatoloji dalı öğretim üyesi...mutlaka görüşmenizi tavsiye ederim...yaptığı ameliyatları ve sağlığına kavuşturduğu insanları gördüğünüzde şaşıracaksınız....bu arada ben 20 temmuz 2012 günü kendisine ameliyat olacağım

Üye
    ayseee43 Avatarı

Gerçek Adı
    ayşeee
    Son Giriş
    18.08-2013
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar.ameliyat için iyi araştırmalar yapın ve kendinizi güvenilir ellere tesim edin derim.bu önemli bir konu.bizim önerilerimiz bi yere kadar.

Yasaklı Üye
    Smack.That34 Avatarı

Gerçek Adı
    smack that
    Son Giriş
    22.08-2016
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de Torako Lomber Kifoz Skolyoz Ameliyatı oldum 8 yıl önce istanbul çapa da
    platin takıldı eğri olan omurga kemiğinin çıkartıldığı bölüme
    şimdi çok sağlıklıyım
    boyum da ameliyattan önce 175 ti
    ameliyattan sonra 186 oldu

Üye
    aykutlama Avatarı

Gerçek Adı
    aykut işçen
    Son Giriş
    09.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar...35 yaşında ve yaklaşık 15 yıldır ankilozan spondilit hastasıyım...Hastalığım askerliğim sırasında ağrılarla başladı ve kısa zaman içinde vücudumda kifoz olarak kendini gösterdi...o zamanlar konulamayan teşhis, benim fazla ilgilenmemem ve hiçbir ilaç tedavisine girmemem vs sonucu birkaç senede geri dönülemez şekilde ilerledi , şu an ise omurgamda 120derece civarında öne doğru eğiklik mevcut...Bu durum artık hayat kalitemi her yönden oldukça düşürdüğü ve mesleğimde beni zorlamaya başladığı için (müzisyenim ) korkularımı kaygılarımı bir kenara bırakıp doktor araştırmaya başladım, birçok hekimi araştırıp, görüştükten sonra SAKARYA EĞİTİM ARAŞTIRMA Hastanesinde Doçent olarak görev alan DR.KAMİL ÇAĞRI KÖSE yi duydum...hakkında çok olumlu görüşler okuduktan ve ameliyat ettiği birkaç hastasına ulaşıp görüştükten sonra kendisine fotoğraflarımı ve basit detaylarla durumumu anlatan bir mail attım ..yanıt verir mi, ilgilenir mi acaba birkaç gün sonra arasam mı diye düşünürken aynı gece kendisinden "Aykut bey , durumunuz ameliyat edilebilir görünüyor, ben şu-şu günler müsaitim, lütfen hastaneden randevunuzu alıp geliniz, detaylı bakalım " şeklinde umut verici bir yanıt aldım...Malum bizler değil doçentle birebir muhatap olmak, numara almak için bile saatlerce hastanede sıra beklemek zorunda kalan bir nesiliz ) Aynı gün 182 randevu hattından kendisi için 1 hafta sonrasına randevu aldım...Gittiğimde adım ve randevu saatim kapıda yazıyordu hiç beklemeden girdim...asistanı Deniz Bey kendisinin ameliyatta olduğunu , benim röntgenlerim çekildikten sonra, saat kaç olursa olsun mutlaka görüşmenin yapılacağını söylediklerinde saat 16:00 civarıydı...röntgen odasında detaylı olarak 5-6 röntgenim çekildi , 10dk sonrasında teslim edildi ve doktoru beklememiz istendi...o sırada benimle birlikte yaklaşık 5-6 hasta daha mevcuttu...Bunları bu kadar detaylı uzun uzun yazmamın sebebi çoğu hastanede o saatte röntgen çekilmemesi, çekilse de ertesi gün alın denmesi, saat 16:00dan sonra doktoru bulmanın biraz zor olması vs...Dolayısı ile sadece doktorum değil , Sakarya Araştırma Hastane personelininde çok düzgün çalıştığı bilinsin istiyorum...Doktor beyin ameliyatı saat 17:30 civarı bitti, kendisi 18:00 de hastalar kabul etmeye başladı, bana sıra geldiğinde saat 19:00 olmuştu, gayet güler yüzle karşıladı ve asistanları ile birlikte röntgenleri mi inceleyerek ameliyat hakkında ne düşündüğümü sordu...Hepimizin gibi iyileşmek ve sağlıklı görünüşüme kavuşmak istediğimi ama ameliyat ve riskleri ile ilgili çok bilgim olmadığı için korktuğumu söyledim...kendisi her ameliyat gibi bu ameliyatta da riskler bulunduğunu , bunun binde 1 ölüm yada yüzde 1 felç riskinden başlayarak, ufak tefek komplikasyonlara kadar giden geniş bir yelpaze olduğunu, kendilerinin o güne kadar ölen veya felç olan bir hastalarının bulunmadığını söyleyerek ameliyat olmamı önerdi ve tüm ameliyat sürecini, neler yapılacağını, öncesini, sonrasını tüm detayları ile anlattı...tek şartının ise en az 1 ay kadar önce sigarayı bırakmam olduğunu, sigaranın iyileşme sürecini uzattığını ekledi...Kısacası o saatte dahi bana en az 30-40dk civarı zaman ayırdı, ben tamam hocam ameliyat olmak istiyorum dediğimde bilgilerimi aldı ve ameliyat tarihi için beni arayacaklarını söylediler...Yaşadığım yer Keşan'a dönüp zar zor 1 hafta sonra sigarayı bıraktıktan sonra tekrar mail atarak sigarayı bıraktığımı haber verdim ve ramazan boyunca konser vs olmadığı için çalışmayacağımı ramazanın hemen öncesinde ameliyat olup bu sürede iyileşmemin mümkün olup olmadığını sordum, çünkü bayramda tekrar çalışmaya başlamam gerekiyordu (bu maili atalı bugün tam 45 gün oldu ), kendisi ertesi gün ayarlama yapacağını benim içinde uygunsa 19-20 temmuz gibi ameliyatımı yapabileceğini böylece çalışmaya başlayacağım tarihe kadar yeterli iyileşme sürem olacağını söyledi ...tabi o arada ben aklıma geldikçe merak ettiğim her şeyi sorduğum bir sürü mail attım, hepsine de cevap aldım ...bana mı denk geliyor, herkese mi aynı muameleyi uyguluyor bilmiyorum ama ben hayatımda böyle doktor görmedim ) Adamın neredeyse tüm hayatı ameliyathanede geçiyor, o arada bir sürü hasta ile ilgileniyor, birde zaman bulup mailleri cevaplıyor ... Sözün özü arkadaşlar, kısmetse 19 temmuz günü hastaneye yatışım yapılacak ve Allah izin verir de bir aksilik olmaz ise 20 temmuz günüde ameliyatım yapılacak...Söylenene göre ertesi günü yürümeye başlayacakmışım ve birkaç gün sonrasında da taburcu edilip evime dönebilecekmişim...Dönüp bilgisayar başına geçebildiğim ilk anda hastaneye yatışımdan çıktığım ana kadar olan herşeyi işte yapılan tahlilleri, anestezi aşamasını, ameliyat sonrasını, ağrı-sız ne kadar, ameliyat iziydi, dikişiydi nakışıydı, nelere dikkat edilmesi gerektiğini en ufak detayına kadar yine paylaşacağım...Çünkü biliyorum ki benim bu tarz ameliyatları olmak zorunda olan ama tam detayları bilmeyen , anesteziden yada ameliyat aşamasından korkan , forum forum dolaşıp ordan burdan yarım yamalak bilgi toplamaya çalışan birsürü kişiyiz...keşke ameliyat olana kadar birsürü yerde yazan ama sonrasında sağlığına kavuşan yada kavuşamayan arkadaşlarımızın hepsi zaman ayırıp tam detaylı yazsa herşeyide bu kadar korkmasak bu işten, yada korkacaksak da neden korkacağımızı bilsek ) Kısmetse en geç 25 temmuzda falan evde olurum , o zaman görüşürüz arkadaşlar, şans dileyin

Üye
    canseven Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

28 yaşına girdim. omurgamdakı eğrilik bir hayli fazla. bugüne kadar ameliyatdan hep çekindim. sanırım çocukken hastanelerde geçen sıkıntılı günlerim bilinçaltıma yerleşti. nedense cesaret edemiyorum ameliyata. daha kötü duruma düşmekten korkuyorum. çağru köse ismini yeni duydum eğer bu tereddütlerimi giderecekse düşünebilirim ameliyatı.

Üye
    aykutlama Avatarı

Gerçek Adı
    aykut işçen
    Son Giriş
    09.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili canseven arkadaşım, hani benim kadar kaygısı korkusu olan olsa diyorum..mail adresini verirsen ben seni şu anki durumum konusunda aydınlatabilirim...bu kadar sene ilk defa bir doktor bende güven uyandırdı...kendisiyle görüşmek çok kolay sadece randevu alman yeterli , sağlık güvencen falan varsa tek kurus ödemiyorsun hiçbirşey için zaten...biraz internette arastır, dolan, yaptığı ameliyatları kendisiyle ilgili yazıları falan oku ki zaten başlamışsındır tahmin ediyorum birde boş gününü ayır kendisini gör konuş , yeniden düşün ameliyat işini derim ben...nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama cok uzaklarında değilsen sakaryanın , harcayacağın hepitopu bir gün...

Üye
    sümbül doruk Avatarı

Son Giriş
    01.07-2013
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben sümbül doruk yasım 48 bende de dogustan skolyoz ve kalça çıkıgı var ayagımdada platin var doktorum dayanabildigin kadar dayan zor bi anda geleceksin öyle ameliyat olacaksın dedi dayanması zor ama dayanmaya çalısıyorum engelli kartıda vermiyorlar yüzde kaç olması lazım bunlardan bilmiyorum bana yarcımcı olurmusunuz rica edsem şimdiden tesekkür ederim

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

merhabalar evet o doktoru bende duymuştum hatta mail atmısdım hemen dönüş yapmısdı beden evraklarımı istemişti fakat ben gönderemedim aslında birebir görüşmek daha sağlıklı olur die düsünüyorum

Üye
    akcent Avatarı

Gerçek Adı
    kadir kılıç
    Son Giriş
    20.12-2014
    Saat
    12:31
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de skolyoz hastasıyım 22 ocakta da ameliyat olucam ve hiç korkmuyorum Tam tersine beni ameliyat etmeyeceklerinden korkuyorum.Allah hepimize acil sifalar versin

Üye
    hasanyangel Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Yangel
    Son Giriş
    24.05-2014
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar öncelikle herkese geçmiş olsun. Uzun zamandır belimde kifoz şüpheleniyordum. Bugün doktora başvurdum. Röntgenlerim çekildi. %25 ile %30 arası skolyozum var. Çok üzüldüm , ağladım. Hatta ilerleyecek diye ödüm kopuyor? Ameliyat işine gelince de maddi durumumuz sıkıntılı pek parlak değil. Ama yaşımda 18. Daha yaşamam gereken uzun bir ömür var diye düşünüyorum. Napcam bilmiyorum. Elimden gelen tek şey ağlamak . Sessizce bir köşede ağlıyorum işte. Lütfen tecrübeleri fikirleri olan yazabilirler mi?

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    95
    Verilen Beğeniler
    25
    Blog Mesajları
    15

skolyoz okadar zor bir hastalık değil...canınızı bukadr sıkmayın.ne hastalıklar var onları düşünün.kalın sağlıcakla

Üye
    gozdee Avatarı

Son Giriş
    04.04-2013
    Saat
    09:59
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben de skolyozum. benim ilk okulun son yıllarında başlamış ağır çantalardan... 29 yaşındayım bir oğlum var 2 yaşında. ameliyat olmadım hatta doktora da gitmiyorum artık. çünkü fizik tedavilerin verdiği hareketler dayanılmaz ağrılar yapıyor. doktorlar da ameliyattan başka çare yok diyor ama ben spora gidiyorum. yaşam kalitem de yükseliyor hiç ağrı yaşamıyorum. inşallah ikinci çocuğu da düşünüyorum.

Sayfa 20 / 22 İlkİlk ... 1016171819202122 SonSon

LinkBacks (?)