Sayfa 19 / 22 İlkİlk ... 91516171819202122 SonSon
Toplam 327 mesajın 271-285 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hikmetk Avatarı

Gerçek Adı
    Hikmet
    Son Giriş
    17.08-2012
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili WaLe
    Ameliyattan korkma. Ne kadar erken olursan o kadar iyi olur. Olmamanın riski daha fazla . Milyonda bir bile iyi olma şansın varsa niçin değerlendirmeyeceksin ki...Bunu zaten doktorun sana söylemiştir. Oğlumun 130 derece skolyozu vardı. Biz de senin gibi korktuk, tabii ki riskleri var. Ama hayatın kendisi bir risk zaten, neyse. Bildiğin üzere yaşam kalitesini oldukça düşürüyor. Haziran 2009 da Ahmet Alanay Hocam a ameliyat ettirdik. Muhteşem bir düzelme oldu. Çocuğum kendini çok beğeniyor. Ha bre aynanın karşısında. En önemlisi kalbi ve akciğeri rahatladı. Doktorumuz bu başlangıç dedi. Bir yıl sonra daha da rahatlayacak dedi. Önce Allah'a ,sonra doktoruna güven ve bir an önce ameliyat ol. Artık geciktirme. Korkma. Ne yaşanılacaksa zaten yaşanıyor. Gerçi bu msj ne zaman yazmışsın bilmiyorum. Umarım ameliyatını olmuşsundur.

Üye
    ckmrt Avatarı

Son Giriş
    25.05-2010
    Saat
    18:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm Arkadaşlar;
    Öncelikle hepinize Allah Şifa versin İnş....
    Ben 30 Yaşındayım ve yaklaşık bundan 6 yıl önce tesadüfen skolyoz olduğumu öğrendim.. Sonrasında gittiğim ortapedi dr. korkacak bişey olmadığını bu yaştan sonra ilerlemeyeceğini ve iyileşmeyeceğini bana söyledi. İlerleme olmaması halinde zaten sıkıntı yoktu çünkü durumum çok iyiydi..Ama belli bir zaman sonra hafif agrılar hissetmeye başladım.. ve zamanla biraz biraz derken agrılar baya bi arttı.. Yani artmaz denilen skolyoz derecesi baya bi arttı ve Şu anda amaliyatlık duruma geldiğimi çok iyi biliyorum.. (omuz ve kalçamda belirgin bir smetri bozukluğu var ve sanki bir bacagım diğerinden kısa duruyor vs..) Ama kesinlikle cesaret edemiyorum..
    Sizlerden ricam Bu ameliyatı olan arkadaşlar öncesi ve sonrası hakkında beni bilgilendirirse çok sevinirim.. (Özellikle gelişme yaşını geçmiş arkadaşlar olursa sevinirim) Amaliyatın riskleri, sancısı, düzelme ne kadar oldu, hayatını ne kadar kısıtlıyor, ne kadar zaman sonra toparladınız vs...
    Şimdiden çok Tşk Ederim...
    ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN..............

Üye
    Fenerli Avatarı

Son Giriş
    10.08-2010
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar ben de kifoskolyoz hastasıyım.11 yaşında bir ameliyat geçirdim ama işe yaramadı.başka bir ameliyat yapacaklarını söylediler.doktorlar ameliyatta %50 felç ihtimali verdiği için ben de ameliyat olmadım.şimdi hastalık ilerliyor.ben de her şeyi yapamıyorum.bazı etkinliklere katılamıyorum.şu an 15 yaşındayım.çok fazla yürüdüğümde bacağım ağrıyor,nefesimde sorun var,midem ağrıyor...bu hastalığın çaresini sabırsızlıkla bekliyorum.bir doktor bize akupunkturla biraz ilerleme olacağını söyledi ama yamukluk sırttaki yüksekliğin kalacağını sadece duruşun biraz düzeltileceğini dedi ve tedavi süresinin çok uzun olacağını söyledi.ben kabul etmedim biraz için o acıyı çekmeye değmez dedim.hayata bakış açım şu bu hastalığın bana verilmesinin iyi bir nedeni var derdi veren allah dermanını da verir elbet.çok şükür ediyorum işlerimi kendim görüyorum birine muhtaç değilim duyuyorum görüyorum konuşuyorum yürüyorum ben daha ne isteyeyim allahtan.çok şükür allah sevdiği kullarına dert verirmiş iyiki bana da vermiş ama ben hastalığımı dert olarak görmüyorum.bazen insanlara kızıyorum ağlıyorum ama sonra yine şükrediyorum.size tavsiyem hiç isyan etmeyin hayata küsmeyin kötü biri profilini göstermeyin şükür edin bu güzellikleri göremeyen insanlar var yaşadıklarının farkında olmayanlar var çok şükür.kafama pek takmıyorum ama hastalığım zaman zaman önüme engel olarak çıkıyor.mesela her etkinliğe katılamoyrum hayatta en sevdiğim şeyi dans etmeyi yapamıyorum ama olsun çok sorun değil.bunları size anlatmak sizlerle paylaşmak istedim.başınızı ağrıttıysam özür dilerim.herkese acil şifalar diliyorum.

Üye
    semka Avatarı

Son Giriş
    12.07-2010
    Saat
    16:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende skolyozum yaklaşık 11yıl once tespit edilmişti skolyoz olduğum... daha ozaman ameliyat olmam gerekiyomuş ama bana fizik tedavi önerildi sadece 2yıl boyunca fizik tedavi gördüm 3yıl korse taşıdım ama ne yaptıysam işe yaramadı şu an 21 yaşındayım haseki eğitim ve araştırma hastanesine gittim 90 derece skolyozum olduğunu sölediler "çok ilerlemiş biz ameliyat yapamayız fel kalırsın" dediler çok üzüldüm
    90derecelik olan bi skolyoz daha aza indirilemez mi? ya da düzelme ihtimali yok mu? lütfen bilenler varsa beni aydınlatsınlar

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    Egeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim 90 derece idi 3. ameliyatımı paü beyin cerrahisi bölümünde doç dr bayram çırak yaptı 63 derece şimdi

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eee bende skolyoZ hastasıyım.Yaş 41.Yürüme de bir sorun yok.Ama merdiven çıkarken zorlanıyorum.Ayrıca bir de nefes darlığı oluyor.

Üye
    meralsema Avatarı

Son Giriş
    25.03-2011
    Saat
    20:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar.Bende kifoz var.80 derece.yeni öğrendim ve ameliyat önerdiler.aslındaönermediler mecbusun dediler.ne yapmalıyım.yaşım 40.sevgilerimle

Üye
    meralsema Avatarı

Son Giriş
    25.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar.Sitede yeniyim ama bakıyorumda sorulara çok cvp verilmiyor burada.Yani çoğu soruya.Umarım benim sorum için sizden çok yanıt gelir ve sizden faydalanabilirim..Kifoz ameliyatı olan arkadaşlar ses verin.Şimdi nasılsınız?şikayetleriniz varmı?Varsa neler?dereceniz kaçtı?mutlumusunuz?pişmanmısınız.Şimdiden çoook teşekkür ederim.

Üye
    meralsema Avatarı

Son Giriş
    25.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,
    Bende 80 derece kifoz vr.Hastalığımı ve çaresini öğreneli 1 ay kadar kısa bir süre oldu.Tabi bu beni şaşkına,bozguna uğrattı.Doktorlar ameliyat önerdi.Ama benim bu fikre alışmam gerek.Yaşım 38.Sizden istediğim ameliyat olan veya olmayan kifoz hastaları benimle yaşadıkları ve yaşıyor olduklarını paylaşsın istiyorum.Forumda ağırlıkça skolyozlu arkadaşlar yazmışlar.Allah hepimize şifayı nasip etsin diyerek sizden gelecek msjları bekliyorum.Sesime ses verin.

Üye
    meralsema Avatarı

Son Giriş
    25.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm teşekkürler ses verdiğin için.Ama ben ameliyata çok yakın duruyorum pek seçme lüksüm yok gibi.senin derecen ve yaşın kaç?ameliyat düşünmüyormusun?

Üye
    volkan_1991 Avatarı

Gerçek Adı
    volkan
    Son Giriş
    19.08-2011
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende skolyozum sanırım kas hastasıyım oturma sorunu yaşıyorum Allaha şükür pc kullabiliyorum oda olmasa vakit geçmez kas hastalığım çok ilerdiği için skolyoz ameliyatı olmamda ölüm riski var yinede Allaha çok şükür 3 4 yıl daha yaşıyacaz sanırım.

Üye
    meralsema Avatarı

Son Giriş
    25.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun volkan.sana acil şifalar dilerim ama skolyoz hastasıyım sanırım ne demek.doktor teşhis etmedimi

Üye
    özlem28 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kifo skolyozum 28 yıldır şükür ıyıyım bır sorun yaratmıyor şimdilik... boyle yaşamaya devam yapacak başka şeyde yok doguştan kıfoskolyoz um alıştım bu duruma mecburen neyse şimdilk saglıcakla kalın.... herkese acil şifalar vversin ALLAHIM

Üye
    meralsema Avatarı

Son Giriş
    25.03-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ameliyat olan ve olmayan kifozlu arkdaşlar yazın lütfen.Ben 80 derece kifozum:ameliyat aşamasındayım.Ya siz?

Üye
    aslan2695 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Ali Aslan
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende kas hastasıyım 2009 nisan da skolyoz ameliyatı oldum... bizede çok riskli demişlerdi ameliyat yapmak istememişledi ama skolyoz beni çok rahatsız ettiği için ameliyatı kabul ettik Allaha çoook şükür şimdi iyiyim...

Sayfa 19 / 22 İlkİlk ... 91516171819202122 SonSon

LinkBacks (?)