Sayfa 17 / 22 İlkİlk ... 7131415161718192021 ... SonSon
Toplam 327 mesajın 241-255 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sultan Avatarı

Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    16:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb lar bende skolyozum ama benim omurilik beşinci bölgeden ayrılmış o yüzden ameliyat olmaz dediler olsa dahi felç kalırsın dediler o yüzden olmadım. 20 yaşını geçtikten sonra bel ağrıların olur dediler. şuan 24 yaşına girdim çok olmuyor ama bazen oluyor. Fazla önemsememeye çalışıyorum ama ilerisi için korkmuyo değilim. Korkum ele ayağa düşmek. Rabbim hepimiizn yardımcısı olsun. Benim sırtımın alt kısmında fazla belli olmuyo boyum kısa 145 şuanlık zararı bu inş. Bu şekilde kalır. Rabbim kaldıramayacağımız yükü vermez birbirimize dua edelim.

Üye
    isilaz Avatarı

Son Giriş
    11.05-2009
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba! ben de yıllardır skolyozum.Korse kullandım bana da sonunda ameliyat dediler ve riske girmek istemedim olmadım.Hayatımı normal insanlardan farksız bir şekilde sürdürüyom.Fakat onların sahip olduğu bir çok şeyden kendimi geri çekerek yaşıyorum. Bazen moralim çok bozuk oluyor kendimi işime veriyorken iyiydi. Şimdi boştayım ve yine moralim bozuldu.Sizin yaptığınız solunum egzersileri nelerdir?Bana hangi sporları tavsiye edersiniz?

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Egzersiz örnekleri burada verilmiş..

Üye
    osi Avatarı

Son Giriş
    15.06-2009
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ve şuan çok iyi 2 ci günü 4 kastlı merdivenden indi 1 hafta oldu ameliyat olalı ve çok iyi yüzde 50 nin üstündeydi skolyozu ve hiç birşeyde kullanmıyor şu an doktoru levent karapınar tepecik ssk da herkese tavsiye ederim sormak istediğiniz bir konu varsa osmansenfilo@hotmail.com

Üye
    selinnes Avatarı

Son Giriş
    24.05-2009
    Saat
    21:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siteyi bu gece,yine her gece olduğu gibi skolyoz hastalığmı araştırırken keşfettim...Bende sadece bende var sanıyordum meğer kalabalıkmışızBen hiç tedavi olmadım.İki yıl önce S skolyoz tanısı kondu fakan fizyoterapistler eğrilik iki yönlü olduğu için egzersiz konusunda çelişkili davrandılar.Şimdilerde yüzme ve masaj dışında hiçbir şey yapamıyorum.Son kontrolümde Kifoz başlamış dendi...Aynaya bakmaktan çekinir oldum ve daha da ilerlemesinden endişe ediyorum...Lütfen bana doktor konusunda yardımcı olun.Ciddi ağrılar çekiyorum ve 30 yaşıma gelmeden iki büklüm olmaktan çok korkuyorum...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: selinnes Mesajı Gör
    Siteyi bu gece,yine her gece olduğu gibi skolyoz hastalığmı araştırırken keşfettim...
    Geçmiş olsun.. İsabetli bir keşif olmuş Şu başlıkla bir ilgilenmenizi öneririm:
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post211568

Üye
    selinnes Avatarı

Son Giriş
    24.05-2009
    Saat
    21:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öneriniz için teşekkürler...

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    24

hem skolyoz hem polıosekelı var ,çok kuçukkende menıngıyosel amelıyatı geçırmışım...

Üye
    osi Avatarı

Son Giriş
    15.06-2009
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Izmirde isen nuri erel var bu işin profu üstüne tanımam yurt dışından bile insanlar geliyor ama ssklıyım dersen tepecikte levent karapınar var benim hanım ona ameliyat oldu ve şuan çok iyi tavsiye ederim

Kardeş benim hanım 27 yaşında daha yeni ameliyat oldu ve ikinci günü ayağa kalktı izmirde tepecik ssk da ve çok başarılı geçti ameliyat senin yaşın daha genç daha iyi olur

Üye
    axmem Avatarı

Son Giriş
    25.09-2009
    Saat
    12:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 19 yaşındayım 20 derecenin biraz üzerinde skolyoz var ayrıca kifozda var biraz bel kayması oduğunu söylediler biri bana baktığı zaman sadece beni biraz kambur olarak görüyor bu benim askere gitmeme engelmi daha muayene olmadım ama ya beni askere almazlarsa diye düşünüyorum ayrıca ve bende bu hastalıkların sadece bende olduğunu düşünüyodum ki bu siteyi buldum bu site için emek harcayan herkese çok teşşekkür ederim

Üye
    ali79 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    Amasya/Merzifon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sinem_ay;

Her kifozlunun amaliyat olması gerekir demişsiniz bunu ne gibi bilgilere dayanarak söylüyorsunuz burda ameliyat olmayan (olamayan) birçok kifoskolyoz olan arkadaşlar var bunlardan biriside benim 30 yaşındayım ileri derecede kifoskolyozluyum her ne sebep ne olursa olsun doğru dürüst doktora da gitmiş deyilim ama bu şekilde hayatımı devam ettiriyorum ilerisinide düşünmek istemiyorum bir kere doktora Ankara ya gitmiştim doktor ameliyat olmak istiyormusun diye sordu tabiki bende hayır dedim eğrilik ilerlermi dedim ilerlemiş ilerleyeceğin dedi ama yaşlandıkça normal insan bile çöker ya seninde ilerleyebilir normal insan kadar ömründe olmaz dedi açıkca ama ben bunu duymamazlıktan gelim hayatıma devam ediyorum ileride de ne olur bilemiyorum.

Üye
    BEDBİN Avatarı

Gerçek Adı
    Ferhat
    Son Giriş
    02.02-2014
    Saat
    01:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Arkadaşlar bende kifoskolyoz hastasıyım Sağ Omuzum büyük ama oranını bilemiyicem.1982 dogumluyum ben rahatsızlığımı geç farketmiştim ve malüm ailemde pek ilgilenmemiş veya geçer diye önemsememişti bu rahatsızlığımı.1995 yılında Otobüsün camından kendi vücut yansımamdan dolayı farkına varmıştım,dik durunca Sağa yatık duruyordum ve 1995 senesinde derdime deva bulmak için kapı kapı dolaşmıştık Annem ve Babamla.En son Taksim Alman Hastanesinde emar sonuçlarını alıp Samatya Devlet Hastanesi Ortopedi bölümünün dekanında gitmiştik.Sağolsun Doktor sonuçları baya bir inceledi ve Bi açıklama yapmıştı bize:
    Sonuç itibarı ile o dönemde tedaviye gec başladığım için sonuç alınamaz,%95 felç kalma riskin ve ameliyatta herhangi bir ters durum da doktor mesuliyet kabul etmemek için bir kağıt imzalamamızı söylemişti.Annemle bir an gözgöze geldik ve Annem olmaz demişti.Merak ettiğim tıp her geçen gün bu kadar ilerlerken acaba bizim derdimize deva bulunmuşmudur,bu konuda bilgisi olan varmıdır onu merak etmiştim.Size bunları neden anlatıyorum bilmiyorum.belki yıllardır insanların alaycı bakşlarından sıkılıp dertlerimin dışa vuruşudur,belkide sizlerde benim gibi aynı sıkıntıları çektiğiniz için rahatça konuşmamdır sebebini bilmiyorum.Ama şunu söylüyorum bizlerde bu hayatın bir parçasıyız kabul etselerde etmeselerde. Teşekkür Ederim

Üye
    yabangulu89 Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilk önce aramıza hoşgeldin... bende aynen senin gibi kifozkolyoz hastasyım bende 1997 de fark ettim ameliyat oldum ama yanlış ameliyat ve yanlış doktoru bulduğım için hastalığım baya ilerldeii hiç gelişme olmadı..şimdi tıp çok ilerlemiş ama..skolyz tedavsisi erken olması gerek geç kaldığım için ben... artık faydası yok... ayrıca skolyoz forumda aradğın herşşeyi bulabilirsin Skolyoz - Skolyoz Destek Grubu

Üye
    BEDBİN Avatarı

Gerçek Adı
    Ferhat
    Son Giriş
    02.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hoşbuldum,benimle aynı kaderi baylaşan birilerin oldugunu biliyordum gec buldum ama kolay kolay yitirmem inşallah....şimdi sana kafanı takma boş ver diyicem kolaysa kendin yapsaydın diyiceksin ki haklısın o doktoruda Allahım nasıl biliyorsa öyle yapsın.kaderdaşımyorumun için çok teşekkür ederim

Üye
    BEDBİN Avatarı

Gerçek Adı
    Ferhat
    Son Giriş
    02.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim Zerda Allah yardımcımız olsun

Sayfa 17 / 22 İlkİlk ... 7131415161718192021 ... SonSon

LinkBacks (?)