Sayfa 15 / 22 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon
Toplam 327 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    öslemm Avatarı

Son Giriş
    02.03-2008
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar ben özlem bende çok fene ağrılı kifoz hastalığı var ben cerrahpaşada tedavi görüyorum benim çok ağrım olduğu için fizik tedavide yattım psikolojik tedavi aldım ama hiç biri nde fayda görmedim son olarak cerrahpaşada ağrı bilim dalına gönderdi hocam ancak orada bana bir takım işlemler yapıldı ağrım için ağrım için ilaölar kullandım ama hiç birinden fayda görmedim çok ağrım oluyo ben korse kullandım ancak fazla kullanadım çünkü dahaçok ağrım oldu ama beni hocam ameliyat yapmıyo çünkü tek sebebi ağrı ağrın geçmeden ameliyat yapmam diyo bakalım sonum ne olacak hepinize acil şifalar diliyorum :roll: [/img]

Üye
    18OFC018 Avatarı

Son Giriş
    21.08-2008
    Saat
    13:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MErhaba arkaldaşlar bende sizler gibi kifoskolyoz hastasından birisiyim. Benim rahatsızlığımı kardeşimle güreş yparken amcam keşfetti ozamanlar sene 1996 idi.14 yaşımda falandım. Sonra Ankara numune hastanesine gittim fakat ameliyata cesaret edemeyip geri döndüm ardan 5- 6 ay geçtibu sefer Anakara hastanesine gittim ozman şartlarında hastanenin durumu bugünkü kadar tertipli ve düzenli değildi.Tabiki ordanda vazgeçtim. Daha sonra sıkı bi araştırma sonucu Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesinden Şu an Prof. Dr. olan Muharrem YAZICI hocamla tanıştım. Bana ameliyat hakkında bütün olabilecek herşeyi anlattı ve bende ameliyat olmayı kabul ettim. Bu arada sene 1998 ve yaş 16 oldu. 98 in mayıs ayına gün verdiler. Ameliyat 2 aşamalı olcaktı. Ancak ilk aşamdan sonra bazı komplikasyonlar oluşmuş. 1 hafta yoğun bakımda kaldım. 2 hafta sonra 2. Aşama yani platin takma işlemi yapıldı. Allaha çok Şükür şu anda herhangi bir problemim yok. Darısı tüm arkadaşların başına hepinize geçmiş olsun..

Üye
    melıke83 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2010
    Saat
    17:31
    Yaşadığı Yer
    KARADENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar bende doguştan kifo skolyoz engellıyım 25 yaşındayım hiç amelıyat olmadım olma durumumda yoktu doktora bir defa gıttım balta liman hastanesıne amelıyat önermedii daha sonrada hıc gıtmedım şimdilik hıc bır sorunumda yok şükürler olsun...ALLAHIM herkesın yar ve yardımcısı olsun herkese geçmiş olsun..saglıcakla..

Üye
    mantissa06 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2008
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben 21 yaşındayım ve yaşındayım ve yaptığım araştırmalar sonucunda yeni farkına vardım ki bende de skolyoz var. Bu hafta bir doktordan randevu alıp muayeneye gideceğim..

Üye
    CROCUS_FLOWER Avatarı

Son Giriş
    01.10-2009
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaslar bende varım aranızda biz eniyisi dernek kuralım bakarız dernek tutulur bırde spor kulubu kurarız.

ben çok kucuk yaşta amelıyat olmusum ancak duzelme olmadı çunku amelıyatımı yapan sıradan bır doktor

gecenyıllarda arastırmasını yaptırdım hastalıgımının doktorum amelıyatımın mumkun olmadıgını drumumun ılerleyıcı olmamasından gerek gormedı yaşımın genç olmasından dolayı pek sıkıntı çekmıyorum çok sukur sadece nefes bıde fızık bozuk henuz 20 yasındayım kendıme guvenıyorum ve engelımden çok memnunun bu sakatlıgımla engellı basket oynuyorum ıyıkı amelıyat olmamısım olasaydım platın takacaklardı ozaman basket oynayamazdım ve olamasamda bu ortamı yasayamazdım halımden çok memnunum rabbıme hamd olsun iyiki sizlerleyim

Üye
    GAMZE LEE Avatarı

Son Giriş
    31.03-2009
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tanışalım ortak dertlerimize çare olucak önerilri paylaşalım

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar ben sevinç 19 yaşındayım hem skolyozum hem osteogenesis imperfectam ve epidermolysis bullosa hastalığım var hatta üzerine bi de panik atak bütün hastalıklar beni bulmuş değil mi ?? ama olsun hayat herşeye rağmen çok gzl yeterki ona sıkıca tutunun ...

Üye
    GAMZE LEE Avatarı

Son Giriş
    31.03-2009
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BEN 3.5 SENE ÖNCE %55LİK DERCEYLE AMELİYAT OLDUM.BENİM GİBİ OLANLAR WAR MI?ASLINDA CİDDİ Bİ RAHATSIZLIK VE KAÇ KİŞİYİZ ÖĞRENMEK İSTİYORUM :shock:

Üye
    bilibak Avatarı

Son Giriş
    30.07-2008
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar bende kifoz skolyozum ben bu rahatsızlığın adını bir senedir öğrendim.Ben 39 yaşında,evli 17 yaşında bir er kek çocuk annesiyim.Bende ameliyat olup iyileşmek isterim oğlum için.Ben Ardahanın bir köyünde doğdum 6 aylıkken çok ağlıyormuşum meğer bu rahatsızlık başlamış.Bu rahatsızlıktan ötürü çok çektim çünkü o zaman cahillik vardı.Ben 9,10 yaşlarındayken babam beni İSTANBULA doktora götürdü ÇAPA,CERRAH PAŞA VEDE BALTA LİMANA.Benim o anda ameliyat olamayacağımı söylediler doktorların hepsi,felç olma riskim çokmuş ama 18 19 yaşlarında bir görelim dedi doktorlar.Ama birdaha gidemedim.Şu anda BURSADA oturuyorum.Benim ameliyat olmam zor herhal çok geç kaldım.Zaten artık ameliyat çok zor geliyor bana 2 ameliyat geçirdim tabi başka rahatsızlıklardan.ALLAHA şükürler olsun elim ayağım tutuyor bundan beter olmayalım.Başınızı ağırttım kusuruma bakmayı kardeşlerim.ALLAHA emanet olum.Selametle kalın.Yorumlarınızı bekliyorum.

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bilibak merhaba
    Yaşım geçti diye düşünerek beklemeyin.En azından skolyozunuzu takibe aldırın 1yılda bir ölçümlerinizi yaptırın ilerlememesi ve omurganızı güçlendirmek için verilen egzersizleri yapın.
    Skolyoz basite alınmayacak bir rahatsızlık lütfen ihmal etmeyin.
    İleri yaşlarda birçok kadında olduğu gibi kemik erimesi olabilir bu nedenle omurganızı güçlendirmeniz, ağrı ve zorluk çekmenizi engelliyecek yada aza indirecektir.
    Sağlıcakla kalın.

Üye
    bilibak Avatarı

Son Giriş
    30.07-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SEVGİLİ GÜLCAM MERHABA.İLGİNİZ İÇİN ÇOK TŞK.LÜTFEN BUNUN İÇİN ORTAPEDİYEMİ GİDİCEM.BENİ BİLGİLENDİRİN.BEN RAPOR ÇIKARTTIĞIMDA BENİM RAPORUMU HEP GÖĞÜS VERDİ.BEN GÖĞÜSEMİ GİTMELİĞİM.BENDE SOLUNUM GÜÇLÜĞÜDE VAR.ALLAHA EMANET OLUN.SAĞLICAKLA KALIN.

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Skolyoz için ortapedi doktoruna gitmelisiniz.
    Bende de solunum güçlüğü vardı sizdede varmış bu durumda hiç ihmal etmemeniz gerekir.
    Ortapedi doktorunuza gittiğiinizde solunum raporlarnızıda yanınızda bulundursanız iyi olur.
    Solunumunuz fvc de % kaç yazıyor çokmu düşük solunumunuz?

Üye
    bilibak Avatarı

Son Giriş
    30.07-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

CANIM,BENİM İLK ÖNCE ALDIĞIM RAPORDA KİFO SKOLYOZ,SOLUNUMFONKSİYON BOZUKLUĞU YAPAN DİYOR.YÜZD 45 BU RAPORUM.AMA DAHA SONRA DEVLETTEN FAYDALANABİLMEK İÇİN ALDIĞIM RAPORDADA,ORTA DERECEDE VESTRİKTİF VASIFLI VENTİLASYON GÜÇLÜĞÜ DİYOR.BU YENİ RAPOR BUNADA % 40 VERİLDİ.SENİN SORULARINI CEVAPLANDIRABİLDİM Mİ BİLMİYOM.YANİ BİLGİM BU KADAR.BU RAPORLARDA BAŞKA ÖNEMLİ BİRŞEY YAZMIYOR.ZATEN ŞİMDİ ULUDAĞ ÜNÜVERSİTESİNDEN İSTİYOR EMEKLİ SANDIĞI.BURSA HASTANESİ BURASI.NEYSE ÇOK KARIŞTIRDIM GALİBA SELAMETLE KALIN.

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim bahsettiğim bunlar değildi ama önemli değil.
    Ortapedi doktoruna gittiğinizde zaten bilgi verip yönlendiriceklerdir.

Üye
    bilibak Avatarı

Son Giriş
    30.07-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tmm canım msağ ol gidince bilgilenirim inşallah.tşk ALLAHA EMANET OLUN.

Sayfa 15 / 22 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon

LinkBacks (?)