Sayfa 14 / 22 İlkİlk ... 4101112131415161718 ... SonSon
Toplam 327 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cemis57 Avatarı

Son Giriş
    10.05-2013
    Saat
    20:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar...
    siteyi skolyozla ilgili bişey araştırırken buldum.hemen uye oldum.bu kadar çok olduğumuzu tahmın etmiyodum açıkcası
    bende idiopatık skolyoz olanlardanım;5 sene önce ameliyat oldum.şu andaki sağlık durumum gayet iyi... hepimize geçmiş olsun. hoşçakalın...

Üye
    semih87 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2009
    Saat
    23:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahmet alanaya ameliyat olucam dr hakkında bilgilendirebilirmisiniz randevu 12 şubatta acaba herkese 2-3 ay sonrasına mı veriliyor randevu herkese geçmiş olsun

Üye
    ÖZKAN Avatarı

Son Giriş
    06.12-2007
    Saat
    12:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖNCELİKLE MERHABA BENDE 1997 YILIN DAN BERİ SKOLYOZ HASTASIYIM OZAMANLAR BANA %90 SAKAT KALMA RİSKİ OLDUNU SÖLEDİLER BENİM SKOLYOZUMM SKOLYOZ YANI SIRA BOYUN KISMIN DA DÖNÜKLÜK MEVCUT TUR BUNUN TEDAVİSİ ŞUAN MEVCUT MU ?

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bende kfoskolyos hastasıyım.yaklaşık 10 yaşına kadar korse kullandım. doktor beni 13 yaşında amaiyat yapacaktı. ben ise korsayı 13 yasına kadar kullanmadığım için annemler tedavime devam etmediler. amaliyatın riskli olduğunu bildikleri için sanırım. velhasılı olmadım bu gün 28 yaşındayım çok aşırı şikayetlerim yok.halimden şimdilik memnunum. sağlıklı bir insan benim kadar yolda hızlı yürüyemiyor.ilerde sağlık sorunlarım olmasından endişe ediyorum.
    kendinize çok cici bakın

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

anzel merhaba güzel dileklerin için teşekkür ederim hepimiz sağlıklığımıza kavuşup mutlu oluruz inşallah.
    Benim tüm tahlillerim yapıldı ameliyat malzemelerimde aldırıldı şuan yoğun bakım ünütesi için beklemedeyim bu hafta aramalarını bekliyorum.Gelişmelerden haberdar etmeye çalışıcam.İnşallah herşey daha iyi olucak.

Sağlıcakla kal.

Üye
    reyyansu Avatarı

Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    01:05
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahmet alanay iyi bir doktordur hacettepede .2006 da bir yıl amerikaya öğretim görevlisi olarak gitti .bizde kendisine muayene olduk .ama şu an muharrem yazıcıya gidiyoruz. Allah yardımcınız olsun.biz bir kez de tarık YAZAR a gitmeyi düşünüyoruz.

Üye
    cadicik_84 Avatarı

Son Giriş
    19.08-2008
    Saat
    16:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Musty
    Bende de kifoskolyoz var. Ufuk Aydınlı idi doktorum da. Ufuk Aydınlı'nın bu konuda Türkiye'nin en iyilerden olduğu söyleniyor. Tekrar ameliyat olacağım ben de yakın zamanda düşünüyorum. İstanbul'da yaşadığım ve Ufuk Aydınlı artık ünide çalışmadığı için burda doktor bakıyorum. Fakat sanırım burda da zor doktor bulmak.Cerrahpaşadan çevrildim. Bende kullanılan sistemi bilmiyolarmış. Çapa ay kavağa çıkmadan gün vermez zaten Bakıyorum ben de bu aralar
    merhaba arkadaşım bende Ufuk Aydınlı'nın 5 yıldır hastasıyım Ufuk Aydınlı şuan yine ünide çalışıyor geri döndü hem epey oldu döneli hatta benim 2007 martta platinlerim çıkarıldı ünide ameliyat oldum bütün ameliyatlarımı ünide geçirdim halada tedavilerim devam ediyor ağustos ayına kadar ara vermiş olsakta

Üye
    cadicik_84 Avatarı

Son Giriş
    19.08-2008
    Saat
    16:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende skolyoz hastasıydım
    ama Prof.Dr.Ufuk Aydınlı sayesinde
    bu hastalıktan kurtuldum herkese tavsiye ediyorum.

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cadicik_84, azminden dolayı tebrik ederim hastalık, engel seni yıldırmamış darısı hepimizin başına.
    Allah daha iyi etsin,sağlıklı bir ömür geçirmeni dilerim cadicik

Üye
    aleynaserap Avatarı

Son Giriş
    21.08-2008
    Saat
    11:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar ben aleynaserap;ben de skolyozluydum sizinle aynı duyguları paylaşıyorum;beni de aranıza alırmısınız ?

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: aleynaserap
    selam arkadaşlar ben aleynaserap;ben de skolyozluydum sizinle aynı duyguları paylaşıyorum;beni de aranıza alırmısınız ?
    Tabiki aleynaserap aramıza hoşgeldin arkadaşım

Üye
    gülgüzeli Avatarı

Son Giriş
    11.08-2008
    Saat
    18:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 11 yıldır skolyoz hastasıyım sadece korse kullandım doktorum ameliyatı önermediği için ameliyat olma gibi bir düşüncem yoktu ama hastalğımla ilgili araştırmalar yapınca geleçeğimden endişe etmeye başladım şuan kafam allak bullak :roll:

Üye
    Yera Avatarı

Gerçek Adı
    Rabia
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar!

Kabul ederseniz ben de sizlere katılmak istiyorum.

Yazılanların bir kısmını okudum cevap yazmak için sonuna kadar sabredemedim.
    kifosunu bilmem ama benim de skolyoz rahatsızlığım var.
    Doğuştan omurgamda kemik eksikliği var dendi.Mutlaka ameliyat olmam gerektiği, ne kadar erken ameliyat olursam tamamen iyileşme ihtimalimin o derece yüksek olacağı söylendi.O zamanlar Türkiye'de bu ameliyat yapılamıyormuş henüz.Bu yüzden bize ameliyatın yapıldığı birkaç ülke adı verildi.Biri de Avusturya'daydı.Çoğunuz duymuştur.Kayak merkezi olarak bilinir Innsbruck.
    Tesadüf bu ya Babam da o sıralarda Avusturya'da Innsbruck'a yakın bir şehirde çalışıyordu.Bizleri de yurt dışına götürdü.Bu sırada ben daha 4.5-5 yaşlarındaydım.Kontroller başladı.Hatırladığım kadarıyla 8 yaşında beklenen ameliyatı oldum.2 platin takıldı.Üç ay yattım ameliyattan sonra.Ancak bazı komplikasyonlar olmuş ameliyat sırasında.Narkozdan uyandığımda sol bacağımda duyu kaybı olduğunu farkettim.Bu bacağımın gelişmesi de yavaşladı.Şu an 31 yaşındayım şükür iyiyim.Sol bacağımı sağ bacağıma oranla daha az olsa da hissedebiliyorum,yürüyebiliyorum ama ameliyatın bana gözle görünür bir faydası şöyle dursun,malesef zararı dokundu.Güya yurt dışında daha iyi imkanlar var.
    Bu arada platinler hala yerinde duruyor.
    En geç 18 yaşında alınması gerekiyor denmişti ancak bir Türkiye'ye kesin dönüş yapınca onları aldıramadım.O günden bu yana bu rahatsızlığım için hiç doktora gitmedim.İyi mi yapıyorum kötü mü yapıyorum bilmiyorum ama belki bir gün tekrar Innsbruck'a gidip bunun için ameliyat olabilirim.İçimdeki korkuyu yenebilirsem tabi.

Son olarak bütün arkadaşlarıma Allah'tan şifa diliyorum.Bu devirde belkide daha etkili tedavi yöntemleri geliştirilmiştir.Mutlaka araştırın,kendi haline bırakmayın.Kötü örnekler kimseyi korkutmasın herkeste aynı şeyler olacak diye bir kural yok.

Üye
    deniztrendy Avatarı

Gerçek Adı
    R.M.T
    Son Giriş
    17.10-2011
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GÜLCAN EN SON YAZINDA HABER BEKLİYORUM DEMİŞSİN, BİR GELİŞME VAR MI? SENİ MERAK ETTİM.. İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA SAĞLIĞINA KAVUŞURSUN, ACİL ŞİFALAR ARKADAŞIM

Üye
    öslemm Avatarı

Son Giriş
    02.03-2008
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merheba ben özlem ben de çok fena ağrılı kifoz hastalığı var eğriliğim 95-100 derece arasındaben cerrahpaşada tedavi görüyorum orda ağrım için bir kaç işlem yaptılar ama hiç fayda görmedim benim ortopedide ki hocam beni ameliyat yapmıyor ağrım olduğu için hepinize acil şifalar diliyorum :lol: :mrgreen:[i]

Sayfa 14 / 22 İlkİlk ... 4101112131415161718 ... SonSon

LinkBacks (?)