Sayfa 11 / 22 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
Toplam 327 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    semoş Avatarı

Son Giriş
    17.06-2007
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevilla nasılsın doktora gittim 30 derece galiba ama bir röntgen daha çektirdim bugün ona göre herşey belli olacakyani ameliyat olup olmayacağım bişey sorucam senin ameliyat masrafların nasıl oldu çapada ssk geçiyormu çok pahalı olduğunu söylüyorlar merak ediyorum bilgilendirirsen sevinirim canım benimde ssk var çünkü çok sağol şimdiden sağlıklı günler herkese......

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

semoş iim sağol sen nasılsın eğer derecen 30 sa ameliyat olmana gerek yok egzersizlerle ilerlemesini önleyebilirsin zaten doktorlar yapmıyorlar..Çapada sigorta ssk geçiyo yanlız sevk alıp gitmen gerkiyor..birde profosör girmesini istiyorsan eğer onada para alıyorlar ama çok bişey tutmuyo herşeyi sigorta karşılıyoo..sadece profosör parasını alıyorlar senden..iyi haberlerini bekliyorum görüşmek üzere.. arkadaşlar bikaç kişi nisanda ameliyat olcaktı bu siteden haber varmı??inşallah iyidirler herkese geçmişler olsunnn :wink:

Üye
    aLone_FatosS Avatarı

Son Giriş
    03.05-2011
    Saat
    18:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben fato$ henüz 17'me qirmedim skolyozdan opera oldum bir kaç kez yane 7 kez şuanda iyi qibiim qeriLeme var iLerLeme yok durduruLdu ve beni anLıcak skoLyozLu arkda$Lara ihtiyacım var açıkçası aşırı derece skolyoz yok bende kapşunLe kapanıyo sürekLi kapşun qiymek zorunda hissediyorum kendimi benim doktorum SeLim yaLçın marmara ünivde ii işde ii sayılır işede yaradı tavsiye ediyorum %90 feLçden sıyırmışım ameLiyatta mucize bir ameliyattı abdest aLarak qirmi$Ler o kadar yane neyse ßen ßeni anLıcak skolyz arkada$lar istiyorum msnnem pembe_ruya_f@hotmail.com $imdiden hepimize qeçmi$ oLsun

Üye
    tiycey Avatarı

Son Giriş
    04.05-2008
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ali79
    Merhaba arkadaşlar ben de kifo-skolyoz hastasıyım bende de doğuştan deyilmiş zamanla sinsice omirilik kemiğinin eğrilmesiyle bu hali almışım bu hastalık yüzünden hiç doktora gitmedim şimdilik fazla koşunca hızlı yürüyünce falan nefes darlığı ve sabit oturunca sırtta ağrı oluyor ileride ne olur hiç bilgim yok bu konuda bilgi sahibi olan varsa burda hep beraber paylaşalım engelsiz yaşamaya mücadelemi yitirmeden yaşamaya çalışıyorum bütün engelli arkadaşlara saygılar
    Bende de aynı hastalık ve gelişimi var. Benden daha kötü durumda olan bi arkadaşım bu kış ameliyat oldu. Onun gelişimini izliyorum, şubat ayında bende onun doktoruna gidip muayene oldum. Beni rahatsız eden ağrılar ve nefes alma zorluğu. Bunları söyledim. Doktor skolyozumun ilerlemeyeceğini, her yıl kontrole gelmemi söyledi. Ve skolyozdan daha ciddi bir pronlemim olduğunuda Boyum 1.53 kilo 67 dolayısıyla şişmansın dedi. Zayıflarsan nefes problemin kalmayacak dedi. Omurgayada az yük binceğinden ağrılarında azalır dedi.Yani şikayetlerimden kurtulmam için 1. şart zayıflamam. Bu rahatsızlığı olanların kilolarına dikkat etmeleri gerekiyor. Ben sürekli doktora gitmeme rahmen bu konuda uyarılamadığım için sizleri bilgilendirmek istedim. Vücudunuza dikkat edin ve bol bol kendinizi yormadan ekzersiz yapın...
    Bide bir sorum olcak? Geçen sene 2006 şubatta öylesine bacak ağrılarım için gitmiştim doktora, bana kemik dansimetresi yaptırdı, skolyozu olanların kemik erimesi rahatsızlığınında olabilceğini söyledi. Sonuçlar öyle çıktı, baya ileri derecede kemik erimesi var. yaş 26, 1 yıldır kullanıyorum ilaç ama düzelme olmadı. Sizde de bu durum varmı ? Kemik erimesi yani ?
    Bu testi fizik tedavi veya ortapedi doktorunuzdan isteyebilirsiniz? İhmal etmeyin.

Üye
    aLone_FatosS Avatarı

Son Giriş
    03.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır ßende öyLe ßi$ey yok skoLyozLuLArda oLmazqi ßu :S o kadar qördüm hastane ortamında feLam ama rastLamadım kemik erimeSi oLana

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar tekrar merhaba
    Skolyoz ameliyatı olmama olmam diye nara lar atan ben şimdi işin içine düştüm.Bu aralar araştırmalara geçtim ve Dr.Osman Güven ile görüştüm testlerime baktı 140dereceye yakın skolyozumun olduğunu ilersi için ameliyat olmazsam risklerimin olabileceğini ama %37 olan solunum testimin ameliyat için çok düşük olduğunu ve nefes sorununda ameliyata risk katacağını açıkça söyledi.İlaç takviyeleri ile makina çalışmalarıma yine başladım.Eğer nefesimi en az %45e çıkarabilirsem %85 başarı oranının olabileceğini söyledi.
    Şimdi solunum ilacı kullanıyorum ve solunumu artırabilmek için solunum makinamıda kullanıyorum.
    Belki aranızda kullanan vardır eğer yoksada ve solunum sorunu yaşıyorsanız göğüs hastalıkları uzmanıyla görüşerek bu gibi çalışmalar hakkında bilgi alıp sizlerede yararı olup olmayacağını öğrenebilirsiniz.

Solunum cihazım;
    resim011rq9 - Skolyoz-Kifoskolyoz olan kim var?

Solunum ilacım
    resim012ib2 - Skolyoz-Kifoskolyoz olan kim var?

Nefesim açabilmem için güce ve şansa çok ihtiyacım var
    Sağlıcakla kalın :wink:

Üye
    semoş Avatarı

Son Giriş
    17.06-2007
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevilla doktora gittim ameliyat olmama gerek yokmuş hersey çok iyiymiş egzersiz bile vermedi doğum yapma konusundada hiçbir sakınca görmedi seneye tekrar kontrole gidicem ayrıca doktor tawsiyen için sağol şimdi içim rahat en azından çok sağol senin kontrolün nasıl geçti inşallah iyisindir sağlıklı günler görüşmek üzere

Üye
    bager_ozlem Avatarı

Gerçek Adı
    Özlem ÖZKAN
    Son Giriş
    05.06-2017
    Saat
    17:12
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

ben de varım.bende skolyozum.vertebra-skolyoz ben.3 defa ameliyat oldum adana balcalı hastanesinde.ilk ameliyatımı 17 yaşında oldum.8 sene içinde 3 defa ameliyat oldum.Allah 4.sünden korusun.(AMİN).ameliyat olmazsam göğüs kafesim çiğerlerime baskı yapacak ağrıların artacak dediler bende oldum.Ama Allah'ıma binlerce şükür şimdi iyiyim.çalışıyorum kendi işimi kendim yapabiliyorum.ve hatta başkalrının işini bilem yapabiliyom.UNUMAYALIM Kİ OLDUĞUMUZ HALE ŞÜKÜR ETMELİYİZ....

Üye
    aLone_FatosS Avatarı

Son Giriş
    03.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ßen de $ükrediyorumda ßazen sıkıLıyor insan ne ßiLim çok küçük ya$ta ßa$Ladım ßen yha ßi yerLerde önüme enqeL oLuyor hep ßeLqi fazLa ßi$ey yok ßende ama bu iLLet ßa$Ladıqından ßeri Sabr diyorum ve kı$ın sonundaqi ßaharı ßekLiyorum ..
    herSefere ßahara qitceme daha çok kı$a qidiyormu$um qißi qeLiyor.. asi oLmak ßiz kuLLAra yakı$maz ama artıq hayat çok tuhaf qeLiyor aLay edenLeri iLahi adeLete ßırakıyorum ßeLqi ama daha çok iLerLedikLerini qörüyorum kötü $ansı die ßi$ey varmı diyorum ßazen yada acaßa ßenmi çok kötü ßiriyim diyorum ama kendimde hatada ßuLamıyorum :cry: kendimi danSa verdim hip hop yapıyorum $uanda ne ßiLim yinede sıkıntıLı hissediyorum kendimi asLında o ii insanLarı kıSkanıyorum ßeLqide ßu yüzden hukuk okumak iStiyorum AdaLet istiyorum her$eye raqmen ya$amaya çaLı$ıyorum henüz 16 ya$ındayım ßir qenç kızım tıpkı diqrLeri qißi ßenim qißi insanLAra SizLere söyLemek istedim ßunLarı acaßa ßirqün feLeqin çarkı ßizim içinde döneCekmi ..? :cry:

Üye
    Musty Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    02.09-2009
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alay edenleri takmamak lazım. Hayatı daracık bakış açılarından gören ve sığ insanlar sorunları olanları anlayamazlar. Neden takalım ki onları. Hayat bir sınav ve bu sınavda herkese aşabileceği sorunlar yüklenir. Büyük sorunlar güçlü insanların işidir. Bi de bu açıdan bak bence :wink:

Üye
    aLone_FatosS Avatarı

Son Giriş
    03.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ßüyük sorunLar qüçLü insanLArın i$idir.. çok qüZeL ßir söz qerçekden çok ho$uma qiTTi ve hayatı daracıq qözLe ßakan insanLar qaLißa hakLısın çok Tşk ederim çok ii qeLdi

Üye
    Musty Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    02.09-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu hastalığı biraz daha açıklarmısınız?? Benim yegenimde de var nasıl bir hastalıktır. Genel yaşamı nasıl etkiler?
    Bu hastalık ilerleyebilen bir hastalık. Doktor kontrolü önemli bu hastalıkta. Eğrilik derecesi arttıkça akciğer ve diğer iç organlara baskı oluşturabiliyor ve solunum güçlüğü yaratabiliyor. Bu nedenle doktor tarafından düzenli olarak izlenmeli skolyoz ve kifoz sorunu olanlar.

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

semoşş çok sevindim iyi olduğuna ve ameliyat olmadığına beni endişelendiren tek durum çocuk aslında ben ameliyat oldum ama kaç sene sonra doğum yapabilirim bilemiyorum doktorlarım sorun olmaz en geç 2sene sonra herşey normal düzene girer dediler ama tedirginim görücez artık nekadar süre sonra normal düzenime geleeğimi gerçi şuan çok şükür artık herşey normal gibi eminim 1senem dolduğunda çok çok daha iyi olacağım. :wink: semoşcum benim kontrolümde iyi herhangi bişey çıkmadı sadece ara ara batmalarım oluyordu doktoruma söyledim stresten heralde kas gevşetici verdi şuan o problemimde kalmadı..demek ünsal beye gittin çok iyi bir doktor kendi doktorum diye demiyorum :P neyse kendinize iyi bakın arkadaşlar herkese sağlıklı huzur dolu günler dilerimm byee :lol:
    ayrıca arkadaşlar büyük sorun güçlü insanlar içindir yazmışsınız çok doğru bi söz gerçektende çok sıkıldığımda aklıma hep getiriyorum..Allah çekemeyeceği yükü yüklemezmiş kuluna diyorum mükafatımı alacam birgün diyorum tam umudumun tükendiği bir anda tekrar sıkıca tutunuyorum hayata sizde her ne olursa olsun yılmayın !!

Üye
    Musty Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    02.09-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun kalav30. İnşaallah bir çare bulurlar da iyi olursun.

Üye
    destinycim Avatarı

Son Giriş
    08.05-2008
    Saat
    19:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkada_lar merhaba ben aran1za yeni kat1ld1m forma yani bende sizler gibi skolyoz hastas1y1m
    7 ya_indan beri var 7 kez ameliyat oldum imdi iyiyim doktorum çok basarili isterseniz ad1n1 verebilirim

Sayfa 11 / 22 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon

LinkBacks (?)