Sayfa 7 / 8 İlkİlk ... 345678 SonSon
Toplam 111 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ysl Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende yaklaşık 3 ay kortizon kullandım.O bissürü iğrenç yan etkisinin yanında böbreklerimi kalbimi çok etkiledi kemiklerimde yamulma oldu hele midemi mahvetti. Doktor mide hapıda vermemişti bende bilmiyordum.İlacın o kadar zararı olmasına rağmen bırakmıyordum.İlacı alma vaktim 2-3 saat geçsin hemen ağrılarım baş gösteriyordu.Bu arada 18 yaşındayım ve iltihaplı eklem romatizmasıydı rahatsızlığım.Yürüyemeyecek konuma gelmiştim.Hastayken burada yazan seyleri de okudugumda iyice paniğe kapılıp moralim çok bozulmuştu çünkü yorumlar çok olumsuzdu.Sonra işte peygamber sözü dilendim.Peygamberim çörek otu ölümden başka her derde deva demiş ya bende çörek otunun yağını aldım sabah akşam aç karnına içiyorum.Şükür elhamdüllah iyiyim ilacı bırakalı bi 20 falan oluyor. İlacın dozunu azaltarak bıraktım. Rabbim herkese acil şifalar versin inşallah
    *Bi tavsiye daha kesinlikle spor yapın hareket edin

Üye
    karayel poyraz Avatarı

Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

15 yasinda oldum suan 30 yasindayim cift kalca protezi oldum ayak bilegimde basladii dirsekleride vurdu suan calismaktaym ama artik zorlamaya basladi isim biraz oturarak olmasi i geliyor rapor almayi dusunuyorum % kac verirler onuda bilmiyorum denemek istiyorum herkese gecmis olsun

Üye
    karayel poyraz Avatarı

Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hastaneye gitsem % kac rapor alirim bu rahatsizliklardn dolayi rapor alan arkadaslar varmi

Üye
    Gökmavim Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bendede romaotoid atrit

+spondilit var kısacası acı çekiyoruz insanaca

Üye
    Kadir Avas Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    02:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Benim eşim RA hastası şuan ağır ağrılar çekerek geçiyor hastalığı kortizonda kullanmak istemiyor yan etkilerinden ötürü bu hastalığı yaşayan arkadaşlar gerçekten tabsiyelerinize ihtiyacımız var lütfen benimle iletişime geçin kadiravas@hotmail.com.tr mail adresim hepinize çok geçmiş olsun allah yardımcınız olsun.

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

doktorunuzun verdigi ilaçları mutlaka kullanın romatizma ciddi bi hastalık ihmale gelmezilerledigi durumlarda kalbe vuruyor böbreklere felan zarar veriyor kortizonda zararlı ama iki kötü seçenekten daha az kötü olanını seçmek zorundasınız...

Üye
    peri06 Avatarı

Gerçek Adı
    peri
    Son Giriş
    13.02-2016
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bende 2014 şubat ayında bir sabah kocaman olmuş diz ve ellerimle kaskatı kesilmiş felç ağzıma çeneme kadar kımıldayamaz bir halde çığlık çığlığa uyandım.Şok olmuştum eve ambulans geldi hastahaneye öyle yetiştirildim.Önce anlamadılar dizimden sular alındı patolojiye giti temiz geldi sonuçlar.Meslek geregi doğuda bulunuyordum bir sürü serum iğne ilaç yüklendi hiç fayda etmeyince apar topar uçağa koyup istanbula gönderildim.Bir fizik tedai uzmanı Romatoid artrit dedi ilk kez duyuyordum.Dünyam başıma yıkıldı asla yürüyemiyordum.Kortizon e bir sürü yan etkleri olan laçlar verdiler 2 ay sonra baston ile yürümeye başladım psikolojim bozulmuştu psikolojik destek aldım.4 ay oldu ilaçları yaaş yaaş bıraktık.Koşuyorum neredeyse ama bir kaç haftadır ellerim parmaklarım ince ince sızlıyor yangılı bir biçmde.Yeniden korkmaya başladım geri mi geliyor diye.Yok mu bunun çaresi

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

@peri06

geçmiş olsun sanırım çaresi yok bende çocukken geçirdim romatizma 7 yaşındayken 18 yaşıma kadar tedavi oldum çocukluk romatizması geçer dediler ama geçmedi, hala eklemlerim kemiklerim ince ince sızlıyor doktora gidicem yakında bakalım ne çıkacak...

Üye
    sema çetin Avatarı

Gerçek Adı
    sema
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    bende 3 yaşımdan beri eklem romatizmasıyım. yılardır koltuk değnekleriyle yürüyorum. hamdolsun idare ediyoruz. engelli olmaktan isyanım yok asla. bu hastalık bana rabbimin armağanı diyip katlanıyorum hamdolsun herşeye. çokta neşeliyim hayat güzel, yaşamak güzel, ben güzelim sdc boyum ufacık oda kaymağı olsun dimi

Üye
    aksiyon61 Avatarı

Gerçek Adı
    Oktay
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    TRABZON
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    15

sema güldürdün beni

Üye
    Ahmet1010 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende Balıkesir'den Ahmet Türkay. ben de bir as'li olarak aranıza yeni katıldım yaklaşık 9 senedir bu hastalıkla uğraşıyorum geçtiğimiz ay alabildim raporumu %75 olarak.. Allah inşallah hepimize birgün ağrısız ilaçsız günler gösterir inşallah..

Üye
    ahmetk0661 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
    İç Hastalıkları Anabilim Dalı
    Romatoloji Bilim Dalı

Romatoloji Ünitesi'nde romatolojik hastalıkların tanı ve tedavisine yönelik poliklinik hizmetleri ve klinik çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bölümümüzde tanı ve tedavi açısından değerlendirilen hastalık gruplarının açılımı daha ayrıntılı olarak iltihaplı eklem hastalıkları (romatoid artrit), iltihaplı bel romatizması (ankilozan spondilit), sedef romatizması (psöriatik artrit), bağ dokusu hastalıkları, sistemik lupus eritematosus, antifosfolipid sendromu, skleroderma, inflamatuar kas hastalıkları (polimyozit/dermatomyozit), Sjögren sendromu, damar iltihapları (vaskülitler), Behçet hastalığı,ailesel Akdeniz ateşi, osteoporoz ve osteoartrit gibi hastalıkları içermektedir.

Bölümümüzde poliklinik hizmetleri 4 muayene odasında verilmektedir. Hastalar asistan ve uzman doktorlar tarafından hikaye ve muayeneleri yapıldıktan sonra, gerekli hallerde öğretim üyeleri tarafından da değerlendirilmektedir. Hastaların yukarıdaki hastalıklarla ilgili laboratuvar değerleri de aynı düzen çerçevesinde yapılmaktadır. Hastalara uygulanacak tedavi kararları uzman ve öğretim üyeleri tarafından belirlenmektedir. randevu tel 4444444

Saygıdeğer kader arkadaşlarım, Yüce Rabbim bütün dertlilerine deva bütün hastalarına şifa nasip eylesin amin.

Üye
    Hburgaz11 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2016
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun herkese rabbim acil şifalar versin bende 2011 den beri RA hastasiyim ilk olarak el bilekleri de şişlik ve ağrı ile başladı sabahlara kadar ağrıdan uyuyamiyordum fizik doktoru ra dedi kortizon ve bikac ilaç daha verdi bir yıl sonra fakülte hastanesi ne romatoloji bölümü ne girdim deltakortril methatrexsat arva benzeri birçok farklı ilaç denendi bir yıldır humira enjeksiyon kullanıyorum humiradan önce yuruyemedigim ellerimi hiç kullanmadığım oluyodu su an bir tık daha iyiyim faydası var gibi insll da daha iyi olur ama ağrılarım hareket kısıtlılığı oluyor bi de şimdi ilaçların yan etkileri kendini göstermeye başladı kullananlar bilir humira yi ağar sanayide çalışıyorum bakmam gereken bi aylem var en zorunda iş yerinde millet hastalığımin ne olduğunu bilmeden yalancı gözüyle bakıyor lar ve öyle davranıyorlar bu çok üzücü erken teşhis ve tedavi ye başladım için eklemlerde hasar pek yok engelli raporu da alamadım bu yuzden psikolojimde alt ust oldu calisamadigim icin ama genede yasamak icinimudumu hic yetirmedim 28 yasindayi gelecek guzel gunlet bizleri bekliyor Allah a emanet olun Cenabı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun

Üye
    ysl Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben çörek otu yağı sayesinde iyileşebildim.Hastayken biri çörek otu yağıyla iyileştiğini söylemişti bende o nedenle kullanmaya başladım.bende uzun süre bu hastalığın derdini çektim inanın çok etkili.

Üye
    E24 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba herkese
    ilaçlarımı düzenli kullanmama rağmen kalçamda sık sık ağrı oluyor, oturup kalktığımda adım atamıyorum. doktorum da bir iğne tedavisi önerdi ama hastaneye yatmam gerekiyormuş. tamam dedim. doktor o an başka bir şey sorunca ne iğnesi bu adı ne diye sormayı unuttum. ne olabilir bir fikriniz var mı? böyle bir şikayeti olup da bu şekilde iğne yaptıran var mı?

Sayfa 7 / 8 İlkİlk ... 345678 SonSon

LinkBacks (?)

1. 06.01-2011, 22:16