Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 111 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tekumut Avatarı

Son Giriş
    12.12-2012
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende 15 senedir aynı hastalıkla ugrasıyorum arkadşlar inanın el bileklerim ve ayak bileklerim agrıdıgında kesip atasım geliordu o derece ailem ekmegi önüme parça parça koyuyordu öyle alıp yiyebiliyordum bir ekmegi bölemedim...vs....ama hep sabır hep sabır sonuçta Allahtan geldi şifasınıda verir inşallah dedim hep kendi kendime ...VE SUAN ESKİ GÜNLERE NAZARAN COK İYİM YÜRÜYEBİLİYORUM TUTABİLİYORUM AMA İLAÇ TA KULLANIYORUM .....En başta sizlere tavsiyem beslenme konusunda kendinize iyi bakın incir üzüm süt yogurt...vs gıdalar tüketin... doktorum bana bu hastalık zengin hastalıgı demişti ilk günki gibi hatrımda bu... tek insanı üzen herkes gibi isteyipte yapamadıgım şeyler üzüyor beni..hareketlerim kısıtlı...

Üye
    gelecek Avatarı

Gerçek Adı
    Ünzüle
    Son Giriş
    02.02-2013
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende ramotoid artrit hastasıyım.Burdaki arkadaşlarla fikir alışverişinde bulunmak istiyorum.Herkesin fikirleri benim için Önemli.Başta Ali Bey

akaymaz;
    hangi doktorlara gittiniz ? Bende Bursa'da yaşıyorum.Ama kendime uygun doktor bulamadım.Şimdiden teşekkürler. chnnzll@hotmail.com mail adresime fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim

Üye
    ARDATURAN38 Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar.benm rahatsızlığımda sizinkine çok benziyor.romatoit artrit hastasyım 20 yıldır.bendede yopuk kayması var sol ayakta.sevil hanıma gitmeyi düşünüyorum yardımcı olurmsunuz telinizi bırakma şanısnız varsa bi kaç soruum olcak size.kolay gelsin.

Üye
    Tansel18 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2017
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar çapa tıp fakültesi romotoloji polikliniği yoğunluk nedeniyle uzun süredir yeni hasta kabul etmiyor. Prof. Dr. SEVİL KAMALI' ya özel muayene olunabilir. muayene ücreti enson duyduğum kadarıyla 250.00 tl. sizi daha sonra polikliniğe yönlendirir ve orada tedavinize devam edersiniz. Benim tedavime ilave olarak REMİÇADE 100 mg İlaç ilave edildi. Bu mucize ilaç 45 günde bir yapılıyor ( 300 mg serum eşliğinde damardan veriliyor.) ilk 30 gün ağrıkesici kullanmadan günlerimi çalıştığım halde geçirebiliyorum. pahalı ve eczacıların size süper hizmetler sunmasını sağlayan bir ilaç. deyim yerindeyse VİP müşteri oluyorsunuz. ilaça başlandıktan sonra hayatım değişti eklem ağrısı yok. ağrı ve tutulma seruma 1 hafta kala kendini gösteriyor. iyileştiren bir ilaç değil ama sürünmekten kurtarıyor. Ankilezon spondolit hastaları ilave hiç bir ilaç kullanmadan hayatlarına devam ettiklerini söylüyorlar. Romatoid artrit hastası olarak ben sadece ağrı kesici kullanmayı azalttım, kortizona devam ediyorum. doktorum Doç.Dr. BURAK ERER ömür boyu kortizonu kullanman gerekebilir diyor. Bu hastalık yüzünden 2 ameliyat geçirdim. Rabbim herkesi kurtarsın AMİN. Önemli not: Remiçade tedavisine başlamadan önce verem savaş ve özel bir labaratuarda verem testi yaptırıyorlar daha önce verem mikrobu almış kişilere bu ilaç başlanmıyor. Kullanmayanlar kontrole gittiklerinde doktorlarına bu ilaçtan bir bahsetsinler. artı ve eksilerini konuşsunlar. Saygılarımla...

Üye
    _doğa_ Avatarı

Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar bende bir yıldır romatoid artrit hastasıyım.eklemlerimde çok ağrı ve tutulma ile basladı hastalığım.sabahları tüm vücudum tutulmuş olarak kalkıyorum yataktan.giyinmek resmen bi eziyet oluyo.bu hastalık günlük yaşamımı ve çalışmamı olumsuz etkiliyor.deltacortili bıraktım üç hafta önce ama ağrılarım dayanılmaz oldu.bugün doktoruma gittim ve hastalığın aktif döneme girdiğini öğrendim.bu gidişle çalışmayı bırakmak zorunda kalacağım o yüzden çok üzgünüm

Üye
    basays Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

sirinkelebek 13 yaşındamı ameliyat olmuştun. İzmirde mi doktor ve adını bir yakınım için öğrenebilirmiyim.

Üye
    hacegan Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu hastalığı verene şükrediyorsunuz. ne güzel. Allah hepimize sabırlar versin. bende 2 hafta önce öğrendim romatoid artrid hastası olduğumu. daha tedaviye başlayamadım. doktor arıyorum. banada dua edin.

Üye
    KIRPIK Avatarı

Gerçek Adı
    ASLIHAN
    Son Giriş
    18.04-2013
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaslar
    oncelikle herkese gecmis olsun,herkesinki birbirinden farkli
    benim el ve kalca eklemlerimi tutmus durumda,ayrica bogazim,yemek borum,midem ve onikiparmak bagrsagimda etkilenmis durumda
    tedaviye 20 mg deltacartil ve ekleri ile basladim,yavas yavas azaltarak son bir aydir yarim deltacortil iciyorum.ama yazik ki son bir haftada agrilarim siddetlendi,sanirim dozaji dusurmek bana yaramadi,yuzumun sismesi,kilo alma,killanma,sirtta ve gobekte yaglanma kismini hic saymiyorum....ama yinede cok sukur diyorum,beterin beteri var,benim doktorum marmara uni.hastanesinde prof dr selim nalbant, ben cok memnumun....

Üye
    Dddd Avatarı

Son Giriş
    23.06-2013
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yasadıgım hastalıgın benım dısında kımsede oldugunu bıle bılmedıgım 2 sene gecırdım. Dun ogrenmemle beraber korkularım basladı. Benım gıbı acı ceken,bazı günler yürüyemeyen, bazı günler ellerini bile kullanamayan ve bu hastalıgı yasayanlardan ıyı bır doktor, ve yasadıklarını paylasmalarını rıca edıyorum. Lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler, saygılar..

Üye
    vasfiyeteyze Avatarı

Gerçek Adı
    Melek.
    Son Giriş
    28.04-2014
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba arkadaşlar ben 2 yıldır
    Psöriyatik artrit tedavisi görmekteyim öncesindeki bir yıl romotoit artrit akut idi ancak 2 yıldır kronik
    Psöriyatik artrit olarak devam etmekte eklemleri tümünü tuttuğu için hareket kısıtlanması ve ağrılar dayanılmaz oluyor alevlenme dönemlerinde ilaçsız bir gün yok tabiki ilaç almadığım üç günün sonunda asla normal bir hareketim mümkün değil kıpırdamak işkence sanki.şimsilik endol ve mtx ve kortizon ile devam ediyorum folbiol d ve b vitamin takviyeleri ile eklem deformasyonları yeni başladı sayılır 1 yıl içinde çok hızlı ilerledi sanki. Kardiyoloji ve genel cerrah takipleri 3 ay aralıklarla devam ediyor tutulmalara bağlı farklı hastalıklarda bizim takipçimiz biliyorsunuz . Yılmak yok mücadeleye devam %56 raporum var şu an için ancak sonrası ne olur bilemiyorum hepinize bol hareketli sağlıklı günler temenni ederim...

Üye
    semu Avatarı

Son Giriş
    27.11-2013
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb.

ben jra (Juvenil Romatoid Artrit) hastasiyim..istanbuldayim..en son r.a (romotoid artrit) tanisi kondu..remicade ted gordum..
    Su an 3 aylik hamileyim. Bu konuda deneyimlerinizi paylaşır mısınız: http://www.engelliler.biz/forum/bebe...eneyimler.html

Üye
    erci77 Avatarı

Gerçek Adı
    Erşan
    Son Giriş
    06.03-2015
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar..

Bende 2007 yılından beri rahatsızlık çekiyorum ve bu yıllar içerisinde Ortopedi ve Fizik bölümlerinde İstanbul, Bursa ve çanakkalede hastane ve üniversiteye başvurdum ama yapılan gözlemlerde Röntgen, MR ve kan tahlillerinde bir tanı konmadı. 2012 yılına kadar birçok ağrı kesici ilaçlarla aşırı ağrılı yıllar geçirdim. 2012 yılının başında bulunduğum ilçedeki özel hastanede fıtık teşhisi konuldu ve 15 günlük fizik tedaviye başlandı ama bu tedavi benim için çok büyük bir işkenceye dönüştü. Burdan kendimi bölgemde bulunan devlet hastanesine yeni tayin olan ve doğru teşhisimi koyan doktorum ile tanıştım. RA ve AS hastalığı teşhisim bukadar uzun yıllar sonra konulması ve tedavisinin olmadığını öğrendim. Benim ayaklarımın arka kısımları aşil tendonu birleşim noktası, Sol dizim ve sol kalçamda devamlı ağrı, iltihap ve şişme görülüyor en son sol dizimden yarım litre iltihap alındı ve bu eklemlerimde kaygan sıvı kaybı ve kemik deformasyonu oluştu. İlaç tedavisi başlandı ve kendimi %50 oranında rahatlamış hissediyorum. İlaçlarım salazopyrin, Endol ve rantudil. Ama nekadar rahatlatsalarda 1 saatlik bir yürüyüş ardından 3-4 saat ayağa zor kalkıyorum. Çok zor yıllar geçirdim sanırım dahada zor yıllar beni bekliyor.Evliyim 1 çocuğum var ve 1 ay öncede işimden ayrılmak zorunda kaldım, Şuan Hem psikolojik hemde maddi olarak zor duruma doğru gidiyorum. Ne yapacağımı ve nasıl hareket ediceğimi şaşırmış durumdayım ama genede içimdeki umudu ve hayata sıcak bakmaya çalışıyorum. Bu hastalığa yakalananlara allah sabır ve sağlık versin biran önce.

Üye
    Kucukmelek Avatarı

Son Giriş
    30.05-2016
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Köln
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam
    Iki yasindaki kizima bir kac gun once romatait artrit teshisi konuldu. Iki dizinde bir aydir sislik var. Bir gun sonra hastahaneye yaticaz. Full narkoz altinda kortizon ignesi yapilacak dizlerine. Bu hastaligi henuz tanimiyorum. Yapilacak islem beni cok korkutuyor. Doktorumuza guveniyorum ama korkuyorum. sizlerin yazdiklarini okuyunca sandigimdan daha zor bir hastalik oldugunu farkettim. Nelere dikkat etmem gerekiyor günlük yasantida yada uygulanan tedavilerde? Yardiminiza ihtiyacim var. Uyarlariniza ve tavsiyelerinize ihtiyacim var. Doktoruma güvendigim kadar sizin tecrübelerinize de güveniyorum. Bu kadar kucuk yasta bu hastalikla tanisan var mi aranizda? Kortizon ignesi sonrasi neler olacak yada bir sonra ki asama nedir? Acil Cevaplarinizi bekliyorum. Simdiden hepinize tesekkur ederim.

Üye
    ARDATURAN38 Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar.Öncelikle geçmiş olsun rabim acil şifalar versin.bende 21 yıldır bu rahatsızlık var r.a.12 yaşında belirginlik gösterdi doktorların dediğne göre 2-3 yaşlarında bu hastalığa yakalnmışım ama 12 yaşında kendisini gösterdi.siz şanslısınız erken teşhis
    konulduğudan ilerlemeden atlatbilir inşallah.O yaştaki çocuga kortizon vermek ne kadar doğru bilemiyorum ama çok ağır bir ilaç diğer organlarında zarar verme gibi bir tehlikesi var.Hiçbir ilaç tedavisi yapılmadan mı bu kortızon denen ilacı verdiler size.
    hangı kortızon ilaçını vercekler.bn remıcade alıyorum.

Üye
    izmirs35 Avatarı

Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba bnm ıkızmde de var ama amlıyat gecırmedı.cok zor kardesımden bılıyorum bnde de var ama ılerı derecede degıl.kardesım daha ılerı derecede..

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon

LinkBacks (?)

1. 06.01-2011, 22:16