Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 111 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    green_ways Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba
    bende R.A. hastasıyım bende bu hastalığın nasıl geldiğini anlamdım sağ işaret parmağım şişti önce sonra diğer el parmaklarıma ve sağ ayağıma yayıldı.Ayrıca Sağ kalçamda defarmasyon ve sağ kol ve sağ ayağımda incelik var.Hareket kısıtlığı var yürüyemiyor ve parmaklarımı kullanamıyorum.1,5 yıldan beri devam ediyor hastalık şuan makthera diye bi serum uygulamsı alıyorum tedavi aşamaındayım yani.Bende hastalıktan dolayı engelli raporu almak istiyorum,rapor alabilir miyim almış arkadaşlar var mı ?

Üye
    ergül Avatarı

Son Giriş
    06.04-2011
    Saat
    15:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim 22 yaşında bi kardeşim var istanbul tuzla aydınlı mahallesinde oturuyor
    askerde iken ayağında ağrı vardı ankara gata ve istanbul gatada ameliyat oldu kronik osteomyelit dendi.
    kardeşimi balta limanında prof dr Eyüp Bey'e yolladım bana dediği senin kardeşinde kronik osteomyelit yok romatizmal hastalık var ameliyat şuan yok ilerde kireçlemeden dolayı olabilir dedi.eli de şişmiş ve alınan ilaçlarla elindeki şiş geçmiş dedi bu kronik osteomyelit değil Sen zaten ramotoloğa yollamışsin onun verdiği ilaç iyi gelmiş ve yapılan test sonuçlarında hiç biryerde yazmiyor kronik osteomyelit dedi...ben Ona 2 kere GATA da Ameliyat oldu iltihap aldılar hem ankara hem istanbul gata onlar dedi dedim bizim ramotoloğda öle dedi dedim prof dr Eyüp Bey ise yok seni yanlış bilğilendirmişler dedi. sonuç iltihaplı romatizma falan dedi.
    Şaştım kaldım
    ben kartal araştırmada dr Demet ATAMAN var ona yolluyorum,,
    SİZ hangi doktora gidiyorsunuz
    ve rapor falan aldınız mı
    ANADOLU YAKASINDA TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ İYİ BİR DOKTOR VARMI

Bu hastalığın seyri ne olur ne yapmak lazım alternatif tıp deneyen var mı

Üye
    green_ways Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ergül bey bende Dr. Demet Atamanda tedavi görüyorum 4 ay sonra humira (iğneye)geçeilecek bendede.Benimde el parmaklarımda ve sağ ayağımda şişlikler var.Ve sağ tarafımda incelme.Ben emthaxe,deltacortil ve folboil kullanıyorum şuan.Kardeşinize hangi ilacı verdiler de şişlikleri indi ?Rapor vermediler bana istedeim ama aktif döneminde oluğu için veremeyiz dediler.Yaklaşık 2 senedir var hastalık bende,kardeşinizdede yeni mi başladı?

Üye
    ergül Avatarı

Son Giriş
    06.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

green_ways;

green_ways öncelikle geçmiş olsun
    emthaxe,deltacortil ve folboil benim kardeşimde kullanıyo.....
    dr demet hanım vermişiti bu ay 15 te yanına bende uğrayacam özeline ne var yok diye....
    iğne neyin nesi ben onu anlamadım...
    neden iğne verecekler size doktordan mennun musunuz
    siz oraya gidebiliyorsanız
    marmara üni hastanesine de gidebilirsiniz üst kaynarcaya taşınmış bilğiniz var mı başka doktora gittiniz mi....
    umarım herkes iyi olur....

Üye
    green_ways Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim...Diğer tedavilere cevap vermediği için iğneye geçecek,benim hastalık biraz inatçı çıktı hala eklemleimdeki şişlikler inmedi ilaçlara rağmen.Daha öncede remicade ve methera diye serum uygulaması yapıldı,ama cevap vermedi o yüzden iğneye geçecek.Marmara hastanesini biliyorum daha önceden göztepedeydi ilk bana ordan bir kaç doktor tavsiye ettiler ama taşınma aşamasında olduğu için hasta alınmıyor diye bizde demet Hanıma gittik, bu hastalığa yakalananan ve onda tedavi gören bir komşumuz tavsiye etti demet Hanımı da ...

Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun.Bende romatait artit((Sle)hastasyım...

Merhaba
    Ergül Bey iltihapları ameliyatla aldılar demişsiniz konuyla ilgili bilgi verir misiniz lütfen benim de parmaklarımda iltihaplar var acaba bende mi ameliyat olmalıyım doktorum bişey demedi ameliyat falan diye ama...

Bendede var

Üye
    ergül Avatarı

Son Giriş
    06.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

green_ways;

uzun zamandır nete girmiyordum kusura bakmayın geç cevap yazdım
    kardeşim in ayagında iltihap vardı onu aldılar tahlil için ama tekrar var sanırım onu kurutmak için o ilaçları kullanıyoruz el bileklerindeki şişlikler demet hanımın verdiği ilaçlarla geçti şişlik geçti
    marmara üniversitesine 15inde gidecem orada tanıdık yok tavsiyeniz kim yada size kimi tavsiye ettiler

Üye
    green_ways Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Neden marmara ünv.gitmek istiyorusnuz memnun değil misiniz doktordan?Marmara ünv. dr.Gülseren akyüz var
    özel muaynehanesine gitmeniz gerekiyormuş yalnız banada hastalarından biri tavsiye etmişti gülseren hanımı, hastenin taşınma durumu olunca hasta kabul etmiyolardı ozaman... öyle olunca demet hanıma gittik bizde.
    Dr.Gülseren Akyüz
    Muaynehane:02163263443

Üye
    nigahban Avatarı

Gerçek Adı
    önder
    Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende romatoid artrit ankilozan spondilit hastasıyım

Üye
    aquaser Avatarı

Son Giriş
    13.08-2011
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar. banada 2 hafta önce romotoit artrit teşhiis konuldu. ama genede haftaya başka bi doktora gideceğim. umut işte. şuan için çok bir şikayetim yok. sol baş parmağımda ani hareketlerde sızlama sabah uyuşukluklaru ve sıcak basmalarım var. çok korkuyorum. kendimden ziyade sevdiklerim içinde üzülüyorum. 1 yıllık evliyim ve eşim çocuk sahibi olmayı çok istiyor. şuan askerde. eger gerçektende bu hastalığa yakalanmışsam ki sanırım öle eşim 5 ay sonra gelince bunu nasıl söylicem bilemiyorum, çok üzülecek. beni yatağa mahkum bırakacak diyede korkuyorum. aynı hastalığa yakalanan kişilerin deneyimlerinin beni rahatlatabileceğini düşünüyor sizden yardım istiyorum

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar benim bi sorum olacak tı bu romatoid artrit nedir romatizma mı? arkadaşlar benim bi sorunum var duş,abdest,kısaca elim ayagım suya degdimi o gün elim ayagım vücudum yanıyor üşüme oluyor isterse 50derece sıcaklık olsun yinede üşüme oluyor ama yanma eşliginde deri yanıyor özelliklede sırt kısmı boyuna dogru,dç dr anlattım sinirsel bi sorun dedi bi ilaç yazdı öyle deniyorum şimdi..

Üye
    Gökmavim Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende romatoit artirit ve ankıloz var ,hepimize allah kolaylıklar versin

Üye
    Tansel18 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2017
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde juvenil romatoid artrit var, hipertansiyon ilaveli.

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Yaklaşık 3 yıldır iltihaplı eklem romatizma hastayım.şiddetli ağrılarımdan dolayı Kortizon kullanmaktaydım.Aile hekimimiz de dahil olmak üzere bir çok doktor artık kortizonu bırakmamı aksi takdirde organlarımda ciddi hasar bırakacağını söylemelerine rağmen asla bırakamıyordum.2 gün içmesem 3.gün yataktan asla kalkamıyordum.dıştan görünen şişlik kilo saç dökülmesi vs.gibi yan etkilerini yaşamak da cabası.Kortizon insanı yavaş yavaş öldüren bir ilaçtır yararının yanı sıra.bir gün uluslararası bir beslenme şirketinin eğitimine katıldım ordaki sonuç alan insanların hikayelerini dinledim ve kendileri ile birebir konuştum.benim şikayetimi yaşayan onlarca insanla konuştuktan sonra ürünlere başladım.2 hafta ağrılarımda ciddi anlamda azalma yaşadım.bununla beraber kortizonun dozunu azaltmaya başladım.Rabbime şükürler olsun 5 aydır kortizonu tamamen hayatımdan çıkardım.inanılmaz iyiyim sağlık kalitem arttı.ağrılarım ve kortizona bağlı yaşadığım tüm yan etkiler yok oldu.onun içinde herkese yararlanması için anlatıyorum.sadece şunu ifade edeyim,günde alacağınız 3 gr. kaliteli bir Omega3 ile ağrılarınızdan kurtulmanız mümkün.ne acılar ağrılar yaşadığımı ben bilirim.onun için bilgi almak isteyen olursa seve seve yardımcı olurum.lütfen mesajla ulaşın bana arkadaşlar.

Üye
    gsli Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    ISPARTA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    9

bende romatoid artrit hastasıyım hiç ilaç kullanmıyorum büyüdükçe ilerleyen bi hastalık olduğu için doktorum ameliyatı büyüme tamamlanınca yapmaya karar verdi 18-20 yaşlarında falan. Tüm eklem yerlerimde hareket kısıtlılığı var(boyun,dirsek,bilek,parmaklar,diz,kalça,ayakbil eği,vs). bastonlarla yürüyebiliyorum ama çok fazla değil. hastalık sanki gün geçtikçe artıyor gibi... benim durumumda bu Allah hepimize sağlık afiyet versin

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ne ameliyatı bu?

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 06.01-2011, 22:16