Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345
Toplam 70 mesajın 61-70 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fdural Avatarı

Gerçek Adı
    feyzullah
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    baben tecrübeli olduğun için senden birşey öğrenmek istiyorum. f. atakside ms gibi ataklar varmı bir anda kötüleşm e olabilirmi. ben 11 ay önce 1,5-2 km yürüyordm ama sağ ayağım atmaya başladı ve ayağımı adım atarken tutamıyorum sağa sola fırlıyor.2 ay içinde yürüyemez hale geldim 11 aydır böyleyim doktorlar zamanla geçer belki diyor bunun için birşey yapabilirmiyim

Üye
    yakamoza Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    26.12-2015
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaşlar beni de bu hastalık (sarabellar ataxi)50 yaşında yakaladı veya 50 yaşında hissetmeye başladım.Dr.lar tanı koydular ama testlerimde ve tahlillerimde hastalığa ait bir bilgi,bulgu çıkmadı.Yardımsız tek başına yürüyemiyorum bir senede yavaş yavaş gelişti hastalık.Buradan hepinize yüce ALLAH'dan acil şifalar diliyorum.Hastalığımızla ilgili bir gelişme olursa birbirimize duyuralım lütfen...

Üye
    ercan83 Avatarı

Son Giriş
    04.03-2015
    Saat
    13:04
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SA kader ortaklarım uzun zamandır hep dışardan takip ediyordum artık aranıza katılmam gerektiğini hissettim. arkadaşlar hastalığımız hakkında hepimizin az çok bilgisi var. görülme ihtimali 500000de bir diyor araştırmalar türkiyede kaç kişiyiz bu hastalıkla boğuşan.
    bide merak ettiğim sizinde sülalenizde bu hastalığı taşımış akrabalarınız varmı
    benim anne tarafımdan gelen bi hastalık bu

Üye
    womanizer Avatarı

Gerçek Adı
    YUXEL-67
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/EREĞLİ - AYDIN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şu 500000 de 1 lafına oldum olası uyuzum.göt kadar yerde 7 falıyız.yalan istatistik....

Üye
    aligezer Avatarı

Gerçek Adı
    alirıza gezer
    Son Giriş
    15.02-2015
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayat sorun çözme süreci bence.yaşam ve ölüm arasındaki fark sorunların olması ve çözüm için geçen zaman.farklı olarak herkezin imtihanı(sorunu) yok mu arkadaşlar.ben 1976 doğumlu 15yaşında fa teşhiorumsi konan şu an tsndye kullanıyorum 2000yılndn beri..

Üye
    halil palta Avatarı

Gerçek Adı
    halil palta
    Son Giriş
    21.05-2014
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar benim ismim halil PALTA 6 yaşındı bir oğlum var 4 gün önce adana balcali hastanesi çocuk nörolojisi nde frederik ataksisi teşhisi kondu Nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyorum bu hastalıkla ilgili bilgisi olan varsa hastalığın tedavisinde nasıl bir yol izlemem gerekiyo birde yurt dışında bu hastalıkan tedavi görmüş bir arkadaş arıyorum bilgilenmek amacıyla bana yardımcı olacak kişi veya kişiler 0505 225 26 31 nolu telefona çağrı bırakmalarını rica ediyorum

Üye
    ailem4 Avatarı

Gerçek Adı
    cemile
    Son Giriş
    01.07-2013
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar öncelikle bütün hasta arkadaşlara acil şifa diliyorum umutsuzluk yok benim iki kardeşim var maalesef friedreich ataksisi hastalığına yakalandılar doktorlar anlayana kadar hastalık ilerledi sonrada size dönüp bu hastalığı yok derler hayır bence var bulanamıyor olabilir fakat yok olamaz hayat herşeyin çaresi var zamanı ve o çaresini bulucak akıl sahipleri gelmemiştir ama gelicek umutsuzluk yok arkadaşlar bütün çaresi yok denen herşeyin çaresiz var tek ihtiyacım olan sabır biliyorum dayanacak güç tükeniyor bazen ama pes etmek yok benim dediğim gibi iki kardeşim var fa hastalığı yüzünden en güzel yılları ziyan oldu ama ben hiç umudumu yitirmedim bulucam bir çare kök hücre bana olumlu sonuç gibi geliyor işte gerçek kişiyi bulmak lazım etraf sahtekar kaynıyor maalesef benim ablam 31 yaşında hastalığı kulağına denge sistemine kalbine konuşmasına sinirlerine vurdu erkek kardeşim 27 yaşında onunda hastalığı gözüne, cigerlerine, denge sistemine , konuşmasına ve maalesef sinir sistemine vurdu ve maalesef yavaş yavaş olsada ilerleyen bir hastalık bir çare bulucam mutlaka bu can benden çıkmadan bulucam ve bütün çaresiz hastalıkları kurtarıcam buraya girme amacım ise fa ve bunun gibi çaresi yok denilen hastalıkları taşıyan kişileri yakından tanıyıp bilgi alışverişinde bulunmak istememdir tabiki karşılıklı olucak dilerim biran önce buluruz arkadaşlar allah herkese tez vakitte hayırlısıyla bu hastalıktan ve çaresi yok denilen bütün hastalıklardan ŞİFAYLA kurtarır amin... acil şifalar şifa bekleyenlere

Üye
    eygayli Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ CEYLAN
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ahmetaktaş

dilkçeyi resmi kurum yapmış sorun çıkaz bence parmak bassın yada mühür

Üye
    Hasan Utku Avatarı

Son Giriş
    11.07-2016
    Saat
    09:16
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar ben 1 6 yaşındayım. Benim kardeşime yaklaşık 1 ay önce fa teşhisi kondu. Sadece burdan okuyabiliyorum. Internette yeterince bilgi yok. Size sorum bu hastalığı olqn herkes mutlaka tekerlekli sandalyeye düşüyormu. Lütfen bilen biri 05465940344 ü arasin. Simdiden teşekkür ederim

Üye
    eykife Avatarı

Gerçek Adı
    erdal
    Son Giriş
    06.02-2017
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhabalar,

ben 2016 yılında frederick ataxisi hastası olduğumu öğrendim bana yardımcı olacak arkadaş var mı? Ve bunu tedavisi yokmuş galiba.

Sayfa 5 / 5 İlkİlk 12345