Sayfa 21 / 24 İlkİlk ... 111718192021222324 SonSon
Toplam 348 mesajın 301-315 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xxxSonerxxx Avatarı

Gerçek Adı
    Soner
    Son Giriş
    27.04-2014
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkdaşlar benim şöyle bir durumum var 7 yaşındayken bir kaza sonucu sol gözüme darbe aldım hastalıgımın tıptaki adını bilmiyorum ancak doktorların çaresi olmicağını söyledi. şuan 18 yaşındayım ve tam tamına 11 yıldır dünyaya sag gözümle bakıyorum bunada çok şükür tabide insanız işte insanın kendini eksik görmesi çok kötü bir duygu ancak umudumu kaybedemiyorum anlamadım içimde hala anlam vermediğim bi umud var kendimi bildim bileli tek gözle görüyorum çift gözün duygusu nasıl çok merak ediyorum. Öyle bir durum ki insanların yüzüne bakamıyorum ne bilim insan bir kötü oluyor neyse sağlık olsun hayırlısını dileyim ALLAHtan arkadaşlar

Herkeze acil şifalar inş benim gibi olanlarla arkdaşlık kurmak isterim

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxSonerxxx;

geçmiş olsun soner kardeşim senin duygularını bende yaşıyorum zor ama yapacak bir şey yok yapacagın tek şey bunun sana olan faydalarından yararlanacaksın mesela rapor al ben emekli oldum yalnız tek gözün görmemesine vermiyorlar başka rahatsızlıgında olması lazım kafana takılan her konuda yardımcı olurum kendine iyi bak

Üye
    Jixex Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    02.01-2016
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba bnmde görme kaybım yüzde 90 optik atrofi hastasıyım. aranızda futbol oynamak isteyen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim.

Üye
    agider Avatarı

Gerçek Adı
    Adnan
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar benim sağ gözüm tamamen görmüyor, ve biraz kaymış durumda, aranızda şaşılık tedavisi olan varmı yada bu konu hakkında bilgisi olan varmı? Görmeyen göze estetik yapılabilirmi acaba?

Üye
    @BgmsBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimle aynı sağlık sorunlarını,sıkıntıları yaşayan diğer monoküler arkadaşlarımla tanışmak görüşmek temennisi ile.

Üye
    yusufeymen Avatarı

Son Giriş
    29.01-2017
    Saat
    09:10
    Yaşadığı Yer
    maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

görme engelli arkadaşlara tanışmak istiyorum bilgi, yardımlaşma ve birşeyler paylaşma adına...... konyadaki görme engelli arkaşlarım yazarsa daha çok sevinirim

Üye
    xagox Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler adım İdris keratokonus hastasıyım yani kornea hastasıyim kornea çatlıyor ve her gün her saat görme kaybı ile yasiyorum iki gozde %5 gormuyor ve hastalığın son evresindeyim itile kakila çalışıyorum cunkudevletin yapmış olduğu işçi çalıştırma sismeti vasat ve bizi beden işçisi olarak gönderiyor ve fabrikalarda bizi kullanıp işine gelmezse 3 5 kuruş parayla kapıya koyuyor lakin biz bisey dedik mi sakatları adam yerine koyduk deniyor devlet benden 15 sene çalışmamı istiyor istiyorda 2 metre yanimdakini goremeden bakkaldan aldigin parayi saymadan cebime koydugu girmeden 15 sene gormeyen bir insani o kadar devlet dışladı ki artık gunler geçsin diye erken uyuyorum lakin umursamamakla beraber bizi toplumdan da soyutladılar ekss diye sınav yaptılar göremeyen insanları niteliksiz diye atamadilar gormeyen gozle inşaat muhendisimi olunur kapa gozlerini ol bir gun kor sayın bakan inanki 5 dakika sonra hayattan sogursun ama biz sogumadik siz bizi ittikce biz size arkadaş olmaya calistik siz akrabalarinizi atamayi is sahibi yapmayi bir yerlere getirmeyi iyi bilirsiniz iyi gunler diliuorum herkeze yaziyi yazan kardesim soyleyen ben

Üye
    appuk77 Avatarı

Gerçek Adı
    makbule
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

'bimer@basbakanlik.gov.tr'
    SİZLERDE MSJ ATIN TEK KİŞİLİK OLACAK Bİ İŞ DEĞİL BEN ELİMDEN GELENİ YAPTIM ÜST ÜSTE ÇOK MSJ GÖNDERDİM SADECE Bİ SAYFADA OLAN MSJ SİZİİNLE PAYLŞICAM SİZLERDE MAİL ATARSANIZ BELKİ BU SENE GÜZEL SONUÇLAR ALABİLRİZ DÜŞEN RAPORLARIMIZ HAKKINDA

Kalıtsal monoküler olan 16 Aralık 2010 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması Ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğin ekindeki EK-2 Özür Oranları Cetvelinde yer almamasından dolayı, monoküler bulunan kişiler sağlık kurulu raporu alırken mağduriyet yaşamaktadır.

Mağduriyetimizin önlenmesi adına monoküler bulunan kişilere verilecek özür oranlarının ilgili cetvele eklenmesini arz ve talep ederim.

Başbakanlık İletişim Merkezine göndermiş olduğunuz dilekçeniz işleme alınmıştır.
    Başvurunuz yasal sürede ilgili Kurum/Kuruluş tarafından değerlendirilip sonucu e-posta/posta aracılığıyla tarafınıza bildirilecektir.
    İyi günler dileriz

Mjs ma cvp aldım çok memnun oldum, bilemiyorum benim gibi daha çok fazla msj atan vardır fakat derdim Rabbimin bizlere uygun gördüğü özrün
    yaşamımızda elimizden alınan haklarımızla alakalı ben doğuştan tek göz görmeyen monoküler li bir vatandaşım ve bu sene de astigmatım oldu bunada rapor çıkmıyor sizden ricam
    ilgili yerlere iletirseniz bu konuda tekrar hastahane ve maliye ye uygun bi düzenleme daha yapılırsa çok mutlu oluruz
    ben ve benim gibi bu durumda olanlar adına yazıyorum teşekkür ederim.

saygılarımla …………

Üye
    appuk77 Avatarı

Gerçek Adı
    makbule
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@kartanesi06 sen iki gözdenmi aldın %50 raporunu

Üye
    @BgmsBurak Avatarı

Gerçek Adı
    Burak Gümüş
    Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,
    Ben de monokülerim ve özellikle monoküler arkadaşlarla daha yakın olmak istiyorum.

Üye
    appuk77 Avatarı

Gerçek Adı
    makbule
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende varım monoküler olarak sol göz görmeyen

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

monoküler olanlar raporlanız yüzde kac

Üye
    hayatder Avatarı

Son Giriş
    18.07-2015
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yek 616 ,Merhaba ben de tavukkarasi hastalığım olduğunu biliyorken en son gittiğim doktor rod cone distrofi olduğunu söyledi.suan ödem var onu geçirmeye çalışıyorum fakat kataraktim cok ilerledi.ışıklar cok rahatsız ediyor.sizin durumunuz nasil
    Konu hayatder tarafından değiştirilmiştir (28.04-2015 Saat 17:28 ). Gerekçe: kime hitap ettigimi belirmeyi unutmusum

Üye
    appuk77 Avatarı

Gerçek Adı
    makbule
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    johnnydepp Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar.
    Benimde çocukken geçirmiş olduğum bir kaza sonucu sağ gözümde görme kaybı oldu. Defalarca ameliyat oldum, kornea nakli yapıldı fakat en fazla 30 cm önümdeki parmakları bulanık bir şekilde sayabilecek görme yetisine sahip sağ gözüm.Ek olarak göz tembelliği oluştuğundan sağ gözde dışa kayma oluştu.Estetik açıdan beni çok rahatsız ediyor.Kontak lens takılı olduğundan diğer göz rengimden farklı bir renk. Sol gözümde Allah'a şükür şuanlık bir problem yok.Bu durumun sosyal hayatta nasıl bir etki yarattığını en iyi bilenlerdenim. İnsanların yüzüne bakarak konuşamamak, sürekli kendini ezik hissetmek, o da yetmezmiş gibi devlete göre engelli sayılmayıp bir mesleğe odaklanmak istediğinizde engelli olarak nitelendirilmek gerçekten insanın moralini bozuyor. Düşünsenize ehliyet alırken bile damga yiyoruz, ötekileştiriliyoruz ve gerçekten can sıkıcı bir durum.

aynı kaderi paylaşan siz değerli arkadaşlarımdan yardımcı olmalarını rica ederim: http://www.engelliler.biz/forum/emek...-ediyorum.html

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Sayfa 21 / 24 İlkİlk ... 111718192021222324 SonSon