Sayfa 13 / 24 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon
Toplam 348 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    stelph Avatarı

Gerçek Adı
    hümeyra
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar benim de doğuştan bi gözüm görmüyor ben bu konuda çook sıkıntı çektim çewremde hiç engelli insan olmadığı için kendimi o kadar kötü hissediyorum ki. insanların gözlerinin içine bakamıyorum kızlarda problem olmuo ama erkeklerle konuşama gibi bi problemim var ben örgün üniversite okuyorum. özgüvenim 0 teklif edenler oldu ama ben korkumdan kimseyle çıkamıyorum. babma senelerce söledim ağladım protez yaptıralım ameliyat olmak istiyorum dedim ama 21 senedir yaptırmadı ve çook büyük bunalıma girdim insanların mel mel suratıma bakmalarından bıktım usandım. evlenememekten korkuyorum. annem ve babma neler yaşadığımı söyleyemiyorum onları da üzmek istemiyorum.. çok yalnız hisediyorum kendimi nolur bana yardımcı olun konuşmaya o kadar ihtiyacım varki kimseye içimdekileri anlatamıyorum.. benm durumumda olan benim yaşadıklarımı yaşayan kardeşlerim bana ulaşırsa çook sevineceğim.. rabbim hepimizin yardımcısı olsun...

Üye
    dertli yoldaş Avatarı

Gerçek Adı
    FATİH
    Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar Nistagmus adlı sitede bu rahatsızlıkla tedavi arayan çok arkadaşlar var bakmanızı tavsiye ederim belki bi sonuca varabilirsiniz.( ALLAH C.C ) hepimizin yardımcısı olsun şifalarımızı verşin inşallah

Üye
    gerkurt Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    06.02-2013
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / pendik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benimde sol gözümde ambliyopi göz tembelliği var.

Üye
    neyzen86 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar.öncelikle herkese geçmiş olsun demek istiyorum.benim de sol gözümde doğuştan katarakta bağlı göz tembelliği hastalığım var.şimdilik gözüm hakkında bildiğim hastalıklar bunlar.benim bu hastalıktan dolayı tek sorunum çalışamamak.ne sağlamım ne de özürlüyüm.askerden çürük aldım.24 yaşındayım.gözüm hariç allaha şükür durumumda bi problemim yok.bi kaç sorum olacak:

1)bu hastalık gözümden katarakt alınırsa çözülürmü?

2)veya herhangi bi şekilde iyileşme ihtimalim var mı?

3)hastane kurul raporuna gittim bana yüzde 20 özürlü raporu verdiler.ama devlet tarafından özürlü sayılmak için bu oran yüzde 40 olduğu için ne sağlamım ne de özürlüyüm.bu yüzden hiç bi işe giremiyorum.şimdi denesem özürlü raporu alabilirmiyim?ya da bu oranla bi işe girebilirmiyim?(yasal olarak)

4)bu raporda sanırım tüm vücut fonksiyonu üzerinden değerlendirildiği için tek organdan yüzde 40 yetmiyormuş bu konuda bana detaylı bilgi verebilirmisiniz?

sonuç itibari ile bu yazdıklarımı okuyup bana cevap verme isteğini duymanız bile benim için size karşı minnettarlık duymama yeter.ilginize teşekkür ederim.

Üye
    EMeKLi_KoMaNDo Avatarı

Son Giriş
    03.11-2011
    Saat
    23:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kubi21;

Kubi selam.Bende 20 yaşıma kadar herşeye çift gözle bakıyordum.Sonra askerde sağ gözümü kaybettim.Şimdi bende tek gözle bakıyorum ama inan alıştığında merak edilecek kadar pek fark yok.

neyzen86;

Neyzen öncelikle geçmiş olsun.Sorunun içinde cevabı vermişsin zaten iş konusunda engelin yüzde 40 ı geçmeli.Ayrıca göz tembelliği konusunda belki site linki vermek yasaktır o yüzden yayınlayayım...

NeurovisionTM (Göz Tembelliği Tedavisi)

Göz Tembelliği Nedir?
    Tıpta ambliyopi olarak adlandırılan göz tembelliği, her iki gözde birden veya gözlerden birindeki görme keskinliğinde %20 ya da daha fazla azalma olmasıdır. Göz tembelliğinin doğuştan olma ihtimali yüksektir. Tembellik, doğuştan görülebilen göz hastalıklarına ve travmaya bağlı olarak ya da genetik sebeplerle gelişebilir. Ailesinde göz tembelliği ve/veya şaşılık görülen kişilerin erken yaşta göz muayenesi olmasında fayda vardır. Göz tembelliğinin oluşumunun en önemli etkeni şaşılıktır. Göz tembelliği olan kişiler ince detaylar gerektiren işleri yapmakta zorlanır. Bu durum bazen gözden kaçırılabilmektedir. Göz tembelliği tanısı için göz doktorunun muayenesi şarttır. Muayene sonucunda gözünüze en uygun tedavi yöntemi göz doktoru tarafından belirlenir.

Göz Tembelliğinde NeurovisionTM
    Neurovision(Nörovizyon) göz tembelliğinde etkisi kanıtlanmış FDA onaylı bir tedavi yöntemidir. Tedavi, bilgisayar sistemine yüklenen bir program sayesinde doktor kontrolünde yapılmaktadır. Göz yapısı uygun bulunan 9-55 yaş arasındaki kişilere uygulanan bu tedavi, bilgisayar teknolojisi ile beyine görmeyi yeniden öğretiyor ve bu yöntemle görmede artış sağlanması hedefleniyor.

NeurovisionTM Tedavisi Nasıl Uygulanıyor?
    • Tedaviye uygun olduğu belirlenen hastanın ilk seansı, doktoru tarafından hastanede yapılır.
    • Tedavi yaklaşık 40 seanstan oluşmakta ve her seans yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir.
    • Hastanede göz doktoru tarafından uygulanan ilk seanstan sonra tedavinin geri kalan kısmını kişi, kendisine verilen bilgisayar programı sayesinde, evde veya uygun ortam yaratılabilirse iş yerinde uygulayabilir. NeurovisionTM uygulamasına başlandıktan 1-2 seans sonra hastanın görüş seviyesi sistem tarafından algılanır ve bu bilgilere göre her seanstan sonra sistem hastaya özel ödev oluşturur. Kişi bu ödevleri uygulamaya başlar. Her kontrolden sonra doktor tarafından sisteme girilen görsel keskinlik ve/veya kontrast duyarlılık bilgileri, kişiye özel tedavi sürecinin gelişiminin görülmesini sağlar.
    • Tedavinin başarısı için seansların haftada 3 gün (birer gün ara ile), 40’ar dakika olmak üzere düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Hastanın tedavi gelişimini görebilmek için 5’inci, 10’uncu, 20’inci ve 40’ıncı seanslardan hemen sonra doktor kontrolü gereklidir.
    • Düzenli seanslar ve doktor kontrolleri sayesinde 3 – 4 ay içinde tedaviden sonuç alınabilmektedir.

Üye
    muhammer ozdemır Avatarı

Gerçek Adı
    muhammer
    Son Giriş
    08.05-2012
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul avcılar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde sol gôzüm hiç görmüyo ama monkùler ehliyet aldım ayrıca tek gözü gôrmeyenler türkiyedede ehliyet alabiliyolar kardeşim.

Üye
    neyzen86 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nörovizyon tedavisini deneyeceğim ama ben çalışmıyorum doğal olarak bu tedavi ücretini de karşılayamam.bana bu şekilde işi kimse veremeyeceği için özürlü raporu almak zorundayım.hayatımı yani ekmek paramı kazanmam için buna mecburum.bana bu şekilde % ? kaç rapor verirler? bu konuda bana yardım edecek olanlar varsa onlardan da cevap bekliyorum. bu arada benim ehliyetimde de monokuler yazıyor.2007 öncesine kadar bu şekilde olanlar yani tek gözünde ciddi sorunu olanlar ehliyet alamıyorlardı ama o tarihtan sonra yeni kanunlar sayesinde artık ehliyet alabiliyorlar..

Üye
    _suna_ Avatarı

Gerçek Adı
    bülbül
    Son Giriş
    06.03-2016
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    Samsun:)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

ben de görme engelliyim glokom ve nistagmus var.

Üye
    chainlift Avatarı

Gerçek Adı
    chain
    Son Giriş
    13.01-2012
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kazadan sonra tek gozum %30 goruyor. Ancak durumumuza şükür. Allah yaşama gücümüzü elimizden almasın. Herkese acil şifalar.

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar
    bendede nistagmus hastalıgı var 4 yaşından beri yüzde 90 görme kaybım var ama unıversteye kadar okudum 14 yıldır çalışıyorum 34 yaşındayım 2 çoçuk babasıyım evlıyım bunları neden söyluyorum tum tedavılerı denedım sozun gözde deyil beyne baglı olan kasların beyincik tarafından fazla komut verilmesi sonu görme kaybıdır şimdiki tip çözümsüzdür gelın amelıyat edıyım kurtarım dıyen olursa kanmayın bu işe hayatımı paramı harcayan biri olarak konuşuyorum ama diyorum çoçuklarda olan nıstagmus 4 yaşına kadar mudahele edılırse bu amelıyat oluyor olumlu sonuc veriyor gelişimi açısından benım ıcın lıse ve unıverste sıkıntılı geçtı ama aşılmaz deyıl tahtayı hiç görmedim ama yarın tahtaya ne yazılacaksa bir gün öncesınden çalışırdım not alırdım anlatılanı derslerimde zorluk çekmedım bekleyın dıyorum nedenı ıse bir şey arızalı ise tamırı varsa kolaydır ama 2 tane usta kurcalamıs yapamamıssa 3.sü yapsa dahi zanduman alınamaz unutmayın sevgiyle kalınm

Üye
    rp_murat Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.01-2017
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul maltepe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben murat istanbuldan bendede retinitis pigmentosa mevcut.Görme oranları %30 %20 civarı görme alanında ilerleyen bir daralma ayrıca buna bağlı katarakt mevcut çok şükür hayatımı böyle devam ettiriyorum.Dah önce akapunktur tedavisi ile sonuç alınır mı acaba diye başladım (büyük bir hataydı)fakat aklım kalmasın diye denedim.sonuç hüsran ve o tedavi yöntemi halen daha devam ediyormuş doktorun adı OSMAN FIRATLI ben tedaviyi deneyeli yaklaşık 2 seneye yakın oldu benimle birlikte bir çok arkadaşımda sonunda nasıl bir tuzağın içinde olduğumuzu anladık.binlerce doları bu yolla kazanan bu insanlara karşı insanda demek istemiyorum hakkımızı mahkeme yoluyla arıyoruz..huhuki süreç halen devam ediyor..siz siz olun bu hastalıkla alakalı kimseye güvenmeyin tek çözüm gen tedavisi o da yakın zamanda çözüm olacak bizlere...

Üye
    ZıPZıP Avatarı

Gerçek Adı
    İSmEt
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slmmm Canlarr...
    Adım İsmet 28 yaşındaım.. Bende bı monokülerimm... suan protes kulanıyorum... 12 yasında kaybettım gözumu..gözumun verdıgı göruntuden olsa gerek ınanın kı ınsanlarla reel görusmelerımde aslaa rahat olamadım... lıse de ıken kızlarla konusmayan bı ınsandım halen de ıkılı ılıskılerde sıkıntı yaşıyorumm....) ama cok şükür halımee....
    Rabbım neylerse güsell eylerrr... Rabbım cümlemızın yar ve yardımcısı olsun....

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

görme şikayeti olanlar buraya

glokom u olan varmı tedavi oldunuzmu sımdı nasılsınız

Üye
    SAKARYALI_61 Avatarı

Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    08:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim sol gözüme sekiz yaşındayken cam battı tamamen görnüyorum.

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    04.03-2017
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadasım golom demek göz tansıyonu demek bunun tedası yok zaten sen dr.verdıgı damlaları kullanacaksın.omur boyu.normal tansıyon hapı gıbı.

glokom olacaktı

Sayfa 13 / 24 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon