Sayfa 8 / 21 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon
Toplam 310 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KUMSAL-65 Avatarı

Son Giriş
    02.04-2008
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ARKADAŞLAR MERHABALAR TARSUSTAKİ ÖMER SAYAR HAKKINDA BİLGİSİ OLSN VARMI? HEMEN CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM.

Üye
    kays_eri Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    Sivas-Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim ben ikinci ameliyatımı onra oldum. 2 buçuk ay kadar önce. arkasından atmak gibi olmasın da çok bi faydasını göremedim. gerçi daha erken diyenler de var benim iş için... başka arkadaşların da fikrini almak lazım. çok ümit vermişti bana hala sıfıra sıfır hatta eksi 1

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    6

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kays_eri
    kardeşim ben ikinci ameliyatımı onra oldum. 2 buçuk ay kadar önce. arkasından atmak gibi olmasın da çok bi faydasını göremedim. gerçi daha erken diyenler de var benim iş için... başka arkadaşların da fikrini almak lazım. çok ümit vermişti bana hala sıfıra sıfır hatta eksi 1
    tam olarak ne ameliyatı oldunuz kays eri pek anlayamadım :roll: :?: neye iyi gelecek kaslarla ilgili... :?:

Üye
    samhey Avatarı

Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    16:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Kumsal 65..
    Bir arkadaşımın ablası da muscular dystropfy ve hastalığı ilk başladığında Ömer Sayar'a gitti ve ameliyat oldu.Ama fayda görmedi hiç.Onun uzmanlık alanı ortopedi.Harika bir ortopedis.Kas hastalıkları konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim..

Üye
    kays_eri Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas-Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tam olarak hemstringlerden (baldırdaki kaslar) quadricepse (bacağın üst kısmındaki kaslar) tendon transferi yapıldı... olay bu. 2 aya kadar top bile oynarsın demişti doktor amca -ki zaten oynuyordum - 3 ay oldu ama hala yürümek bile zor oluyor...

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    6

tendon uzatma ameliyatı sanırım şimdi oldu.Bir kaç arkadaşımdan daha duymuştum bu ameliyatı olan fakat sonrasında fayda bulmak doktorun doğru yönlendirmesi, bir fizyoterapistten düzenli yapılacak egzersizlerinde öğrenilerek yapılması ile mümkün gibi geliyor.Tekrar eski haline gelme ihtimalide yüksek o uztamanın işe yaramama ihtimalide olabiliyor esnetme hareketleri ayağı yere elinden geldiğince tam basmaya çalışmak vs.en azından siz bunları elinizden geldiğince uygulayabilirseniz faydalı olur sanırım.Ben ameliyat olmadım hala tereddütlerim var bu ameliyatla ilgili ama çocukken parmak uçlarıma basarak yürürken şimdi daha iyi sayılırım ama tamamen kendi çabalarımla düz spor ayakkabılar ve yere basmaya çalışmak,birazcık egzersiz en kolayıma gelenleri yapmak ibel olsa :shock: hepsi bu :?

Üye
    KUMSAL-65 Avatarı

Son Giriş
    02.04-2008
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

minevra bende daha önce parmak uçlarında yürüyordum ve dengesizlikten dolayı sürekli düşüyordum.hacettepede tendon ameliyatı oldum şimsi çok rahat yürüyorum.ve düşmüyorum.13 senedir kısalma olmadı.Bence tereddüt etme Bu arada herşeyimi HALUK TOPALOĞLUNA borçluyum.

Üye
    TAKOZ Avatarı

Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    09:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim oğlumda kas hastası 11 yaşında teşhis başlangıcta misculer distrofi idi son raporlarda ULRICH hastalığı diye bir tabir kullanıldı artık detay sormaktan yorulduğum için inanın yorum bile yapamıyorum

Üye
    kays_eri Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas-Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: minerva
    tendon uzatma ameliyatı sanırım şimdi oldu.Bir kaç arkadaşımdan daha duymuştum bu ameliyatı olan fakat sonrasında fayda bulmak doktorun doğru yönlendirmesi, bir fizyoterapistten düzenli yapılacak egzersizlerinde öğrenilerek yapılması ile mümkün gibi geliyor.Tekrar eski haline gelme ihtimalide yüksek o uztamanın işe yaramama ihtimalide olabiliyor esnetme hareketleri ayağı yere elinden geldiğince tam basmaya çalışmak vs.en azından siz bunları elinizden geldiğince uygulayabilirseniz faydalı olur sanırım.Ben ameliyat olmadım hala tereddütlerim var bu ameliyatla ilgili ama çocukken parmak uçlarıma basarak yürürken şimdi daha iyi sayılırım ama tamamen kendi çabalarımla düz spor ayakkabılar ve yere basmaya çalışmak,birazcık egzersiz en kolayıma gelenleri yapmak ibel olsa :shock: hepsi bu :?
    uzatma dediğiniz ameliyat 11 yıl önce çapa tıp fak. çok ünlü bi doktor tarafından yapıldı. fakat hiç bi faydasını göremedim. daha sonra yanına gittiğimizde '' biz elimizden geleni yaptık'' gibi bi cevsp aldım...

b seferki transfer. yani quadriceps tamamen alınıp hemstringlerden alınan kas oraya koyulmuş. egzersizlere okul-sınavlar dolayısıyla ara vermek durumunda kaldım. ve biraz gerileme olduğunun farkındayım. bi kere daha gitedem ömer bey in yanına bakalım ne diycek...

Üye
    berfin Avatarı

Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    03:41
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bahsettiğiniz ameliyat hangi kas hastaları için geçerli arkadaşlar,benim bu konuyla ilgili bir bilgim yok.biraz konuyu açarsanız sevinirim.

Üye
    kays_eri Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas-Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güzel arkadaşım ben kendi hastalığımın adını bile bilmiyorum... artık merak da etmiyorum... diğer hastalıkları da bilmiyorum açıkçası.

bir çok sebep ve Türkçesinin "eklem hareket kısıtlılığı" olduğunu düşündüğüm bir sürü teşhis...

ama bu ameliyatı yapan doktorun

---hocam daha kötü olmasın diye sorduğumda, " biz bunu felçli hastalara bile yapıyoruz" dediğini gayet iyi hatırlıyorum.

bi kaç doktorun dediğine göre bu ameliyat başarılı bi şekilde yapılırsa çok faydalı olabiliyormuş...

Üye
    Suskun 26 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de kas hastasıyyım yaşım 27.Bende hastalık yavaş yavaş ilerledi liseyi bitirdim iki sene önceye kadar merdivenden inip çıkabiliyordum hatta sokakta gezebiliyordum da ama şimdi gezemiyorum ve yakn zaman önce bu siteye üye oldum beni de aranıza alırsanız sevinirim.Çok sıkılıyorum bu durumda...Dediğiniz gibi en güçlü kasımız yüreğimiz bizim..Herkese selam

Üye
    siyah-beyaz Avatarı

Son Giriş
    30.10-2008
    Saat
    17:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ben halil duchenne hastasıyım 28 yasındayım 11 yasından beri tekerlekli sandalye kullanıyorum

Üye
    zeli Avatarı

Son Giriş
    24.12-2007
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende kas hastasym ama hiçbir zaman kabul etmedm etmeyide düşünmüyorm bu hastalığı ilk14 yaşmda fark etdm 18 yaşmda biyopsi ile teşhis kondu şuan 31yaşındaym kasslarmza karşı inatçı olmlıyz onlar gibi pes etmemeliyz size tavsiymçok yürüyün ben gezmeyi seviyorm istedğm heryere yürüyerek gidiyom ve ümraniyede bir mazada çalışıyom ve hamd ediyorm hepinize acil şifalar yanlz değilsiniz

Üye
    muhammet köylü Avatarı

Son Giriş
    11.09-2008
    Saat
    01:47
    Yaşadığı Yer
    soyugun en cok oldugu yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    VALLAH BEN BİRCOK HASTANE GEZDİM BİR COK HASTALIK DEDİLER EN SONUNDA KAS ERİMESİNE BAGLADILAR GÜN GECTİKCE MUM GİBİ ERİYORUM İŞTE ERİDİGİME ZERECİK KADAR ÜZÜLÜYOSAM NAMERDİM HAMA AİLEMİN BENİ ERİRKEN GÖRÜP ÜZÜLMELERİNE İŞTE O ZAMAN DAYANAMIYORUM

Sayfa 8 / 21 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon