Sayfa 7 / 21 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon
Toplam 310 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nazlı çiçek çiğdem Avatarı

Son Giriş
    19.12-2007
    Saat
    20:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaslar kader arkadaslarım bende kas hastasıyım adı "Mitokondriyal miyopati" teshis biyopisi ile 10 yasımda konuldu 12 yıldır bu haldeyim 4 gözle çaresinin çıkmasını bekliyoruz hepimizin umudu önümüzdeki 3 sene inşşşşşşşşş çaresi bulunurda hepimiz azda olsa saglımıza kavuşuruz burayı ve sizleri seviyorum burda bi hasta arkadasımızın annesi "sizin en güzel kasınız yüreginizdeki kaslar"demişti bu beni çok duygulandırmıştı ama çok dogru ...

bizlerin en güzel en özel en saglam en dayanıklı en sevimlli kaslarımız yüregimizdeki kaslarımız :wink:

Üye
    mavideniz Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    18.05-2012
    Saat
    03:35
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

belki de 3 yıldan daha kısa bir zamanda çaresi bulunacak buna eminim.
    gerçekten de sizlerin en güzel kası yüreğinizdeki kaslar...hepinizi çok seviyorum.
    lütfen hayata hep gülen gözlerle bakın,pollyannacılık oynayın demiyorum ama zor olan hayatı dahada çekilmez hale getirmeyin.
    ben buradayım ki benim gibi engelsiz birçok kişi daha var.amacımız sizlere azda olsa elimizden gelirse moral vermek motivasyon sağlamak.
    valla amatörde top koştururken,bize hoca bayağı gaz verirdi.işede yarardı. :mrgreen:
    o kadar olmasada,yüzünüzde bir tebessüm yaratabilirsek bu bile bizim için çok büyük bir mutlulukiama sizin de yardımcı olamanız gerek... 8)

Üye
    zardozan Avatarı

Son Giriş
    02.01-2015
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bazıları yaşam süresi hesabına girmiş ve 30 yaşın ortalama ömür oldugunu yazmış.

Öncelikle kas hastalıkları türlerine göre farklı hızda ilerler. Duchenne gibi agır kas hastalıklarında bu 30 yaş ortalama azçok dogrudur, ama diger pekçok kas hastalıgı için bu süre çok daha yukarılardadır ve herşeyden önce kişinin kendine nasıl baktıgı da hastalıgın ilerleyişini etkiler. Basit bir örnek vermek gerekirse als hastası hawking in yıllar önce ölecegi varsayılmıştı. Hawking 65 yaşında ve hastalıgı çok ilerlemişte olsa yaşamaya devam ediyor.

Kas hastalıklarının ölümcül yanı, kalp ve akciger gibi hayati organları da zaman içinde etkilemesidir. Kalp en güçlü kasa sahip olan organdır, ama sonuçta o da bir kastır ve aynı şekilde akcigerler de hastalıgın ilerlemesiyle etkilenir. Solunum cihazları hastalıgın ilerleyen durumunda kullanılması gerekebilir.

Neyse uzun lafın kısası, 30 yaş kas hastalarının ortalama ömrü degildir. Giderek azalan aktivite ile ortalama bir yaşam sürebilirler. Ama yaşam kalitesi ilerleyen yaşla birlikte düşecektir.

Geçenler de italyda bir ötenazi tartışması vardı, ötenazi isteyen kas hastasına bu izin verilmemiş, ama doktoru solunum cihazını kapatmıştı. Sonuç yaşamak kadar ölmek de zordur.
    http://www.bbc.co.uk/turkish/europe/...thanasia.shtml

Üye
    nazlı çiçek çiğdem Avatarı

Son Giriş
    19.12-2007
    Saat
    20:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkler her kimsen ne kadar güzel destek ve mooral verdin allah razı olsun ölümle yasam arasında 30uma bile gelmeden bunlarıı okurken gittim geldim hay sagolasın yaaa

Üye
    sahinoztekin Avatarı

Son Giriş
    09.12-2010
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul/gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende aranızda yeniyim hastalığım kas hastalıkları arasında en hafif olanıymış ilerleme veya kesin tedavi yok aynı seviyede seyredecekmiş merdiven çıkmada zorluk ve hareketlerde dengesizlik yapıyo vucud hareket halindeyse hastalıktan eser olmuyo ama vucut dinlendiği zaman ayağa kalkınca kaslar tamamen tutuluyo ve bu vucudunuzdaki tüm kaslarda var ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

Üye
    gecemasalcisi Avatarı

Gerçek Adı
    gül
    Son Giriş
    01.07-2016
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    lâmekan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar..ben de kas hastasıyım,4 kere biopsi olmuş olmama ragmen kesin bi tanı yok,aklımda ucuşan kelimeler müsküler distrofi,myopati..rahatsızlıgım doguştan,ilk yürümeye başladıgım dönemde cok fazla düşmem ve düşerken kendimi kontrol edememem gibi nedenlerle doktora götürülmüşüm.şu an 23 yaşındayım 24 olmama da az kaldı..doktor bile demeye dilimin varmadıgı bir bey 12 yaşına kadar yürüyebilecegimi söylemişti ama cok şükür hala ayaktayım,ünv.i bitirdim bu sene,herhangi bi yardımcı arac kullanmıyorum,hemen hemen bütün işlerimi tek başıma yaparım,tek sorunum düşünce kalkamamak diyebilirim ancak şu da bi gercekki eskisi kadar sık düşmüyorum..aslında şu an beni zorlayan,babamı 4 ay önce kaybetmemle nükseden anksiyete bozuklugum ve pek cok yönüyle kas hastalıgından daha zor geliyor..insanın ruhunun acısı başka hicbirşeye benzemiyor..
    Velhasıl kelam,Allah herkese taşıyabilecegi kadarını veriyor,O verdiyse elbette bi hikmeti vardır der ve boynumuzu egeriz..ve cok şükürki buralara yazıcak kadar ve gülümseyebilecek kadar güclüyüz hepimiz..hoccakalın

Üye
    ugurozaltin Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur Özaltın
    Son Giriş
    25.07-2010
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar tansiyonunuz çok düşük değilse sizde deneyin ben 15 gündür kullanmaya başladım.Allah yardımcımız olsun.

YAYGIN OLARAK KULLANILAN TANSİYON İLACININ FARELERDE KAS RAHATSIZLIĞINI TEDAVİ ETTİĞİ BULUNDU

John Hopkins üniversitesinden araştırmacılar fareler üzerinde yaptıkları deneylerde hali hazırda yüksek tansiyon ilacı olarak piyasada satılmakta olan bir ilacın Marfan sendromunun yol açtığı kas harabiyetini tersine döndürdüğünü ve duchenne muskular distrofide görülen kas yıkımını önlediğini tespit ettiler.
    http://www.duchennemd.com/page/duyur...ail.jsp?&id=78

Üye
    gonca29 Avatarı

Son Giriş
    30.10-2011
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kas hastasıyım,progrosif müsküler distrofi.tanı 18 yaşımda kondu,şimdi 29'um.merdiven çıkmakta zorlanıyorum ,çabuk yoruluyorum,birinin koluna girip yürüyorum.bildiğiniz şeyler işte :roll:ama günlük egzersizlerimi asla bırakmıyorum düzenli yapıyorum,yapabildiğim kadar ..bide ne çok varmış bizden şaşırdım :P

Üye
    mustafanın annesi Avatarı

Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim oglum kas hastası.8 eylülde 11 yasına girdi ama pek cogunuzdan daha sanssız o2 yıldır tekerlekli sandalyede ve ne yazıkki kolları da iflas etti.Artık kollarını da kullanamıyor...Desteksiz oturamıyor daMustafada cok büyük hızla ilerliyor bu hastalık...

Üye
    ugurozaltin Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur Özaltın
    Son Giriş
    25.07-2010
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 21 gün oldu COZAAR adlı tansiyon ilacını deneme mahiyetli kullanıyorum.Olumlu etkileri çok hafifde olsa belirmeye başladı.Bu farkları görebiliyoruz.Çok sevinçliyim gerçektem.Yapamadığım bazı küçük şeyleri yapmaya başladım.

Bu ilacı eğer tansiyonunuz düşük değilse sizlerde deneyin.Vitamin hapı destekli yapın ama.

sevgiler

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım daha çok musculer distrofi hastaları var türkiyede.umarım onlarda en kısa zamanda siteye üye olurlar ve bilgi paylaşımı yapabiliriz.ayrıca musculer bölümünün daha aktif olmasını istiyorum

Üye
    KUMSAL-65 Avatarı

Son Giriş
    02.04-2008
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende 9 senedir kas hastasıyım.Ancak hastalığım yavaş ilerliyor.Merdivenleri çıkarken sol bacağımı kullanamıyorum.Ama yürümem iyi.lütfen arkadaşlar birbirimizi bu konuda aydınlatalım.

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    22.10-2016
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

levet 41 39 yil boyunca yurudunuz yani sizin tur beckermi...

:lol: evet bosluk olacak levent bey bu konuda haklisiniz simdi
    cok buyuk bosluk icindeyiz aslinda sonra birgun gelirde iyilesirsek )
    o boslugu doldurmak icin hizli kosmamiz gerekecek yapamadiklarimizi
    yapmak :lol: hayalide guzel haniiii

Üye
    devrez Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kilo vermeden kas yapan 8 besin

Doğru beslenerek kilo almadan kas yapın... Newsmax haber sitesinin sağlık editörü Sylvia Hubbard kilo almadan kas yapmanızı sağlayan 8 "süper besini" sıraladı.
    13 Kasım 2007 08:35
    Yazı boyutunu büyütmek için

* Yumurta: Kırmızı etten bile daha fazla protein bulunduruyor.

* Badem: Kasların güçlenmesi için gerekli alfa-tokoferol bakımından zengin.

* Somon balığı: Yeni kaslar oluşturulmasını sağlayan proteinlerden normalden 2 kat daha fazla bulunuyor.

* Yoğurt: Kasların gelişmesi için gerekli olan karbonhidrat ve protein yoğurdun içinde fazlasıyla mevcut.

* Kırmızı et: Kas oluşumu için vazgeçilmez olan çinko ve demir içeriyor.

* Zeytinyağı: Kasların zayıflamasını, içerdiği E vitaminiyle engelliyor.

* Su: Kasların yüzde 80'inin sudan oluştuğunu söylemek bile yeterli.

* Kahve: Uzmanlar kafeinin kasların harekete geçmesi için ne derece önemli olduğunu belirtiyor.

ne dersiniz faydası olabilirmi?
    bu besinlerden deneyen veya kaslara iyi geldiğinden haberi olan varmı acaba?

Üye
    halil korkmaz Avatarı

Son Giriş
    20.08-2008
    Saat
    23:47
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam arkadaşlar,

Bende 45 yaşında Müsküler distrofi klinik tanısı ile eylül-2005 de çapa tıp fakultesinde biyopsi yaptırdım. Raporun sonunda Miyopati ( Bu patolojik bulguların "Kalpainopati" lerde de görüldüğü bildirilmiştir diye yazıyor.

Yani bu muscular distrofinin becker tipi olanı mı oluyor orasını tam anlayamadım.

Sayfa 7 / 21 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon