Sayfa 8 / 24 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon
Toplam 350 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bilgen Avatarı

Son Giriş
    02.05-2009
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    Kayseri/Pınarbaşı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese selam.Ben 4 yıl önce sol,8 ay öncede sağ kulağımı kaybettim.Fiziksel hiçbir neden yok.33 yaşımdayım.Benim için çok büyük bir yıkım oldu.2 çocuk annesiyim.Yaşamımı kulak arkası cihazlarla sürdürmeye çalışıyorum.İşitme engelli olmaya alışıyorum,ancak esas derdim işitme kaybına bağlı baş dönmeleri,mide bulantıları. :cry: İlaç kullandım 3 ay.Ara verdim bir problem yok.Ancak ara ara birden mide bulantısı,baş dönmesi yaşıyorum.Bu beni kulaklarımı kaybetmekten daha çok yıprattı.Çınlamalar da cabası.Bazen delirecek gibi oluyorum.Çok asabileştim...Kafam sürekli bir fanusun içinde sanki.Çok bunaldığımda acaba duvarın birine bir kafa atsam rahatlarmıyım diyorum içimden. :? Ben yaşadığım sıkıntıları,ancak benim gibiler anlar fikriyle buradayım.Meniere rahatsızlığı olan arkadaşlar bana tavsiyeleriniz ne olur?Psikoloğa gitmek faydalı olurmu dersiniz?Zira benim işitme kaybım psikolojikmiş???Herkese sevgiler.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    64

hos geldın bılgen menıere hastalıı hakkında bılgım kısıtlı olsada psıkolojık bır hastalık olmadıgını bılıyorum unıversıte hastanelerınde ogretım uyesınden randevu alıp tam tetkık tedavı yapmıssınızdır umarım
    sagırlık acı verır ustune bıde menıere zor allah sabır versın
    ne olur ıkı cocugunuz ıcın kendınızı bırakmayın kendınız ıcın olmasadadunyaya gelmelerıne sebeboldugunuz o masumlar ıcın ıyı olmaya ayakta durmaya gayret edın

Üye
    Bilgen Avatarı

Son Giriş
    02.05-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri/Pınarbaşı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler shukufe.Meniere zaten işitme kaybımdan sonra çıktı.Psikolojiyle olan ilgisini bende çok bilmiyorum.Ama sinirlendiğim zaman kulaklarımın çınladığını ve baş dönmelerini tetiklediğini çok iyi biliyorum. Çocuklarımı çok seviyorum.Ve Allaha bana çok daha zor hastalıklar vermediği için şükrediyorum.Zira ani sağırlık gibi,ani körlük,ya da felçler de olabiliyormuş.Öyle olsaydı o bebelerim ne yapardı??Evlatlarım herşeyim.Elimden geldiğince anneliğe devam etmeye çalışıyorum.Ancak engellilerle yaşamak zorunda olanlara da iş düşmekte.Çocuklarımdam bişey bekleyemem küçükler henüz.Ama diğer insanlara çok iş düşüyor.Bu noktada ben doğuştan engelli olanların daha şanslı olduğuna inanıyorum.Varlığını bildiğiniz birşeyi kaybetmek çok üzüyor insanı.Ve tabiki içinden çıkılması zor durumları daha fazla yaşıyoruz hayatımızda.Tekrar ilginize tşk.

Üye
    MZÇAĞLAYAN Avatarı

Son Giriş
    04.04-2012
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    ÇORUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1961 yıllarda 4-5 Yaşlarında boğmaca hastalığına yakalanmışım. Sağ kulağımda iltihaplanma olmuş,babamda hastaneye götürmüş ve hastanedeki ermeni doktor bu akıntıyı bahane ederek, kulağımın zarını,örs,üzengi kemiklerini beni bağırta bağırta ucu sivri penselerle sökerek aldı. Hastaneden çıktıktan sonra beni Ankara Numune Hastanesine götürdüler. Orada şu anda adını bilmiyorum bir doktor babama daha önceki doktoru mahkemeye vermemi istdi. Babam küçük bir memur olduğundan bu işe girmedi ama, İlahi adalet o doktorun cezasını verdi. Kanser oldu acılar içinde öldü. Çocukluğum çok acılar içinde geçti. İnsanlardan hakaretlerinden ikinci plana atılmaktan çok ezildim. Kendimi zorlayarak bu halimle liseye kadar geldim. Babam kulak arkası cihaz aldı. O günden itibaren sınıflarımı doğrudan geçtim. İlk imtihanımda da Öğretmen okulunu kazandım ve hiç kalmadan da okulumu bitirdim. Okulu bitirdiğim sene öğretmen olarak atandım ve 3 sene sonrada müdür oldum. Şu anda 30' uncu meslek hayatımı yaşıyorum. Kulak sinirlerim tamamen sağlam. Sol kulağım %80 işitiyor. Sağ kulağım %25 seviyesinde işitiyor. Halen kulak arkası cihaz kullanıyorum. Arkadaşlar cihaz markası ve özellikleri konusunda da yardımlaşırlarsa mutlu olurum. Selam ve sevgiler....

Üye
    MZÇAĞLAYAN Avatarı

Son Giriş
    04.04-2012
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    ÇORUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağol Büyücü; tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Üye
    eryener Avatarı

Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    15:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben de işitme engelliyim ama normal bir insan gibi konuşabiliyorum....

Üye
    Erhan73 Avatarı

Son Giriş
    14.11-2009
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    TORONTO
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 6 yasinda atesli bir hastaliktan dolayi iki kulagimdada isitme aleti kullaniyorum su an 35 yasindayim konusmayi ogrendikten sonra gecirdim bu hastaligi 6 yasindan bu yana isitme kaybim daha cok artti ama halen kulak arkasi cihazlarimla duyabiliyorum bende araniza katilmaya karar verdim canadadan sevgiler saygilar

Üye
    körfezli80 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2011
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

annem isitme sorunu yasıyor 99 gölcük depreminde enkazda kaldık bize bise olmadı ama dayım ve ailesini kaybettik... depremi yasamak enkazda kalmak ve can insanlarını yitirmek anneme agır geldi sürekli kulak kasıntısı ve ugultular oldu sonuç kireçleme.. kulak arkası cihatla sorunu en aza indirgedik.. doktor sonun sagırlık diyor.. herkese hayırlı şifalar..

Üye
    atilgan26 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2008
    Saat
    08:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende de sağ kulak işitme kaybı var aynı şekilde olan arkadaşlarla birebir aynı ufak zorlukları yaşadığımı anladım. Ama genel hayat çerçevesinden bakılırsa birşeyleri işitebiliyorsak bence o kadarda kötü değil. Halimize çok şükretmemiz lazım.

Üye
    Bilgen Avatarı

Son Giriş
    02.05-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri/Pınarbaşı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Melike
    İşitme engelliyim ve bu yaz 2 doktora gittim.Biri hemen implant dedi,öteki biraz daha bekleyelim dedi.Kafam karıştı ve bu işi araştırmaya başladım.İşitme cihazıyla duymaya çalışıyorum,ama kaybım çok olduğu için anlamakta zorlanıyorum.Yazdıklarınızı okudum.Sizden sağlıklı bilgi alabileceğimi düşündüm.Ameliyattan sonra sesler gerçekten anlattıkları gibi çokmu değişik eskisinden?Zorlandınızmı adapte olmada?Eskiye göre dahamı iyi anlıyorsunuz?Benim için bu soruları yanıtlarsanız çok sevinirim.Çünkü ben implant için karar aşamasındayım.Yaşayan daha iyi bilir mantığıyla size sormak istedim.İlginize teşekkürler.[/c

Üye
    melikece Avatarı

Son Giriş
    23.02-2010
    Saat
    12:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benn implant olalı 9 yıl oldu.çok şükür allahıma her hangi komplikasyon olmadı.valla ben gözümü karartıp olmuştumm kii o dönemden bu döneme eminimm herşey daha bir kolaylaşıpp değişmiştir ameliyat yönünden.ya neden korkuyorsunn kii kaybedecekk neyinn varrbelkide kazanacaksınn demii.ameliyatt evett çok kolay değil ama çok zorda değil.her güzelliğin bir sıkıntısı oluyo maalesef.valla herşeye adapde olman hah süper duyuyorum konuşuyorumm demen altı ay ile bir yıl arasıı değişirr.zaten dr elinden gelenii yapıyoo gerisi seninn istek ve arzuna kalmışş.gelelim seslere ee ilk duyduğunda bir gariplik tabiki oluyoo benn sonradan işitme kaybı olduğum içinn çoğu sesleride biliyordumm biraz mikrofonik geldii.ama şuan oda yok gibi.herşeyy güzel.bencede oll ameliyatıı.ankarada isen hacettep yii tavsiye ederimm.herşey gönlünce olsun.umarım sorularının yanıtını vermişimdir.sevgiyle kalın hepiniz arkadaşlarr)

Üye
    Bilgen Avatarı

Son Giriş
    02.05-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri/Pınarbaşı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekekkür ederim melike72.Ben de senin gibi sonradan işitme engelliyim.4 yıl önce sol,1 yıl önce sağ kulağım gitti birden.Yani sesleri tanıyorum,konuşabiliyorum.Bu bizim için avantaj biliyorum.Bu ameliyat GATA'da yapılıyor.Eşim askeri personel benim.Şayet karar verirsem orada olacağım ameliyatı.Tüm olumsuzluklara rağmen hayatı sevmek ve ona sarılmak zorundayım.Çünkü 2 tane küçük cocuğum var.Daha iyi duymak ve anlamak için gereken herşeyi yapmak zorundayım.Tabi önce kendim için yapmalıyım bunu.Allah hepimizin yanında olsun.Sevgiler.

Üye
    melikece Avatarı

Son Giriş
    23.02-2010
    Saat
    12:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın bilgen bizim en büyük avantajımızz seslerii tanımamızz.allah bağışlasınn çocuklarınıdaa yuvandan huzurda eksik olmasınn.evet onlar içinn yapman lazımm.allah korktuklarını yaşatmasın umarım herşey gönlünce olur.ben korktuğum için evlenmek ve çocukk çok uzak diyordumm ama çok şükür allahıma öyle değilmiş benimde bir tane oğlum var allahım bağışlarsa.senin eşin yine yaşadıklarına tanıklık etmiş.benim eşimm benii böyle tanıdı.sevgiyle kal.ama muhakkak araştırr umarım iyi sonuçlar alırsınn banada iyi haberlerini mutlaka ilett.))

Üye
    Bilgen Avatarı

Son Giriş
    02.05-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri/Pınarbaşı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Melike.Alakana teşekkürler.Ben senin hikayeni çok merak ettim biliyormusun.Buralara göz atmaya başlayalıda çok olmadı,belki anlatmışsındır ama görmedim.Kısaca özetlesene bana.Benim hikayem garip.4 yıl önce sol,1 yıl önca sağ kulağımı kaybettim.Hiçbir nedende bulunamadı.Ama Meniere diye bir hastalık var,ondan çok çektim geçen yıl.Şükürki ilaçları var.Başdönmesinden,mide bulantısından kafamı kaldıramıyordum.İşitme cihazı kullanıyorum ama yeterli olmuyor.Birebirken anlaşabiliyorum sadece insanlarla.Örneğin televizyondan,müzikten hiçbirşey anlamıyorum artık.Geçen yıl 75-80 db iken kulaklar,bu sene 88-90 db olmuş.Sanırım zaman içinde sıfırı bulacağım.Biyonik kulak içinse sanırım dr kendimi hazırlamamı istedi,ki biraz daha bekleyelim dedi bana.Araştırıyorum kendimce.Anlattıkların için saolasın,kafamdakilerle tam örtüşüyor.Merak ediyorum herşeyi haliyle.Seninle sık sık yazışalım vaktin olursa tabi.Sorunlar ortak olunca konuşacak çok çok şey olacaktır sanırım.Sevgiyle kal.

Üye
    arzu35 Avatarı

Gerçek Adı
    arzu
    Son Giriş
    26.07-2013
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşlar bende 10sene önce nazofarenks-ca kanseri oldum.Burnun arka taraflarında bir yer.RADYOTERAPİYİ boyundan gördüğüm için kulağada zarar verdi dediğim gibi 10 senedir çok az duyuyorum ve işitme cihazı kullanıyorum.bana en zor ne geliyordu insanlar bana konuşuyorlardı ama ben dediklerinden hiç bir şey anlamıyordum.BİR KERESİNDE İŞİTME CİHAZI DAHA KULLANMIYORKEN KOMŞUM BANA BİR ŞEY ANLATIYOR,SANKİ ARZU ONU DUYUYO BEN ONA HA, EVET,DOĞRU DİYORUM AMA ÇAKTIRMIYOR DUYMUYORUM TABİ.BANA DEMİŞKİ LAFIN ARASINDA ARZU BEN SALAKMIYIM BENDE ONA EVET DOĞRU DEMİŞİM.YANIMDA KIZIM VARDI EVE GİTTİĞİMİZDE ANNE SEN NE SÖYLEDİN ÖYLE DEMİŞTİ.

Sayfa 8 / 24 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon