Sayfa 4 / 24 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 350 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    65

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    armut pis agzima dus olmaz hersey ogretmenden sistemden devletten beklenmez siz bir velisiniz cocugunuzla bilhassa isitme olmayinca dahada cok ilgilenmeli ogretmeli derslerine yardimci olmalisiniz ilgi sevgi goren cocuk mutlu olur mutlu olan cocukta basarili olur

Üye
    mecnun Avatarı

Son Giriş
    10.04-2008
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herneyse bu konuyu daha fazla uzatmıyacağım
    Dediğiniz kendi mantığınıza göre çok doğru..!!

Herşeyi Devletten beklememek lazım..
    Aslında hiçbirşeyi Devletten beklememek lazım..
    O ne öyle,Kaynaştırma,özel eğitim,toplantılar felan,
    Ne kadar gereksiz şeyler..
    Hem Devlete büyük bir külfet,Hem de Devletin memurlarına eziyettir..
    Onca ,genelge,çizelge,eğitim bütün bunlara ne gerek vardır değil mi..?

Böylelikle Engelli Aileri de sorunlarını evlerinden dışarıya çıkarmamış olurlar..
    Mutlu bir biçimde,Çocuklarını dış dünyadan tamamen izole ederek,
    Devletine ve memuruna hiç yük olmadan,O çocuklarını bir şekilde büyütürler değil mi..?
    Cümle düşüklüğünü bırakın,tek cümleyi bile kuramasalar hiç önemli değil değil mi..?
    Nasılsa bu çocuklar Velisinin yanındaya,Velisi onun dilinden anlar değil mi..?
    Gerçekten olayın bu yönünü hiç düşünmemiştim...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    65

arkadas sen burayi aglama duvarina cevirmissin kizim diye yaziyosun ama burda isitmeyen arkadaslarimin yazdiklarina not vermeye kalkiyosun hicbir istmeyen arkadasim bu konuma kolay gelmedi hepsi ailesinin ozverisi calismak ogenmek gayret etmekle oldu isitme olmayinca en iyi bilgi depodu okumak okumak okumak usenmeden calismak anlatabildimmi

Üye
    mecnun Avatarı

Son Giriş
    10.04-2008
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaş...
    Bunu bana daha önceden söylesen,çok daha iyi olmazmıydı..?
    Oysaki diyeceğin açık ve netmiş..!!
    ''Siteyi ağlama duvarına çevirme,Birde not vermeye kalkışma''
    Bitti.......
    Bizde fazla teferruata girmezdik..
    Mesajı anlar konuyu uzatmazdık..

Ayrıca,hersene cocuğu taktirle geçen,İşt. eng. bir çocuğun velisi olarak,
    Okumanın ne denli önemli olduğunu herhalde ilk sizden duymuyorum..
    Bilmesem bu çocuk her sene takdiri nasıl alıyor...!!

Ben buraya bunları paylaşmaya girmişken,
    Sizinle anlamsız bir tartışmaya girdim diye
    Birden bire İlgisiz bir baba oluverdim ya
    Gerçekten bu çok garip..!!

''Dediğim gibi son dediğinizi ilk başta deseydiniz,konu buralara gelmezdi''

Üye
    ÖZGÜRCE Avatarı

Son Giriş
    21.08-2014
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam benim oğlum da işitme engelli 5 aylıkken geçirdiği menenjit sonrası oldu.Şimdi anaokuluna gidiyor.
    Saygılar

Üye
    dylex Avatarı

Son Giriş
    27.02-2007
    Saat
    20:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgiler saygılar arkadaşlar bende buraya yeni üye oldum benimde işitme sorunum var nasılsınız umarım hepinizde iyisinizdir inşallah.. neyse bende herkez gibi güzel söz bilmem hadi size tatlı rüyalar bende yatam garii.. kendinize iyi bakın... sağlıcakla kalın...

Üye
    KaramsarCocuk Avatarı

Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    18:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende yeni üyenizim..

Sol kulağımda %95, sağ kulağımda %100 işitme kaybı var cihaz fayda etmiyor.. Sol kulağımla sesleri cihaz aracılığı ile duyuyorum ancak konuşmaları ayrıt edemiyorum.

Bunalıma girdim bu kulak problemi yüzünden, sanırım sinirleri ölmüş bunun ameliyatı hiç çıkmayacakmı?..

Üye
    Tamer Karaca Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    15:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ kulakta 50 sol kulakta 50 desibel işitme kaybı var, sebebinin 4 aylıkken geçirdiğim şiddetli bir ateşli bir hastalık olduğunu düşünüyorum. İşitme azlığı nedeniyle ilk kez 11-12 yaşlarında özel bir doktora gittiğimi ve yapılan testlerden sonra doktorun işitme cihazı takması faydalı olur demesiyle annemin hüngür hüngür ağladığını hatırlıyorum. Tabi ben yaş itibariyle olayın vehametini çok sonra anlamıştım. Bir de doktor ağzını kapatarak benimle konuşmuş ve ben tam anlayamamıştım ne dediğini. Hey gidi günler... yaklaşık 50 desibel sağ 50 desibel de sol kulakta işitme kaybı var, al birini vur ötekine hesabı yani. Ailemin el ne der gibi yaklaşımının da etkisiyle işitme kaybımdan hemen hemen hiç kimseye bahsetmedim ve sürekli bunu sakladım. Özellikle lise yıllarında yani ergenliğin en yoğun yaşandığı yaşlarda çok sıkıntı çektim, kulaklarımın ağır işitmesini kendime yediremedim, alay eden kendini bilmez kişiler oldu, buna rağmen ben duyamıyorum demedim diyemedim. Bundan dolayı işi haylazlığa vurdum, dersleri hiç önemsemedim, kendim gibi haylaz bir arkadaş grubu buldum ve hep kederlendim, isyan ettim eseflendim. Ama elime ne geçti, sadece kendine güvensizlik ve hep bir korku içinde olma; acaba benim ağır işittiğimi anladılar mı, bunu nasıl saklayabilirim endişesi içinde hayatım devam etti. Belki de işitme problemimin saklanabilir seviyede olmasından kaynaklandı bu durum. Sadece güvendiğim, alay etmeyeceğini bildiğim yakın arkadaşlarıma bu durumdan bahsettim. Şu an 33 yaşındayım ve benim ağır işittiğimi benden 8 ve 3 yaş küçük kardeşlerim 4 yıl önce öğrendiler. Bu kadar ketumdum yani, gerisini siz hesap edin. Buna rağmen kendimi tamamen bırakmadım, Türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinde çok tutulan bir bölümden süresinde mezun oldum ve şu an iyi bir işim var. Ancak sensoriyal tipte işitme kaybı olduğu için anlamada güçlük çektiğim durumlar olmuyor değil, bunun ilerlemesinden korkuyorum, bu aralar işitme cihazı kullanmak istiyorum. Cihaz araştırması yaparken bu siteyi keşfettim. Site üyelerine işitme sorunu olan arkadaşlarıma sabır diliyorum, işitme sorunlu olmanın ülkemizde kolay bir şey olmadığını biliyorum. Umarım herşey gönlünüzce olur. Sevgi ve saygılarımla

Üye
    delfina Avatarı

Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    22:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Tamer Karaca, hayat hikayeni bir solukta okudum...Epey zor bir dönem süreç olmuş senin için...Ama herşey bitmiş değil,senin kaybına göre cic kullanabilirsin sesleri rahatça duyuyor olmak sana çok şey kazandıracak ve yaşadığın tüm olumsuzlukları unutturacaktır..

Sevgiyle,
    Delfina

http://isitmekaybi.blogcu.com/

Üye
    alp_alp Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende işitme engelliyim. Aslında geçirdiğim trafik kazasında ilk omuriliğim kırıldı ve daha sonra başımı ön panele vurmam ile birlikte beyin tranvası ve bunun sonucu da sağ kulakta %63 solda ise %71 sanıyorum. Fakat hep düşünürdüm keşke bir kayıpla atlatsaydım derdim ama hepte şükrettim iyiki daha kötüsü olmadı diye.

Üye
    Tamer Karaca Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    15:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Delfina...tavsiyene uyacağım.

Üye
    karadenizliusak Avatarı

Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende işitme engelliyim.5 yaşında geçirdiğim ateşli hastalık yüzünden sinirler giden damarlarda kuruma olunca sinirler de kurumuş tıpta nerosensonorial denilen bir hastalığa yakalandım.işitme kaybı yaklaşık % 45 sol kulağımda işitme cihazı kullanıyorum.bana yetiyor işyerindeki arkadaşlarla ve toplumla ilişki kurabiliyorum.buna da şükür beterin beteri vardır demişler.

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim ırsi işitme engelim var. Geçmişteki akraba evliliklerinin de etkisi var sanırım. Kaybım yavaş yavaş ilerledi. Ortaokuldayken zorluk yaşamaya başladım ve ilk işitme cihazımı taktım 14 yaşında ve kaybım çift taraflı 60 dbl idi fakat tek cihaz vermişlerdi.

Şu anda çift dijital cihaz takıyorum ve kaybım her iki kulakta da 92 dbl civarı. Cihazsız takmazsam sağır olarak kalıyorum. Cihazla da idare etmeye çalışıyorum. İş hayatında sıkıntılar yaşıyorum. Otuz iki yaşında erkeğim ve bekarım. Selamlar

Üye
    narziss Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işitme kaybım yüzde doksan yedi ,10 senedir işitme engelliyim dudak okumayı bir türlü öğrenemedim ama konuşmamda sorun yok acaba şu biyonik kulak ağır derecede işitme kayıplarındada işe yararmı?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    65

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet bıonık kulak ısınıze yarayabılır o karar duymanıda kaybetme rıskını goze alarak amelıyat masasına yatarsanız bısuru para sacarsanız acılara tahammul edersenız belkı sans sıze gulerde cok ıyı bır duyma saglarsınız

Sayfa 4 / 24 İlkİlk 1234567814 ... SonSon