Sayfa 10 / 25 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon
Toplam 361 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hulya06 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar ben de doğuştan işitme engelliyim sağ ileri sol çok ileri derece beş yaşindan beri cihaz takıyorum ozamanlar kayserideydik doktorlar bilememişler ankaradaki doktorlar bildiler o zamana kadar beş yaşıma gelmişim ben 21 yaşındayım 15 yıldır kulak arkası analog cihaz kullandım yeni kulak arkası diğital cihaz aldım bir ay oldu alışmaya çalışıyorum normal okulda okudum liseyi bitirdim cihazla rahat duyup ve konuşuyorum işaret bilmiyorum

Üye
    YiRiZMa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

huLya sende ßendensin anLa$ıLan soruNumuz aynı :=)

Üye
    hulya06 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öylemi

Üye
    YiRiZMa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öyLeymi$

Üye
    mezgaver Avatarı

Son Giriş
    07.07-2009
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/EYÜP
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar
    Sol hiç duymuyor, sağdada 14 ay önce sensörinöral işitme kaybı oldu şuan sesleri duyuyorum fakat anlama kabiliyetimi yitirdim.Cihaz aldım fakat alışamadım zaten anlamama fayda etmiyormuş.36 yaşındayım zaten çalışıyordum,işe devam ediyorum aynı yerde ama tabiki çok sıkıntılar yaşıyorum

Yasaklı Üye
    serkanabi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.

Ben istanbuldan serkan. 11 yaşında geçirdiğim hastalıktan dolayı işitme engelliyim. Ama normal bir şekilde konuşabiliyorum (hatta bazen işitme eng. olduuma inanmıyolar bile).. İşitme engelli kimler var aramızda, ayrıca eski işitme engelliler federasyonu ve şuandada bir işitme eng. spor klubu bşk.yrd. olduğum için sorusu olanlarada yardımcı olabilirim. ama bu konunun açılımı ARAMIZDA İŞİTME ENG. KİMLER VAR?? dır o yüzden özel sorusu olan özel mesaj atabilir. sevgi ve saygılarımla.

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bende varım 18 yaşında ani işitme kaybı nedeni ile heriki kulağımı kaybettim Sülalemde hiç kimsede sorun yok genetik değil yani sonradan oldum amasya meslek yüksek okulu muhasebe sınıfı öğrencisiyim implant kullanıcısıyım

Üye
    konyalı Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende varım 9 yaşında yakalandığım menenjit hastalığı sonucu işitme duyumu kaybettim hiç duymuyorum bende hastalık öncesindede olan kitap okuma sevgisi işitme engelli olduktan sonra iki katına çıktı ve sürekli hertürlü kitp veyazılı yayını severek okurum konuşabiliyorum dudak okuma yeteneğim süper ayrıca yıllar önce koktlear implant istanbulda testlere katıldım ve sol kulak iyi dediler sesleri hece halinde duyabilir dediler sonrasında ailem fiyatı yüksek olduğu için vaz geçti tabiki bende doğal olarak bunalıma girdim aradan yıllar geçti şimdi hayatıma alıştım ve kendimi engelli olarak görmüyorum insanları çok seviyorum bunda kötü ve olumsuz sözleri duymamamın etkisi var halimden memnunum hepinize geçmiş olsun arkadaşlar

Üye
    versace700 Avatarı

Gerçek Adı
    HAKAN
    Son Giriş
    10.12-2010
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    TAŞAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm. arkadaşlar bende işitme engelliyim hepimize allah sağlık versin. kaderimiz miş.

Üye
    miracle84 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Ben 25 yaşındayım. Geçen Aralık ayında kullandığım ağır bir ilaç yüzünden, genetik faktörlerin de etkisiyle işitme kaybı yaşıyorum. Sorunum Şubat başında ortaya çıktı. Önceleri kayıp çok azdı, ancak kısa sürede orta derecede kayıba kadar ilerledi. İlacı bırakalı 3,5 ay oldu, ilerlemez daha diyorlar ama yine de bilemiyoruz. Açıkçası ne kadar güçlü durmaya çalışsamda korku ve umutsuzluk içindeyim. Benim gibi ilaç yüzünden sıkıntı yaşayan varsa yazsın lütfen...

Üye
    BERATS Avatarı

Gerçek Adı
    berat
    Son Giriş
    26.07-2011
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar bende işitme engelliyim sol 75 sag 65 duymuyor işitme çihazı takarak hayatı yaşıyorum bunada şükür

Üye
    AZX Avatarı

Son Giriş
    11.01-2011
    Saat
    16:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA DOSTLAR
    Benimde 9 yaşında işitme engelli kızım var. Kızımın işitme engelli olmasını malesef 3 yaşında öğrendik.Malesef diyorum çünki 3 yaşına kadar bir kaç kelime telaffuz edebiliyordu. Bizleri yanıltan doktorumuz oldu.Bazı çocuklar geç konuşur, kendi çocuğununda 4 yaşında konuşmaya başladığını söylüyordu.Biz aile olarak ihtimal dahi vermiyorduk ama yinede içimizde kuşkular oluşmaya başladı günden güne. Ankara da çocuk hastanesinde en güvenilir Bera testi yapıldı.Fakat test sonucuna göre kızımın işitme kaybı olduğu çıkmadı. yinede kuşkularımız devam ettiği için Hacettepe Hastanesinde 3 yaşında iken işitme testi yapıldı ve işitme kayıplı olduğu ortaya çıktı. tekrar 15 gün sonra test yenilendi ve sonuç doğrulandı. Dünyalar başımıza yıkıldı.Aynı gün kızıma Dijital işitme cihazı verildi. Ertesi günü sabah kızım uyandığında ilk olarak cihazlarını istedi. Şükürler olsunki o günden beri cihazlarını titizlikle kullanıyor. Kızımın eğitime ihtiyacı vardı. Eskişehirde Anadolu Üniversitesi İÇEM' e kabul edildik ve orada anaokulu statüsünde 2 yıl tam gün işitme ve konuşma eğitimi aldı. 3 yıl kaynaştırma sınıfında eğitimlerine devam etti. Şimdi Normal ilköğretim okulunda kaynaştırma öğrencisi olarak 2. sınıfa devam ediyor.Şükürler olsunki ilgi ve bizlere düşen birçok görevi hassasiyetle yerine getirmemizden dolayı artık normal bir çocuk gibi dil gelişimi tamamlamak üzere. Bazı harfleri konuşurken çıkartamıyor veya yanlış söylüyordu. Anadolu üniversitesi içerisindeki DİLKOM merkezinde yaklaşık 1,5 yıl konuşma eğitimi aldı.İklöğretim okullarında sınıfta gürültüden dolayı sorun yaşıyordu. Fakat FM işitme cihazını uğraşlar üzerine temin ettik. Yaklaşık 2 yıldır FM sistemini derslerde kulanıyor. Gayet derslerinde de başarılı bir öğrenci.Bu bizleri gün gün daha çok mutlu ediyor.Kızımın eğitiminde bu güne kadar emeği geçen öğretmenlerine ve İÇEM' e çok teşekkürler ediyorum. Saygıdeğer dostlar azimli ve istekli bir şekilde çalışma ve uğraş sonunda başarıya ulaşılıyor.Bu arada kızımın her iki kulağında da işitme kaybı 95 desibeldir.
    Sizlerle acizane olarak kızımın öyküsünü paylaşmak istedim. UNUTMAYINIZ BAŞARILAMAYACAK HİÇBİR ŞEY YOKTUR.SABIRLI OLUNUZ.
    Bütün dostlara Sağlıklı ve huzurlu uzun mutlu yıllar dilerim.

Üye
    gunes90 Avatarı

Gerçek Adı
    GÜNEŞ
    Son Giriş
    15.11-2016
    Saat
    04:33
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde sol kulağımda işitme kaybı var sağ kulak normal duyuyor bu çoğu zaman işime yaradı hep hiç şikayetçi olmadım özellikle uyurken sesten rahatsız olduğumda sağ tarafıma yattımmı dünya yıkılsa duymuyorum

Üye
    neles37 Avatarı

Son Giriş
    13.09-2012
    Saat
    18:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam bende işitme engellisiyim. bebekken orta kulak iltihabından ameliyat geçirmişim. sinirlerim yıpranmış. sağ kulak hiç sol kulak az duyuyor. cihazı çok denedim alışmak için ama olmadı. dudak okumayla iletişim kurabiliyorum. ince sesleri duymasakda olur. bunada şükür arkadaşlar.

Üye
    engelsiz_engelli Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam arkadaslar. Ben de dogustan isitme engelliyim. Isitme engelinin yaninda kulak gelisimi eksikligi de var bende. Kulak kepcesi, kanali vs. hic bir sey yok. Isitme duzeyim dusuk. 10 yasimdan itibaren bir dizi operasyon gecirdim fakat bekledigim sekilde sonuclanmadi. Bazen insanlarin soyledigi seyleri anlayamiyorum. Dudak okumaya calissam da yeterli olmuyor. Bu sebepten askere de almadilar. Su anda Milli Egitim Bakanligi'na bagli memur olarak calisiyorum. Oncesinde de sigortali olarak calisiyordum. Gerek eski isyerimde gerekse de yeni isyerimde insanlarin duymadigim zaman " isine geleni duyuyorsun, isine geleni duymuyorsun degil mi" turunden takilmalarina sinir oluyorum. sevgiler ve saygilar.

Sayfa 10 / 25 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon