TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 35 / 38 İlkİlk ... 253132333435363738 SonSon
Toplam 559 mesajın 511-525 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zarbo17 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu ameliyat bende oldum.Ameliyattan sonra desteksiz yürüyebilirsin, ancak uzun mesafede sorun oluyor. Sizin kemik yapınıza bağlı olarak uzun mesafede destek almanız gerekebilir.Şimdiden geçmiş olsun..

Üye
    osman bayazıt Avatarı

Son Giriş
    30.05-2017
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun 1975 yılında polio gecirdim sağ kol sol babaçak polio sekeli oldum 2015 yılındada pps oldum kas atrofisi yorgunluk halsizlik uykusuzluk ve tüm eklemlerimde ağrılar kaslarda aşırı sertleşmeler oldu doktorlar düşük egzersiz ve magnezyum takviyesi antideprasan ve kas gevşetiçi ilaclar önerdi bunları kullanınca (mala) dönuyor insan ve koltuk değneği kullanmaya başladım çok aşırı yorulma ve dinlenememe başladı eve hapsoldum resmen neyse ben karabükte yaşıyorum ocak ayında istanbula düğüne gittim orada bir aile dostu benim durumumu birine anlattı oda bana bir sürü yağları karıştırarak bir karışım verdi onu o karışımı ensem dahil genital bölgeler hariç sabah akşam masaj yaparak sürdüm 3 günün sonunda eklemlerimdeki ağrılar tamamen kesildi diyebilirim ve uykum düzene girdi ve azda olsa agrısız yürümeye başladım 15 günün sonunda bastonu kullanmaz oldum daha sonra bana başka bir karışım verdi onu aynı şekilde uygulamaya devam ettim sağ kolumla masaj yapmaya başladım sayılır azda olsa ve cuma günü kaslarımı ölcdük solbacakta 9cm kas kütlem gelişti sağ kolda 3 cm gelişme oldu azda olsa koşa biliyorum fazlaya cesaret edemiyorum sağ alt kol cok güçlendi artık tokalaşırken karşıdaki baskı uyguladığında elimi sıkamıyor kolum bir çok haraketi yapar hale geldi 6 şınav cekiyorum şuan günlük ortalama 8 km yürüyorum düz rampa iniş ve ortalama 80 merdiven iniş ve çıkışlar ve yoruldukdan sonra 5 dakikada dinlene bilir hale geldim tlf hiç kullanamıyordum sağ kolla şimdi kullanıyorum kafamı bile kaşıyorum bu anlattıklarımı yaşayan varmı arkadaşlar bunu geliştirmek için önerileri olan varmı bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok mutlu olurum

Üye
    Suret Avatarı

Son Giriş
    08.02-2021
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    131
    Verilen Beğeniler
    572

@osman bayazıt merhaba, bu kullandığınız yağ karışımının bir adı ya da tarifi var mı? Ayrıca temin edilebilecek yer var mı? Size ilerleyen süreçte daha fazla geliştirmeniz için yoga yapmayı öneririm. Detaylı bilgilerin hepsini de paylasabilirim siz de benle paylasirsiniz diye umuyorum?

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    03.03-2021
    Saat
    17:20
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    181
    Verilen Beğeniler
    112
    Blog Mesajları
    28

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Bu yıl fizik tedaviye başladım, bana iyi geldi. Fizyoterapist eşliğinde, bilinçli, ihtiyaca yönelik egzersiz yapmak ağrılarımı azalttı. Şimdi Pilates'e gidiyorum, kas ağrılarım epeyce azaldı, duruş pozisyonumda düzelme var. Hafiflemiş gibiyim.

Üye
    Suret Avatarı

Son Giriş
    08.02-2021
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    131
    Verilen Beğeniler
    572

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    plates de çok güzeldir, bıraksanız bile uzun süre etkisi devam edecektir. yoga daha iyidir ama

Üye
    rosemoon Avatarı

Son Giriş
    12.01-2019
    Saat
    17:31
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

bende

Üye
    mustafa.yildirim Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa yıldırım
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    22:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba Arkadaşlar
    İlk mesajdan okumaya başladım.
    Hiç haberim yoktu bu platformdan.
    Ben de 3 yaşımda menenjit vs geçirmiştir.
    Sol bacak,sol kol,sağ kol ve ek olarak tatreparesi.
    Rabbime çok şükür 3 yaşındayken olmuş olanlar.
    Küçük yaşta bu süreci yaşayanlar olarak çok şanslıyız.
    Saygilar

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    Neslihan2005 Avatarı

Son Giriş
    04.03-2021
    Saat
    17:39
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba , 1 yaşında polio sekeliye yakalanmışım.16 yaşında bir dizi operasyon geçirdim.Simdi 37 yaşındayım.

Poliolu dizimin eklemi aşınmış durumda. Gece ağrılarım yok fakat yürürken çivi batar gibi oluyor.Diz protezi tavsiye eder misiniz?

TEŞEKKÜRLER

Üye
    mustafaorhan Avatarı

Son Giriş
    20.11-2018
    Saat
    23:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Arkadaşlar, bende de polio var. Sağ bacakda ileri derecede solda da kısmen, iki koltuk değneği kullanıyorum ve sadece sol bacak üzerine basmamdan dolayı skolyoz oluştu. Görüştüğüm doktorlar skolyoz ameliyatı olmamı söylüyor ama hem kendileri hem de ben sonuçları konusunda tereddüt ediyoruz. Bu ameliyatı olmuş olan var mı aranızda ya da bir tanıdığınız. Bilgi verirseniz çok sevinirim. Burada da paylaşabilirsiniz mail de atabilirsiniz syalcin1917@gmail.com.

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    21

3 yasında sol bacağımdan poliosekeli var

Üye
    Göktepeli63 Avatarı

Gerçek Adı
    Hacı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben küçükken polip oldum polip sekeliler ÖTV indirimli araba alabiliyormu sizlerden kimse araba aldımı ben 2015 te rapor aldım polio şekeli yazıyor araba alırken nasıl bir yol izlediniz

Üye
    mustafaorhan Avatarı

Son Giriş
    20.11-2018
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Otomatik vitesli araba alabilirsin engel oranin en az %40 olacak. Oncelikle bir ehliyet kursu ile gorus, detayli bilgi verirler. Ayrica bulundugun ildeki vergi dairesinin ötv indirimi burosu ilede gorusebilirsin. Saglik kurulu raporu da cikarman gerekecek yeni raporda ozel tertibatli otomotik vitesli arac kullanabilir yazilmali. Ben dort yil once aldim.

Üye
    Neslihan2005 Avatarı

Son Giriş
    04.03-2021
    Saat
    17:39
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi aksamlar.Poliolu dizime total diz protezi takıldı.5 ay oldu hala ağrılarım devam ediyor.Rahat yürüyemiyorum.Bilgisi olanlar yazarlarsa çok sevinirim.

Üye
    mustafaorhan Avatarı

Son Giriş
    20.11-2018
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buraya yazilan soruya kimsenin gorup cevap verdigi yok. Foruma yapilan yeni yorumlarin bildirim olarak gitmesi gibi deneyim sahibi olanlara ulasacagimiz bir mekanizma da gelistirilmemis. Maillerinizi yazin arkadaslar syalcin1917@gmail.com skolyoz ameliyati olursam burada paylasirim. Soracaginiz konulari da cevaplarim. Bir suru poliolu yorum birakmis kimseye ulasmak mumkun degil. Bana su ana kadar sagolsun bir kisi donus yapti. Yorumu yazan bir daha siteye girmezse kaybolup gidiyor. Boyle olmasin lutfen.

Hizla artan post polio problemi Turkiyede baslayacak cunku yas ortalamasi ilerliyor. Avrupadaki deneyimler bunu gosteriyor. Fizik tedavi yanlis spor uygulamalari agir ve asiri yorulma geri donulmez sonuclari var ve cogu poliolu hala bunlari bilmiyor.

Üye
    black bishop Avatarı

Gerçek Adı
    tosun
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende varum sağ ayak zayıflık kısalık ve güç kaybı mevcut elimi dizime dayayarak yürüyorum ...

Sayfa 35 / 38 İlkİlk ... 253132333435363738 SonSon

Başlığın Etiketleri