Sayfa 30 / 35 İlkİlk ... 20262728293031323334 ... SonSon
Toplam 518 mesajın 436-450 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bankacı42 Avatarı

Gerçek Adı
    VELİ
    Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    KONYA / SELÇUKLU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar hebimize geçmiş olsun bende 6 aylıkken geçirmişim bu hastalığı aşağı yukarı hebimizin sıkıntı aynı rabbim yar ve yardımcımız olsun

Üye
    survive Avatarı

Son Giriş
    05.07-2013
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    g.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 4 yaşındayken polio sekeline yakalanmışım sağ ayağımda zayıflık ve 2 cmlik kısalık var ama desteksiz yürüye biliyordum sol ayağıma yüklelip merdiven çıkabiliyordum 25li yaşlarımda sol ayagımda saklı bir hastalık olan femoral sinir nöropatisi diye bir hastalık çıktı bu yüzden 10 cm bir basamak olsa eskisi gibi çıkamıyorum
    yanlarda bir destek varsa dizimi kırmadan çıkıyorum yine bunada çok şükür ediyordum en azından desteksiz yürüyordum taki 7 ay önce trafik kazası geçirdim polio sekeli olan sağ ayagım 3 yerden kırıldı uyruk kemiginin alt kısmı yani dizin üstü parçalı kırık kaval kemiginin ortası parçalı kırık birde ayak bileginin dışa bakan tarafı kırıldı ameliyat ile platınler ve çiviler takıldı 4 ay kaynama sürdü yataktan kalkamadım o süre boyunca hareketsiz kaldıgından ayakta zaten zayıftı şimdi elimle dizimi tutarak yürüyorum ALLAH(c.c.) sonumuzu hayır etsin ümmeti muhammedin...

Üye
    KAYAKÖY Avatarı

Gerçek Adı
    mahir arslan
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende 9 aylıkken cocuk felci geçirmişim her iki ayakta palilo sekelei yürüme ve ayakta durma yok evde sürünerek hareket edebiliyorum herkeze geçmiş olsun

Üye
    betül1964 Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayırmamız gereken şu poliomyelit çocukken geçirmiş olduğumuz çocuk felci...
    POST POLİO SENDROMU ( PPS ) ise geçirilmiş olan hastalıktan yıllar sonra kendini gösteriyor tabii bu demek değildir tüm çocuk felci geçiren herkes PPS olacak..
    PPS şöyle gelişiyor çocuk felci virüsü omur ilik sıvısına yerleşiyor 35 yaş sonrası aşırı yorgunluk ve üzüntü sonucu harekete geçiyor öncelikle sağlam kaslar olmak üzere tüm kasları etkileyebiliyor...
    çocuk felci olan arkadaşların şu konuda dikkatini çekmek istiyorum 30-35 yaş sonrası aşırı yorgunluk uyku hali kaslarda istem dışı hareketler sık giren kramplar kramplar sonrası inatçı ağrılar ellerde titremeler güç kaybı bu belirtileri fark ettiğiniz zaman bir nöroloji uzmanı ile görüşüp EMG ve AKSON sayımı istemesini rica edin çünkü farklı hastalıklar düşünülerek PPS atlanıyor geç kalındığı zamanda sağlam kaslarda geri dönüşümü olmayan hasarlar bırakıyor...tedavisine gelince sürekli dinlenmek sağlam kasları mümkün olduğu kadar yormamak pasif eğzersiz ve haftada 3 kez yarım saati geçmemek şartı ile hidroterapi..

Üye
    betül1964 Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

marbiling haklısınız dediğim gibi bir çok hastalıkla karıştırılıyor çünkü çok az görülüyor...istanbul üniversitesi tıp fakültesi nörolojik bilimlerde Prof Dr Feyza Değmeer ile irtibata geçmenizi öneririm...bu şekilde şikayetleri olanlardan mutlaka EMG ve AKSON SAYIMI istiyordu hala aynı hastanede çalışıyormu son durumu bilemiyorum

Üye
    worriedmom Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,
    Öncelikle herkese şifa diliyorum, inşallah en kısa zamanda sıkıntılar, zorluklar aşılsın...forumu geriye doğru epey takip ettim, ama sadece bir iki yerde aşıdan bahsedildiğini gördüm. aşı konusunda kafası aşırı karışık bir anneyim. çocuk felci en son 1994 yılında görüldü , o da 1-2 vaka diye biliyoruz. ancak aşılama çok eskiden , 1960lardan beri yapılıyor. acaba bu hastalığı aşı olmadığınız için mi kaptınız yoksa aşıya rağmen mi? bir de labaratuar testi var mı yoksa bakarak mı teşhis koyuluyor? aşılardan sonra ciddi bir takım sıkıntılar yaşadığımız için (ailecek) , temkinli davranmaya gayret ediyoruz. bu konuda deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    26.07-2017
    Saat
    17:15
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benimde çocuk felci poli seke iki ayak

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    13:38
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    28

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: worriedmom Mesajı Gör
    acaba bu hastalığı aşı olmadığınız için mi kaptınız yoksa aşıya rağmen mi? bir de labaratuar testi var mı yoksa bakarak mı teşhis koyuluyor?
    Aşıya rağmen. Hıfzısıhha yapıyormuş aşılamaları o yıllarda, aşının bozuk olması mümkün. Teşhisi Hacettepe Hastanesi koymuş, belimden (omurilikten) sıvı alarak.

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ben 1960 doğumluyum 2 yaşında polio sekeli çocuk felçi uzman fransız doktor arkadaşım Jean Adana'ya geldiğinde Hamamböceği ve lağımdan kaynaklanan mikrop önce bademciklerden kemiklerin üstüne yüksek ateşle virus kaplıyor dedi.Kemikler erime ve zayıflama sürecine giriyor,geri dönüş çok zor demişti.70 li yıllarda kesme şekerin üstüne iki damla aşı ile mahalle mahalle sağlıkçıların dolaştığını net hatırlıyorum....Aşı ne kadar önleyici bilemem ama yüksek ateşi düşürmek için doktorlar penesilin iğnesi vuruyor,iğne yiyen benim gibiler ağır sakat,iğne vurulmayıp soğuk su ve buz ile ateşi düşürülenler aksayarakta olsa nispeten hafif atlatıyorlar...Bu tespit 50 yıllık sakatlık hayatımda karşılaştığım belki binlerce sakat arkadaşımdan aldığım bilgi doğrultusunda edindim.....

Üye
    worriedmom Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim cevaplara. bu arada araştırdım bol bol, oral yani damla ile verilen aşı kendisi bizzat polio sebebiymiş . amerikada 70 lerden itibaren çocuk felci sadece ve sadece aşı kaynaklıymış. bu sebeple avrupada inaktive aşı uygulanıyormuş. sadece aşıyı olan değil, örneğin aşılanan bebeğinin kakasına temas eden anneyi de felç edebilme potansiyeli varmış, özellikle bağışıklığı yetersiz kişilerde. kemoterapi gören , kronik hastalığı olanlar gibi. ne yazık ki bu konuda kimsenin uyarıldığını görmediğim gibi, sanırım böyle bir durum olunca da aşı bayattı ya da etkisiz kaldı diyorlardır, oysa çok uzun zamandır bu virüs sirküle etmiyor kapma kaynağının bu olduğu aşikar...

Üye
    eryıldız72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercan Yıldız
    Son Giriş
    10.04-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Kaynarca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese Merhaba ,
    Arkadaşlar polio sekeli olup post polio sendromu yaşayan arkadaşlarla iletişim kurmak istiyorum . hastalığın sağlık bakanlığı tarafından kabul edilmesi yönünde bir takım çalışmalar içerisindeyiz. görsel ve yazılı basın aracılığı ile bir kamuoyu oluşturmaya çalışıyoruz hastalığı geçiren arkadaşlarla iletişim kurmam gerek lütfen bana ulaşsınlar 0536 697 30 40 Ercan Yıldız

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    24

tanıdıgım butun polıo arkadaşlar 80lı ylılarda dogmuş teasduf mudur acaba? bende 83lyum o yıllıarın saglık bakanı kımdır acaba? kenan evren e bıle hesap sorulduguna gore bunlarda sorulmalı bence

Üye
    eryıldız72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercan Yıldız
    Son Giriş
    10.04-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Kaynarca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çoçuk felci salgını 70 li yılların başında Türkiye'de görülmeye başlandı 80 li yılların ortalarınakadar etkin bir şekilde devam etti ondandır tesadüf değil

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ben 1960 doğumluyum ve sırf Adana'da sayıları 100 den fazla hemde cocuk felci olmuş bay bayan arkadaşım var,bu hastalığı yıllarla sınırlamak doğru değil,ama son yıllarda sayı oldukça azaldı buda sevindirici bir gelişme,

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    polio sekeliyim ama post polio nedir sonradan mı oluyor açıklarsanız sevinirim

Sayfa 30 / 35 İlkİlk ... 20262728293031323334 ... SonSon

Başlığın Etiketleri