Sayfa 3 / 35 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 516 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    canan Avatarı

Gerçek Adı
    Canan
    Son Giriş
    03.07-2015
    Saat
    03:00
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, bende 1,5 yaşında geçirdiğim polio sekeli nedeniyle sol bacakta kısalık ve güçsüzlük oluştu. Uzun yürüme cihazı kullanıyorum.

Üye
    demiralp Avatarı

Gerçek Adı
    demiralp
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben önder bir yaşında çocuk felci geçirdim sol bacağımda kısalık var

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    6

bende bu kategorideyim galiba, ateşli silahla bel hızasından yaralandım ve ondan sonra sağ bacağımda zayıflık ve güç kaybı meydana geldi polio sekeli yazıyo aldığım raporlarda. bayağı kalabalık olduk yauuu :wink:

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle Kader Arkadaşlarıma Selam Ederim

Benim polio 2,5 yaşında havale ile gelmiş ve geliş o geliş. Sol ayakta kısalık söz konusu aksıyorum ancak değnek vs. bir araç hiç kullanmadım.

Üye
    demiralp Avatarı

Gerçek Adı
    demiralp
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba

Üye
    reisoğlu Avatarı

Son Giriş
    29.01-2010
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    BURDUR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende varım, 1,5 yaşında yakalandım. Fakat sizler biraz daha şanslısınız sanırım. Çünki benim çift taraflı polio sekeli. Ama yinede hayata küsmedim, hatta iyi de barışığım. Zira her işimi kendim görebiliyorum.

Sessizce_
    Misafir Üye
    Sessizce_ Avatarı

Merhaba Arkadaşlar.
    Benimde rahatsızlığım 1 buçuk yaşımda geçirdiğim bir havale (ateşlenme) sonucu kalmış Çocuk Felci .
    Tam olarak: Sağ alt ektremitede polio sekeli. Kanedyen değneklerden kullanıyorum. Cihaz kulanmıyorum. 3 sene önce Ankara' da hastanede yattım ve bana cihaz yapıp taburcu ettiler. Sonrasında yattığım hastanenin doktoruda kesinlikle kullanmamamı istedi. Kullanmıyorum.

Ve Ggüll ün dediği POST POLİO sendromu. Bundan birtek gül bahsetmiş. Başka kimse kendinde böyle şikayetler hissetmedimi. Yani polio olmayan bacakta bi tembelleşme, zayıflık veya çabuk yorulma v.s. şikayetler. Ben bu şikayetlerle gittim 3 sene önce hastaneye. Aslında daha öncesinde ortopedi servislerine gittim ama bana senin bizimle bir işin yok. FTR ye gitmen gerek diyen olmadı. Yönlendirilmedim . Hemte koskoca tıp fakültesi doktorları bu ihmali yapanlar. Her neyse burda post polio teşhisi kondu. Ankarada yattığım hastane yok öyle bişey dedi. Yattığım ikinci hastane "kavramların önemi yok. şu yaştan sonra iyileşmeyi bekleme (sap bunlar yaaaaa) dedi. "

Şimdi, şu saatten sonra!!! senelik kontrollere gidiyor ve hastanelerde fiziktedavi almaya çalışıyorum. En çok hidroterapinin yararını gördüm. Bu tedaviyi uyguladığını bildiğim tek yer TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'n den yine randevu aldım ve 1 ay içinde yatacağım. (Hidroterapi uyguladığını bildiğiniz başka merkezler varsa bana bildirirseniz sevinirim)

Velhasılı kelam ülkemizde birşeyler eksik arkadaşlar. O yüzden imkanlarımız elverdiği sürece araştırmak her yerden sorup soruşturmak gerek durumumuzla ilgili gelişmeleri.

Allah herkese şifalar versin.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ops: ops: arkadaşlar ne yapalım kaderimizmiş. ben de çocukluk felci geçirdim.saağ ayağımdan %40 özürlüyüm. sekerek yürüyorum. ayağım diğer ayağımdan zayıf kısa vs.. ops: ops:

Üye
    neriman Avatarı

Son Giriş
    01.08-2008
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar
    bu konuya değinmiş olmanıza sevindim
    sizlerle aynı yolda yürüyen bir arkadaşınız olarak
    hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmamanızı tavsiye ediyorum
    ben de 6 aylık bebekken çocuk felci hastalığını geçirmişim
    sol ayak 7 cm kısa ve uzun yürüme cihazı kullanıyorum
    ayrıca birde kanetyam var ben onu çok seviyorum
    tüm dostlara kucak dolusu sevgilerle...

Üye
    aygulorhan Avatarı

Son Giriş
    02.03-2007
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BENİM DURUMUMDA OLAN ÇOK ARKADAŞ VARMIŞ BURDA. BENDE 1,5 YAŞINDA ÇOCUK FELCİ GEÇİRDİM, SAĞ BACAĞIM GÜÇSÜZ VE 2 CM KISA. UZUN YÜRÜME CİHAZI KULLANIYORUM.

Üye
    mami6 Avatarı

Son Giriş
    28.12-2016
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    hatay/iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimkide 1,5 yasında iken atesli iken yapılan igneden olmus cocuk felci

abdo58
    Misafir Üye
    abdo58 Avatarı

BENDE 12 YAŞINDA KATILDIM ARANIZA AMA HİÇ ZORLUK ÇEKMEDİM .. TEK ÖZLEDİĞİM HALAY ÇEKMEK VE GÜREŞMEK OLUYO .. DERECELİ Bİ PEHLİVAN İKEN SOL AYAĞIMDAN OLDUM .. AMA PES ETMEDİM ETMEMDE ..ÇÜNKÜ HAYAT DEVAM EDİYOR VE BEN NEFES ALIYORUM..ELLERİM SAĞLAM VE İŞİMİ GÖRÜYO ..NE MUTLU PES ETMEYENE

Üye
    O B E N Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit TORUN
    Son Giriş
    09.03-2010
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA ARKADAŞLAR BEN 6 AYLIKKEN ADIMLAMAYA BAŞLAMIŞIM FAKAT BİR ÇOCUK FELCİ BABAMIN TÜM UMUTLARINI ALTÜST ETMİŞ ARTIK FUTBOLCU OLAMAYACAĞIMI ANLAMIŞ BABAM...

BABAM BU DÜŞÜNCESİNİ ONUNLA ADANADEMİR SPOR MAÇLARINA GİTTİĞİM 10 YAŞLI DÖNEMLERİMDE BANA SÖYLEDİYDİ VE ONA NEYE DAYANDIĞIMI BİLMEDEN BİR SÖZ VERDİYDİM BEN SPORCU OLACAĞIM BABA DEDİYDİM.

VE BEN! BUGÜN BU ÜLKE ADINA ÖNEMLİ BİR SPORCUYUM!

VE ŞİMDİ DİYORUMKİ İYİKİ ENGELLİ OLMUŞUM ÇÜNKÜ TEKERLEKLİ SANDALYEDE BASKETBOL OYNAMAK MÜTHİŞ BİR DUYGU...

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, galiba benim durumum hepinizden biraz farklı olacak. Ben ve ikiz kardeşim DKÇ (Doğuştan kalça çıkığı) ile doğmuşuz. İkizim iki taraflı, ben sağ kalçadan. 1974'de, ortalama 1 yaşındayken Ankara'da Numune Hastanesi'nden tedavi için alçıya alınıyoruz. bu şekilde 6 şar haftadan takılıp çıkarılan alçılardan 3.cüsünde ben çok ateşlenmişim, alçı yapar demişler. Alçı çıktığında sol bacağım cansız düşmüş. Sonra Almanya'ya gittik tedavi için, orda yanlış iğneden demişler. Almanya'daki ameliyatlarla kalça çıkığım iyileşmiş ama sol bacak üst ve alt ekstremite de zayıflık ve bacakta 2cm kısalık var. 11 yaşında türkiyeye döndüm. 15 yaşıma kadar ortez kullandım. Sonuncusu yanlış yapılıp bacağımda yaralar açınca attım. Almanya'da hastanelerde havuzlarda tedavi görürdük mantığıyla yüzmeye başladım. Yaklaşık 15 sene yüzdüm, milli sporcu oldum. Ortezi attığım zamanlarda dizimi tutarak yürürdüm, yüzdükçe dizimi tutmadan yürüyebildim. O yaşlarda artık ameliyat bile olmuyordum. Orhan Girgin bana da uzatma yapacaktı, ailem izin vermedi, tahsilime engel olmak istemediler. Sporun çok faydasını gördüm, lakin 24 yaşında birden yürüyemez oldum. Aylarca yürüyemedim. İlk o zaman POSTPOLİO SENDROMU dile getirildi. Sağlam sağ bacağımdaki kaslar ve eklemler dahil, tüm bacak kaslarımda ve eklemlerimde güçsüzlük, şiddetli ağrı, hassasiyet, çabuk yorulma vs. şikayetlerim var. Uzun süre teşhis konamadı (Başka bir arkadaş da aynı durumu yaşamış, galiba Sessizce__ nickli arkadaş). Şimdilerde bile tam konmuş değil. Çocuk felci değil ama asıl bu sendrom hayatımı zehir ediyor. Ankara'da oturuyorum ve burda pek bir neticede alamadım. İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi ve Akdeniz üniversitesi Hastanesi FTR bölümlerinde bu sendrom konusunda araştırmalar ve tedaviler varmış, henüz oralara gidemedim. Bir ben böyleyim sanıyordum. İnternetten edindiğim bilgilere göre çocuk felci geçirenlerin %33'ü, 20-40 yaşları arasında bu tehlike ile karşı karşıya, tam nedeni de bilinmiyor. Ben gerekirse bu sendrom hakkında öğrendiklerimi paylaşırım. Yeterince uzun oldu, buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Saygılarımı sunuyorum.

IŞIK
    Misafir Üye
    IŞIK Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sanırım bende sizdenim, siz de bendensiniz
    bebek felci :wink: 8 aylıkken
    bizimkiler Nazar diyor
    ama
    tıp dilinde polio sekeli'ymiş :wink:

Sayfa 3 / 35 İlkİlk 123456713 ... SonSon

Başlığın Etiketleri