Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kutsi1977 Avatarı

Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar bende tek böbrek yaşıyorum,2 yıl öncesinde sol böbreğim alındı 4 tane taş oluşmuş bu taşlar uzun zaman belirti vermemiş 6 ay kadar ürolojide tedavi gördüm doktorlar sol böbreğimi kurtarmak için ellerinden geleni yaptılar sağolsunlar fakat geç kalmışım böbreğim çürümüş taşlar tıkaya tıkaya kanalları,geri dönüşü yok artık dediler aldılar

Üye
    number Avatarı

Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kutsi1977 Geçmiş olsun sanada.
    Tek böbrekli ama diğer böbreği sağlam olan arkadaşlarım aranızda sadece bu sebepten dolayı başvurup sağlık kurulu raporu alıp erken emeklilik hakkından faydalanan varmı aranızda ? Yada bu hakkından yararlanmak için yeni başvuruda bulunacak olan ?

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende 10 yıldır diyalizle yaşıyorum annemden almıştım maalesef 3 yıl sonra geçirdigim bir kaza sonucu böbrek attı ama annemin durumu çookkk şükür iyi böbrekle ilgili bir sorunu yok ama diyalizde hayatın sonu degil bir şekilde insan yaşamaya alışıyor herkese acil sifalar arkadaslar

Üye
    bayram mert Avatarı

Gerçek Adı
    bayram
    Son Giriş
    30.01-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende tek böbrekliyim sol böbrekten taş aldırdım sag böbregide çalışmıyo diye aldılar biz nelerden faydalabiliyoruz benim hiç bilgim yok

Üye
    number Avatarı

Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bayram mert arkadaşım şimdilik senin soruna yanıtım şu ; bizlere tek böbreklilere ne ekmek var nede su çünkü biz sağlamız arkadaşım biz fişek gibiyiz bizden ne fizike dayalı sporcular çıkar. İşte devlet bizi böyle görüyor. O Yüzden Tabiki Ne Gibi Haklara Sahip Olduğunu Araştır Araştırma Demiyorum Ama Ben Hala Bir Sonuç Elde Edemedim Belki Senin Diğer Böbreğinde Taş Olması Durumu Değiştirebilir.

Üye
    pitonali Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MARS;

Mars ve değerli arkadaslarım,bende 4 aydır diyalize giriyorum ve diyaliz okadar korkulacak bi şeydeğil,inanın ben sevinerek giriyorum .cunkü, ya bu hastalığımın şifası olmasıydı ya daha kötü hastalıklara yakalansaysık bu bize yüce Allahın lutfu,Allah herkese acil şifalar versin.

Üye
    kariss Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay deniz
    Son Giriş
    10.08-2012
    Saat
    11:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar herkeze geçmiş olsun.Bende 6 yaşında geçirdiğim bir kaza sonucu tek böbreğimi ve dalağımı kaybettim.26 yaşına kadar hiçbir sıkıntı yoktu fakat bir anda diğer böbreğimde sorun oldu 20 gün ıdrar çıkışı olmadı ve 3 kez dialize girdim.Çok şükür şimdi hiçbir sıkıntım yok ama hayata 1-0 geriden aşlayarak yaşıyoruz.Size tek önerim bolbol düzenli olarak su tüketmeniz ve vücuda zararlı şeylerden uzak durmaya çalışmanızdır.Bizim gibi binlerce kişi tek böbrekli yaşamaya çalışıyor devlet tek böbrekli birine hiçbir imkan tanımıyor illa diyalız hastası olup herşey bittikten sonra el atıyor.Ama iş işten geçmiş oluyor.Tek böbrekli olupta rapor almak için uğraşanlar var ise buraya yazsın neler gerek ve sonuç ne? Şimdiden herkeze sağlık lı günler yaşamanızı temenni ediyorum.Hayattaki en önemli şey vücut sağlığı en ufak ufacık bir grip enfeksiyonunda bile nasıl insana hiçbirşey tat vermiyorsa para pul bahane yaşamak sağlıklı yaşamak şahane asıl mesele ''SAĞLIK''

Üye
    halil38 Avatarı

Gerçek Adı
    halil özer
    Son Giriş
    15.09-2011
    Saat
    15:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benimde tek böbrek şuan 37 yaşındauım doğuştan böbreğin biri yok bunu öğrendiğimde 33 yaşındaydım şimdilik hiç bir sorunum yok inşallah olmaz olan arkadaşlarada allahtan acil şifalar diliyorum

Üye
    number Avatarı

Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Aslında kariss İsimli Arkadaşın Düşündüğü Gibi Birbirimize Destek Amaçlı Bu Konuyu Ve Benzer Konuları Açıyorum, Nasıl Sağlıklı Yaşamaya Devam Ederiz Kaçınmamız Gereken Konular Var mı? Gibi Tartışalım Yapalım İstiyorum. Böbreği Basit Birer Organ Olarak Görenler Var Sadece Tuvalete Çıkmamızı Sağlıyor Gibi Algılayanlar Var, Bu Kişiler Konuyla İlgileri Olmadıkları Halde Açtığım Konulara Musallat Olup Saçma Saçma Konuşmalar Yapıyorlar. Bir Kişinin Bizim Konumuzla İlgili Pozitif Duygular İçerisinde Olarak İlgisi Yoksa Konuya Dahil Olmasın. Ben Halimle Dert Yanmıyorum Benim Derdim Gerçeği Doğruyu Araştırmak Hayatta Bir Şeyleri Düşünerek Anlayarak Ve Bilerek Yaşamak. Başkalarının Senin Durumun Şu Sen Böyle Yaşarsın Diyip, He Ölemi Tamam Diyip Onun Düşünce Yapısında İlerlemek Değil.

SAVUNDUĞUM KONULAR:

1. Böbrekler Sadece WC Ye Gitmeye Yaramazlar Vücutta Çok Önemli Dengeleyici Unsurları Mevcuttur. Dolayısı İle Basit Değillerdir İnsan Doğduğunda 2 Tane Olarak Bulunuyorsa Vücutta Demekki Biri Fazlalık, Gereksiz Değil. Kilo Takıntısı Olan Hanımlara Size Çok Güzel Bir Tavsiyem Var Böbreklerinizden Birini Çıkarttırın Atın Mı? Diyelim 150 gram Az Değil. Gemiden Yük Olmasın Diye Denize Malzeme Atanlar Gibi İnancımız Sağlamsa Eğer Allahın Herhangi Bir Organımızı Fazlalık Olsun Diye Vucudumuza Koymayacağını Biliriz.. Niye iki Gözümüz Var Biri Zaten Bu İşi Görüyor İşte Öyle Değil İki Gözle Dünyayı Görmek Var Tek Gözle Görmek Var. Tek Gözünüzü Korsan Gibi Kapatıp Bir Gün Gezin Bakalım Denemesi Bedava. Ha Alışırsın Bir Müddet Sonra Ama Alışmaya Mecbur Olduğun İçin Alışırsın Gereksiz Bir Organmış Diye Değil. Evet Tek Böbreklede Yaşanıyor Ama Hayatta Bitakım Hayalleri Olan İnsanlar İçin Kalbi Sökülmüş Atılmış Gibi Hayatına Büyük Bir Darbe Almış Gibi Vuruyor Yerden Yere.. Şimdi Yine Herkesin Hayali Var Seninki Neki Diyecek Arkadaşlar Olacak Bende Diyorum Ki Herkesin Hayali Farklıdır Birinin Hayali Tek Böbreklide Olsa Yapabileceğin Cinstendir Birinin Değildir. Belki Birinin Hayalide Hayatta Hiçbir Zaman Yapamayacağı Cinstendir ''Sağlıklıda Olasa''.. Ruh Haliyle Pisikolojiyle İlgilidir Çoğu Şey..

2. Bu Siteden Sevgili Oturan Boğa İle Yazışmalrımdan Öğrendiğim Bi Konu Var Sakatlık Statüsü İle İlgili 2006 Senesine Kadar Tek Böbreği Sağlıklı Olan Ama Birini Yitirmiş Olan Kişilere Bu Hak Tanınıyormuş. Ama Bu Oranlar O Tarihte Değiştirilmiş. Nedir Yani Durup Dururken Değiştiriliyo Oranlar Sanki Yapay Böbrek Üretilmişte Herkes Makul Fiyata Alıp Takabiliyormuş gibi Yani Ne Değiştide Bu Oranlarla Oynandı? Bu Konuyu Araştırıyorum Halen Takip Edyiorum.

3. Herkesin Hayatı Kendine Herkes Başına Geldiğini Yaşar Kimsenin Hastalığını Rahatsızlığını Küçümseme Derdim Yok Aksine Yukarıda Verdiğim Örneklerdeki Gibi Önemsiyorum.. Ben Sağlıklı Bir İnsanım Şükürler Olsunki. Bu Araştırmalarım Çamabalarım Durumu Benim Gibi Olanlardan, Daha Ağır Arkadaşlarımın Gözüne Batmasın, Konuya Dahil Olup Yahu Senin Neyin Varki Benim Buyum Var Komşumun Şusu Va Senin Durumun Onların Yanınıda Hikaye Tarzında Yazılar Yazmasın. Herkesin Durumuna Sadece Fiziksel Olarak Bakmayın Ruhsal Pisikolojik Boyutlarıda Var O Yüzden Daha Hassas Olunması Gerektiği Taraftarıyım. Bir kişinin Parmağının Ucu Kopabilir Ama Sen o Kişiye Alaycı Bir Şekilde Ne Olmuşki Benim Kolum Kopmuş Demeyin.

Benim Önem Çekmek İstediğim Konu %40 Sakatlık Oranı İmkanından Faydalanmak Belli Bir Sigorta Süresi Ve Pirimi Ödendiğinde Erken Emekli Olabilmek Bu Anlamda kendim Gibi Olanları Toplamak Bu Konuyu Araştırmak Arkasında Olmak..

Herkese Saygılar Sevgiler..

Üye
    elif özcan Avatarı

Gerçek Adı
    -elif-
    Son Giriş
    23.12-2011
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    cyprus(KIBRIS)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben varım..doğuştan sol böbreğim yok 19 yaşındayım 16 yaşındayken öğrendim tek böbrekli olduğumu..öğrendiğimde çok ağlamıştım ama şimdi şükrediyorum Rabbime başka daha kötü bir hastalığım olmadığı için..herkese acil şifalar diliyorumm..

Üye
    huseyin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin göktan
    Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende 8 yıldır dialize girdim ve annem sagolsun onun böbreyi ile saglı ma kavuştum

Üye
    nazanq Avatarı

Gerçek Adı
    nazan
    Son Giriş
    25.11-2011
    Saat
    21:46
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam aranıza yeni katıldım ben spina bifidalıyım ama çok şükür hiç ameliyatım yok, kese kendiliğinden yok olmuş falan filan anlatırdı ailem, yıllaaar sonra dr gittim tek böbrekli olduğumu öğrendim tesadüf ama çok şükür sorun yokmuş, şimdilik gayet sağlıklıyım dilerim bütün herkes benim gibi sağlıklı olur.

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

arkadaşlar ben bu bakış açısını bir türlü anlayamadım gitti hayati organlardan biri yok ve bu çok normal gibi görenlere sesleniyorum tek böbrekle yaşamayı denedinizmio zaman bizleri anlayamazsınız bi kere çabuk yorulursunuz tansiyonunuz yükselir bir böbrege yük binmesi sonucu agrı ve kanama olur bir işte çalışmanız yada uygun iş bulmanız zordur çünki fazla yorgunluk soguk algınlıgı ve terlemek olumsuz olarak etkiler saglıgınızı bir böbrege150 yıl ömür ilginç doğrusu

Üye
    efegenc Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    03.10-2015
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birinizde hayırlı bsy dıyın ya.siz varya adamı ıntıhar ettırırsnz.herkez gıbı bende memnun degılım bu durumdan.daha 20 yasındayım ve 70 milyon ınsanda binlerle sayılabılecek azlıkta bı hastalıga yakalandm.ınsan ıster ıstemez nıye ben?? diyor haliyle.bı omurde korkuyla gecermı ya heran kaybedebılırım olan tek bobregıde tekrar dıyalıze gırerım korkusuyla yasanırmı.neyse herkeze acıl sıfalar.

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    30.07-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    efe az dikkatle rahat yaşa..dert sıkıntı tum iç organları etkiler unutma...keyfine bak bıraz dikkatli ol yeter...sakınan göze çöp batar...içki sigara ve özellikle sakatattan uzak dur...buna salam sosis vb. dahil...kafana birsey takmaa bende tek böbrekle hemde nakilli olarak yaşıyorum hayatı oldugu gibi yaşayın

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon