Sayfa 9 / 35 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 512 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ayseoner Avatarı

Son Giriş
    30.01-2016
    Saat
    03:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hiçbir ilaç kullanmıyorum.14 ay kadar streoit aldım.çok yavaş bırakılıyo biliyosunuz.kemik erimesi için ilaçlarım vardı onlarda bitti.80 dozaj deltacortille başladım 6 ay gün aşırı aldım sonra 15 günde 5 5 dozajı düşürdüm bitti.mide için famodin almıştım.inşaallah bidaha hiçbirine gerek kalmaz.herkes için bu dileğim.ama anlayamadığım herkes farklı tedavilerden ve ilaçlardan bahsediyo nadir bir hastalık olduğunu biliyorum ama yinede bilemiyorum neyse...gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim

Üye
    cem24 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2009
    Saat
    09:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyilik;
    Benim kardeşimde bu hastalıktan almanyadan bahsetmişsiniz tedaviyi yapan hastanenin bilgilerini verirseniz götürüp şansımızı denemek istiyoruz eğer iyi sonuçlara ulaşırsak buraya yazarım. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    iyilik Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cem24,

öncelikle çok geçmiş olsun. Ben orada tedavi görmedim sadece raporlarımı gönderip bilgi alışverişinde bulundum.

Kök hücre için x-cell center a ( Ana Sayfa ? XCell-Center ) raporlarımı gönderdim. Sitede Türkçe sayfalarda olduğu için rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Raporları gönderebileceğiniz form (İletişim bilgileri (bölgesel ve ulusal) ? XCell-Center) sitede bulunuyor.

Ama bu hastalığı tedavi edebildiklerini söylemiyorlar; eğer periferik değilde merkezi polinöropati ise deneyebileceklerini belirtiyorlar.

Üye
    ayvalık Avatarı

Son Giriş
    11.10-2010
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle uzun bir zaman olamadığım ve sizi merakta bıraktığım için özür diliyorum.Geçmiş olsun,lütfen kendinize dikkat edin.Bana gelince,birkaç ay önce soğuk algınlığı atlatmış olmam metabolizmamı tamamen bozdu,hastalıkta geri seviyeye ulaştım.yorgunlukla beraber spor yapmamak,anlayışsız okul idarecileri(haftada 2 gün nöbet yazıyorlar ki ben rapor alıp tutmamama rağmen takışıyoruz,rol yaptığım sanılıyor)açıkçası bu tarz insanlarla muhattap olmaktan çok bunaldım.sonuç olarak,6 aylık ivig tedavim kasım da dolmasına rağmen ilerleme olmadığı için bir 6 ay daha devamına karar verildi.bu arada 2 ayağıma kullandığım afolar yaralara ve ağrılara sebep oldu.doktorumun önerisi üzerine 2 tane safo ısmarlandı 2200 tlcik...26 aralıkta sanırım avrupadan gelmiş olacak...moralman ve tahmin edersiniz ki maddi yönden göçmüş durumdayız Allah beterinden saklasın diyorum,herkese acil şifalar diliyorum,selamlar...

Üye
    samuel Avatarı

Son Giriş
    28.05-2010
    Saat
    21:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese slmlar.ben 19 yaşındayım yaklaşık 3 ay önce başladı rahatsızlıgım ege üniverstesnde polinöropati teşhisi koydular.6gün serum şeklinde kortizon aldım ve şimdi oral yoldan devam ediorum ilk zamanlar adım dahi atamıcak durumdaydım ama şu anda eskiye nazaran çok daha iiim.aklıma takılan şeyse bu hastalık bende yada bizlerde bi ömür boyu kalcakmı yda belli bi süre tedavi uygulandıktan sonra hastalık biticekmi? cvp ve görüşlerinizi bekliorum

Üye
    iyilik Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili huzun ve ayvalık, öncelikle çok geçmiş olsun.

Bende iyi yönde bir gelişme olmadığı için yazmak istemedim. Aksine, kötüye gidiyorum. Havalar iyice soğuduğu için İstanbul serüvenimi de ertelemek zorunda kaldım. Soğuklar beni çok etkiliyor...

Değerli samuel;

aramıza hoşgeldin kardeşim. Tedavini aksatma, kilo alırım diye veya başka sebeplerden dolayı endişelenip ilaçlarını almayı ihmal etme. Başında bu hastalığı kontrol altına almayı başarırsan hayatını daha kaliteli sürdürürsün. Kendini bırakırsan...

Hepinize sevgiler, saygılar.

Üye
    ayvalık Avatarı

Son Giriş
    11.10-2010
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

huzun;
    sevgili hüzün yazılarınızdan büyük moral alıyorum.size teşekkür ederim.hayat kudurmuşçasına akan bir ırmağa benzer,insanoğlu ise bu ırmağın azgın sularında yolculuk yapan bir dal parçasına...bizim de bu yolculuktaki bir sınavımız cıdp mış,dilerim hepimiz üstesinden geliriz.tahmin edersiniz ki 1 senedir tam sağlığa kavuşamamak demoralize etti beni.ama,hayat herşeye rağmen devam etmekte,yazgı neyse yaşanmakta...dilerim herkes gönlünden geçirdiği gibi sağlık ve mutluluk içinde yaşar...sevgilerimle...

----------

samuel;
    öncelikle aramıza hoşgeldin.öncelikle moralman çok güçlü ol,bu hastalıkta erken teşhis ve tedavi çok önemli.senin hastalığının tanısının konulmuş olması büyük bir şans.fakat,kortizon alırken tuz-şeker-kola içeren yiyeceklerden lütfen uzak dur.süt ve süt ürünlerine,meyve sebzeye ağırlık ver.bu hastalıkta en önemli etken fizik tedavi,antremanlarını sakın aksatma!yaşın çok genç olduğu için üstesinden gelirsin.bağışıklık sistemin çökük olduğu için soğuk algınlığı,grip,nezle olmamaya bak,bu hastalığının seviyesini malesef geriletir.sorunun cevabına gelince,bende sorguladım bunu ama ms hastalığı gibi bir hastalık bizimkisi zaman zaman ataklarla kendini hatırlatacak uyuz bir hastalık bu.vücut direncin ne kadar iyi olursa onu yenersin,direncin düştüğünde o da sinsi sinsi belirmeye başlar.iş sende ve doktorlarında bitiyor.sürekli cidp olmak ya da olmamak?ivig kullanmayı düşünmez misin?sevgiler........

Üye
    samuel Avatarı

Son Giriş
    28.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İYİLİK ,öncelikle sana yanıt verim zaten kilom fazla deil yani o bakımdan sorun etmiorum kilo almayı yani bnm işime bile gelio ) ilaçlarımı düzenli kullanıorum zaten adıda deltacortil sanırım öle bişiler bilgin varsa bu hap hakkında bnmle paylaşırsan sevnrm şimdedn tşkler?

AYVALIK ,sanda tşk ederm.evet moralin çok etkisi var bu hastalıkta yani btn hastalıklarda öle ben moralimi hep yüksek tuuttm aslında şu an iii olmamın bi nedenide bu olarak düşnüorum.malesef tuz şeker yemiorum bu biraz koyuo adama ama alaıştım sayılır artık.yiyecklern asıl tatlarıda güzel yani ivig meselesine gelnce ege ünverstesnde bana verceklerdi o ilaçtan ama ilk olarak kortizon verildi etkisini gösterncede ivig verlmedi yani pek bi bilgimde yoktu hastaneeyken,şu an sadece ayaklarımda elektrklenme ve birazda uyuşma var eskye göre çok iiiym o ivigi alınca bu uyuşmalada geçermi acaba şimdiden tşk ederm moral herşyn üstesnden gelr gerçkten ben bu hastalıgı tamamen yenecgme inanıorum herks böle düşnsn şimdi halı saha maçına gidicem düşünün artık koşamıorum fazla ama gidicem yinede sevgler...

Üye
    iyilik Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deltacortil i hiç duymadım

Üye
    samuel Avatarı

Son Giriş
    28.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya tam isim nasıl yazılıo aklımdan bilmiorum okunuşunu yazım istersenz deltakortin öle bişi yani 65 mg alıorum hergün 13 tane oral yoldan o şekilde birde gökçek iksirimi ne varmış bu hastalığa iii gelen bilginz varsa paylaşırsnz sevnrm şimdedn tşkler

Üye
    ayseoner Avatarı

Son Giriş
    30.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deltacortili 80 mg başladım yani 16 tane içiyodum 3 ay gün aşırı 3 aydan sonra 15 günde 1 tane azaltarak bitirdim tabii birçok yan etkisi oldu ama olsun çok iyiyim şükürler olsun soğuk havayı sevmiyo bu hastalık ne dinlenmeyi ne de yorulmayada gelmiyo arkadaşlar ben plazmaferez oldum çok iyi geldi doktorlarınıza danışın uğraşmayın ivig falan kan değişimi yani bir bakıma kanın temizlenmesi gibi bişey çok faydasını gördüm doktorlarım ve hastahanem iyiydi tavsiye ederim şuan hiçbir ilaç almıyorum % 95 iyiyim bide fazladan 18 kilom olmasa herkes benim gibi olur inşaallah çünkü çok zor bir hastalık başkasına bağımlılık yapan bir illet annem olmasa napardım bilmiyorum herkese şifalar

Üye
    farukdumlu Avatarı

Son Giriş
    27.12-2014
    Saat
    14:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm kader arkadaşlarım herkese geçmiş olsun
    ben doğuştan polinorapati(paraparezide var) hastasıyım.24 yıllll.git gide kötüleşen gençliğimi çocukluğumu elimden alan kansız.kardeşimde öyle.hacattepe+balcalı+ankara araştırma.........sonuç:YORULMA.EVİNE GİT SONUNU BEKLE.evet şakam yok.proplemlerim:merdiven korkuluklarından tutunarak çıkyorum.kaldırımlara baston desteğiyle çıkıyorum .gözüm kapalı yürüyemem.koşmanın ne demek olduğunu bilmiyorum.uzun süre yürümek benim işim değil..

TAVSİYESİ OLANLARIN TAVSİYELERİNİ BEKLİYORUM.SAYGILARIMLA

Üye
    ayseoner Avatarı

Son Giriş
    30.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun.geçmiş yazılarımı okuyun vesile olabilirim inşaallah

Üye
    iyilik Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun sevgili kader arkadaşımız, farukdumlu

aynı hastanelerde sürünmüş biri olarak aldığımız cevaplarda aynı malesef

İlk tavsiyem doktorların bu acımasız tavırlarını kafana takmaman. Aynılarını ve daha beterlerini bana da söylediler...Ellerinden birşey gelmiyor (daha doğrusu: "nasıl olsa para geliyor ne gerek varki araştırmaya..." diye düşünüyorlar oturdukları yerden bizleri sömürüp para alıyorlar) ve bizi bu şekilde umutsuz bırakıyorlar. Ama kuldan ümit kesilsede Allahtan umut kesilmez. UNUTMA !

Sana tavsiyem; kendini çok yıpratmadan bol bol hareket yapman ve bizlerle iletişim halinde kalman. Sakın kendini bırakma ! Moralini yüksek tut, şükretmeye çalış. Beterin beterlerleri var.
    Selamlar.

Üye
    farukdumlu Avatarı

Son Giriş
    27.12-2014
    Saat
    14:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    herkese çok tşk ederim.sağolun.iyiki varsınz.

Sayfa 9 / 35 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.11-2010, 12:31

Başlığın Etiketleri