Sayfa 7 / 41 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon
Toplam 603 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gökkuuş Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    22.03-2013
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar herkeze şu mübarek günlerde şifa diliyorum ben de cıdp liyim bir ay önce agrılı bir atak geçirdim ilaçlar agrımı dindirdi ama şu halsizligi atlatamadım ama genede cok şükür . bazen bataryam tek cizgi kalsada savaşmadan yenilmeyecegim moral cok önemli bu hastalıklarda lütfen hiç kimse umidini kesmesin .en önemlisi morali yüksek tutmak..hayırlı ramazanlar..selamlar

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    22:39
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

malesef tedavisi yok dedi doktor sadece ağrılar için lryica adlı ilacı kullanıyorum

yakups;
    geçmiş olsun,dilerim biran önce sağlığınıza kavuşursunuz.bildiğim kadarıyla benzer bulgular göstermekle beraber,kalıtım yoluyla geçen bir hastalık sizinkisi,tedavinizi oluyorsunuz değilmi?ne durumdasınız şu an?

Üye
    ayvalık Avatarı

Son Giriş
    11.10-2010
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

huzun
    öncelikle gecikmeli merhaba diyorum,bilgisayarımda bir sorun vardı;ancak çözülebildi.ısırganotu hakkındaki yazınızı gözyaşları içinde okudum Allah,evlatlarınızı size,sizi sevdiklerinize bağışlasın.yazılarınız gerçekten moral oluyor bana.Allah bütün hasta arkadaşlara şifalar versin.ben görevime başladım ama çok yoruluyorum.okuldan(öğretmenlerin yarım günlük seminer döneminden)döndükten sonra oğlumla beraber neredeyse 3 saat uyuyorum.enerjim bitti gibi,sağ ayağımdada ilk kez ağrı duymaya başladım,sanırım kortizonun kesilmeye başlamsından olabilir,ama buna rağmen oğlum beni ayakta tutuyor.sol ayağmda afo kullanmaya gerek kalmadı.evde afo kullanmıyorum,yinede bugünüme binlerce şükür...en azından oğlumu kucağıma alabilmek dahi en güzel duyguymuş...torununuzu benim için koklayın...görüşmek üzere,sevgiler-selamlar

Üye
    ayvalık Avatarı

Son Giriş
    11.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne demek?Sizden sıkılmam mümkün mü ?Bu sayfa sayesinde sizi sanal olarak tanımış olmaktan o kadar mutluyum ki...yazılarınızdan güç ve moral alıyorum ;size çok minnettarım.hastalık konusunda en bilgisiz,en umutsuz zamanlarımda bana yazdıklarınızla çok destek verdiniz.istanbula tedavi olarak gelmem adına karar vermemde belki farkında değilsiniz ama ;etkili oldunuz.size çok teşekkür ederim.inanın imla kurallarına uyup-uymamak hiç önemli değil.gönülden gönüle kurulan köprülerin sağlam olması yeterli.belirttiğiniz gibi çocuklar çevrelerine pozitif enerji dağıtıyor.bu zamana kadar ben bu enerjiyi öğrencilerimle yaşarken,bebeğimle daha değişik bir duygu tattım,sizin gibi torun sahibi olmak ,yavrunun yavrusunu sevmek duyguların en ötesi olsa gerek...Allah bağışlasın.yaşama enerjimi ben o masum ,melek yüzlere borçluyum.AN hayatımızda çok önemli,dediğiniz gibi çocuğumla her geçen anı dolu dolu yaşamaya çalışıyorum.inanın beni duygulandırdınız.yanlış anlamazsanız,belki okumuş olabilirsiniz ama,bana hastanede moral verip 2 günde zevkle okuduğum 'Elif ŞAFAK-Aşk' adlı kitabı okumanızı öneriyorum...hayata bakışımı değiştiren kitaplardan birisidir diyebilirim.sizi de etkileyen bir kitap olmuş muydu?bu arada sizin durumunuz nasıl?Afo..vs kullanıyor musunuz?görüşmek üzere...herşey gönlünüzce olsun...

Üye
    ayvalık Avatarı

Son Giriş
    11.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanıyorum.Konya ve mevlana hazretlerini ziyaret etmek en büyük arzum,bu zamana kadar bana nasip olmadı...bir ailenin denizinde damla olmak?ne güzel bir tabir...görüşmek üzere sağlıklı günler dilerim...yazıma çok sevdiğim bir sözle son vermek istiyorum 'BENİ Bİ BEN BİLİRİM,BİR DE YARADAN.BANA BİR BEN LAZIMIM BİR DE BENİ ANLAYAN...Hz. Mevlana'

----------

gökkuuş;
    teşekkür ederim,geç cevap yazabildim ancak,doktorum ıvıg dışında imuran adlı ilacı 1 sene kullanacağımı söyledi.tedaviyi kesersek,her an herşey olabilirmiş.Ben bu günlerime şükrediyorum.dilerm siz de iyisinizdir.sağlıklı günler dilerim...selamlar

Üye
    nihan00 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2017
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

merhaba arkadaşlar sitedeki arkadaşların ve sizlerin kadir geceniz mübarek olsun sağlık ve sıhhat dilerim sevgiyle kalın

Üye
    ayvalık Avatarı

Son Giriş
    11.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nihan00;

size ve tüm arkadaşlarahayırlı kandiller diliyorum.açıkçası sizi merak ediyordum.durumunuz nasıl?açmış olduğunuz başlık sayesinde rahatsızlığım hakkında bilgiler edindim.size teşekkür ederim...sevgiler

----------

huzun;

öncelikle merhaba hüzün,cevabınız için teşekkür ederim.dilerim daha da iyi olursunuz.kitabı beğendiğinize çok sevindim dediğiniz gibi ben de okuduğum kitabın filmini seyretmekten hiç keyif almıyorum.çok naziksiniz,şimdiden bayramınızı kutlar-tüm arkadaşların da-sevdiklerinizle sağlık,mutluluk,huzur dolu nice nice bayramlar geçirmenizi dilerim.hoşçakalın...

Üye
    gökkuuş Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    22.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar .önce hepinize selamlar yaklaşık bir hafta önce tekrar kontrole gittim.doktor bana emg yapacagını kötü cıkarsa da kortizon verecegini söyledi.artık ıvıg serumunu sgk karşılamıyor ya parayla alınacak yada kortizon alacaksın dedi inanın canım cok sıkıldı bundan haberi bilgisi olan arkadaş varsa lütfen yazabilirmi .ıvıg cok pahalı bildigim kadarıyla neyse hepinize tekrar selamlar ... görüşmek dilegiyle..

Üye
    ayvalık Avatarı

Son Giriş
    11.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gökkuuş;
    öncelikle geçmiş olsun.moralinizi lütfen bozmayın.sizi yanlış yönlendirmek istemem ama,siz yine de iyi araştırın.bildiğiniz gibi bana ivig uygulanıyor.özel sigorta bazen sorun çıkarabiliyor bu durumlarda,doktorum bana 2 ay önce sorun olursa sgk dan karşılayacağız demişti.malesef ivig in kutusu 2000 tl.ben şunu da belirteyim,kortizonda kullanıyorum şu an azaltılmakta miktarı ve gayet iyiyim.önemli olan iyi bir doktorda bulunmanız ve kortiznun yanlış kesilmemesi...lütfen üzülmeyin..sevgiler

Üye
    gökkuuş Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    22.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle cok teşekkür ederim .ben gata haydarpaşada tedavi oluyorum ordaki doktorum söyledi ama araştıracagım mutlaka.kortizonu ankarada beş gün serum şeklinde vermişlerdi fakat sonra yan etkileri olur diye ıvıg verildi.şimdi atak geçirdikten sonra yine deneyeceklerini söylediler bayram sonrası başlanacak .sizede inşaallah ivig cok cok iyi gelir.sevgiler ...

Üye
    iyilik Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim gittiğim doktor "senin hastalığının nedeni belli olmadan ivig uygulayamayız" dedi .
    ivig kullanan arkadaşlarım, hastalığınızın nedeni belli mi?

Üye
    iyilik Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de bilemiyorum neden uygulamadıklarını; ilacın çok pahalı olduğunu ve deneme amaçlı bile olsa uygulamayacaklarını söylüyorlar . Şansızlık mıdır nedir ben de anlayamıyorum. Doğru kişilere ulaşamıyorum sanırım. İstanbul fikri ise şuan bana oldukça zor görünüyor. Aslında içimde kalan son umut kırıntılarının oraya gelince yok olmasından da korkuyorum. Şu durumda herkese tek tavsiyem ANKARA daki doktorları kesinlikle denememeleri ! Hepsi birbirinden paragöz ve acımasız...

Ayrıca, yazmadan geçemeyeceğim; sizden etkilenip hemen Elif Şafak' ın AŞK adlı kitabını edindim

Üye
    gökkuuş Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    22.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun ben ankarada 6 ay [bir ay arayla]ivig kullandım.fakat tüm tahliller yapılıp teşhis konulmadan verilmiyor bildigim kadarıyla birbirine cok benzer hastalıklar var.bende cıdp hastasıyım sizde bir an önce hastalıgınızın teşhisi için gerekli olanı yaptırın araştırın diyorum da ben bile hala işin içinden cıkamadımdaha hastalıgımın gidişatını bana dogru dürüst acıklamadılar bile sagolsunlar bende burada benim gibi arkadaşlar ile yazışarak daha fazla şey ögrendim desem yeridir neyse fazla uzatmadan kendinize iyi bakın ne olursa olsun her işin şifası moral[tecrübe ile sabitdir]neşeli mutlu kalın inşallah ...selamlar....

Üye
    ksklee_caan Avatarı

Son Giriş
    26.09-2009
    Saat
    13:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ksklee_caan@hotmail.com kardesım nöropati hastası bıraz bılgı verırsenınz lütfen

Üye
    ayvalık Avatarı

Son Giriş
    11.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle merhaba,ben de sizin gibi umutsuzdum istanbula gitmeden önce,ama hayatımda keşkelere izin vermek istemediğim için yanlış bir deyim olsa da SON ÇARE olarak gitmiştim.Şuanki durumumdan kötü olsaydım kafamda soru işaretleri ve acabalar kalmayacaktı.Fakat ben iyi ki diyorum.Sizin de niçin böyle olmasın?Dost acı söyler ama,bence zaman kaybederek umudunuzdan ziyade hastalığımız malesef akut(hızlı ilerleyen durumda) olduğu için zaman kaybediyorsunuz.ben,öğretmenliğe döndüm.Gerçi bu sene sınıfım olmayacak ama inanıyorum ki seneye daha iyi olacağım.demek istediğim aslında şu;şartlarınızı bilemem ama,Ankara dışına çıkarak en iyisini yaparsınız.malesef bu hastalığın ivig dışında bir tedavisi yok.en son tedavi olarak da çok pahalı ve riskli olduğunu duydum plazmaferez adlı bir uygulama var.çevremde yeni tanıdığım bir meslektaşım,doğumda omurilik felci olduğunu belirtti.Ama ne çabalarla sapasağlam duruma gelmiş.Bütün arkadaşların belirttiği gibi,tüm hastalıkların ilacı MORAL!Lütfen moralinizi bozmayın.hastalığınızın sebebini öğrenmekten çok,tedaviyi geciktiren ve moralinizi bozan o doktorları HİPOKRAT yeminine bağlı kalmadıkları için herkesin huzurunda kınıyorum.selamlar......

Sayfa 7 / 41 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.11-2010, 12:31

Başlığın Etiketleri