TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 50 / 50 İlkİlk ... 404647484950
Toplam 739 mesajın 736-739 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cemil84 Avatarı

Gerçek Adı
    CEMBAX
    Son Giriş
    10.09-2020
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Uyuşma ve yanmalarının olmamasına sevindim.Peki yürürken sorun yaşıyomusun?Düşük ayak oluştu mu?

Üye
    strazyevsk Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    4

Merhabalar;
    Bana 5 yıl önce emg testi ve mr sonuçları ile polinoropati teşhisi kondu kesin tanı için belden sıvı alınmasını istediler.
    Hastane bir kaç ay sonraya gün verdi o ara şikayetlerim azalınca gitmedim belden su alma olayına.

Ayrıca ilgilenen nörologda kalıcı bir tedavisi olmadığını söylemişti.

Benim merak ettiğim husus kimisi aileden genetik, kalıtsal olduğunu söylüyor, kimi ise sonradan yaşanan bir kaza ya da tramva sonucu ortaya çıkabilir diyor.

Ben ciddi bir kaza geçirdikten 1 sene sonra bu belirtiler bende başladı, başıma aldığım sert bir darbe sonrası işitme kaybı ile birlikte uyuşmalar peydah oldu.

Yani kaza sonrası sonradan oluşan polinoropatinin bir tedavi yolu varmıdır bunu merak ediyorum.
    Burada bir çok kişi kalıtsal olduğunu ıvıg isimli ilaç dışında bir tedavi olmadığını yazmış.

Bu geçen 5 yıl içerisinde elimden geldiğince egzersiz, spor vs yapmaya çalıştim, spora ara verdiğim dönemlerde uyuşmalar, ağrılar artı gösterdi.

Bilgisi olan arkadaşlar, aydınlatırsa sevinirim

Üye
    Dry34 Avatarı

Gerçek Adı
    Derya Altınoluk Kurn
    Son Giriş
    21.09-2020
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yakups Mesajı Gör
    @RAİF KEMAL TANER Benzer durumda bana %40 verdiler.
    Merhaba
    Antilikozan spondilit boyun fıtığı bel fıtığı karpal tünel sendromu var. 2 yıldır ellerim uyuşuyor. 1 yıldır ayaklarım karıncalanıyor. Romatoloji beyin sinir cerrahi arasında gidip geliyorum. polinoröpati teşhisi kondu.hangisi etkiliyor bilmiyorum.

Üye
    Calikusu Avatarı

Son Giriş
    21.09-2020
    Saat
    00:52
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar uzun bir süre sonra merhaba güncelleme yapayım... 6 doz ivig tedavisi aldıktan sonra artık etki etmemeye başlayınca bıraktım. Şansımı bir de Balcalı Üniversite hastanesinde denemek istedim. Doktorum Prof. Ayşe Filiz Koç ve dünya tatlısı harika bir doktor benimle çok ilgilendi sagolsun. Beyin mr ı çektirdim temiz çıktı yine emg ile hastalık netleşti ve bir süre kortizon hapı kullandım ilk günlerde baya iyi gelmişti dozunu gittikçe düşürdük. Doz düşünce etkisi de kayboldu ilaçların tek etkisi bagışıklık sistemini baskılamak. Çünkü bagışıklık sistemimiz kendi sinirlerimizi düşman olarak görüyor, saldırıyor ve tahribatına yol açıyor. Doktorum bir de genetik tahlili istedi bir sürü tüp kan verdim ankaraya gönderdiler. Yaklaşık 3 ay sonra geldi sonuçlar ve dna da bir gen mutasyona ugramış ondan oluyormuş bendeki bu durum. Velhasıl genetik dedi ve çok emin olmadıgı için bir kere daha yaptırmak istedi testi. Şu korona illeti biterse tekrar kan vermeye gideceğim. Son olarak insanların şaşkınlıkla Aaa sen sekiyor musun diye sormasından nefret ediyorum! E görüyorsun ki sekiyorum daha niye soruyorsun!! Bu hastalık benden önce psikolojimi sonra öz güvenimi aldı. Öyle ki tamamen salmış durumdayım kilom desen aldı başını gitti..Bir patates soymak bile işkence resmen..Kabullenmek zor ama başka çaremizde yok sanırım..

Sayfa 50 / 50 İlkİlk ... 404647484950

LinkBacks (?)

1. 07.11-2010, 12:31

Başlığın Etiketleri