TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 48 / 48 İlkİlk ... 384445464748
Toplam 719 mesajın 706-719 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deathless Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    347
    Verilen Beğeniler
    176

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bana da beyin kanamasına bağlı tanımlanmış polinoropati teşhisi konmuştu,bu hastalığın çok çeşidi var ve en önemlisi diyabete bağlı olanı okuduğum kadarı ile,ve de kesin bir tedavisi de yok yemeye içmeye dikkat ve egzersiz spor ilk önerilenler..ben de şu an yanma batmalar azaldı ama elektrik çarpası hissi halen devam ediyor...bu hastalıkla ilgili de vucutdan sıvı alınmasını da ilk defa duyyorum açıkçası.

Üye
    strazyevsk Avatarı

Son Giriş
    05.12-2019
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    4

@çirkin
    evet spora tekrar başlayacağım, bir de beslenme konusunda neleri yememeliyiz ve neleri bolca tüketmeliyiz ?
    kahve, şeker vs elimden geldiğince tüketmiyorum .
    bu hastalığı iyi ve kötü etkileyen yiyecek, içecekler nelerdir biliyormusunuz ?

Üye
    joker66 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2019
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    YOZGAT
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    slm forum ben 45 yaşındayım çocukluğumdan beri bel ve ayaklarımda kramplar ve ağrılar ara ara olurdu eskiden hastaneler donanımlı değil kırsal ilçede olunca tahmini tanı kireçlenme veya bel fıtığına yormuşlardı taki 4 yıl öncesine kadar sol ayak baş parmaklarım yavaş yavaş uyuşmaya başladı sol kolumda halsizlik başladı sonra tökezlemeye başladım ilçe ve ilde gitmediğim dr. kalmadı kimi omurilik daralması kimi bel fıtığı dedi 2 .kez bel fıtığı amaeliyat masasından kalktım hiç bir dr bana bel fıtığının belde ağrı yaptığını ancak sol ayak ve ele kesin bir şey söylemediler rabbimin yardımıyla tevafuk olarak bir nöroloji dr bel fıtığı değil nörolojik olacağı daha gelişmiş bir hastanede iğneli enmg yaptırmamı söyledi bende dediğini yaptım bir üniv araşt hastanesinde iğneli enmg yaptırdım oradaki nöroloji hocası multifokal motor noron olableceğimi söyledi kesin tanı için bel bölgesinden omurilikden sıvı alacaklarını söyledi mecburen kabul ettim bu biraz tehlikeli ve zorlu bir süreç belden sıvı aldıkdan sonra 6 gün neredeyse yatağa bağlı kaldım vücut dengesi bozuldu kendi başıma yürüyemez oldum 6 gün serum ve ilaçlarla kendime geldim neyse dr bana rahatsızlığımın motor noron sizin sanntral bozukluğu söyledi 3 er ay arayla ıvıg tedavisi uyguladı tam 9 ay sonunda pek bir iyileşme olmadı hastanade tam anlamıyla ilgi ve tanı koyamadı bende arayış içine girdim umarım yasak değildir ankarada hacettepe hastanesinde bu işlerde uzman olan özel muayenesi olan ( prof.dr mehmet ersin tan ) özel muayenesine randevu aldım başımdan geçenleri anlatım daha ön muayende bana hastalığımın teşhisini koydu nöropati düşük ayak olduğu motor nöron olmadığını söyledi tekrar iğneli enemg yaptırdı bu işler paralı özelde olduğu için biraz tuzlu ona göre iğneli enmg den sonra kesin teşhis için sol ayak sinirlerinden parça alıp labaratuvar ortamında 45 gün bekletip incelediler =not:ayaklardaki sinilerden toplu iğne başı kadar alınan sinir bile insanı zorluyor canlı canlı ayağınızı arkasında kesi açıp parca alınıyor narkozsuz çok sancılı çok zahmetler çektim her neyse 50 gün sonunda hocam aradı sonuçları için yanına gittim bana dediği evladım senin rahatsızlığın nöropati düşük ayak sinir siteminin harap olması genininden kaynaklanıyor şimdilik tedavisi yok ilerleyen bir durum değil yaşlanınca bastona destek olursın dedi sol ayağımda bariz his kaybı olsada yürüyebiliyorum şükür sağ ayak parmaklarımda da hafif hissizlik başladı yaşda ilerliyor

Üye
    çirkin Avatarı

Gerçek Adı
    Çirkin
    Son Giriş
    09.12-2019
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    109
    Verilen Beğeniler
    110
    Blog Mesajları
    1

@strazyevsk

Diyet konusunda bir şey diyemem bilmiyorum Ben her şeyi yiyorum zarar veriyorsa da versin Belki bir gün ölürüm diye umuyorum

Üye
    Umit Bey Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Merhaba , Polinörapati Hastasıyım Ben de
    Hayat Kalitemizi etkileyen En büyük sorun ne yazık kii ayakta dururken ve yürürken denge bozukluğu Yaşamak

Bunun için araştırmalar yapıyoruz , Özel Baston Kanedyen ve en önemlisi denge eğitimi
    Bu araştırmalara ve çalışmalara katılmak için Özelden Mesaj YollAyabilirsiniz

Üye
    btlkayaaa Avatarı

Son Giriş
    09.12-2019
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@joker66

Yani hastalığınız kalıtsal, peki ailenizde bu hastalıktan olan kimse var mıydı?

@strazyevsk

Bu arada omurilikten sıvı alınması işlemi öyle korkutucu bir şey değil. Ben kan aldırmaktan bile aşırı korkan bir insan olarak söylüyorum bunu.

Üye
    joker66 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    YOZGAT
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

@btlkayaaa
    hastalığımın genetik olduğu söylendi aile soydan geldiği pek tedavisinin mümkün olunmadığı şimdilik tıbben gen tedavisi yokmuş hastalık yavaş seyrediyor bende sol ayağımda düşüklük his kaybı sol kolda güçsüzlük şimdi sağ ayak baş parmaklarımda hafif hissizlik başladı 4 yıldır bu rahatsızlık var bende (ailemde buna benzer bir rahatsızlık yok doktorda zaten bu rahatsızlık aile geninde olduğu sende tüm olaylar birleşip ortaya çıktığı belki 2-3 nesil ailende çıkar yada çıkmaz dedi
    =omurilikden sıvı meselesi ise ben 6-7 gün yatağa adeta bağımlı kaldım beldeki sıvı alınınca beyin ve omurilik dengesi bozuluyormuş insan öz sıvısı da deniliyor beynim adeta içeri çöktü bir kişinin yardımıyla ancak ayağa kalkabiliyordum 6 gün 24 saat ağrı kesicili serum verdiler hiç kalkmadan ayrıca sıvıyı yenilesin diye ivig takviyesi aldım bendeki hikaye budur !

Üye
    btlkayaaa Avatarı

Son Giriş
    09.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@joker66

Bende sıvı alındıktan sonra bir hafta kalkamadım, baş ağrısından sürekli yatmam gerekti. Sizde daha ağır geçmiş bu süreç sanırım.

Üye
    joker66 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    YOZGAT
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

her bünyede farklı sendromu oluşmakta ancak dediğiniz gibi sancılı bir süreç kimse kesin bir tanı yada tedavi söyleyemiyor sabredip bekliyoruz hayat devam ediyor

Üye
    btlkayaaa Avatarı

Son Giriş
    09.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@joker66

Bende bu hastalığın etkileri dönem dönem artıyor, bazen kendimi çok iyi hissederken bazen de çok kötü oluyorum sizde de öyle mi acaba? Bir de rapor almayı düşündünüz mü ya da var mı raporunuz?

Üye
    joker66 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    YOZGAT
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

evet kas ve omurilik ağrılarım bazen artıyor bazen hafifliyor genelde soğuk aylarda daha fazla hissediyorum ağrılarımı düzensiz uyku fazla ayakda durmak yada sandalyede uzun süre oturmak rahatsızlık veriyor arada 5 dk kalkıp yürüyorum evde ikende işten geldikden sonra 10 dk sert kuru zeminde uzanıyorum bel fıtığıda var onunda etkisi olabilir.. yıllardır omuzlarımda sanki kulunç var gibi hiç geçmiyor hastalıkla barışık olup moralman iyi olmanız en iyi tedavi şimdilik benim açımdan

Üye
    cemil84 Avatarı

Gerçek Adı
    CEMBAX
    Son Giriş
    20.11-2019
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 2006 dan beri hastayım ama herkes gibi bende tedavi olmama rağmen iyileşemedim.Geçen hafta Çapa ya gittim.Doktor Koç Üniversitesine gönderdi beni orada bu hastalığın genetik olup olmadığı saptanabiliyormuş.Ama henüz gitmedim tabi 2000 lira lazımmış.Koç hastanesine giden oldu mu bu hastalıkla ilgili?

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    151

hangi ilaçları kullanıyorsunuz?

Üye
    btlkayaaa Avatarı

Son Giriş
    09.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ugir
    Ben şu an dulox kullanıyorum

Sayfa 48 / 48 İlkİlk ... 384445464748

LinkBacks (?)

1. 07.11-2010, 12:31

Başlığın Etiketleri