Sayfa 27 / 41 İlkİlk ... 1723242526272829303137 ... SonSon
Toplam 603 mesajın 391-405 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    payzen Avatarı

Son Giriş
    18.06-2014
    Saat
    19:05
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle hepimize geçmiş olsun diyor cenabı mevladan şifalar diliyorum. bana henüz yeni polinöropati teşhisi kondu 20 yıldır bu hastalığı çekiyorum demişsiniz yanlış algılamayın lütfen hastalığın seyri hakkında bilgi amaçlı sormak istiyorum. <hastalık nasıl başladı ve beni neler bekliyor> bilgi verirsenz sevinirim. Bu arada benim yaşım 55 bu hastalığın yaşla ilgisi varmı? bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim

Üye
    semra avcı Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ediyorum Ümit Bey hepimize geçmiş olsun Allah en kısa zamanda herkese şifa versin inşallah. çok haklısınız bende hiç inanmamıştım açıkçası fakat şu anda 13. senası alıyorum yani 2 aydır tedavi oluyorum. 10 seansı hergün olmak üzere aldım ve şimdi haftada bir gün gidiyorum. Allahın izniyle 2 seans sonra bitiyor ve 2 ayda bir kontrollerle devam edeceğiz. ve şu anda benim durumum hiç bir hastalığım yokmuş gibi Allahıma binlerce kez şükürler olsun. ne o koltuk değnekleri ne düşmeler ne takılmalar nede ağrılar. açıkçası ben çok memnun kaldım ve ilaç kullanmadığım için diğer organlarım hiçbir hasar görmedi. Tıp fakültesinde tedavi olduğum zamanlarda kullandığım kortizon ilaçları midemi ve böbreklerimi mahvetmişti şimdi ise kendimi çok dinç hiç hasta değilmiş gibi hissediyorum. doğruyu söylemem gerekirse doktorum hastalığı tamamen sıfırlayacağını söylüyor ama ben geçmese bile her sene doktorun uygun gördüğü kadar seans alarak bu halde hayatımı sürdürmeyi, hastanelerde çeşit çeşit tahlil peşinde koşarak, defalarca biyopsi yaptırarak ve beni yıpratan ilaçlar kullanarak geçirmeye tercih ederim. Çünkü biliyoruz bu hastalığın çözümü yok sadece yavaşlatabiliyorlar ama ben kendimden biliyorum koltuk değneklerini zor idare ederek gittim ben o polikliniğe şimdi çocuğumla koşarak yakalanbaç oynuyorum. ve ayrıca şahit olduğum diğer hastalar ms hastası bir bayan ne yürüyor nede konuşabiliyormuş bu tedavi yöntemleri sayesinde %60 iyileşme göstermiş kendisinin nasıl bir mutlulukla bana hastalığını anlattığını görmenizi isterdim. "Mantıklı Düşünürseniz Hak Vericeksin " demişsin düşünmedim yaşadım hayatım değişti. ewt para verdim ama verdiğim 5.000 TL benim bugünkü rahatlığım için hiç önemi olmayan bir para (sanmayın ki maddi durumum iyi olduğu için böyle konuşuyorum. Borç harç buldum bende) ama siz yaşadınızmı bilmiyorum geceleri ağrılardan gözünüze uyku girmez bütün evi dolaşırsınız bacaklarınızı koyacak yer bulamazsınız ki sonrasında benim yaşadığım yerimden kalkmak için bir insanın gözlerine bakarak beni kaldır tuvalete götür, yatağıma götür demek ne kadar zor biliyormusunuz. Ben bunları yaşadım Ümit bey ve şimdi koşabiliyorum diyorum size ben bunları buraya yazarken tek amacım benim gibi çaresiz kalmış insanlar varsa onlara da çare olabilirmiyim düşüncesi. Tedaviye başlamadan önce bende inanmamıştım, bende mantıksız bulmuştum ama Peygamber Efendimizin uyguladığı tedavi yöntemleri belkide bugünün bir çok teknolojisine taş çıkartacak derecede şifa dağıtıyor. Ben yaşadım gördüm.

Bu arada umarım aynı yerden bahsediyoruzdur çünkü 14 gün orada kalmamı istediler demişsiniz fakat benim tedavi gördüğüm yer yataklı bir hastane değil hergün yada seanslarınızın olduğu gün randevu saatinde gidip seansınızı alıp evinize yada kaldığınız mekana döndüğünüz yer.

Üye
    mervecivelek Avatarı

Son Giriş
    26.05-2014
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba . Ben bu hastalikla 8yil once karsilastim ve yuzlerce doktora gittim diyebilirim hepsi film cekiyor birseyi yok kendisi yalandan yapiyor deyip eve gonderiyorlardi. Ilk zamanlar ne oldugunu anlamadim ama sag ayagimi topuguna basarak yurumeye basladim ayakkabilarimin topugunun iceldigini farkettim. Sonra sol ayagimada gecti ve artik yurumekte zorlaniyordum. Sonra ellerimde gucsuzlesme oldugunu farkettim .hala doktorlara gidip geliyordum.Daha sonra haseki hastanesinde norolojide hurtan acar hastaligimin teshisini koydu cidpmis ilk kez duymustuk ailece . Yuzlerce emg cekildi ellerimden ve ayaklarimdan tabi saatlerce ve fazlasiyla can yakici sonra hastaneye yatirildim belimden sivi alindi ve ivig vena ilacını kullanmam gerektigi denildi. Tabiki bulmak cok zor ve pahaliydi isvicreden geldi bu ilac sadece 5gun kullandim bir gun 3sise bir 4sise kullandim ve tedavi bittiginde ayaklarimi oynatabiliyordum uyusukluk yoktu ve sukurler olsun ki 8senedir tekrar yasamadim bu hastaligi eger bulma imkaniniz varsa bu ilaci bulun kullanin. Insanlarin size aciyarak bakmasi cok kotu .Haseki hastanesi Hurtan Acar. Capa tip fakultesi Baris Baslo en iyi doktorlar diyebilirim. Deneyin. En cok kosmayi ozlemistim .

Üye
    leventdkm Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    -ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar ben 2007,den nöropati hastasıyım 1 sene yatalak yasadım hıc bıyerım tutmadı ve suan elım ayagım tutyor ama gücsüz tabı bunun en ıyı hocası ersin tan ersin uzerıne hoca tanımam turkıyede,bana ulasın ben a,dan z,ye anlatıyım sıze ve nöropatıde kendı arasında ayrılıyor bı cok nöropati vr, ama genellemeye vurursak sinif liflerım kopma derecesıne gelmişdi yani bu hastalık şöyle yiyim hücreler birbirini yiyiyor ve aldıgımız ivig,de hücre bılıyorsunuz, tek ilacı bu ve egerkı atak gecırırsenız kortızon eklıyorlar yanı kortızonda kullanıyorsunuz ama gelleıkle fılantadin kullanırsınız

Polinöropati hastası varsa bana yazabılır arkadaslar bıldıgım kadarıyla bılgı verırım:

http://www.engelliler.biz/forum/ayni...n-kim-var.html

Üye
    SBR Avatarı

Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hastalık ilk teşhis edildiğinde konuyla ilgili bir video izlemiştim. İzlediklerimle yetinmeyip, videodaki kişiyi araştırdım ve kendisiyle telefonda görüştüm. Kronik polinöropati hastasıydı ve Ankarada sözü edilen merkezde tedavi olmuştu. O da yürüyemezken koşar hale geldiğini anlattı. Ancak kendisi bana, o merkezde tedavi gördüğü ve oldukça iyileştiği halde iyi sonuç alamayan insanlar da gördüğünü, herşeye rağmen denememde fayda olduğunu ifade etti. Ben gidemedim ama denenebilir diye düşünüyorum..

Üye
    leventdkm Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba polinöropati hastasıyım 8 senedir ve bana sormak istediğiniz şey olursa sorun artık bu hastalık hakkında bayagı bılgılendık özeldende yazabılırsınız,detaylı bır sekılde,dostcakalın

Üye
    Çirkin Bey Avatarı

Gerçek Adı
    Beyefendi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Semra Hanım , sizi en iyi ben anlayabilirim çünkü aynı hastalıkla mücadele ediyorum..
    Ben çok şükür degneksiz yürüyebiliyorum Ama Denge Sorunu Oldugu İçin Zorlanıyorum Hatta Bi çok şeyi bende yapamıyorum bu canımı acıtmıyomu ? fazlasıyla acıtıyo suçlu arıyorum gidip haykırmak istiyorum ama oda yok allahtan diyorum inancım var unutmaya çalısıyorum ; ama unutsana her adım atışında karşında bu hastalık !! ya ben üzülmüyomuyum 22 yasında gencim inan bana bazen nefes alırken zorlanıyorum aileme sevenlerime acımı belli etmemek için gülücükler saçıyorum gözlerimden akıtamadıklarımı yüreyime boşaltıyorum ..
    Ben Seni Yargılamıyorum ; eğer bu söylediklerin tamamen gerçekse Yani sen olmasını istedigini görmüyosan Harika..
    Benim Bahsettigim Kişiyle evet sizin tedavi oldugunuz yer aynı sadece ankarada yerleri vardı şimdi istanbul-üsküdarda yer açılmış.
    Son Olarak 5-10 bin bulunur Ama İnsanların Umudunu Kırılırsa Bu Hastalık Daha Kötüye İlerleyebilir Bunada Kimsenin Hakkı Yok ; Özelden numaranızı yazarsanız iletişeme geçebiliriz emg raporunuzu görmek isterim..

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    22:39
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar bendeki genetik nöropatiymiş.1 yaşında erkek çocuğum var.Ailemde kimsede yok.Çocuğuma geçer mi bu hastalık.Çok korkuyorum bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Üye
    azraiklim Avatarı

Gerçek Adı
    aylin
    Son Giriş
    10.07-2014
    Saat
    04:52
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben de cıdp hastasıyım

Üye
    cemil84 Avatarı

Gerçek Adı
    CEMBAX
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    09:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bende de nevsim değişikliğine bağlı artışlar oluyor.Deltacotril diye bi ilaç var günde 1 tane onu kullanıyorum.Kullanmadığım zaman baldırlarımda sürekli bir uyuşukluk hissizlik oluyor.

Üye
    soneman Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese acil şifalar olsun
    bendede nörolojik hastalık herediter polinöropati ayaklarda kemik bozukluğu denge bozukluğu ve ellerimde parmaklarda titreme var
    cocukluğumda yüksek ateşten sonra başlamış
    vücudumu hastalığımı ve burdaki yorumları okudukca sanki sadece al ayaklarımda değil gibi

bu konuda muayene için istanbul devlet hastanelerinde tavsiye edeceğiniz nöroloji doktoru varmıdır

Üye
    yasar1001 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar özleyen
    Son Giriş
    05.01-2015
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kortizon kullanacaklara bir kaç tavsiye ....Kortizonu damar yolu ile alınacaksa ne olursa olsun hastahne ortamında alın. Çünkü kortizon kullanımında şeker ve tansiyon yükselebiliyor Ama sedece ilaç alındığı müddetçe.Normal yaşantımda şekerim tok karnı 100 tansyonum 10 civarındayken ilaç kullanımda şekerim tok karnı 200 tansiyonum 13 civarı çıkıyorduKortizon kullanlılrken yediklerinize dikkata edeceksiniz ve sadece hastahanenin verdiği yemekleri yiyin , sakın dışarıdan birşey almayın. Sıfır tuz sıfır şeker olacak .eğer evde olsaydım mutlaka şekeri ve tuzu bilmeyerrekde olsa alacakmışım. Ben bunu birgün yediğim bir bisküit ile şekerimin 500 çıktığını gördüğüm zaman anladım.Ve ilaç kullanım sırasında mide koruyucu hap ve şurup alınacak.Hastahene sonrası dilde tat almada zorluk dil üzerinde pas tadı olabilir 1 haftaya kalmaz kayboluyor. Eğer kortizonu hap ile alaksanızda bunlara dikkatedin yinede doktorunuza kortizon kullanımda dikkat etmeniz gerekenleri sorunuzVe Şunu unutmayın size en iyi gelecek ilaç MORAL dır. Moralinizi veumudunuzu kaybetmeyin isyan etmeyıin durumunuz ne olursa olsun şükredin. Ben bunu hastahanede yattığım zamanlar daha iyi anladım . Sizden daha kötü durumda olan insanlar var bunu unutmayın
    Konu yasar1001 tarafından değiştirilmiştir (05.01-2015 Saat 23:07 ). Gerekçe: Ekleme

Üye
    deryaylmaz Avatarı

Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar
    1 yıldır polinöropati hastasıyım. Kas gücüm yerine gelmesine ragmen ayaklarımdaki aşırı hassasiyet geçmedi el sürdüremiyorum yürürken canım yanıyo bunun gibi şikayetlerimş doktorumla paylaştığımda ilaçlarımın yeterli gelmediğini söyleyerek İVİG tedavisi önerdi. Bu tedavi için hastanede yatırılıyomuş hasta sanırım. Kaç gün yatırılıyo devlette bu ilaç karşılanıyomu bu konuda bilgi verebilir misiniz ?

Üye
    orhangazii Avatarı

Gerçek Adı
    orhan
    Son Giriş
    24.01-2015
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    Yeryüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bitkisel destek alıp iyileşen varmı.

Üye
    leventdkm Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bitkisel destek dıye bi tedavi yok orhan, tek tedavi ivig ve tabiki ben hıc yemıyorum ama yeşillik ve keci sütü, pastorıze edılmemiş ama,yani köyden gelecek fabrıka yuzu görmuyecek

Sayfa 27 / 41 İlkİlk ... 1723242526272829303137 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.11-2010, 12:31

Başlığın Etiketleri