Sayfa 16 / 35 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon
Toplam 512 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gezgin54 Avatarı

Son Giriş
    08.05-2013
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    rabbim cümlemizi iyi insanlarla karşılaştırsın ve acil şifalar versin ilginden dolayı teşekkür ederim hüzün

Üye
    gezgin54 Avatarı

Son Giriş
    08.05-2013
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bize gelen raporda bunlar yazıyor rapordan önce CIDP ön tanısı konmuştu şimdi ise böyle birşeyle karşılaştık bir uzmana gösterecem ama bilgisi olan varsa paylaşabilirmi acaba teşekkürler

DNA analiz sonuçları aşağıda verilmiştir. Bu analizler hastanın 17p11.2-12 kromozom bölgesinde 1.4 megabazlık CMT1A duplikasyonu taşıdığını göstermektedir.

STR-PCR analizi;
    STR-4A: A/A/B (belirleyici, duplikasyon var)
    *STR-9A: A/B/C (belirleyici, duplikasyon var)
    STR-26: A/B/B (belirleyici, duplikasyon var)

*Hastada üç farklı alelin gözlenmiş olması duplikasyonun varlığını doğrudan kanıtlamaktadır.

Üye
    ayvalık Avatarı

Son Giriş
    11.10-2010
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,herkese merhaba diliyorum ki yarın kanal d deki doktorum programını seyredebilirsiniz.Aksel ŞİVA ve Yeşim PARMAN konuklarıymış.soru yöneltmek için kanal d nin internet adresinden soru formunu doldurmanız gerekiyormuş.benim durumuma gelince........sporu aksattığım zamanlar dışında kötü ve ciddi halsizim.doktorum hiçbir tedaviye ivig de dahil cevap vermediğimi bildirdi.kortizona başlayacakmış ama ben kesinlikle reddediyorum.inatlaşma dönemindeyim anlayacağınız...aslında kemik erimem başladı buna bağlı olarak.Ümit siz durumundayım.NLP ye sardım bu aralar.düşünce gücüne ve Allah a sığınıyorum.moralman bozuk olduğum için de açıkçası bu sayfaya hiç gözatmadım.sevgili hüzün ve akdeniz dilerim sizler iyisinizdir....sevgiler,selamlar,bütün herkese sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim.
    sevgili hüzün,çok geç bir cevap biliyorum ama ivig tedavisi ilk defa 5 gün sonra her ay 1 günlük tedaviyle devam ediyor...

Üye
    TUZKUTUSU Avatarı

Son Giriş
    01.11-2010
    Saat
    20:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar herkese geçmiş olsun. Benim 3 yaşında bir kızım var ve 1 yıl önce gullian barre sendromu teşhisi kondu ıvıg verildi ve ataklar devam etti doktorumuz kronikleştiğini söyledi. Şuan onbeşgünde bir ıvıg tedavisi alıyor.Bunun yanı sıra kortizon ve imuranda kullanıyor. Ankarada oturuyoruz ve doktorumuz hacettepede profosor. dünyada bu yaşta plazmafarez uygulaması olmadığını söyledi. bu yaşta başka hastalar var mı şimdiden teşekkürler.

Üye
    yaren01 Avatarı

Gerçek Adı
    Yaren ATADAĞ
    Son Giriş
    22.01-2011
    Saat
    16:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun... aynı sorunu bende yaşıyorum ve bu konu ile ilgili bende bir başlık açtım... umarım ortak konumuz hakkında sonuca ulaşmamız böylelikle daha kolay olur...

ben 11 yaşındayım ve son 1 yıldır yürümekte güçlük çekiyorum bunun yanı sıra halsizlik yaşıyorum ve çabucak yoruluyorum. bu hastalığımı 1 hafta önce öğrendim ve bu konu hakkında pek bilgim yok... doktorumdan öğrendiğim kadarıyla gün aşırı vitamin ilacı ( EPHYNAL ) almam yeterli oluyormuş. eğer sizinde bu tür bir rahatsızlığınız varsa bilgi alışverişinde bulunmamızın doğru olabileceğini düşündüm. hepinize saygı ve sevgiler...

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

diyabete baglı olan nöropati de var. oda periferik diyabetik polinöropati diye geçiyor.

Üye
    amandeyim Avatarı

Son Giriş
    04.03-2011
    Saat
    23:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de 7 yıldır düşük ayak rahatsızlığı var.Son olarka kortizon ve ivig tedavisi gördüm.İkiside bir değişiklik yapmadı.Hatta kortüzon beni baya yıprattı diyebilirim.Hayati bir mesela olmadıkça kesinlikle kullanılmamaıs gereken bir ilaç bence.Keza ivigte ilk aldığımda epey çarpmıştı ... Ama sonuç olarak yine aynı yerdeyim.Tek tesellim hastalığımda bir ilerlemenin olmayışı.Onun dışında olumlu görebi,lceğim pek bişey yok.

Sanırım bu hastalıkla yaşamaya kabulenmek gerekiyor.Eskiden hep böyle gitmez illaki bir tedavisi vardır diyordum ama gördümki sinirlerle ilgili rahatsızlıklarda tıp çaresiz...Yada kanser kadar "karlı" bir alan değildir...Kimsenin morelini bozmak istemem ama kendiniz için yapabilceğiniz en iyi şey durumu olduğu gibi kabullenip buna uygun önlemler almanız.Genç yaşıma rağmen bu rahatsızlık yüzündne çok ıskıntı çekiyorum.İlerde 50 + lı yaşlara geldiğimde ne olacak düşünmek bile istemiyorum.Gerçi okadar ilerisi için umudum yok değil Teknoloji hergün yeni şeyler buluyor.Şuan bile insanlar üzerinde kullanıma uygun hale getirmek için hayvanalrda biyonik uzuvlar geliştiyorlar.Gelecekte terminatör filmlerindeki gibi yarı mekanik yari biyolojik insanlar olacağına inanıyorum.Öyle bir durumda bu işe yaramaz ayaklarımı onlar için düşünmeden feda edebilrim...

Üye
    aksit Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    13:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

SAYIN AMANDEYİM arkadaşım yazdıkların dogru ama yazdıgın yer yanlış buraya rahatsız olan insanlar giriyor.insanlara moral vermek gerekiyor tamam hastalıgın seni rahatsız edebilir ama bunu bu şekilde anlatman bazılarının moralini fena bir şekilde bozabilir.umutsuz bir hayat yaşayabilirsin ama ben umutluyum bizim hastalıgımız kanser hastalarıının durumudann kat kat iyi. benim annem kanserden vefat etti. doktor bana gelip annenin 3 aylık ömrü kaldı dedi.biri sana gelse 3 aylık ömrün kaldı dese ne yaparsın.
    bendede polinöropati var ama doktorlarımla görüşüyorum tıp hızla ilerliyor diyorlar. gecen hafta haberlerde izledim adamın biri fabrikada çalısrken iki kolunuda makinaya kaptırmış. iki koluda omuzundan kopmuş. bu olay 9-10 yıl önce olmuş. adam almanyada kol nakli yapıldığını duymuş bir gün Türkiyeye gelir demiş 9 sene önce. adama ge
    ceN ay Türkiyede kol nakli yapılmış.ya LÜTFEN İNSANLARI UMUTSUZLUGA SÜRÜKLEYECEK CÜMLELER YAZMAYIN..

Üye
    utopik06 Avatarı

Gerçek Adı
    Serhan Balkanal
    Son Giriş
    09.05-2011
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar polinöropati tedavisindeki yeni bir yöntemle ilgili açtığım başlığı hatırlatmak isterim. Sağlıcakla kalın...
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ullanilan.html

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hangi ilaçları kullanıyorsunuz.kullandıgınız ilaçların adı nedir ayrıca bitki destek ile düzelen varmı.

Üye
    melek07 Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    06.02-2017
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende polinöropati hastasıyım 8 yıldır bu rahatsızlıkla mücadele ediyorum gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmadı hiçbir faydasını görmedim umutlarım tükendi gibi bişeydi tam 3 yıl ne doktora gittim ne de o ağır ilaçları aldım (ivig oktagam plazma vs..) ama ALLAHA binlerce şükür ki azmimle yavaş yavaş siliyorum bu hastalığı daha kat etmem gereken çok yol var biliyorum ama yinede direneceğim.size tavsiyem egzersiz ve pozitif düşünme.. herkes beyin gücünü dinlesin ve günde yarım saat ayaklarınızın üzerine bastığınızı eski sağlıklı günlerinizi hayal edin.ben 1 yıl önce ayaklarımı hiç kullanamıyordum düşük ayaklarım vardı hatta hiç ayak bileklerim kalkmıyordu tıp dilinde donmuştu eklemim ama şuan bırakın ayaklarımı kullanmayı sağ ayak bileğimi kaldırıyorum koltuklara kimseden yardım almadan çıkıyorum artık bir dizim kilitleniyor sol dizimde kilitlendiği an ayakta dik durabileceğim RABBİM bu hastalıkla mücadele eden bütün kardeşlerime sabır ve şifa versin inş.Bir dip not daha en ağır polinöropati hastasıyım doktorlar böyle olmayı kabullen tıbbında çaresiz olduğu şeyler var demişlerdi şimdi emg lerimi görüp şaşkınlıkla seyrediyorlar tam 4 kez heyete çıkım hacettepede akdenizde ibn-i sina da bende sadece beynimin başarısı diyorum...

Üye
    aylina Avatarı

Son Giriş
    17.03-2015
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

caracash;

sorunu yeni gördüm ben 20 yıldır bu hastalığı çekiyorum öğrenmek istediğin nedir

Üye
    aylina Avatarı

Son Giriş
    17.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kaç kişiyiz neler yaşıyoruz merak ediyorum ve kulup kurmak istiyorum

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlarım ,

Ben size şu kadarını söyleyebilirimki bende polinöropatiliyim baş ağrısı bile çekmiyorum 30 yaşımı geçtim askerlik yaptım yaşamadığım stres , kalmadı ve hala ayakta yürüyebiliyor ve hiçbir ağrı çekmiyorum hiçbir ilaçta kullanmadım kullanmıyorumda olay psikolojide bitiyor ne yapıp edin hasta olduğunuzu unutun,

düzenli uyku,
    egzersiz,
    müzik dinleyin ciddi anlamda sizi rahatlatan,
    ibadetin büyük faydası da var ,
    hastalar risaliyesini okuyun,
    bolllll bollll namaz ve dua edin insanı insan yapan inançları ve hayalleridir ,
    çok ama çok ciddi söylüyorumki doktorla mümkün olduğu kadar az görüşün ve konuşun .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üye
    aylina Avatarı

Son Giriş
    17.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşım polinöropati deyince tek bir hastalık algılanmasın kaç çeşidi var biliyormusun benimki CMT diğer kişilerin belki başkadır böyle olunca hastalığın seyride kişiden kişiye değişiyor

Sayfa 16 / 35 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.11-2010, 12:31

Başlığın Etiketleri