Sayfa 12 / 41 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon
Toplam 603 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    baranime Avatarı

Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    14:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tesekkurler Ayseoner, plazmaferez hakkinda biraz daha bilgi verirmisiniz,hangi kosullarda yapiliyor,kime uygulaniyor?
    bizimle paylasirsaniz memnun olurum.herkese acil sifalar

Üye
    ayseoner Avatarı

Son Giriş
    30.01-2016
    Saat
    03:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kök hücre bölümü olan üni. hastaneleri yapıyomuş.boynumdan katater açıldı ve kan temizleme işlemi gibi diyebiliriz aslında,kanımdaki antikorlar değiştirildi,serumla birlikte.gün aşırı 5 kez yapıldı.korkulacak bişey değil ama 2-3 saat sürüyodu.ilkinde o dayanılmaz kas ağrılarından kurtuldum,2. uyuşmalarım azaldı,3. bişey yok,doktorlar yürüse yürürdü dediler ama Allahıma bin şükür 4 ve 5 ten sonra kaplumbaga gibide olsa adım atmaya başladım.plazmaferez sırasında,beyin calciumu tutuyo ve vücuda göndermiyo calcium krizine giriyosunuz.tabii doktorlar başınızda olduğu için hemen müdahele ediliyo.biliyosunuz nörolojik hastalıklarda,yapılan ve verilen ilaçlara her bünye ayrı tepki gösteriyo, oyüzden işlem yapılıyo ve bekleniyo.ama aynı zamanda streoit de aldım 80 le başladım,yavaş yavaş düştü deltacortil kullandım,kemik erimesi ve biçok yan etkisi çıktı ama olsun şükür çok iyiyim sadece ayak parmaklarımda güçsüzlük var %95 iyiyim ve tabikide kiloluyumdenemenizi tavsiye ederim,umarım çok iyi sonuçlar alırsınız.çok kötü bir hastalık ne sağlıklısınız nede hastasınız,baktığı zaman kimse bişey anlamaz,yaşayan bilir,annem olmasa napardım bilmiyorum...

Üye
    aysegulzor Avatarı

Son Giriş
    19.03-2010
    Saat
    09:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese iyi geceler.Benım cok onemlı bır problemım var eger bilen var ise lutfen bana yol gostersin!!!!
    Benım annemin yaklasık 7 senedir ayaklarında olk once gece kramplarla baslayan agrıları vardı.o yıllarda bırcok doktora gıttıgımızde bıze herhangı bır teshıs koyamadılar. Kadıncagıza ınanmadık sureklı ayaklarım karıncalanıyor agırıyor dıyıp durdu 4,5 sene..yaklasık 1 sene once ayakları ıyıce kotulesmeye basladı yuruyemıyor.dusuyor,kendı kendıne bıryere cıkamıyor araba kullanamıyor..
    sosyal hayatı 0 olmus durumda ..
    en son dr.yasef özsarfati die bir doktara goturduk oda kortizon ilaçları verdı annem yaklasık 4 aydır bunları ıcıyor hemnde gunde 5 tane fakat hala ıyılesemedı.. doktor polinnoropati teshısı koydu bu hastalıga... arkadaslar eger bılen veya yasayan varsa tavsıyelerınızı beklıorum bıan once tedavı ıcın sımdıden tesekkurler ...

Üye
    TUZKUTUSU Avatarı

Son Giriş
    01.11-2010
    Saat
    20:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benim 2,5 yaşındaki kızım bu hastalığa yakalanda iyi bir pediatrik nörolog bilen var mı?

Üye
    baranime Avatarı

Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    14:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Istanbulda oturuyorsaniz $i$lide klinigi olan Prof.dr.Mustafa Ertas´i önerebilirim.gecmis olsun.

Üye
    nurcan83 Avatarı

Son Giriş
    29.06-2010
    Saat
    10:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba banada 1.5 yıl önce cıdıp teşhisi kondu ilk 6 ay ayda bir bir yıldır da 2 ayda bir hastanede yatarak ivig alıyorum ama sadece bu başka hiç bir ilaç almıyorum doktorum bakmıyor bile sadece ilacımı alıp çıkıyorum teşhis konulduğundan beri sadece ellerimde ve ayaklarımda uyuşmalar ve sürekli kas ağrılarım vardı çok şükür başka bir şeyim yok ama bu sırada ayaklarım da çok ağrılar ve karıncalanmalar oluyor burada bazı arkadaşların yürüyemediklerini veya atak geçirdiklerini okudum acaba benim demi ilerliyor hastalığım hakkında çok fazla bilgim yok doktorumda hiç ilgilenmiyor ne olur bana yardımcı olur musunuz belki dahada ilerlemeden birşeyler yapabilirim ataklar nasıl oluyor hiç bilmiyorum ve çok korkuyorum istanbulda doktor tavsiyeedebilirmisiniz hepinize acil şifalar diliyorum

Üye
    dumbar Avatarı

Son Giriş
    21.04-2010
    Saat
    18:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhab arkadaşlar 2005 yılında ben de polinoropati geçirdim o yıl harp okulu 1nci sınıfı bitirmiştim..ivig plazma ve streod tedavileri yapıldı..konuşma dışında tüm istemli hareketlerim kaybolmuştu.bu 25 günlük ilaç tedavisinden sona yine yatalak halde başladıgım fizik tedavi 12 ay sona gerçek meyvesini verdi ve yürür hale geldim...günden güne güçlendim...şu an askerlikten ayrılmış bulunmaktayım..fakat sağlıgımı kazandım...süratli olmasa da 30dakikaliık koşular yapabiliyorum...ama kilo illa ki aldım ve psikolojik tedavi de gördüm..bugun ilaç kullanmıyorum ve asıl dogal ilacı keşfettim bu şükretmek ...umut...özel soru sormak isteyen olursa elimden geldigi kadar cevaplamak isterim...hastalıgı ceken bilir.fizik tedavi sürecinde fizyoterapistim 10 yap dediyse ben 100 yaptım..ve hiç pes etmedim...azıcık sağ bilegim aksıyo o da nazar boncugu olsun şükretmeyi unutursak ayak sekesi bana şükretmek gerektigini hatırlatıyo ve tam düzelmesini istemiyorum...bize verilen beden zaten fazla fazla verilmemiş mi bu yazıyı bu hastalıgı geciren arkadaşlar ve aileilri dışında kimse anlayamaz..mail adresim aynı zamanda msn adresim erkanerden@mynet.com izmirde okuyorum..herkese acil şifalar

Üye
    umut11092008 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    25.04-2010
    Saat
    01:56
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşım polinöropati hastası daha yeni ama morali çok kötü bu tedavisi hiç mi yok hastanede yattı hergün tahliller yapıldı ama ilaç yok bir ay sonra geçer dediler şimdi de dinleniyo ona nasıl yardım edebilirim her zaman destek olmaya çalışıyorum

Üye
    dumbar Avatarı

Son Giriş
    21.04-2010
    Saat
    18:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

moralinin kötü olması normal beklenmeyen şeylere insanlar davranış geliştirmekte zorlanırlar,moral veriyim derken yapmacık olmayın.güçlü olun yanında sakın duygulanırınız belli etmeyin,bu hastalıktan iyileşenler olduğunu ve iyileşenlerin morallerini diri tutarak bunu başardığını anlatın.Allah şifaler versin

Üye
    ayshe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul /güngören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

dünkü ikballe şifalı yemekleri izleyn varmı son katılan bursadan bir seyirci polinropatiyi sordu ömer coşkun buna kantaron yağını ayak ucundan boynuna kadar sürmesini önerdi kırkkilit otunu kaynatıp dayanacağı kadar sıcaklıkta 20 dk duracak her gün bu suyu ısıtıp tekrar kullanabilirsiniz 1ay boyunca. ve böğürtlen kökünü kaynatıp içmesini ağrı kesmek içinde birkaç bitki söyledi ama aklımda kalmadı benmi yanlış duydum acaba

Üye
    belma Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    13:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım annem nöropati hastası hiç bir tedavi bulamadık geceleri uyuyamıyor.. şu ann yürüyemiyor.. önerdiğiniz doktor var mı
    çok teşekkürler

Üye
    ayvalık Avatarı

Son Giriş
    11.10-2010
    Saat
    22:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar aranızda sülük tedavisi deneyen var mı?ben de kortizon kesildikten sonra ciddi ağrılar ve halsizlik başladı.doktorum kortizona başlamamı tavsiye ediyor.ben inat ediyorum.zaten 1 sene kortizon,ivig,imuran aldım.ilaveten altenatif tıbba yöneleceğim...herkese selamlar,sağlıklı günler...........

Üye
    [Akdeniz] Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    22.06-2013
    Saat
    08:11
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun
    ben denizin babasıyım ağrıları çok arttı nefes zor alıyor.kulağımdan sesler geliyor.
    bilgisayara bakamıyor.boğazdan bir şey geçmiyor yutma güçlüğü çekiyor.beli ağrıyor,
    göğüsü ağrıyor.çok kötü durumda ne yapacağımızı şaşırdık
    doğru dürüst bi tedavisi yok. hastalık duyu organlarını etkilediğinden konuşmakta bile zorluk çekiyor.hiç biyerinde his yok
    iyi bir doktor yokmu
    bize ulaşmak için (dannnys@widowslive.com)
    özellikle ayşeöner,dumbar,hüzün ve ayvalıkla bilgi alışverişinde bulunmak istiyoruz.
    ALLAH hepimize acil şifalar versin

Üye
    güli Avatarı

Gerçek Adı
    Gülizar
    Son Giriş
    24.04-2014
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/ Gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepinize geçmiş olsun Allah acil şifalar versin arkadaşlar ben forumdaki tüm yazılanları okuyamadım ama şöyle bir göz attım sizin anlattığınız polinörapati farklı sanırım. Ben diyabetliyim ( şeker hastalığı ) 10 yıl önce polinöropati tanısı kondu ama o tanı konana kadar kaç hastane kaç özel doktor dolaştım bir türlü tanı koyamadılar verdikleri ilaçların hiçbiri işe yaramıyordu yürüyemiyordum, gece uyku uyuyamıyordum ağrıdan ağlamaktan belimede vuruyordu ağrılar normalde güçlü inançlıyımdır ama o acıyla ağrıyla Allah'a isyan etmiştim canımı al diye o kadar kötü bir ağrıydı şimdi kendime kızıyorum tabi isyanım için moral önemli her şeyden önce insanın kendi kendini motive etmesi lazım. Sanırım Çapa Nörolojide bi prof. bulduk sonunda o kadar çok doktor dolaştık ki hatırlayamadım şimdi evde olsam reçetelerime raporlarıma bakardım. O profesörden Allah razı olsun ilaç verdi bana ilaç Almanya'dan geldi Türkiye'de olmayan bir ilaçtı o zaman. İlaçları kullandıktan kısa zaman sonra şükürler olsun ki iyileştim şu anda hiçbir sorunum yok. İnşallah hepiniz sağlığınıza kavuşursunuz.

Üye
    nihal-ank Avatarı

Son Giriş
    04.05-2010
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben 21 yaşındayım ve periferik nöropati hastasıyım
    bu sene fizik tedaviye tekrar başladımbaya bi faydası oldu afolarla ve kanadyenle uzun mesafe yürüyüşlerim var

ama başka bi tedavi veya ek vitamin kullanan yararını gören var mı

Sayfa 12 / 41 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.11-2010, 12:31

Başlığın Etiketleri