Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gokhan_TT Avatarı

Son Giriş
    29.04-2008
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benden başka var mı? :lol:

Ben 1999 yılında bu hastalıkla tanıştım halende tam iyileşmiş değilim ayak bileklerimi itiyorum ama geri çekemiyorum yürürken çok zorlanmıyorum ama çok dikkat çekiyorum afo kullanıyorum düşük ayak için ama o da bi işe yaramadı fizik tedaviyle iyileşmem mümkünmü bir bilginiz var mı????? :?: :?: :?: :?:

Üye
    memo50 Avatarı

Son Giriş
    21.06-2008
    Saat
    01:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bu hastalıktan geçirdim 1.5 sene oldu ama çok şükür iyiyim..sizlere geçmiş olsun...

Üye
    kübra88 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2008
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

55 yasındaki babama 1 sene önce guillain barre sendromu teshisi kondu.hekimin söyledigi ilaçlar ve tedavi gün gecmeden aynen yapıldı.nörolojiden cıktıktan sonra da bu zamana kadar yaklasık 11 aydır farklı hastanelerde fizik tedavi ve rehabilitasyon gördü.suan yardımsız yerinden kalkamıyor fakat afoları ve 2 koltuk degneğiyle kendi basına yürüyebiliyor.önerebileceginiz bir tedavi yöntemi bir hekim veya hastalıgınız sırasında özel bir beslenme sekliniz oldu mu yardımcı olursanız cok sevinirim.cok gecmiş olsun şimdiden tesekkürler.

Üye
    dotanu53 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    Rize Fındıklı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hastalık 4 ay içinde tedavi ediliyor.Erken teşhis edilirse.Tedavi olanları tanıyorum.Çok ağır olanlarda sakatlık bıtakıyor,bastonla gezenler var.
    Ama ben 40 yıl önce bu hastalığa yakalandım,teşhis edilemedi,ölümden döndüm doktor %99 ölüm dedi.En son ankarada teşhis edildi.2 ay fizik tedavisi gördüm ama yürüyemedim.40 yıldır 2 kol 2 bacak felçli olarak yaşıyorum.Sağlam kişilerin başaramadığı birçok şeyi başardım.
    Tedaviyi aksatmayın fizik tedaviyi bırakmayın,doktor önemli iyi tedavi edilirse hiç sakatlık bırakmadan tedavi olur. Geçmiş olsun...

Sağlam kafa sağlam vücutda bulunur diye bir deyim kullanılır.Bu söz atasözü diye söylenir.Sebebi de sağlığı korumak çok önemlidir düşüncesi.
    Ama her sağlam vücudu olanın sağlam kafası varmı? pehlivan gibi güçlü olan insanlar var,ama sakat insanların yaptığı başarıların onda birini yapamazlar.İnsanlarda en önemli sağlamlık kalp ve beyindir.Ama olan kardeşler çok şeyleri başarmıştır.Bunun sayısız örnekleri var.
    Demek istediğim beden geçici bir emanettir.Bazı eksikler önemli değil kalbın sağlamlığı ve düşüncenin sağlamlığı önemli.Sevgisi olmayan skatlar,merhameti olmayan sakatlar,imanı olmayan sakatlar v.s. bize acımayın kendinize acıyın,belki düzelirsiniz.

Üye
    crocus Avatarı

Son Giriş
    31.01-2010
    Saat
    23:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    2 yaşındaki yeğenime geçen hafta guillain barre sendromu teşhisi konuldu şu anda tedavi görüyor doktoru bu yaştaki çocuklarda pek rastlanmadığını söyledi bu yaşlarda bu hastalığı yaşamış kimse varsa iletişime geçmek istiyoruz. yardımcı olursanız çok mutlu oluruz şimdiden teşekkürler..

Üye
    midastouch Avatarı

Son Giriş
    10.04-2010
    Saat
    02:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun ben erdal şu anda otuz yaşındayım.21 yıl önce 1989 yılında bu sendroma yakalandım....genelde 21 yaş ve altında görülme olsaılığı çok azdır diye biliyorum ama daha ileri yaşlarda geçirildiğinde kesinlikle tam anlamıyla iyileşme şansı yok mutlaka bi arıza kalabiliyor küçük yaşta geçirmesi belki de hayırlı olmuş...ben üç hafta ilaç tedavisi ve ardından altı ay süren fizik tedavi ve rahabilitasyonla ayağa kalkabildim ama vücudun kendini toplaması bir veya bir buçuk yıl sürdü....kesinlikle çok iyi bakım gerekiyor sadece hasatalık süresinde değil ömrünün sonuna kadar kendimize çok dikkat etmemiz gerekiyor....ben de bu hastalığın hiç bi belirtisi olmadı ne uyuşma ne kuvvetsizlik ne de başka bişey...c.tesi gecesi yatmadan önce hiç bir şeyim yoktu sapasağlamdım ama pazar sabahı uyandığımda yataktan kalkamadım sadece başımı hareket ettirebiliyordum....

şu anda çok iyiyim dışardan bakıldığında bu sendroma yakalanan biri gibi durmuyorum normal bi insan gibi hareketliyim zaten ayağa kalktıktan sonra hiç bir protez koltuk değneği vs kullanmadım...herkese çok geçmiş olsun saygılar....

Üye
    melek07 Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sekeli düşünülen hastalardan biriyim ama tam tanı koydular da denilmez yaklaşık 10 yıldır devam ediyor.Düşük ayak bende de mevcut şuan tekerlekli sandalyedeyim ama son 2 yıldır daha iyiyim paralel barda yürüyorum yürüteçle ayağa kalkıyorum ayak bileğimi hafif çekebiliyorum yüzme ya da fizik öneririm birde kuruyemiş özellikle ceviz ben çok faydasını gördüm.Allah hepimize şifa versin inşallah..

Üye
    fatih42 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih Furkan
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de bu hastalık ile 8 yaşımda tanıştım. Şu an 15 yaşındayım. Hala afo kullanıyorum. Ayak bileklerimi geriye doğru çekemiyorum. Allah hepimize şifalar versin

Üye
    manuelfernandes Avatarı

Gerçek Adı
    emre turan
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben bu hastalığı 2011 9 şubatta geçirdim sdce şuanda ayağımda düşük ayak var ayağımı geri çekemiyorum kırık çıkık hiçbirşey yok acaba bu düşük ayak ameliyatı yokmu afo kullanıyorum ama artık o da çözüm değil tamamen iyileşemezmiym

Üye
    perla Avatarı

Gerçek Adı
    gülser
    Son Giriş
    30.06-2014
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam geçmiş olsun
    bu lanet hastalık annemi 24.06.2014 salı günü saat 11.00 gibi tekrar vurdu.2.tekrarı.şuan medipol hastanesinde yoğun bakımda.plazmaferez uygulanıyor.bugün 5.defa yapıldı fakat şu ana kadar henüz olumlu bir gelişme olmadı.annemin 1 hafta önceden başlayan ve yüksek ateşle seyreden bir gripal enfeksiyonu oldu ve ateş düştüğünün ertesi günü önce sağ bacak sol kol sonra sol bacak,sağ kolda çok hızlı bir şekilde güçsüzlük başladı ve 3.günü solunumu tuttu.annemin yaşı 78,kilosu33.bağışıklık sistemi düşük olduğundan çok çabuk ilerledi.solunum makinesine bağlı.tüm tatlilleri ve vücut fonksiyonları normaL.tansiyon 17-14 arası değişiyor.yoğun sıvı verildiğinden ellerde ve ayaklarda ödem var.şimdilik durum bu.ilk hastalığı ise 1995 yılının şubat ayında başlamıştı ve aynı seyirle devam etmişti.fakat o zaman yaş 57 ve kilosu 47 idi.aynı tedavi uygulanmıştı.çapa tıp fakültesi reanimasyon bölümünde 22 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra,nöroloji servisine çıkarılmış ve 1.5 ay burada tedavbi görmüştü.taburcu edilirken sol elinin işaret parmağına tekrar his geldi.evde yapılan 20 seans fizik tedaviden sonra tamamen iyileşmişti.hiçbir proteze ihtiyaç duymadan yürümeye başladı.sizle de geçmiş olsun.böyle bir hastalık düşmanımın başına bile gelmesin

Üye
    manuelfernandes Avatarı

Gerçek Adı
    emre turan
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

düzelen varmı aranızda dşük ayak sorunu düzelen?

Üye
    king3520 Avatarı

Son Giriş
    28.10-2015
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar ben 3 sene önce gecirdim 11 yaşındayke grip oldum ilk atlatamamışım ondsn olmus sabah kalktigimda kalkamadim ertesi gun doktora gittik ve 1 hafta hastanede yattim hadtaneden ciktigimda yuruyebiliyordum 2 3 hafta sonra cok iyidim aman boyle bir durum olursa hemen foktora gidin kalıcı hasar kalabilir

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hastalik nasil basliyor,ne kadar surede neler oluyor,detayli anlatabilecek olan var mi,,,bana tani konulamadi,2 kez mr cektirdim,belde bisiy yok dediler,acillerde surundum,,bacaklarimda felc var ve cok agrim sizim var,hersey 2ay icinde durupdururken oldu,emglerde sinir iletim yavaslamasi var dendi ama doktorlar neyim oldugunu hala bulamadilarcok az hareket edebiliyorum,yataktan yaziyorum bu satirlarida,,yasim 36,,bu hastaliktan suphelenmeye basladim,nette cok sayida tibbi makale sonrasi,,detay ve surec lazim arkadaslar bu hastaligin baslangic ve seyriyle ilgili???

@king3520
    Daha fazla detay lutfen??teskyukaridaki yazimi okursaniz

@manuelfernandes
    Sizde nasil basladi bu rahatsizlik,detay verenilirmisiniz dusuk ayak oncesi??

@melek07
    Arkadasim hastalik sureciniz nasil basladi,biraz detay verebilirmisiniz,kendi durumumu asagida ozetledim

@midastouch
    Tam olarak detayli bir hikaye yazabilirmisiniz lutfen hastaliginizla ilgili

tıp fakültesi hastanelerinde mi yoksa araştırma ve eğitim hastanelerinde mi teşhis konuluyor acaba?? devlet ve özel hastanelerde anlayabileceklerinden ciddi derecede kuşkuluyum ben,,,

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güncel

Üye
    flzayk Avatarı

Son Giriş
    15.06-2016
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba solveus. Umarım Bu yazım birazcıkta olsa sana yardımcı olur. Benm Şikayetim 23.06.2015 te basladi. Sabh uyandigimda ayaklarımda uyuşma vardı, aynı günün gecesi uyandığımda ayağa kalkmaya çalıştım ve tökezleyerek yurudum,24.05.15 te Özel hastaneye gittim ve beni eğitim araştırmaya sevk etti(kartal). Oradaki doktor beni muayene edip yatışımi istedi Ve daha sonra tanı konulması için belimden enjeksiyon ile sıvı alindi , ayaklarımdaki gücsuzluk gittikçe artıyor ve daha fazlasıyla bel ve sırt ağrılarım vardı, sıvı SONUCU hemen çıktı ve bana gullian barre sendromu tanısı kondu ve kortizol ile iViG başlandı, 8 gun serviste yaptım,8 gun İçerisinde ayaklardan başlayan uyuşma yavaş yavaş belime göğüs kafesime kollarıma kadar vurdu daha sonrasında sekizinci günümde solunumu etkiledi ve yoğun bakıma yatırıldım, uyandığımda yoğun bakımda tüp takilmisti solunumu tüp ile sagliyordum, belirli bir süre uyu tutuldum ve daha sonra uyandırıldım sebebi ise kas güçlerimin yerine gelmesini görmek istemeleriydi. Daha sonra 23.07.2015 te trakeostomi yapildi KBB tarafından sebebi ise arasındaki tüpün daha sonra iltihaplanmaya yol açmasıydı. Trakeostominin açılması ile ben tam olarak kendime gelmiş oldum kısık sesle konuşa biliyordum Ama çok fazla değil ağiz hareketlerinle iletişim kurabiliyordum.01.08.15 İtibari ile de yoğun bakımda fizik tedavi gördüm. Yavaş yavaş nefes almam kendine geliyordu tabi sayısızca antibiyotik ve ilaçlar uygulandı. 17.08.15 te trakeostomi Çıkarıldı ve artık konuşa biliyordum.19.08.15 te yoğun bakımdan servise çıkarıldım ve iki gün serviste kaldım ve taburcu oldum.yoğun bakımda gördugum fizik tedavi sayesine otura biliyordum fakat hareketlerim yine kısıtlıydı. kol hareketlerimi yerine gelmişti fakat sol omuzum kısıtlıydı, yürüyemiyordum ayaklarında düşük ayak vardı hareket ettiremiyordum. Dizilerimi kısıtlilik mevcuttu azda olsa kendime çekip ileri itebiliyordum sağa ve sola dönemiyordum destekle dönebiliyordum.yani kisaca 47 gün yoğun bakımda kaldım
    Doktorlar hatta %50-%50 ölebilirde yasabilirde demisler. Taburcu olduktan sonra erenköy fizik tedavi hastanesine gittim sıra aldım ve bir hafta içerisinde fizik tedaviye başladım 40 gün fizik tedavi gördüm ve hareketlerim çoğunlukla iyi 1 °'de rahatladı. oturabiliyorum kendim yemek yiyebiliyorum sağa ve sola dönebiliyorum. eve paralel bar kurdurdum. Walker ile zorda olsA destekle yürüyebiliyorum. Ayaklarımda düşük ayak mevcut ve bunun için cihaz önerildi cihazım yapılıyor dizaltı. Elimden geldiğince güzelce yapmaya çalışıyorum.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon