Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 70 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    feritdemir Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    21.05-2011
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb özer özkan.. ben bornovadan... 12-8-12 novorapid, 20 levemir kullanıyorum.. 3 aydan beri.. son 1 ayda 180' i bile görmedim.. bu aralar 120-130 en fazla yalnız bir sorun var.. diabetik polinöropati var.aşırı ağrılı.. bir bilgin var mı paylaşacağın?

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    120

ferit bu konuda konuşmak için her cumartesi saat 12de seni bornovadaki çöydere yani çağdaş özürlüler ve yaşam derneğine bekliyorum.orada görüşürüz

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

merhaba arkadaşlar bende strip olarak accu-chek go kullanıyorum ve novorapid kullanıyorum insülin pompası ile geçen gün şekerim 540 larda idi nedenini bilmiyorum ne oldu acaba bende hiç hissetmedim yükselmiş olduğunu şekerim çok oynak gidiyor bu da tabii çok kötü pompa kullanımını yanlış mı kullanıyorum acaba diyorum bazen fakat rahatlığına alışıp yemeklerden sonra unutuyorum galiba böyle yükselmeler her zaman olmuyor tabiki başka ne ilaçlar kullanıyorsunuz şeker hastası olarak ben hiç doktora da gidemiyorum yani sadece ben takip ediyorum ama ne kadar zarar açtığını bende bilmiyorum tabikide .......yaz yaz bitmiyor hikayeside selamlar...

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    120

hepimize geçmiş olsun

Üye
    kuman Avatarı

Gerçek Adı
    otmar
    Son Giriş
    28.09-2012
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de diabet II'yim. Bende bu striplere ödemeden muzdaribim. Bilen varsa, ben de daha önce açlık şekeri 160-170'lerde idi. Glukophage'a başladıgımdan beri 110-120 arası olmaya başladı. Tokluk şekerim de, 140-180 arası dolanıyor. (Geçen (ayıptır söylemesi) kadayıf yedim, 2 saat sonra ölçtüm ilaçlı.185 geldi. (Her ölçümde, strip çıkarırken kırk kere düşünüyorum. O yüzden haftada 1 ya da 2 ölçer hale geldim) . Sizce durumum nedir diyabet II'de. ( Yani hastalığın şiddeti nasıl dersiniz? O arada acaip diyet yapıyorum. Kadayıfa bakmayın. En son 1 sene önce yemiştim,tatlı. Tatlı hayatımdan çıktı. (Maviyeşil hariç (Dyabetçiler bilir bu nedir piskuit olarak ). 6 ayda 118 kilodan 105 kiloya indim. O arada şeker de 160-170'lerden 115'lere indi (ama gliforda kullanıyordum). Fikriniz ne olur arkadaşlar bendeki DM II durumuma? (teşekkürler)

Üye
    aliozkan Avatarı

Son Giriş
    14.08-2015
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende tip1 diyabetim çok yüksek kullanıyorum insülinleri size göre 20 15 25 novarapid 35 ünitede lantus kullanıyorum şekerim fazla yemek kaçırdığım zamanlarda yüksek yemek derken genelde ara ögünlerde fazla yiyorum diğer öğüne geldiğimde yüksek oluyor 220 230 gibi ara öğünü bir meyva yada çok az bir şeyle geçiştirirsem sorun olmuyor hepinize geçmiş olsun diyorum 10 yıldır tip1 diyabetim

Üye
    free Avatarı

Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    ORDU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkdaşalar ben tip 1 diabetüs 17 senelık dıabetiliyim benım şeker oranları çok dengesiz en yuksek kan şekerim 582 idi ama bu şekerle bıle komaya girmdedim en düşük şekerim ise cihaz ölçemedi ne tesadufki yıne komaya gırmedim bu zamana kadar 5 defa hıpogılisemıye girdim hba1c de yuksek gidiyo esanflık yapıyoz sıkıntı sıtres yıyop bıtıryo bızi hayırlısı bakalım

Üye
    bassiptar Avatarı

Gerçek Adı
    taner
    Son Giriş
    22.11-2011
    Saat
    19:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seyhan;

enfeksiyon olduğu zamanlarda kam şekerinin yükselmesi çok normal sürekli takip ederek o dönemde şekerini regüle etmelisin.. Çok kafaya takma enfeksiyon bittiğinde şeker yine eski seviyelerine gelecektir. Allah şifa versin ..

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

merhaba arkadaşlar size haber vereyim istedim yeni bugün reçete yazdırdım 6 kutu accuchek go strip eczane 105 tl fark alarak %50 olarak aldım daha önce faturayı sgk ya götürüyordum eczaneden alamamıştım bilginize ve
    HA1C 6.38 çıkmış nasıl iyimi sizce

Üye
    bassiptar Avatarı

Gerçek Adı
    taner
    Son Giriş
    22.11-2011
    Saat
    19:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memolikk;

6,38 çok güzel bir sonuç. diyabetli olmayanlarda bile normal sonuç 6,6 sınırında.

Üye
    womanizer Avatarı

Gerçek Adı
    YUXEL-67
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/EREĞLİ - AYDIN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1 sene içinde şeker hastalığı tarih olacak die duydum dün hastahanede.ne kadar doğru?ben ne insilünlerime dikkat ederim.ne yediğime.bazen 500 e çıkar.umrumda olmaz.bu şeker hastalığı benım asıl var olan friedrich ataxia hastalıgımın getirdiği bişi.dün doktor özellikle diabet hemşiresi canımı sıkdı.ayaktaki çizikden mantara kadar herşeyi saydı (ampüte için).2010 aralıkda 5.5.5 ünite apidra 12 ünite lantus başlandı.aklıma geldikce çakıodum.bu üniteleri kafamıza göre oynatmak iyi değilmiş.ayrıca vurduğumuz insüilün bi sonrakı öğüne tesir ediomuş.diabet hemşiresinin verdiği liste buzalara verilen cinsten.saman yeşillik.şeker hastalığı hakkındaki tecrübelerinizi paylaşmak isterim.yuxeladiyaman67@hotmail.com teşekkürler.

Üye
    pckopat_64_ Avatarı

Gerçek Adı
    Nurbetül
    Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    02:28
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

womanizer;

Şaşkınlık içinde okudum açıkcası Zira, kafanıza göre diabete muamele etmeniz emin olun hiç sağlıklı günleri beraberinde getirmeyecektir. Şuan için her hangi bir etkisini görmüyor olabilirsiniz ama yıllar içersinde vücutta çeşitli tepkiler görülecektir. Aşırı boyutlara ulaşabiliyor şeker hastalığının zararı..
    Ayrıca kendinize dikkat etseydiniz şayet hemşire saman ve yeşillik dolu olan bir liste vermezdi
    Tabi en doğrusunu kendiniz bilirsiniz ama, dikkat edin derim.

Üye
    womanizer Avatarı

Gerçek Adı
    YUXEL-67
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/EREĞLİ - AYDIN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

pckopat sorma ya.1 haftadır psikolejim bozuldu.sağlık meslek mezunuyum şekerin getirdiklerini getireceni çok ii biliom şekerden körü ampüteyi çok gördüm ona rağmen neden böle bişi yapdım ınan bende bilmiom.1 haftadır aşırı dikkat edıom biraz düzelme var.pankreas naklini arastırıom günlerdiir bilgisi olan varmı?

Üye
    pckopat_64_ Avatarı

Gerçek Adı
    Nurbetül
    Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    02:28
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üstelik de sağlık mezunusunuz he (: Daha da bir şaşırdım.. Umarım hep dikkat edersiniz, ilk zamanlar bi bocalama dönemi oluyor ve hiç dikkat etmiyor heralde bir çok diabetli. Ben hiç öyle bi süreç yaşamadım. Annem gözümün önünde canlı bir örnekti, bi çok olumsuzluğunu taşıyor şekerin.. O yüzden daha sıkı sarıldım diabetime. Koyvermiyorum onu (:
    Pankreas nakli konusunda benim bilgim yok, hiç araştırmadımda.. Bilgi sahibi olursan bizlerle de paylaş (;

Üye
    womanizer Avatarı

Gerçek Adı
    YUXEL-67
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/EREĞLİ - AYDIN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    pankreas nakli fos.en azından benim için.diyabetden ayrı kalıtsal bi engelim var nakil sonrası ağır ilaçlar kullanmak zorunda kalıomusun.3 ila 5 yılda bu nakli yapdırman gerekiomuş.ömrü maximum 5 yıl yani naklin.insilün pompası hakkında bilgisi olan kullanan varmı?

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon