Sayfa 7 / 16 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 239 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tufan özgür Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    20.09-2012
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    offff bu ne zor hayat diycem eminım benden çok daha zorlar da vardır .Herkezin allah yardımcısı olsun h.s.p hastasıyım (bağışıklık sistemi romatizmal)kemoterapiler böbrek biopsileri kortizon lar imuranlar şimdide a.v.n hastası oldum....
    çalışıyorum satış pazaarlama sektöründe hastalıktan sonra hayatım daha iyi bir yön vereyim dedim her şeyi harfiyen yerine getirdim içki yok sigara yok vs....
    Kendim sebest dalış a verdim ona konsantre oldum şimdide bu çıktı dalış bitti iş hayatım belkide bitti , koltuk değnekleri dedi gittiğim hoca hemen ameliyat çokk zor çokkk korkularım amaeliyat değil korkularım başakalrına muhtaç olmak eziyet etmek ...
    offff offf hayat ne garip asıl hastalığımı unuttum...
    dokuz eylülde tedavi görüyorum
    izmirde öenerebileceğiniz dr varsa lütfen dönerseniz çok memnun olrum,
    herkeze allah'tan şifa diliyorum
    sağlıklı günler

Üye
    nuray_arsln Avatarı

Gerçek Adı
    nuray arslan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar bende avasküler nekroz hastasıyım.geçirdiğim bir kaza sonucunda femur başında kırığım vardı.platin takıldı 2009 senesinde.ama yaklaşık 10 ay önce ağrılar başladı sol kalçamdan.doktora gittim ve femur başımda erimeler olduğunu söyledi.ilaç verdi 1 ay sonra tekrar gelmemi söyledi.ama ben gitmedim. korkuyorum çünkü.10 aydır kaçıyorum.ağrı kesici içerek ve iğne olarak idare etmeye çalışıyorum.31 yaşındayım.çok ameliyatlar geçirdim ve artık ameliyat olmak istemiyorum.yatağa kısa bir sürde olsa bağımlı kalmak istemiyorum.ağrılara dayanabildiğim yere kadar dayanıcağım ama er yada geç kalça protezi olucam.ama ben sonrasından daha çok korkuyorum.
    eğer kalça protezi olan varsa lütfen sorularıma cevap versin
    evlilik hayatını etkiliyormu?
    çocuk doğurabiliyormusun?
    genel hayatını ve hareketlerini kısıtlıyormu?
    ameliyat sonrası ne kadar yatıyosun, ayağa kalkmıyosun? çünkü ben çalışan bir insanım.
    lütfen u sorularıma cevap veririseniz ve dahada fazla şeyler paylaşırsanız çok sevinirim.
    şimdiden çok teşekkürler

Üye
    mgold Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    28.02-2016
    Saat
    15:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nuray_arsln bayanlar için doğum olma olasılığı için seramik protez uygulanıyor

Üye
    nuray_arsln Avatarı

Gerçek Adı
    nuray arslan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki mgold bişey daha sorucam hareketlerini kısıtlıyormu.mesela topallıyomusun?
    ben ameliyattan değil sonraki karşılaşıcağım engellerden korkuyorum.nelerle karşılaşıcam bilmiyorum ve buda beni çok üzüyor.ne yapıcam nasıl yapıcam bilmiyorum.işin içinden çıkamıyorum.

Üye
    hakanerhandi Avatarı

Son Giriş
    07.03-2012
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşlar geçen hafta sağ kalçamdaki topallama yüzünden çektirmiş olduğum mr ve röntgenlerde bu teşhis konuldu ve şubat ayında başladı.Doktorum aynı hastalığı 5 yıl öncede sol kalçamdan geçirmiş ve çok az hasarla atlatmişsın dedi belki sağ kalçanda da atlatabilirsin dedi.Bu şekilde atlatan bi arkadaşım varmı?Bunun ameliyat olmadan geçme şansı var bitkisel tedaviler hakkında bilgisi ve Ostokin diye bir ilaç buldum bu ilacı kullanan ve iyileşen varmı?

Üye
    mgold Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    28.02-2016
    Saat
    15:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nuray_arsln ben henüz protez olmadım ancak olmak istiyorum artık şu an seramik protezin en iyisi olduğunu biliyorum

Üye
    hakanerhandi Avatarı

Son Giriş
    07.03-2012
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dün gitmiş olduğum profoser dr um bana tam alarak avn tanısı koymadı kan tahlilimde ürik asit değerim çok az yüksek çıktığından bu fmur boynundaki ödemin gut hastalıın bağlı olabilceğini %50 ve %60 dan daha fazla olabileceğini ifade etti böyle olan arkadaşım varmı acaba

Üye
    ozan062 Avatarı

Son Giriş
    16.02-2017
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben doğdukdan 15gün sonra bu hastalığa yakalandım ayaklarım ı düzleştiremiyordum vede sürekli alıçlardaydım sonra ileride ayıcağım doktorun verdiği yöntemlerle onun sürecini ve ilerleyişini azalttık suan durmuş vazziyette,, 20yasındayım ve 20senedirde aynı sorun devam ediyor..bana 7yasındayken ameliyat olmalısın denildi her gittiğim doktor bunu dedi ama sonra bizim buralarda yani izmirde fatih sürenkök diye bir adama denk geldimm o kontrol etti ve bu çocğun ameliyata ihtiyacı yok dedi ve bizimkilerde güvenmişler ve olmadım suana kadarda allaha sükürler olsun bütün sporumu herseyimi yaptım ama 5senedirde hiç bir korkma nedenim yok ama sporuda bıraktım..ve bu sıralar tekrar kontrole gittiğimde bütün doktorlar fatih de dahil 40-50yasında bu ahstalığın azacağını işte o zaman birseyler düşünülebiliceğini belirttiler daha önümde bolca zaman var ancak daha zamanın neler göstermiyeceği belli değil..teknolojide hazır ilerliyorken belki bir iki işlemle orjinal haline döneriz inş hepimize bölye bir imkan sunulur..bu arada bende bu aynı zamanda raporda yüzdelik oalrak diye adlandırıldı.

Üye
    murat işlek Avatarı

Son Giriş
    24.01-2015
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben 32 yaşındayım sag femur başında yaklaşık 2cm çapa ulaşan tip c avasküler nekroz alanı izlenmiş mr da
    sol femur başında yaklaşık 3cm çapa ulaşan t1 agırlıklı serilerde hipo t2 agırlıklı seriler hiperintens karakterde kistik görünüm dikkati çekmiş olup femur başında hafif kollaps dikkati çekmiştir
    koksofemoral eklem mesafesi daralmıştır
    asetabulumda düzensizlik mevcutur
    acaba tedavi hakkında bilgisi olan varmıdır

Üye
    salim52 Avatarı

Gerçek Adı
    salim kaykusuz
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

slm arakadaşlar

benimde romatızmadan dolayı iki kalça femur başları kırecleme oldu hastalıgımın adı (ankılozan spondilit) 2007 yılında her iki kalcaya protez takıldı çok şükür hiç bir sıkıntı yaşamıyorum günlük hayatıma devam ediyorum tekrar gecmış olsun ağrısız günler diliyorum..

Yasaklı Üye
    kain1 Avatarı

Son Giriş
    16.07-2012
    Saat
    20:49
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam sezerhs kardes hastaliginiz tamamen nedir ben almanyadan katiliyorum ve tam olarak anlayamadim anlatirsan fena olmaz Saygilar

Üye
    menekshe Avatarı

Gerçek Adı
    Canan
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    00:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde sağ kalçamda AVN var. 3 hafta önce kanlandırma ameliyatı oldum. Bu ameliyat net bir çare değil zaten. Yüzde 60-70 oranında başarılı olan bir tedavi şekli gibi düşünün. Hastalığım tespit edileli beri, 1 aydır, üzerine basmıyorum ayağımın. Koltuk değnekleriyle yürüyorum. Ameliyattan 2 gün sonra Hiperbarik Oksijen tedavisine başladım. Bugün 14 günüm. Şimdilik 30 günlük tedavi verildi ama duruma göre 60 da olabilir. Bir ayın sonunda bakılacak MR a göre karar verilecek. Bitkisel ilaçları görünce tedavimi onlarla da desteklemek istiyorum ama biraz korkuyorum bu bitkisel ilaçlardan... Umarım hepimiz iyi oluruz...

Üye
    yiğido_fatih Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

Benim gibi kortizon sonrası avn olan arkadaşlara tavsiyem şudur kesinlikle ayak bileklerinizi ve dizlerinizi de ihmal etmeyin derim.Çünkü ben kalçamın yanı sıra ayak bileklerimden de rahatsızım ve düz basamıyorum.Siz siz olun egzersizlerinizi ihmal etmeyin.İnanın ayak bileklerimin ağrısından kalçamdaki ağrılarımı unutmuş durumdayım.

Üye
    umutluyum.91 Avatarı

Gerçek Adı
    ZEYNEP
    Son Giriş
    01.11-2014
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar 22 yaşındayım 3 ay kortizon kullandım ayağımda ayrı sonucu doktora çıktığımda sağ kalçamda avn olduğunu söylediler ilk etapta ameliyat düşünmedim bitkisel ilaçlara yöneldim bi faydasını göremedim şu kalça kemiğimde bozulma yok iki doktora danıştım birisi kanlandırma tedavisi diğeri damarlı kemik naklini önerdi şu an kararsız durumdayım bu tedavilerden birini gören varsa bana yardımcı olurlarsa sevinirim.. herkeze geçmiş olsun..

Üye
    forever52 Avatarı

Gerçek Adı
    fazlı memiş
    Son Giriş
    17.03-2015
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    ordu/perşembe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam arkadaşlar, herşeyden önce herkese acil şifalar dilerim. röntgen ve mr çekimleri sonucunda banada femur başında evre 2 avesküler nekroz teşhisi kondu. doktorum kanlandırma ameliyatı olacaksın dedi. burada arkadaşların yaşadıklarını ve tecrübelerini okudukca bu hastalığın boyutu bir başka hal almaya başladı. evet bazı kararları verebilmek için değişik tecrübelerden deneyimlerden yararlanmaktan fayda var. bu hastalığı yaşayan arkadaşlar deneyimlerini değişiklikleri, tedavi sonucu gelişmelerini sık sık paylaşırlarsa seviniriz. yaşayacağım evreleri, yöntemleri buradan paylaşmaya devam adeceğim, saygılarımla.

Sayfa 7 / 16 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon