Sayfa 6 / 17 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 242 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    18.05-2017
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    05 mustafa, ağrıların için kullandığın, kıkırdak oluşturan ilacın adı nedir?

Üye
    sungate Avatarı

Son Giriş
    18.04-2013
    Saat
    21:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam , arkadaslar bende avasküler nekroz hastasiydim, bundan iki ay önce amaliyat oldum, silent more protezi takildi iki hafta hastahanede kaldim ondan sonra 3 hafta kura gittim, simdide 2 haftadir fizik tedavisi görüyorum ve durumum iyi. Herkese tavsiyem , hemen ameliyat olsunlar
    cünkü agrilara karsi aldigimiz ilaclar hergün baska organlara zarar verebilir.

Herkese selamlar

Üye
    dev adam Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar ünlü
    Son Giriş
    02.07-2017
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende avasküler nekroz hastasıyım.sizin gibi kanlandırma ameliyatı oldum fayda etmedi 8 ay sonra femur başı alındı ve total protez kondu......geçmiş olsun

Üye
    Hayrullah Altunel Avatarı

Gerçek Adı
    Hayrullah
    Son Giriş
    15.10-2011
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SLM

Bende AVN Hastasıyım kanlandırma ve greft operasyonu geçirdim ameliyattan sonra avn problemi kalmadı fakat greft alınan yerde çökme oluştu elle belirgin şekilde(greft alınan kemikte )

bu çökme normalmidir çökme büyüyebilirmi
    bu konuda bilginiz varmı
    şimdiden tşk

Üye
    evim1453 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2011
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa bey.bendede her iki kalçada avesküler nekroz var,doktorlar kanal açıp kanlandırma yapmak istiyorlar,ama okuduklarım bununda çok işe yaramadığı bende dayanabildiğim kadar dayanmaya karar verdim,son evrede proteze kalacağız herhalde bana kıkırdak geliştirici ilacı yazarsanız sevinirim,iyi günler

Üye
    aytacwarol Avatarı

Gerçek Adı
    AYTAÇ VAROL
    Son Giriş
    16.10-2011
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slmlar.ben elazığdan aytaç varol..23 yaşındayım tam 1 sene önce alerji hatalığımdan dolayı bir doktor bu hasatalığı kortizondan başka çaresi yok diyerek bana o ilacı verdi.bende kollandım ve geçti rahatsızlığım ve tam 1 sene sonra sol kasığımda ağrı hissettim doktora gittim çeşitli kremler verdi hiç fayda etmedi giderek artıyordu ağrı.bir çok doktora gittim kimi kas kanseri kimi lenf kanseri diyerek benim moralimi sıfır ettiler.sonra bir doktor şuanki doktorum benden emar istedi ama istemeden yapay kemiklerle benim sorunumu anlatmaya çalıştı ve aseptik nekroz dedi ama emarda istiyorum dedi...emar çekildi ve sol tarfa 1. evrede sağ tarfda da başlangıç dedi..ameliyat dedi.bende hayatımda ilk kez ameliyata gireceğim için düşünme payı ıstedim....karar verdiğimi aradığımda izmir egepol hastanesine gittiğini söyledi bende gittim ve orda urla kemik hastanesine görüneyim dedim gittim..ordaki doktor senin birşeyin yok spor yapacaksın yüzeceksin diye benimle dalga geçmez mi...sonra izmir yeşil yurt araştırma hastanesine gittim.orda heyet toplandı 15 doktordan oluşan ve alınan karar ameliat ise kanlanmayan kemiğe kan ulaştırmak tı.onda başarılı olunmazsa 8 saat süren damarla birlikte ayak kemiğinden parçaalıp femur başına çakmaktı..karar bu oldu..ben kendi doktoruma geri döndüm ve ameliyatı egepol hastenesinde oldum iki tarafdanda femur başlarına ulaşıldı sağ da solda.kanlandırmaya çalışmak için ordaki kemikler oyuldu genç olduğum için o kemik tekar yenilenecek dedi..1 gün hastanede yattım.....15 gün evde yattıkta sonra kontrole gittim amelıyat yerlerinin temiz olduğunu söyledi 30 gün daha yatmamı söyledi kalkmadan..şuan 25.günümdeyim önceden yatagımda pozisyon değiştirirken ağrı oluyordu ama şuan yok ağrı oturduğum yerde yok yatagımda herşey serbest ama ayaklara yük binmicek dedi..ve bakalım toplam 45 gün sonunda sonuç ne çıkacak sizinle paylaşmak istedim.....ve sonucuda paylaşacağım....teşekkürler...herkese allah şifalar versin

Üye
    evim1453 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dilerim eski sağlığına kavuşursun kardeşim

Üye
    evim1453 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ümit gül kardeşim,ben 55 yaşında her iki kalçadada-sol daha fazla- avn hastasıyım,teşhis yeni kondu,kanal açarak kanlandırma yapılması gertiği söylendi,ilerde protez takılır dendi,ben kanlandırmanın bir neticesi olmadığını anladım,protezi geciktirmek için ne yapmalıyım,ilaç,fizik tedavi,kaplıca fayda veriyormu..

Üye
    yasemiin Avatarı

Son Giriş
    28.04-2012
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Figencim merhaba bende AVN hastasyım bilgilerimi seninle paylaşmaya hazırım bana dön olurmu Allah şifa versin

Üye
    gunaydin7200 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2016
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

------- A M E L İ Y A T O L A C A K L A R D İ K K A T------
    Merhaba bende Femur Başı Avesküler Nekroz hastasıyım. Emar çekimi sonucu bir doktor ameliyat, bir doktor ameliyat sonrasıda oksijen tedavisi, bir doktor direkt oksijen tedavisi, bir doktor 10 gün istirahat sonuç olarak istikrarlı bir cevap alamadım. Bitkisel çözümlere ağırlık verdim. 4 çeşit bitkisel tablet, 1 bitkisel toz, 1 bitkisel su, 1 bitki kaynatması kullandım. Allaha şükür şu anda diyebilirimki rahatsızlığımın % 90-95'i geçti. Ancak bu kadar çeşit kullandığımdan hangisinin faydalı olduğunu daha çözemedim. Başka Femur Başı Avesküler Nekroz hasta arkadaşa tek tek denemek suretiyle faydalı olanı bulmaya çalışıyorum. Öğrenir öğrenmez burada açıklayacağım. Ameliyat olacaklar bence biraz beklesin diye düşünüyorum. e-mail adresim gunaydin7200@mynet.com

Üye
    evim1453 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sevindirici haber için teşekkür ederiz,sen ne kullandıysan yaz,hangisinin faydalı olduğunu beklemene gerek yok,belki hepsi bi arada fayda etmiştir

Üye
    ayhazee Avatarı

Gerçek Adı
    ayhaze
    Son Giriş
    23.03-2013
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    corum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

S.a arkadaSlar bende avaskuler nekroz hastasiyim yazılarınızı aglayarak okudum 24 yaşındayım ve doğuştan perthes hastaliyla başladı ve 21 yasimda da avaskuler nekroza çevirmiş ve ben bunu amelyat olmadan hemen önce öğrendim ne yazikki hep yanlış teşhis den dolayı erken amlyat olmak zorunda kaldım yaklaşık 1 buçuk sene önce sol kalca protez amelyati oldum hersey yolundaydi ama bu bir haftadır agrilrim arttı röntgende protezde sorun yok ama üzerine basmamda zorlanıyorum ne yazikki tamamen iyileştiren bı tedavisi yok:/ Allah yardımcımız olsun amelyat olduktan sonra biraz zor bı hayat bekliyo avaskuler hastalarını çok dk etmek lazım ne olursa olsun eğilmeyin ağırlık taşımayın kilonuza dikkat edin ben dikkat etmediğim Icin belkide tekrar ağrılarım başladı. Amelyat olanlar yazabilirlermi bilgiye ihtiyacim var agrilar normalmi bilemiyorum.. Allah yar ve yardımcımız olsun

Üye
    nekroz Avatarı

Gerçek Adı
    ezgı
    Son Giriş
    06.02-2012
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam fgen kardeş avasküler nekroz hastasıyım bir kez ameliyat oldum başarılı olmadı 3 ay basmadım ayağımın üstüne maaalesefki şu an daa kanser hastasıyım . bu emar ve tomografilere zırt bırt girmektende kanser hastası oldum şimdide onunla uğraşıyorum kemoterapi alıyorum. kendi kemiğimden kemik koydular olmadı yüzde altmış sans veriyorlardı şimdi ki aklım olsaydı direk protez olurdum ben şimdi tekrar olmam gerekiyor iki bacağımdada var kemikler çürümüş acil ameliyat ol proztez koydur diyorlar. yumurtalık kanseriyim yeni ameliyat oldum 3 ay oldu zaten ondan sonrada karaciğere yayılmış nakil olacak bacağa ne zaman sıra gelecek bilmiyorum. çokkk fazlaa tomografi çektirmeyin çokkk gerekmedikçe mr bir yere kadar ama en kötüsü tomografi acil şifalar dilerim

Üye
    bulenttun Avatarı

Son Giriş
    16.12-2011
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 hafta önce diz ağrıssı nedeni ile MR çektirdim, 2 doktor da AVN olduğumu ve ameliyat gerekli dedi
    evre rapora göre 2 doktora göre 3 ama henuz çökme yok, 2 hafta önce damarlı kemik nakli gerçekleşti
    3 ay üstüne basmıycam, daha sonra protez vs demedi doktorum fakat burada birçok protez yazısı gördüm
    benzeri aşamayı geçiren var mı, 6 ay sonra ağrı içinde mi yürüyeceğim, ne kadar süre sonra protez takmam gerekecek
    btuncay@yahoo.com adresinden de ulaşabişlirsiniz
    hepinize geçmiş olsun allah yardımcımız olsun

Üye
    Best_Off Avatarı

Son Giriş
    30.10-2012
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    isst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    herkese geçmiş olsun bende yakında ameliyat olcam sanırım ocak ayında sıra geliyo.tavsiyesi olan varsa bence hemen yazsın. bide yagmur7200 nickli arkadaş bazı ilaçlardan bahsetmişsin neden herkes kulandıgı ilaçları burda açıklamıyo fayda gordunuzmu.yada kullandım ama faydasını goremedim diye bence paylaşım yaparsa faydalı olur diye duşuşnuyorum. sonucta bende alternatif tıp yoneldim ama hepp para tuzagı degişik formulu olması lazım bence ama arkadaşlar biz neden bulamıyoruz.evren herşeyi tamir eder.bizide eder herkese saglık dilerim dogru insanlarla karşılaşmak dilegi ile

Sayfa 6 / 17 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon