Sayfa 5 / 16 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 239 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    salihtuncay Avatarı

Son Giriş
    19.11-2014
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Samsun Alaçam
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba mustafa arkadaşım yazılarımdan okuduğun gibi heriki kalçama protez koyuldu artık ağrım yok ve tahmin ettiğimden çok çok iyiyim sadece hareketlerime dikkat ediyorum ameliyat olacağınız doktor ve hastane çok önemli kısacası ben hayatımdan memnunum inşallah sizde iyi olursunuz geçmiş olsun

Üye
    tripod35 Avatarı

Son Giriş
    30.01-2011
    Saat
    17:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bana teshıs 1 hafta once kondu. suan da yurumem de sorun yok tek sorunum dız agrısı ve askerde oldugunu varsayıyorum cunku o donemde basladı ve bıranda: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...r-misiniz.html

Cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurler
    saygılar

Üye
    Ümit GÜL Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit
    Son Giriş
    20.10-2014
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul /taksim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu avasküler nekroz hastalığı olanlar.Bu hastalık duzelir ben bu ağrılardan kurtulurum zannetmeyin.Ağrılar sürtünmeler bitmez bu hastalığı kabullenmemiz lazım ve bu hastalıkla yaşamayı öğrenmememiz lazım
    Ben bu hastalığa 2009 yılında yakalandım önce sol kalçamda sürtünme ve çökme oldu ve gün geçtıkçe ağrılarım devam etti ağrılar dayanılacak gibi değildi doktora gittim sol kalçamda kanlandırma ameliyatı oldum sonra sağ kalçamda aynı arıza olmaya başladı sağ kalçamdanda kanlandırma ameliyatı oldum fakat butun ameliyatlar boşuna ağrılar yine devam etti
    Sonunda 2 ay önce sol kalçamdan tekrar ameliyat oldum TOTAL PROTEZ taktılar şimdilik
    sol kalçamda ağrı sürtünme yok. tek sorun ayağımı uzatırken ve toplarken takır tukur diye ses yapıyor onuda doktorum ileriki zamanda oda geçecek diyor
    Butun bu AVN hastalığın herşeyini ben yaşadım sormak istediğiniz herşeye cevap verebilirim
    hepimize geçmiş olsun allah hepimize yardımcı olsun

Üye
    zincirbozan Avatarı

Son Giriş
    17.06-2012
    Saat
    17:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende AVN hastasıyım ameliyat oldum..2 tane profesörün muayenehanesine başvurdum.randevu aldım biri 300 lira digeri 250 lira muayene ücreti alıyormuş..ameliyatın fiyatını sordum sekreter bilgi veremeyeceğini doktorla konuşmanız gerekiyor dedi..ameliyat olan arkadaşlar nerede ameliyat olduklarını ve fiyatını söyleyebilirler mi acaba..teşekkürler..

figen doğan hanım ali sehirlioglu nun telefonunu verebilir misiniz..ameliyattan ne kadar para aldı acaba doktor..

Üye
    zincirbozan Avatarı

Son Giriş
    17.06-2012
    Saat
    17:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de 28 yaşındayım doktor kalça protezi ameliyatı şart dedi..BHR yöntemi ile ameliyat olan var mı ameliyatın hastaya maliyeti nedir..teşekkür ederim..

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    18.02-2017
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 3,5 ay önce medikalpark hastanesinde doç fatih parmasızopluna ameliyatoldum. ameliyatt canlı damarlı eik nakliydi. diz altı kamış keiğini allıp kalçaya taktılar benim evre 2 idi. henüz ayağıma bastırmadılar ocak 23 temografi çekimim var sonuçlerını yazarım. sebebi kortizon kullanmam sol kalçamdada var. ameliyat 13000 tl mal oldu. diğer kalçam içinde bul ameliyatı olmam gerekiyormuş bu ameliyatı olmuş diğer arkadaşlar hangi hatanede olduklarını ve ameliyat masrafını yaarsa sevinirim. özellikle bu damarlı kemik nakli olan arkadaşlardan cevap bekliyorum

Üye
    yücelakduran Avatarı

Gerçek Adı
    yücel akduran
    Son Giriş
    09.01-2011
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın figen hanım eşimde aynı hastalıktan şikayetçi ve acilen Femur başı dekompresyonu öneriyorlar bize bir bilgilendirme yaparsanız sevinirim

Üye
    regulator758 Avatarı

Son Giriş
    25.01-2011
    Saat
    21:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım yaklaşık on yıldır biz bu hastalıkla cebelleşiyoruz eğirdirdeki kemik hastalıkları hastanesinde bile bu hastalıgın ne ldugunu bilmiyrlar halk dilinde kemik çürümesi larak bilinen hastalık dünyada 35 küşüde mevcut hastalıgın ana teması ise kemik içindeki kanalların nedeni belli olmayan bir şekilde kapanarak iliklerin ve kemiklerin kan ile beslenememesinden oluşuyr.öncelikle kemik erimesini durdurma aşamasıyla başlanacak tedavide sinir sitres ve aşırı hareketlerden kaçınılması gerekmektedir.yumurta kabugunu toz haline geitirerek yemeklerin içine koyup yenmesi kemik erimesini yavaşlatıp belirli bir zamandada durdurmaktadır kemik erimesinin durması tedavide rahat hareket edilmesini saglamaktadır .ancak bununda yani bu hastalıgında diğer yerlerde kudugum ve anladıgım kadarıyla çeşitleri var temelinde yine aynı başlangıç nedeni yatmakta ve bu hastalıkta ilk hedef kemik erimesinin durdurulması.yine danışmak istediğin bir şey olursa elimden geldiğince cevaplamaktan mutluluk duyarım saygılarımla

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Dünyada 35 kişide olduğu bilgisini nereden aldınız? Sadece ülkemizde en az 100 kişide vardır.

Üye
    44kayısıkentli Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    11.03-2012
    Saat
    22:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar öncelikle rabbim hepimize acil şifalar ve sabır versin bendeki avn şöyle başladı 2004 de trfk kazası sonucu sol kalçam cıkmıştı ara ara ağrılar olurdu istirahat edince geçiyordu röntgen cektirirdim birşey cıkmazdı 2007 de mr cektik sol femubaşında kemik iliğinde ödem tesbit edildi soluğu ist yeditepe hasthanesinde aldım ve hemen ameliyata karar verdiler ve sol fibuladan kamışkemiğinde damarlarıyla beraber kemik alıp sol kalçaya canlı kemik nakli yaptılar ve 3 ay hiç ayağımı yere basmamam söylendi ve 3 ayın soun da mr röntğenle kemikleşme seyrini kontol ettiler yavaş yavaş deyneklerle yürümeye başlaım deynekleri zamanla attım ama budefada kalçamda kısıtlılık hareket aybı oldu sabahları tutulma oluyor yürüdükten sonra oturunca eklemler soğuyunca yine tutuklk dize vuran ağrılar , ama ameliyattan önce hiçbir hareket kaybı yoktu erken teşis çok önemliymiş bendeki 2. evreydi protezi geciktirmek için yapılıyor erken teşiste hasta proteze gerek kalmadan ömrünü devan ettiriyormuş bu ameliyatı olan akadaşlar durumları hakkında bilgi verirlerse sevinirim rabbim erkese şifa versin...............

slm öncelikle allah acil sifalar versin kardeş bende avn hastasıyım 2007 de sol klçaya fibuladan damarlarıyla alınan canlıkeik sol kalçaya nakledildi erken teşis çok önemli birde damarlı kemik kanlandırma amlytda mikro cerrahide önemli inşallah iyi ellerde ameliyatın başarılı geçmiştir 3ay ayağı yere basmak yok benim bildiği sonra kemikleşme seyrine göre yönlendirirler inşallah proteze gerek kalmadan ömrünü devam ettirirsin erken teşisle protez ortadan kalkıyor salıklı günler mutlu gülüşlerr sende daha farklı bilgilerin varsa paylaşırsan sevinirim

Üye
    stoptech Avatarı

Son Giriş
    05.03-2011
    Saat
    21:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avn hastası arkadaşlar size bi sorum olacak, kanlandırma ameliyatından sonra yürümemde her hangi bir aksaklık olur mu?
    Allah (cc) hepimize şifalar versin.
    Teşekkürler

Üye
    CaNCeR JaDe Avatarı

Son Giriş
    15.05-2012
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kanlandırma ameliyatını pek tavsiye etmiyorlar.olanlarda memnun degil.ben olmadım bilemiyorum ..

Üye
    nekroz Avatarı

Gerçek Adı
    ezgı
    Son Giriş
    06.02-2012
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ben bir senedir bu hastalığı çekiyorum doğumdan kaynaklandığını söyledi doktorlar yürüyemiyor kırılmalardan dolayı ayağa kalkamadım gatada geçen yıl haziran ayında ameliyat oldum. ama memnun kalmadım soldan olmuştum femurdan ameliyatımı şimdi sağ taraftada var bir şey yiyor ve kemiriyor sankiii artık dayanamıyorum mayıs 7 sinde ank gataya gidiyorum kalça protezi istiyorum doktor geç ol dayanamadığın zaman yapalım dedi ama ağrılara artık dayanamıyorum protez olursak bizmi araştırıyoruz protezi buluyoruz bi bilginiz varrmıı ağrılarıma dayanamıyorum artık herkese geçmiş olsun

Üye
    kuman Avatarı

Gerçek Adı
    otmar
    Son Giriş
    28.09-2012
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Nekroz dayanabiliyorsan dayan, sonuçta öyle böyle kemik kendi kemigin idare edebiliyorsa, idare et. Ben de hem femur topuzu çökmüş, hem femurun yuvası deplase denen türde deforme mesela.Ama protezi geciktirebilecegim kadar geciktirmek istiyorum. Bence ne kadar geç protez o kadar iyi. (Daha önce de kanlandırma olduydum. Tam başarılı olmamış. Tam faydasız da diyemem tabii.) Ben ekstra olarak, 40 seans hiperbariğe gittim. Hiperbarşk doktoru 6 ay sakat kalçana asla yük verme dedi. İnan çocuk gibi, 5 aydır kalçama yük vermemeye çalışıyorum. Böyle kemiği içinden deşerlermiş gibi agrı olurdu. (Acaip bir acı.Bilirsin sende). Ama şimdi bana böyle oldu, sana da git hiperbarşge ya da onu yap bunu yap da diyemem. Hiperboriğin de bazen bazı kişilerde yan etkileri olabilirmiş; o yuzden doktora danış. Zaten beni de doktor yönlendirdi. (Hiperbarğin etkisi, tedavi sonrasında oluyormuş. Yani illede etkili olacak, iyi gelecek diye bir şey yok. Tabi bir de hiperbark için de yan etkileri v.b. düşünmek lazım. En iyisi bence ortopedi doktoruna danış.). Ama şunu diyebilirim yaşın çok genç ise, ve agrı-acı bir şekilde idare edilebilir ise (çok agrı varsa ve de çok fazla aşırı agrı kesici kullanıyorsan,onun da sonuçta böbreğe ve karacigere zarar verme olasılığı/riski var tabi. (doktor bilir) idare et derim. Ancak esasen,biraz kilolu isen zayıflarsan, o da seni rahatlatabilir geçici de olsa,bir süre.

Üye
    05 Mustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa KIRAT
    Son Giriş
    22.05-2011
    Saat
    00:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşla Merhaba ben 2007 Haziran aayından Her iki Femur başından avesküler negros tanısı sebebiyle kanlandırma ameliyatı oldum tbben ne ameliyatı olduğunu ismen bilmiyorum ama kanlandırma dediler ankarada H.Ü.T.F oldum. üç ay üzerine basmayacaksın dediler ve basmadım üç ay sonra kalktım ve bir ayda koltuk değnekleri kullandım sonrasında bıraktım fakat tabiki normal eski haline dönmedi ağrılarım oldu uzun süre yürüyemedim uzun süre ayakta kalamadım ağrılarım artıyordu ilaç kullanarak ağrı etkisini gideriyordum. benim hikayem aslında çok farklı idi akciğerlerimdeki bbir problem sebebiyle kortuzon kullandım halen beş yıldoır kullanıyorum, ve bu sebeple kalça femur başlarını çürütmüşüz kan gitmediği için ve ben ortapediye gittiğimde son evre demişlerdi bu seseple ameliyat oldum başka seçenek yoktu neyse bundan yaklaşık biir ay kadar önce yine ankarada bir doktorumuza gittim ayaklarım için oda baktı film istedi muayene etti ve bana yapılacak herşey yapılmış dedi protez için erken dedi ama ileride mutlaka gerekiyor dedi ve bana yan tedavilerde kullanılan bir ilaç tafsiye etti bu ilaç kıkırdak oluşumu ve eklemdeki kayganlığı çocğaltıyormuş inanın kullandığım günden beridir ağrılarım geçti ama sanmayınki eski halime döndüm, fakat hareket kısıtlığı tabiki devam ediyor ama en azından ağrılarım geçti ve üç dört senedir boşa ağrı çekmişim...benim gibi bu hastalığı çeken tüm arkadaşlara geçmiş olsun dilekleriimi sunuyorum allaha emanet olun...

Sayfa 5 / 16 İlkİlk 12345678915 ... SonSon