Sayfa 15 / 16 İlkİlk ... 5111213141516 SonSon
Toplam 239 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cengizi Avatarı

Son Giriş
    21.12-2016
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba
    izmir medical parkta kalça ameliyatı ve bacaktan ameliyat oldum bende diz altı açık kemik kırıgı,diz üstündeki kemik açık kemik kırıgı,diz üstündeki kemik geriye gidip kalça kemigini birkaç yerden parçalamış.yeni eve gönderdiler dediklerine göre kalçamı hem önden hemde arkadan açıp ameliyat etmişler zati hem ön batım bölgesinde hemde kalçada dikiş var.
    tam olarak neler yapıldıgı ve süreçler hakkında dişe dokunur bilgi oldugunda burda paylaşırım.
    sorularınız için 0546 893 48 48 İZMİR
    Konu cengizi tarafından değiştirilmiştir (09.11-2014 Saat 00:05 ).

Üye
    HiraHan Avatarı

Son Giriş
    16.12-2014
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun. Bu yazıyı AVN Hastası olup protez konusunda kararsız kalanlara yardımcı olabilmek amacıyla yazıyorum: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tecrubesi.html

Üye
    murat işlek Avatarı

Son Giriş
    24.01-2015
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende 1. Derece avn kondu yaşım35 nasıl bir sürec iki kalçamda var ilaç tedevasi vermedi ameliyat diyor ama olmaktan korkuyorum iş göremez raporu yani emekli olma şansım varmı bilgisi olan varmı zor bir süreç beni bekliyor allah hepimizin yardımcıısı olsun

Üye
    reflex66 Avatarı

Gerçek Adı
    bünyamin aktaş
    Son Giriş
    22.12-2014
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba son evre avn hastasıyım. sağ ve soldan (femur başı) kanlandırma oldum (kemikte çökmeler varmış). askere alınmadım. herhangi bir engelli raporu almadım fakat bu durumda başvursam alabilirmiyim. amacım ötv den yararlanmak araç alımında. saygılarımda. herkeze bol geçmiş olsun bu arada.

Üye
    Muhsin Gurmen Avatarı

Son Giriş
    17.01-2015
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 yil once kasigimda yirtilma gibi agrilarla basladi spor da yaptigimdan dolayi incittim diye cok onemsemedim. Ama agrilarin siddeti artinca ki bu sure 2 yil kadardi en sonunda fizik tedavi uzmanina gorundum. Direkt olarak MR istedi. Ben bu sirada hic kollamadim kendimi. MR sonucunda AVN baslangici sol femur basinda sivrilesme ve odem oldugu ortaya cikti. Beni universite hastanesine yonlendirdiler. Aydin Adnan Menderes Uni. Prof. Oner Hocaya gittim. Odemi dagitmak icin iliodin tedavisi uyguladi. 5 gun boyunca yatarak serumla ilaci serumla beraber aldim. Ama bunun care olmadigini sadece kemigin daha da bozulmasini onleyecegini ve hepinize soylendigi gibi dayanabildigim yere kadar dayanmami sonucunda protez takilmasi gerektigini soylediler.
    Bunun uzerine alternatif tipta care aramaya basladim ve Denizlide Proloterapi yapan ortopedi uzmani Hasan Dogan'i buldum. 10 seans Proloterapi gordum yaklasik 5 ay surdu. 6 aydan once Mr cektirmememi soyledi. 3 ayda bir tedavinin tekrarlanmasi gerekiyormus. Agrilarimin sekli ve siddeti degismisti ama devam ediyordu. MR cektirene kadar iyi olmadi diye gitmedim.
    MR cektirince AVM denebilecek bir durum olmadigi sadece hareketsizlilten kireclenme olustugunu ogrendim. Bunu ogrenince ilk isim doktorumu arayip randevu almak oldu. Onumuzdeki gunlerde fizik tedaviye basliyorum. Bu aldigim proloterapiyi 3 ayda bir 2 yil boyunca kireclenme icin de alacagim.Bu tedaviyi olurken omega 3,d vitamini,magnezyum, glikosamin, yumurta kabugu gibi kimyasal ilac almadan besin destekleri kullandim. En etkili agri kesici sicak sudur. Daha detayli bilgi verebilirim. Ben kurtuldum. Siz de kurtulabilirsiniz.

Üye
    berkbilgesu Avatarı

Gerçek Adı
    Berk bilgesu
    Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar konu hakkında çok bilgili değilim ama tecrübelerinşze ihtiyacım var... MrG sonucumd Osteonekroz ve Osteomyelit yazmakda..... Bu konu ile İstanbul ve Ankarada Hangi hastahaneler ve hangi doktorlara ulaşabilirim. Lütfen BaltaLimanından bahsetmez iseniz memnun olurum. Bir tedavisi varmıdır. ( Femur Başı)

Saygılarımla

Üye
    ozan281981 Avatarı

Son Giriş
    19.01-2015
    Saat
    08:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb arkadaşlar herkese allah şifa verain
    bende avn hastasiyim sag kalcamda agrilarim var
    bende kanlandirma ameliyati oldum agrilarim azaldi
    ve 1ay sonra tekrar agrilarim az var eskisi cok degil
    ilerki gunlerde ne olur allah bilir simdilik ayagimi yere basmiyorum
    hbo tedavisi gordum ameliyat dan once pek faydasi olmadi yaş 33

Üye
    hosman Avatarı

Son Giriş
    24.01-2015
    Saat
    01:54
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkaadaslar bende avasküler nekroz hastayim yasim 26 hamileligim 8.ayinda sol bacagimda topallama oldu önce hamilelikten dediler dogumdan sonra da devam etti dogumdan bir ay sonra mr cektirdim ve sonuca varildi suan ilac tedavisi goruyorum operasyon için erken dediler ilac kullanmazsam sol kalcada batma oluyor kullanirsan daha iyiyim ve calisiyorum hemdr ayakta

Üye
    smyyvrd Avatarı

Son Giriş
    03.05-2015
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba elif hanım,, yaklaşık iki yıl önce kortizon kullanmıştım ve 6 aydır sol kalçada ağrı vardı çekilen emar sonucu avasküler nekroz teşhisi konuldu her iki kalçadada mevcut. doktor ameliyat olmam gerektiğini söyledi.. siz ameliyat olmuşsunuz şuan nasılsınız size faydası oldumu bu ameliyatın bilgi verirseniz sevinirimm??

Üye
    ERSİNBADE Avatarı

Gerçek Adı
    ersin armağan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar ,

benim eşiminde sağ ve sol femur başında avn mevcut .2 yıl önce sağ kalçasından kanlanma ameliyatı oldu fakat faydasını görmedik ardından damarlı kemik nakli yapıldı ve şu an durumu gayet iyi. Geçen ay dizinde çok şiddetli ağrılar başlayınca mr çektirdik ve hastalığın dizinede attığını söylediler hatta kaval kemiğine kadar ilerlediğini söylediler.şu an doktorumuz ne ameliyatı yapacağında kararsız böyle bir durum yaşayan varmı ?

Üye
    ONURSLM Avatarı

Gerçek Adı
    ONUR
    Son Giriş
    24.03-2015
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm Arkadaşlar. Bende 2014 yılı Şubat ayında Her 2 Femur Başı Avasküler Nekroz hastası olduğumu tesadüfen öğrendim. Kısa zamanda yaptığım kapsamlı araştırmalar sonrasında Özel Ortopedia Hastanesi Adana'da Prof.Dr. Emre TOĞRUL'a protez öncesi kurtarma ameliyatımı oldum. Sol Femur başımın kurtarmak için yapılan ameliyatında başarı oranının düşük olduğunu ameliyattan önce Emre Bey söylemişti.
    Uzun lafın kısası en son gittiğim 25.09.2015'deki muayenede sol kalçamdaki ağrılar için Emre Bey yeşil reçeteye tabii olan Zaldiar 37,5 mg tablet vermişti. ilk kutuda faydasını gördüm. çok dayanılmaz ağrılarım olmadığı sürece kullanmadım ve ağrılarımı kesti. 2015 Mart 2. kutuya başadım. Şu anda 2 tablet aynı anda içiyorum ama ağrı ve hareket kısıtımda hiçbir azalma olmuyor. Ayrıca yaklaşık son 20 güne kadar oturup kalkarken kalça eklemlerimden ÇAT ÇAT sesler geliyordu. artık onlar da gelmiyor ama ağrı şiddetim ve hareket kısıtım daha çok arttı.
    Şu anda 4 yaşında bir kızım var. "Koşalım mı baba hadi" dediğinde onunla koşmaya çalışıyorum ama onu bile yapamıyorum. Kızım benden hızlı koşuyor. Yatakta yatarken yorganı bile sol ayağımla havaya kaldırıp altında dönerken ağrı ile uyanıyorum.
    Eğer protez ameliyatı olursam ağrı ve hareket kısıtlarım geçecek mi? Yada daha fazla dayanılmaz ağrılar çekene kadar beklememin bir yararı var mı?
    Bu protez taktırmamış halimle var olan B Sınıfı Ehliyetimi H Sınıfına çevirmek istedim. Heyet Protez sonrası Değerlendirilmesi Uygundur diye karar verdi.
    Sol Total Kalça Protezi ameliyatından sonra %40 veya üzeri rapor alabilir miyim? Vergiden muaf araç almak ve erken emekli olmak için?
    Konu ONURSLM tarafından değiştirilmiştir (24.03-2015 Saat 15:08 ). Gerekçe: Yazım hatası

Üye
    cen66iz Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba geçmiş olsun ,

bende hafif aksama var prolotrerapi yöntemini araştırıyoum, duyn veya yaptıran varmı?

cenay66@hotmail.com

Üye
    cen66iz Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mahmut bey, burayada yazsanız o yararlı yazışmaları belki faydalanan olur.

fgen hanım, merhaba, yazıyoruz ama cevap vermiyorsunuz?

duygu889 merhaba,

sizde . evreydeydi demişsiniz, çökme varmıydı? aksamanız varmıydı ?

bayrk merhaba,
    kök hücre tedavisini nerden oldunuz, bize neden önermiyor doktolar bu tedaviyi?

Üye
    cen66iz Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar, eğer idare edebiliyorsanız protezi geciktirin derim, çünkü yeni çalışmalar çıkabilir ve çözüm blunabilir. kök hücre çözüm olacak gibi. Protezden sonra bu hastalığa çözüm bulunsa protez taktırtanlar geri dönüşü olmayacak.

kök hücre tedavisi gören var mı?

Vücutta Kemik Büyütme Devri Başlıyor, Ameliyatlar Tarih Oluyor >> Kırık kemikler kök hücre tedavisiyle iyileşecek - Kozan Demircan | Kozan Demircan

Üye
    cen66iz Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar, baltalimanı kemik hastanesinden sol kalçam için çıkan sonuç;
    ameliyat, femur başından girip nekrozlu yeri temizleyip yerine kemik koyacaklarmış, bu ameliyat olan var mı ? yarın gideceğim, bakalım hayırlısı, sağ için ise ilerde protez diyorlar,

Sayfa 15 / 16 İlkİlk ... 5111213141516 SonSon