Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 91 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Yusedas Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf Öztunç
    Son Giriş
    20.07-2016
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende 19 yaşındayım miyopati kas hastasıyım psikoljkmen baya ettkılendm ilaç kullanddm ama fayda etmedi sadece umutunuzu kaybetmeyin güçlü olun bizden daha kötü olanlardavar bazen isyan etsemde halımden yınde şukurler olsun yürüyebiliyorum. spor yapın hergün bu sizi zaten iyi hissettirecektir.

Üye
    vesar Avatarı

Son Giriş
    01.11-2014
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkur ederim sizede gecmis olsn ben artk düz yoldabile zorlaniyorum calisma hayatim ne olacak diye endiseliyim bu halde cok zor calismak ama devlet de sen calisamazsin kardesim demiyor gorünüste bi aksaklik olmadigi icin

Üye
    vesar Avatarı

Son Giriş
    01.11-2014
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Lütfen Ersin Tan hocanin telini bilen varsa versin

Üye
    Ture1905 Avatarı

Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    18:45
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar merhaba rahatsizligim tanisi lipid depo miyapatisi 19 yasima kadar sporcuydum bir anda antremanlarda yorgunluk bas donmesi ile baslayan daha sonra baldirlarimda kasilma ile devam eden 200 metre yurumekte zorlanan merdiven cikamayan yemek yemekte boynumu dik tutmakta zorluk ceken rahatsizliklar uzerine 1 yil ugrastilar bulamadilar sonra ist. Çapa tip fakul. Prof.Dr. Gülşen Yesim parman tarafindan biyopsi ile bulunan rahatsizligim QenzimQ B2 Vitaminlerini almamla kendimi topladim suanda iyim ilaclara devam ediyorum bi sikintim yok eyer faydasi olucaksa doktorumu tavsiye edebilirim ama kas rahatsizliginin cesitleri cok fazla bu belirtilerin cesitleri ve tedavileri farkli olabilir

Üye
    cagliemre Avatarı

Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    11:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar birileri cenzim q10 kullanıyor ne faydası var tam belirtilmemiş kimine iyi kimine kötü gelmiş.Ben 2000 yılında biyopsi ile myopati hastalığı tanısı konuldu fakat başka türü yok.28 yaşındayım merdiven çıkarken zorlanıyorum kaldırım çıkamıyorum oda benim suçum çünkü çok hareketsiz kaldım egzersiz yapmıyorum.Bu hastalıkta sigaranın zararı ne bilmiyorum gnde 5-6 adet içiyorum.bana bu sigaranın zararının oldugu anları seziyorum.Bu hastalık bir ödül olamaz belki ama bir sınav oldugu kesindir...yürümek koşmak en büyük hayalim..param olmasada olur ben bu dünyada divane olsamda ayak basmadık yer koymasam

Üye
    duygum19 Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar bende miyopatiyim 25yaşındayım üniversiteye başladığımda öğrendim.1 yıla kadar çok iyi idim kimseyi inandıramıyordum. 2 yıl fiziktedavye gttim. fizyoterapistler testleri görmeden inanmazdı... şimdi ise merdiven çıkamıyorum zorlanıyorum.. düşme yaşadım 5 ay önce( fizik tedviyi bıraktım çok yürürdüm ve kiloma dikkat ederdim)sonra ilerlediii. kilo aldım tabi evliliğin getirdiği sorumlıluklar çevreee üzüntü moral bozukluğu olumsuz etkiledi. ev işi yapıyorum yüzmeye yazılcamm

kuzenm ile aynı hastalığız onun ilerledi tekerlekli ye ..29 yaşındaa ve yüzmeye fizik tedavye başladı tekerlekliyi pek kullanmıyor şuan. ve kilosuna dikkat eden birisi..geçen ayağım kımıldattım dedi ve çok sevinçli idi. bu hastalık moral hastalığı ve kilo ya dikkat ve hareket

hastalığımı farkettiğimde 5 yaşında idim. sonra ilk okula başladım ve çıkamadığımı farkettim. sonra beden eğitim derslerinde ağrılarım vardı. hep ağlardım ama hep hareket ettim. sonra lise de doktorlara gttim bişeyin yok sınav stresi deyip gönderdiler. üniversitenin ilk günü doktora gttm kanser dedi 1 yıl gastroentroloji kortizonlar sonra ankara ya geldim SMA DEDİ.. sonra istanbula aldım ÇAPA YA MUAYENE OLDUM. miyopati koydu. öyle şimdi yaşamaya çalışıyorum ünversite bitti geçen sene EKPPS ye hazırlanıyorum. hayat zor ama mücadeleden başka çaremiz de yok. evli ve çoçuğu olan varmı merek ediyorum sorularım vardaaa

Üye
    cagliemre Avatarı

Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@duygum19 merhaba ben emre.Evliyim 10 aylık oğlum var kas hastası bi babayım.hayat zor elbette moral en iyi şey o yüzden gülümsemeye bakmak lazım..

Üye
    duygum19 Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

eşiniz kas hastası mı peki? allah bağışlasın

Üye
    cagliemre Avatarı

Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@duygum19 eşimde bir hastalık yok..o sağlam ben kas hastasıyım ve tam tanım yok.

Üye
    RigeL Avatarı

Gerçek Adı
    erhan yılmaz
    Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    09:01
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 30 yasındayım 20 yasımda basladı benımkide omuz çevremde aslında yaşantıma pek olumsuz etkisi yok sadece kollarımı başımdan yukarı kaldıremıyorum ona şükür diyorum geçiyorum fasikoshumeral müskler disftrofi diye geçiyor miyopati yani kısaca yürümemde saıkıntı yok evlenmektend ekokuyorum bu açıdan ama hayırlısı herşeyin

Üye
    cagliemre Avatarı

Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@RigeL evlilikten korkma önce seni olduğun gibi kabul edecek bir melek bulmalısın.daha sonrada kendin için ve doğacak cocukların için egzersizleri eksik etmemen gerek..tabi sadece kollarım yukarı kaldıramıyorum buna bile şükür demek yerine yakında hiç kaldıramayacağın anları düşünerek devam etmek gerek.bu hastalık zamanla dahada kötü hâl alıyor

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

miyalji ile miyopati arasındaki fark nedir

Üye
    Miyopati93 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    03:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.. 23 yaşındayım miyopati hastalığım olduğunu 2 yıl önce öğrendim aslında çocukluğumdan beri onunla yaşamışım ve sanırım bu yüzden hiç bir zaman bir hastalığım olduğunu kabul edemedim.Güçsüzdüm,merdivenleri zor çıkıyordum,çömeldiğim yerden kalkamıyordum ama biz bunları hep zayıflığımla alakalı sanıyorduk.Biraz güçlenmek için bir fizik tedaviye başlayım dedim ve ordaki doktor hayatımı değiştiren etmen oldu..Bizden önce bir nöroloji bölümüne gidip güçsüzlüğümün nedenini öğrenmemizi istedi ve konjenital miyopatim olduğunu öğrendim.Evet gücümün yetmediği şeyler var, zorlandığım noktalar var ama bu zamana kadar bunu bilmeden yaşamak belki de kabullenememe sebebim.Şuan bir tedavisi yok bildiğim kadarıyla,umarım ilerleyen zamanlarda olur ve hayatta isteyipte gücüm olmadığı için yapamadığım her şeyi yapabilirim..
    Konu Miyopati93 tarafından değiştirilmiştir (28.05-2016 Saat 01:54 ).

Üye
    noire Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    Kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, aynı sorunlar ve fizik tedavi yönlendirmesi ile miyopati olduğumu öğrendim, biyopsi sonucu konjenital miyopati geldi. Yani doğuştanmis. Ve ailede sülalede tek bende var. Kabullenmek zor olsa da yıllardır süren rahatsızlığıma bi tanı koyuldu artık. Tek aşamadığım şeyse ağrılarım hiç dinmiyor, yorgunluk , yürüyüş bozukluğu, hareketlerde kısıtlama. Düz yürüme bile öyle işkence oluyor ki, etrafın bakışlarını söylemeye gerek yok. Tek tedavi yani hastalığı yavaslatma fizik ve spor dedi doktor, ağrılarına ağrı kesici, creatin alırsın dedi. Anlamadığım ben evin içinde odadan odaya geçerken acı çekiyorum,y yoruluyorum, bir iki hareket yapmak isteyince ağrılarım siddetleniyor, bu sporu siz nasıl yapıyorsunuz ? Gerçekten öğrenmek istiyorum. Yürüyüş Şeklim önemli değil artık sadece ağrılarımın dinmesi ve düz yürüyebilmeyi rahat yapabilmem için bir öneriniz var mı? 27 yaşındayım ve sadece çalışabilmek İçin bu ağrılarımın bitmesine ihtiyacım var üstesinden gelemiyorum artık.. Allah yardımcımız olsun..

Üye
    Tilemse Avatarı

Gerçek Adı
    Memet
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @noire

kardeşim kaç yaşındasin

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon